Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: kiedy się wam dzieci odpieluchowały??

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie kiedy się wam dzieci odpieluchowały??

    jestem ciekawa kiedy to nastąpi, napiszcie proszę jeszcze czy stosowałyście ec i pieluchy wielorazowe.

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,763

    Domyślnie

    Jedno me dziecię, które było całkowicie na wielorazówkach (sporadycznie moltexy) odpieluchowało się SAMO jak miało 2,5 roku - było całkowiecie nieprzyuczane do nocnika (miał wtedy silne AZS i próba posadzenia kończyła się rozdrapaniem do krwi, więc odłożyłam to na później), ale obserwował starszego brata. Początkowo porzucał zasiusiane pieluchy w ogródku, a któregoś dnia przyszedł do domu, pwiedział siusiu i usiadł na nocnik. I tak już mu zostało

  3. #3
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Właśnie niedawno się odpieluchowała nim skończyła rok i 7 miesięcy.
    Wysadzana od 5tego miesiąca. Wielo na zmianę z jedno od początku. Same wielorazówki, od około roku.

  4. #4
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Właśnie planuję na to lato, ale jeszcze nic nie robiłam w tym kierunku oprócz pieluch wielorazowych. Nigdy nic na nocnik nie złapałam, bo jak narazie szybko z niego ucieka. Synek ma prawie 13 miesięcy. Brałybyście się za odpieluchowywanie, czy czekały jeszcze rok?

  5. #5
    Chustomanka Awatar Ania Bober
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    859

    Domyślnie

    Zawsze możesz spróbować - tylko nic na siłę Może, a nóż widelec, będzie gotowy?

    Kacper na jednorazówkach od zawsze, wysadzany od 6-go miesiąca, od 7-go siada na nocnik, od ósmego robi siusiu i kupę na nocnik, ale nadal sika też w pieluchę. W wieku 14 miesięcy 2 tygodnie starałam się odpieluchowywać - sikał, posikiwał, nie wołał, mokre nie przeszkadzało. Wróciłam więc do pieluch. Jak zrobi się ciepło, ponownie spróbuję (teraz już woła na kupę, na siusiu - tylko jak ma pełną pieluchę).
    byłam: Anna Dobrowolska

    STUDIO FOTOGRAFICZNE: http://www.studioniezapominajka.pl
    BLOG: http://www.blog.studioniezapominajka.pl
    FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA: http://www.annaijan.pl


  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Córka wychowana właściwie na jednorazówkach - jeśli chodzi o dzień odpieluchowana w wieku 23 mies., od ok. 18-19 mies. nasze starania w kierunku odpieluchowania.
    W nocy w pampersach niestety do wieku 2 lat i 7 miesięcy, ostatni miesiąc na wielorazówkach.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    starsza była na jednorazówkach i odpieluchowaliśmy ją jak miała rok i 7-8 miesięcy. Strasznie pojętna w tym temacie się okazała bo odrazu przestała w nocy sikać, chętnie używała nocnika.
    młodszy od urodzenia jest na wielo i generalnie niechętnie siedzi na nocniku co mnie do wysadzania rozleniwiło i do dziś w pieluchach siedzi, ale właśnie rozpoczeliśmy aktywne odpieluchowywanie

  8. #8
    Chustofanka Awatar pawimi
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Lake Villa, USA
    Posty
    178

    Domyślnie

    najstarszy ( oj stary on juz stary ) rok i miesiac, na jednorazowkach odpieluchowany przez babcie skutecznie i na zawsze
    sredniak - ten to strazak regionalny...grubo ponad 3 lata z cierpliwa pomoca nauczycielek z przedszkola,niestety znowu jednorazowki
    najmldszy - 2 latka, samodzielnie bez mojego udzialu i wysilku, ekskluzywnie na wielorazowkach od urodzenia.

  9. #9
    Chustofanka Awatar sza
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    333

    Domyślnie

    młoda odpieluchowała się, jak miała półtora roku - od urodzenia na wielorazówkach plus eko-jednorazówkach ( na wyjazdy, dłuższe wyjścia). Wysadzana odkąd zaczęła siedzieć, bardzo szybko załapała i kupy w zasadzie w pieluchach nie uświadczałam, więc jak dla mnie warto było trochę czasu na podstawianie nocnika poświęcić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •