Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58

Wątek: Instrukcja do mei tai

  1. #41
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    dzieks wlasnie pierwszy raz sie zamotalismy w mietka, wszystko zgodnie ze sztuką
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  2. #42
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Super

    (Wysłane z telefonu.)

  3. #43
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    czyli pod kolankami, krzyzujemy na pasie pod pupá i znowu pod kolanami, wiazemy na brzuchu (przy noszeniu na plecach)?
    A mozecie powiedziec z czego wynika takie motanie pasow? Bo do tej pory wiaze MT prowadzac pasy najpierw po nozkach, krzyzuje pod pupa I pod nozkami.

  4. #44
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Kierujemy się wygodą dziecka (nacisk na nóżki).

  5. #45
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Kierujemy się wygodą dziecka (nacisk na nóżki).
    No w sumie tak. A co z pasami w chMT- jak poprowadzi sie je pod nozkami, to juz nie bedzie ich mozna rozlozyc na pupie/pleckach dziecka?

  6. #46
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Tak, bo generalnie lepiej tego nie robić. W jakimkolwiek sprzęcie do noszenia na tułowiu dziecka powinno być gładko i lepiej nie dociskać miednicy dziecka do siebie.

  7. #47
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,215

    Domyślnie

    To wiem, ze ma byc gladko, ale wlasnie myslalam o gladkim rozlozeniu pasow. Choc z drugiej strony wtedy pasy sie krzyzuja na plecach, a to juz nie jest najlepsze dla kregoslupa dziecka

  8. #48
    Chusteryczka Awatar Emila
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    1,602

    Domyślnie

    Dziewczyny zgłupiałam. Polećcie DOBRY filmik jak wiązać dziecię na plecach!
    Michał - 16.03.2014

  9. #49
    Chusteryczka Awatar Emila
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    1,602

    Domyślnie

    Znalazłam taki film:

    https://www.youtube.com/watch?v=Q3QL_LW8UdQ

    Z tego co pisałyście wywnioskowałam, że tak powinno się wiązać MT. Czy ktoś mógłby to potwierdzić?
    Michał - 16.03.2014

  10. #50
    Chusteryczka Awatar Emila
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    1,602

    Domyślnie

    Dziewczyny - to jest m.in. forum o noszeniu!!! Czy naprawdę nie ma tu nikogo, kto mógłby coś napisać o wiązaniu MT???? Jak nie tu, to gdzie mam szukać informacji???
    Michał - 16.03.2014

  11. #51
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Emila, a te filmiki z poczatku watku sprawdzalas?


  12. #52
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Ja sie na meitaiach nie znam, bo u nas chusty kroluja, ale podbiajm watek moze ktos sie wypowie kto wie wiecej


  13. #53
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,215

    Domyślnie

    Emila tak wlasnie wiaze sie MT; jedynie trzeba uwazac, by podczas przesuwania dziecka na plecy bylo ono dalej symetrycznie ulozone, bo lala na filmie sie troche przekrzywila

  14. #54
    Chusteryczka Awatar Emila
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    Emila tak wlasnie wiaze sie MT; jedynie trzeba uwazac, by podczas przesuwania dziecka na plecy bylo ono dalej symetrycznie ulozone, bo lala na filmie sie troche przekrzywila
    Dziękuję

    EDIT: Kornfejka-dzięki za odpowiedź. Przejrzałam cały wątek i miałam mętlik w głowie, bo nie było jednej odpowiedzi
    Michał - 16.03.2014

  15. #55
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emila Zobacz posta
    Dziękuję

    EDIT: Kornfejka-dzięki za odpowiedź. Przejrzałam cały wątek i miałam mętlik w głowie, bo nie było jednej odpowiedzi
    Nie ma sprawy. Powodzenia w noszeniu w meitai


  16. #56
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,215

    Domyślnie

    czasem warto sie przypomniec, bo niestety czas jest ograniczony i ja np. nie wszystkie watki jestem w stanie wylapac, a jesli tylko potrafie, to z checia pomoge

  17. #57
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Emila, napisałam PW bo nie chciałam linkować, ale mogę chyba sama siebie zacytować z rozmowy na ten temat w innym miejscu:


    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    ... osobiście jestem fanką rozwiązania ... które stosuje się też np w plecaku prostym - pasy imho powinny iść po udach i krzyżować się pod pupą - ze względu na różną szerokość pasów i fakt, że zazwyczaj mowa o sztywniejszych pasach niż chusta zebrana w garść - faktycznie, czasami wypada krzyż na pupie - przy większych dzieciach i prawidłowym zawiązaniu MT (w pasie a nie na biodrach) nie powinno być problemu z uzyskaniem pozycji zdrowej dla dziecka i wygodnej dla noszącego.


    Ważne, żeby dobrze trzymał pas biodrowy i żeby dobrze "usadzić" pupę podwijając bioderka (podciągając kolana i "podkręcając" trochę siedzenie). Wtedy ciężar dziecka spoczywa na biodrach w większości a tylko częściowo na ramionach. I też wtedy - przy dobrym napięciu pasów naramiennych - prowadząc pasy do tyłu po nóżkach dziecka nie generujemy nacisku tylko stabilizujemy całość.


    Problem może być trochę przy szerokich pasach i małych dzieciach - kiedy pasy są szersze niż pupa i krzyż wypada w rejonie kości ogonowej - ale z moich obserwacji wynika, że posadzenie dziecka bardziej na panelu niż na swoich plecach poprawia sytuację nie tracąc właściwego podparcia dla kręgosłupa. Kwestia wyczucia gdzie co ma przylegać.


    Polecam wypróbować na sobie i poobserwować jak konkretny model MT się układa na konkretnym zestawie noszący - noszony - czy pasy się nie przesuwają, czy nie ma "zwisu" na panelu i czy nie ciążą ramiona.


    Zawiązanie dwa razy pod nóżkami moim zdaniem obniża komfort noszenia - ale nie ze względu na dodawanie kilogramów tylko na wrażenie "zjeżdżania" pasów z ramion - wtedy jest kompensacja ramionami i ich unoszenie lekkie do góry co może powodować ból, jakiś przykurcz i sprawiać ogólne wrażenie, że bardziej ciążą nam ramiona. To chyba trochę wypadkowa różnych czynników, dlatego naprawdę trzeba sprawdzić rzecz na sobie. Imho


    Edit - ale faktycznie czas temu jakiś (rok? dwa? czas tak leci...) pojawiały się na forum głosy, że pasy to nie po udach tylko pod nogami co było dla mnie nowością, bo pierwsze MT nosiłam w 2009roku i dostałam natenczas tylko sugestię od Kangi bodajże, że wsio ok tylko mam poczekać aż młody usiądzie potem rzadko w mieciu nosiłam...
    Więc po takich niusach przetestowałam, poobserwowałam pracę materiału i rozkład sił i obciążeń - głównie na sobie bo mało dookoła noszących. I wnioski miałam, jako napisałam.


    Edit2 - jeszcze niektóre instrukcje/filmiki zalecają twista czyli nie skrzyżowanie ale okręcenie pasów jeden o drugi tak żeby ten sam co zszedł z ramienia po "zahaczeniu" o drugi wrócił pod nogę po tej samej stronie pleców - to osobiście mi się nie podoba bo faktycznie może być taki węzeł/zgrubienie które będzie młodzież uciskać w miejscu, w którym wypadnie - a wypadnie prawdopodobnie na krzyżu. Chyba ze ktoś ma fajne zdjęcie/filmik gdzie to wygląda ok - to chętnie obejrzę

    Niestety filmiku godnego polecenia w tej chwili pod ręka nie mam, jak będę miała chwilę to poszperam...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  18. #58
    Chusteryczka Awatar Emila
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    1,602

    Domyślnie

    Mayka - dziękuję bardzo

    Gdybyś natknęła się na dobry film zalinkuj proszę.
    Michał - 16.03.2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •