Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Wątek: Zmienianie pieluch

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie Zmienianie pieluch

    Jak w temacie jak czesto zmienianie pieluchy dziecku? Chodzi mi o dziecko 5-6 miesieczne.
    Jak czesto zmieniacie: pieluche AIO, kieszonke, otulacz z tetra czy jednorazowke?
    Nie wiem czy nie przesadzam bo zmieniam tetre po 1 siku, a kieszonki po max 2 godzinach czesto czesciej, tak samo jednorazowki- nie czekam az sie napelni tylko co max 3 godziny zmieniam. Nie chce zeby dziecko mialo odpazenia i siedzialo w sikach.
    Z tego powodu sa male spiecia w domu, bo podobno bardzo przesadzam.

  2. #2
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Wcale nie przesadzasz, logiczne, że po kupie trzeba od razu zmienić pieluszkę, a po siku to tak jak napisałaś jest ok, ja pampersiaki zwykłe najpóźniej po 3 godzinach zmieniałam swojemu synkowi. Dzięki Twojemu postępowaniu Wasze maleństwo ma zdrową i śliczną pupę, a o odparzenia łatwo! Moje dziecko jest trochę większe, no i teraz już troszkę mam inaczej, bo np. mój chłopak śpi całą noc i nie mam sumienia budzić go by zmienić mu pieluszkę, ale jak tylko się budzi wkraczam do akcji a w dzień jak widzę, że pieluszka się robi "pulchna" to pędzę po następną zmianę nie zwracając uwagi na czas jaki upłynął od poprzedniego przebierania.
    Ostatnio edytowane przez dokebu ; 11-04-2010 o 12:57

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,785

    Domyślnie

    robisz dobrze. Kto by chciał w siku siedzieć? A napuchniete jednorazówki są bardzo niezdrowe-zakłócają prawidłowy rozwój- jednorazówkę też trzeba zmienić po każdym siknięciu

  4. #4
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Mamamaria3 zgadzam się z Tobą w 100%, najbardziej niezdrowe są dla takie pieluszki dla chłopców! Już nie mogę się doczekać przyuczania do nocnika

  5. #5
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie

    Ja zmieniam niezależnie od rodzaju pieluszki co 1,5 - 2 godziny. No chyba, że dłuższy spacer mamy wtedy maly jest w formowance i otulacz max 3 godziny.
    Mama dwóch super chłopaków : Pawełka - raczka (07.1999), Daniuszki - skorpionka (11.2009) i maleństwa, które byłoby rybką (11.2008)

  6. #6
    Chustomanka Awatar szokam
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    a jak dziecko spi 2,5-3h jak mój noworodek czasami, to przez sen mu zmieniacie? nie wybudzi sie?

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    2-3-4 godziny, różnie. ednorazowki tez roznie ,w dzien jak mi się przypomniało/ była kupa, w nocy wogole (czyli ok 12h w pieluszce)

    odparza się tylko jak chory/zęby

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Jak w temacie jak czesto zmienianie pieluchy dziecku? Chodzi mi o dziecko 5-6 miesieczne.
    Jak czesto zmieniacie: pieluche AIO, kieszonke, otulacz z tetra czy jednorazowke?
    Nie wiem czy nie przesadzam bo zmieniam tetre po 1 siku, a kieszonki po max 2 godzinach czesto czesciej, tak samo jednorazowki- nie czekam az sie napelni tylko co max 3 godziny zmieniam. Nie chce zeby dziecko mialo odpazenia i siedzialo w sikach.
    Z tego powodu sa male spiecia w domu, bo podobno bardzo przesadzam.
    w zyciu, wybudzi się. przynajmniej zecydowana większosc się wybudzi

    Cytat Zamieszczone przez szokam Zobacz posta
    a jak dziecko spi 2,5-3h jak mój noworodek czasami, to przez sen mu zmieniacie? nie wybudzi sie?

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  8. #8
    Chustomanka Awatar szokam
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    to co zakładasz, zeby sie nie odparzyl po 2-3h? ja planowalam otulacz i tetre a na noc formowanka lub kieszonka. dobrze mysle?

  9. #9
    Chustofanka Awatar zyta
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Września
    Posty
    245

    Domyślnie

    Ja pokroiłam polar w prostokąty wielkości tetry i na tetrę w otulacz je kładę. Robię tak na okazje wyjściowe i poranne dosypianie (około 4 godz), dopiero trzeci dzień testujemy, ale całkiem nieźle się sprawdza . Tetra mokruteńka, a polarek ledwie wilgotny. Jest to tanie rozwiązanie.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    ja? ja na noc zakladam kieszonke, z tego co widze to teraz tots bots jest extra. wczesniej jak bym mniejszy to te paskudne BG
    Cytat Zamieszczone przez szokam Zobacz posta
    to co zakładasz, zeby sie nie odparzyl po 2-3h? ja planowalam otulacz i tetre a na noc formowanka lub kieszonka. dobrze mysle?

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Dzieki.
    Dziecka, jak spi nie przewijam- spi znaczy ze wszystko jest ok wiec w nocy jedna pieluche ma do 5 godzin tylko moje dziecko w nocy sika dosc mało, bardziej chodzilo mi o zmiana w dzien- jak nie spi.

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Jak w temacie jak czesto zmienianie pieluchy dziecku? Chodzi mi o dziecko 5-6 miesieczne.
    Jak czesto zmieniacie: pieluche AIO, kieszonke, otulacz z tetra czy jednorazowke?
    Nie wiem czy nie przesadzam bo zmieniam tetre po 1 siku, a kieszonki po max 2 godzinach czesto czesciej, tak samo jednorazowki- nie czekam az sie napelni tylko co max 3 godziny zmieniam. Nie chce zeby dziecko mialo odpazenia i siedzialo w sikach.
    Z tego powodu sa male spiecia w domu, bo podobno bardzo przesadzam.
    Moim zdaniem robisz bardzo dobrze. Moja siostra opiekuje się ostatnio jednym dzieckiem. Rodzice nie chcą wielorazówek, a że nie mają kasy na pieluchy jednorazowe to zyczą sobie,żeby dziecku zmieniać pieluchę co 4 godziny, no.. chyba ,że kupa wtedy zmieniają. To dopiero jest straszne. Ja zmieniałam bardzo często, sprawdzałam czy mokro i przebierałam.

  13. #13
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamusia Jasia Zobacz posta
    Moim zdaniem robisz bardzo dobrze. Moja siostra opiekuje się ostatnio jednym dzieckiem. Rodzice nie chcą wielorazówek, a że nie mają kasy na pieluchy jednorazowe to zyczą sobie,żeby dziecku zmieniać pieluchę co 4 godziny, no.. chyba ,że kupa wtedy zmieniają. To dopiero jest straszne. Ja zmieniałam bardzo często, sprawdzałam czy mokro i przebierałam.
    Współczuję temu maluszkowi tych rodziców! Oszczędzać na własnym dziecku Moi znajomi ostatnio wyliczyli, że idzie im na dzień 4 pampersy, do tej pory nie mogę w to uwierzyć, że mała chodzi z takim ulanym pampersów tyle godzin!

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Dla mnie to też szok. Dlatego uważam,że wielorazówki są najlepsze, nie zastanawiam się czy muszę kupić nową paczkę tylko czy już włączyć pralkę.

  15. #15
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    No a ja żałuję, że tak późno znalazłam te pieluszki wielorazowe, zwyczajnie o nich nie wiedziałam teraz gdy mój synek ma 13,5 miesiąca ciężko mi namówić męża na taki wydatek za jednym razem, chociaż kuszę go drugim bobasem a wtedy ta inwestycja będzie baaaaaa... rdzo opłacalna
    Ostatnio edytowane przez dokebu ; 12-04-2010 o 11:02

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dokebu Zobacz posta
    Współczuję temu maluszkowi tych rodziców! Oszczędzać na własnym dziecku Moi znajomi ostatnio wyliczyli, że idzie im na dzień 4 pampersy, do tej pory nie mogę w to uwierzyć, że mała chodzi z takim ulanym pampersów tyle godzin!

    OOO wlasnie tez slyszalam taka teorie ze ilosc pampkow w opakowaniu sie zmniejsza bo... dziecku zmniejsza sie zapotrzebowanie na pieluchy w ciagu dnia, cos na zasadzie ze noworodek zuzywa 8-10 pieluch a roczniak 4 na dobe!!
    IMO Na dziecku mozna oszczedzac, czy raczej nie wydawac fortuny przez kupienie uzywanych ciuchow czy tanszych rzeczy ale nie przez trzymanie dziecka w obsikanej pieluszce.

  17. #17
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Jestem podobnego zdania, do tych ubranek, dziecko szybko wyrasta i nie wszystkie ubranka musi mieć nowe i oryginalne! Przy następnym dziecku będę mądrzejsza w kwestii pieluszek i postaram się korzystać z wielorazowych, chociaż i teraz zamówiłam sobie kilka sztuk i czekam z niecierpliwością!

  18. #18
    Chustomanka Awatar eweknap
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Zubrzyca
    Posty
    766

    Domyślnie

    Pisze tutaj, aby nie zaczynać nowego wątku

    Mam kilka pytan odnosnie wielorazowych pieluch, dopiero zaczelam ich uzywac, i nie jestem pewna czy wszystko robie ok;P

    Kupilam kilka kieszonek (naughty baby) i musze stwierdzic, ze chyba nie byl to przynajmniej dla mnie trafny wybor, bo po kazdym siku musze zmieniac pieluszke, bo polarek jest wilgotny, nie mowiac o wkladce. Dzis przyszly mi pieluchy formowane, mother easy i imse vimse. Z wygladu imse vimse bardziej mi sie podoba, bardziej milusia, ale dobrze sprawdzic jej nie moglam, bo moj maly od razu w niej kupke zrobil wiec jak wroci z prania, bede dalej testowac;P ale to pewnie nie wczesniej niz jutro albo pojutrze.

    Co do mother easy, po godzinie musialam juz ja zmienic bo byla dosc mokra, z druga pielucha bylo podobnie. Nie wiem czy tak akurat ma byc, bo czytalam, ze pieluchy formowane plus otulacz powinny dluzej wytrzymywac. Nie wiem tez czy ta wilgoc dokucza mojemu malemu. Wiem, ze to dopiero poczatek, ale jak czytam na forum, ze inni zmieniaja co 2-3h pieluszke, a w nocy zakladaja tylko pieluche formowana to nie chce mi sie wierzyc;P
    Ostatnio edytowane przez eweknap ; 12-04-2010 o 13:39

    20.12.13 [*]

    Moja Artystyczna Galeria
    https://www.facebook.com/pages/Biżu...9101489148430/

  19. #19
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    kurczę, nie przesadzajcie z tym trzymaniem dziecka w sikach. Moja półtoraroczna córka zużywa 3(serio, serio!, zdarza się) do 5 pieluch jednorazowych na dobę. I nie dlatego, że oszczędzam, a dlatego, że naprawdę mało sika (tak ma, może dlatego że raczej mało pije). A pupę to miała raz odparzoną w ciągu swojego całego życia. Dodam jeszcze, że nie używamy w ciągu dnia żadnych kremów do pupy.

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  20. #20
    Chustomanka Awatar eweknap
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Zubrzyca
    Posty
    766

    Domyślnie

    Ja tez nie stosuje zadnych kremow itp, w ogole nie mial jeszcze odparzonej pupci. Jak ma mokro to zmieniam. Myslalam nad kupieniem dodatkowego polarku, aby nie oddczuwal wilgoci. Ale czy taki zwykly polar, np. z allegro sie sprawdzi?

    20.12.13 [*]

    Moja Artystyczna Galeria
    https://www.facebook.com/pages/Biżu...9101489148430/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •