Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64

Wątek: pul rozwarstwiony

  1. #41
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kachasek Zobacz posta
    w przypadku tej pieluchy właśnie tak to wygląda, jak ta reklamóweczka na owoce... ale wilgoć ewidentnie przechodziła przez pul a nie bokami, no chyba że były już dziurki i stąd przecieki a potem nagle wielka dziura
    ta folia (jak każda inna zresztą) ma tzw. "pory", niestety w miarę upływu czasu stają się one coraz większe (w twoim wypadku to już doszło do ekstremum bo się poprostu tak "przetarło" że aż rozpadło), aż w końcu zaczynają przeciekać. Proces ten jest zdecydowanie szybszy jeśli jest to "słaba/tania" folia i wprost proporcjonalny do jej "grubości" (tego ze zdjęcia ocenić się nie da).
    Podsumowując im tańszy produkt tym niestety będzie krócej żył.

  2. #42
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    iiiiiiitaaaam. niektóre moje chineczki żyją z nami już ponad dwa lata

  3. #43
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    iiiiiiitaaaam. niektóre moje chineczki żyją z nami już ponad dwa lata
    u nas cała reszta to też chinki i mają się super (bobolider chyba też chińszczyzna?)
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  4. #44
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    27

    Domyślnie

    Może się źle określiłem pisząc o "chińczykach", nie wszystko co z Chin jest źle wykonane (IPhony też montują w Chinach). Zależy to od jakości materiału użytego do produkcji, a niestety często jest tak, że akurat chińska produkcja oszczędza nie tylko na sile roboczej ale i na surowcach/półproduktach. Trudno to niestety sprawdzić zanim się nie dostanie produktu do ręki (często na pierwszy rzut oka to nawet wygląda całkiem nieźle), zachodnie firmy zwłaszcza te o wyrobionej marce jak MotherEase czy BumGenius dbają o to by ich produkty spełniały nawet najbardziej wygórowane oczekiwania rodziców i gwarantują że ich produkty moga służyć bardzo długo. Co nie znaczy, że produkcja z Chin będzie gorsza, jestem pewien że bez problemu da się znaleźć dobre pieluchy zrobione właśnie w "Państwie Środka".

    Co się tyczy bobolidera i innych polskich producentów to szczerze przyznam, że się w temacie nie orientuję gdyż z racji miejsca pobytu ma bardzo słaby (bądź żaden) dostęp do tych pieluszek. Z ich strony nie wynika gdzie są produkowane - mają natomiast atesty i wymagane certyfikaty więc prawdopodobnie spełniają normy i mogą służyć zdecydowanie dłużej niż otulacz który jest widoczny na zdjęciu.
    Próby blogowe początkującego taty http://ekopieluchujemy.pl/blog/tataprzezmalet/

  5. #45
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    to była kieszonka
    przejrzałam pul na wylot - siiiiitooo na całości
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  6. #46
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kachasek Zobacz posta
    to była kieszonka
    przejrzałam pul na wylot - siiiiitooo na całości
    No to chyba nawet superglue nie pomoże
    Próby blogowe początkującego taty http://ekopieluchujemy.pl/blog/tataprzezmalet/

  7. #47
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    mi się rozwarstwiły nappime i szyta przez forumkę - obie minki, zrobiły się dziurki małe no i cieknie po spodniach...
    no i babyland tragicznie, poszedł do śmieci.

    ale niestety faktem jest, ze wiele razy widzialam na straganie opisy tego typu: "pul rozwarstwiony ale to nic, to nie wpływa na użytkowanie", "skrzypi nieco, ale to nie szkodzi" itp. Toż to wciskanie ciemnoty. nawet lekko rozwarstwiony pul poleci w praniu.
    [CENTER]szara codzienność? nie u nas FRANCISZEK (2005), IGNACY (2007), HELENA (2009), ANIELKA (2012), BASIA (2014)KRZYSIO(2019),MACIEK (2023)CENTER]

  8. #48
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    a co jest nie tak ze skrzypiacymi pieluchami? mi wszystkie minkee skrzypia od pierwszego prania, a niektore sa z nami ponad rok i nic im nie dolega..
    co do rozwarstwionego pulu czy przesianego to sie zgodze, takie pieluchy albo na reklamacje oddawalam albo do smieci.....

  9. #49
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy to mam jedna kieszonke z rozwarstwionym pulem (kokosi), już chyba trzeci albo czwarty miesiąc taki ten pul jest (u mnie od nowosci) i nie przecieka, naprawde w uzytkowaniu nie przeszkadza

  10. #50
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    ja mam dwie chinki rozwarstwione i jedna bebyette minky i uzywam je od ponad pol roku i tez nie przeciekaja, pul rozwarstiwony ale trzyma tak jak kiedys

  11. #51
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    również uważam, że jest różnica w lekkim rozwarstwieniu pulu, a jego odklejaniem po prostu, na korzyść tego pierwszego

  12. #52
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    W tej kokosi o któej pisałam jest odklejona ta folia całkowicie, na szyciach chyba tylko się trzyma jeszcze I nie cieknie

  13. #53
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    no coś Ty

  14. #54
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    poważnie Sama jestem po wrażeniem, miałam ją wywalić jak tylko zobaczyłam lekki odklejenie ale dałam jej szansę i naprawde nie przecieka

  15. #55
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    nie, no jasne ze nie przecieknie, dopóki nie porobią się dziury

    u mnie dziury zrobiłam chyba obrączką przy wkładaniu wkładu i tylko ta podziurawiona cieknie. nie wiem, nie znam się, ale chyba w praniu tez sie łatwiej rozerwie pul odklejony niż nieodklejony, nie?

    a co do skrzypiących- skrzypienia są różne jedne skrzypią bo to taki pul,i takie nie ciekną, a inne skrzypią bo się po cichu rozwarstwiają, odklejają itd.
    [CENTER]szara codzienność? nie u nas FRANCISZEK (2005), IGNACY (2007), HELENA (2009), ANIELKA (2012), BASIA (2014)KRZYSIO(2019),MACIEK (2023)CENTER]

  16. #56
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Mam kilka happy flute minky, zauważyłam takie ciche skrzypienie czy tam trzeszczenie i jeszcze jedną bambusową, ale pul jest ok, mam wrażenie że mocniejszy niż w polskich pieluszkach, tzn. taki grubszy

  17. #57
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    ja mam dwie pieluchy z rozwarstwionym pulem - to minkee, laminat pod spodem jest odklejony, używam ich w takim stanie od około roku i ciągle są sprawne,a wiedziałabym, gdyby przeciekały, bo to pieluchy nocne są

  18. #58
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Ja kupiłam na bazarku kilka chinek z rozwarstwionym pulem (za grosze) i puki co żadna z nich nam nie przecieka. Fakt faktem że jedna wygląda juz tragicznie (ten materiał od którego się oddzieliła folia się strasznie "skleja" po praniu, ale mimo to nie przecieka

  19. #59
    Chustofanka Awatar Jesień
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    182

    Domyślnie

    A ja mam jedną Babyettę z odklejonym PULem. W sumie rozlazło się to już chyba po pierwszym praniu (kupiłam nówkę), ale jakoś nigdy nie wpadłam na to, żeby zareklamować Nie przecieka, nic się nie porwało, ale trzeba baaardzo delikatnie traktować. No i mamy ją już 2,5 roku, drugie dziecię używa
    Karolina, mama Stasia Rozbójnika, zwanego też Małym Padalcem (10. 2010.) i Jesiotrowego Radka (06. 2012)
    Chcesz rozśmieszyć Pana Boga? Opowiedz mu o swoich planach.

  20. #60
    Chustomanka Awatar goszkaaaaa
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Wykopuje..
    chlip,w jednej z naszych pierwszych pieluch -kieszonka nappime jabluszka- wlasnie zauwazylam,ze pul sie podzurawil,buuuu
    od daaawna bardzo byl taki wlasnie skrzypiacy, odchodzacy miejscami,ale dawal rade.. No,a teraz ta dziura
    czy da sie to uratowac?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •