Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Nasz tkany debiut - pomóżcie w plecaczki, plizz :)

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,996

    Domyślnie Nasz tkany debiut - pomóżcie w plecaczki, plizz :)

    Dorobiliśmy się nowej chusty - nasza pierwsza tkana - i prosimy o uwagi w wiązaniu Na razie tylko kieszonka, ale już widzę że nie wszystko gra tak jak powinno :> Jak Mały przekręci się na prawo, to naciąga chustę i może się wychylić (widać na ostatnim zdjęciu), a chyba nie powinien, prawda? W drugą stronę tak się nie dzieje... Chustę dociągam jak potrafię (bardziej chyba się nie da ;P), po zawiązaniu jak się tak wychyli, to jeszcze poprawiam, ale cały czas odnoszę wrażenie, że na górze jest za mało dociągnięta i dlatego Franek może się tak wygiąć. Co robię źle? Spójrzcie profesjonalnym okiem i poradźcie proszę, bo chcemy się dobrze nosić





    Ostatnio edytowane przez Paprotka ; 24-05-2010 o 11:07
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    sliczna chusta

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    faktycznie góra ma luzy
    ja polecam zwinąć górną krawędź w taki wałek/ zakładkę
    dziecku się w szyjkę nie będzie wbijać, a Tobie będzie łatwiej dociągnąć
    poza tym nie ciągnij całej poły chusty, tylko kawałek po kawałku, dobieraj w dłoni
    jak ciągniesz np. prawą krawędź prawej poły, to dociągasz dół po lewej stronie, środek poły to środek chusty-plecki, a lewa krawędź poły, to właśnie góra
    Ostatnio edytowane przez AMK ; 09-04-2010 o 21:31 Powód: literówka

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Czy chusta to nowa LL z bambusem?

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,996

    Domyślnie

    Dzięki Tak to właśnie bambus LL - też mi się podoba choć na zdjęciach nie widać jaki jest ładny :>
    Ankamk - dzięki! Spróbuję z wałeczkiem, bo dociągam tak jak piszesz - po kawałeczku, ale ciągle ta góra za luźna ;/ może wałeczek pomoże
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    ja troche podskakuje przy dociaganiu i likwiduja sie luzy wtedy

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Moim zdanie to dosyć trudna chusta na początek (chociaż piękna). Testowałam ją niedawno. Jest IMO dosyć sztywna i śliska, ciężko ją dociągnąć. Musisz ją solidnie wymęczyć

  8. #8
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,996

    Domyślnie

    Trudna powiadasz? Upatrzyłąm sobie z bambusem, bo lato nadchodzi, apodobno dobrze się sprawdza w ciepłe dni :> No to wpadłam A może to i dobrze, bo jak z tą się nauczę, to z inną nie będzie problemów
    To będziemy męczyć i podskakiwanie też wypróbujemy ;D Dzięki
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Takie jest moje prywatne zdanie , ale z tego co widziałam pozostałe recenzje bambus miał dobre - sama ocenisz. I tak jak piszesz, na lato jak znalazł. Miłego motania.

  10. #10
    Chustofanka Awatar nadia.r
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    484

    Domyślnie

    U nas podskakiwanie też pomagało


  11. #11
    Chustomanka Awatar moniaaa
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Islandia
    Posty
    867

    Domyślnie

    jeśli chodzi o moje doświadczenie z kieszonką a długo w niej noszę to teraz jak Adaś jest większy wygodniej nam dociągac (a też ostatnio męczyłam nową podobno "trudną" chustę) jak on ma rączki w dół i mnie obejmuje nimi.. wtedy nie odpycha mi się łokciami, no i łapinki mu się nie męczą..
    i wtedy też te boczne poły chusty bardziej pod kolanka, dupka szybko wpadnie i będzie luksus

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,996

    Domyślnie

    Dzięki za porady - mądre głowy z Was
    Będziemy męczyć, bo chusty to świetna sprawa ) I coś czuję, że zabawa dopiero się zacznie - bo elastyk jakiś taki ograniczający był
    Także jutro skakanie i rączki Franka w dół choć nie wiem, czy sobie pozwoli, bo czasem paluszki w buzi lądują :> I mam nadzieję, że szybko sobie poradzimy, żeby póbować następne wiązania
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  13. #13
    Chustomanka Awatar moniaaa
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Islandia
    Posty
    867

    Domyślnie

    jak nie pozwoli to zwiąż i dopiero w dół a potem dociągaj mój się juz przyzwyczaił i trzyma na dole, wcześniej też zawsze piąstki lądowały w pyszczku, co niestety tworzyło luzy podczas wiązania..

  14. #14
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    Trudna powiadasz? Upatrzyłąm sobie z bambusem, bo lato nadchodzi, apodobno dobrze się sprawdza w ciepłe dni :> No to wpadłam A może to i dobrze, bo jak z tą się nauczę, to z inną nie będzie problemów
    To będziemy męczyć i podskakiwanie też wypróbujemy ;D Dzięki
    spoko, ja sie uczyłam na rapalu, teraz zadna chusta mi nie straszna, a rapalu -sentymentalna a mały nie siedzi sam? bo jesli tak, to zdaje sie raczki moze miec na zewnatrz. wtedy sie dociaga z raczkami na wierzchu, ale musi samodzielnie siedziec. Chusta cudna.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    dziewczyny już wszystko napisały, ja tylko tez tu się samą chusta zachwycę ładnie Wam bardzo

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,996

    Domyślnie

    Dzięki
    Próbowaliśmy z rączkami w dole i wałeczkiem - lepiej ale ciągle ma lekki odchył w jedną stronę ;> może jednak baaardziej, baaardziej i jeszcze raz baardziej dociągać...
    A co do siedzenia - właśnie mam wątpliwości, bo Mały niby potrafi sam siedzieć, ale opiera się rączkami, natomiast bez podparcia to niezbyt stabilnie i króciutko. Za to zdarza mu się z uchwytem postać chwilę Myślicie że mogę już wyciągnąć rączki? Spróbowałam raz w elastycznej i bardzo zaczął się kręcić, więc na razie rączki w środku, bo jest zdecydowanie spokojniejszy ;>
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  17. #17
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,996

    Domyślnie

    Pokusiłam się o plecaczek. Wiedziałam, że dobrze nie jest, ale jak po godzinnym spacerze zrobiłam zdjęcia, a później je zobaczyłam, to się przeraziłam!
    Mały zjechał jak nie wiem co, luźne to wszystko jakieś ;/ Masakra!
    Co zrobić, żeby się tak nie luzowało? Już przy dociąganiu mam problem...
    I jeszcze mi materiał spod pupy uciekał, że musiałam kilka razy poprawiać - jest na to jakiś patent?

    Oto fotki, acz co wrażliwsze na błędy chustomamy proszę o nie patrzenie ;P i oczywiście wszelkie uwagi!



    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  18. #18
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,996

    Domyślnie

    Już nam troszeczkę lepiej wychodzi plecaczek, z wiązania na wiązanie jest lepiej, ale nadal problem z dociąganiem ;/ Jak już mi się wydaje, że jest dobrze i wiąże, to efekt końcowy i tak jest luźnawy, no i zdarza się że pupa nadal wypada, jest na to jakiś sposób?
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Glasgow, UK
    Posty
    877

    Domyślnie

    ja na wypadanie pupy mam patent jeden - plecaczek hanti works every time


    Aga, mama Alii

  20. #20
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    co do kieszonki-ja mam marylę z lipca-od dawna nosiłam ją w kieszonce z wyciągniętymi raczkami.
    co do plecaka-dużo wyżej Franka wiąż,najlepiej tak,żeby mógł coś przez ramię twoje widzieć (i tobie będzie łatwiej) i ciągnij tylko krawędzie przy szyi a dolne jedynie zbierz w rękach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •