Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67

Wątek: Nosidła Turystyczne //wątki połączone

  1. #1
    Chustomanka Awatar Jagienka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    732

    Domyślnie Nosidła Turystyczne //wątki połączone

    Poszukuję takowego, ale kompletnie nie mam pojęcia, co wybrać i na co uwagę zwrócić.
    Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Wdzięczna będę za wszelkie porady.
    "To zadziwiające ale jesteśmy jedynymi ssakami na świecie które chcą wyrzucić swoje małe z legowiska"
    (Prof. Włodzimierz Fijałkowski - twórca Polskiej Szkoły Rodzenia)


  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    ale to o ergonomiczne Ci chodzi czy o takie rusztowanie z rurek na plecy?

  3. #3
    Chustomanka Awatar Jagienka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    732

    Domyślnie

    chodzi mi o nosidło turystyczne - takie dla większych dzieci, które już samodzielnie chodzą. Ergonomiczne mam, ale moja Córka nie lubi już być przywiązywana, a np. na górskie wyprawy nie wyobrażam sobie zabierać wózka
    "To zadziwiające ale jesteśmy jedynymi ssakami na świecie które chcą wyrzucić swoje małe z legowiska"
    (Prof. Włodzimierz Fijałkowski - twórca Polskiej Szkoły Rodzenia)


  4. #4
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Ja mam Watch Tower Wolfskina - kupioną ongiś dla Julki i używaną z powodzeniem. Nie sprzedam na razie, bo ppewnie jeszcze użyję, ale mogę parę rad uzytkowych dać
    1. ma być w miarę lekkie, samo bez dziecka.
    2. musi mieć regulowane siedzisko i szelki oraz podpórki na nóżki ( w moim są to takie kieszonki z paskiem z tyłu, wkłada się w nie buciki i zapina za piętą), żeby nóżki nie dyndały.
    3. daszek od deszczu i słońca
    4. wygodnie jest, jak bez kłopotu samo stoi z dzieckiem w środku - ważne przy zakładaniu i zdejmowaniu.
    5. dla mnie bardzo ważne, bo często chodziłam sama - pojemna kieszeń na bagaże pod siedziskiem dziecka. A mój Wolfskim nma jeszcze doczepiany plecaczek za pleckami dziecka.
    6. miękko wyścielone w okolicy twarzy malucha - jak sobie zaśnie to opiera głowę. Ja nosze do tego mały rogalik na szyję, taką poduszkę

    Na razie tyle mi przyszło do głowy. Dla mnie nosidło turystyczne jest jedyna szansą by wybrać się na szlak sama z dziećmi. Żadne ergonomiczne nie ma miejsca na niezbędne rzeczy.
    Julka 2001, Zosia 2007

  5. #5
    Chustomanka Awatar Jagienka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    732

    Domyślnie

    Dziękuję Aniakom za wyczerpującą odpowiedź Dobrze, że o tym oparciu dla nóżek wspomniałaś, bo pewnie nie zwróciłabym na to uwagi, a to faktycznie ważne.
    "To zadziwiające ale jesteśmy jedynymi ssakami na świecie które chcą wyrzucić swoje małe z legowiska"
    (Prof. Włodzimierz Fijałkowski - twórca Polskiej Szkoły Rodzenia)


  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    940

    Domyślnie

    Jagienko, u mnie leży nosidło turystyczne Maya Bebeconfort, ma daszek przeciwsłoneczny, regulację kąta oparcia i szelek, wydaje mi się, że jest miejsce na nóżki, stoi z dzieckiem w środku, ma w miarę obszerny "bagażnik" i chyba dodatkowo taką kieszonkę-torebeczkę na pasek. Ja nosiłam w nim mojego starszaka po górach, dla mnie było ok. Jeśli chcesz wypróbować, sprawdzić, nie ma sprawy. Daj znać, mogę Wam pożyczyć.
    Aga,

    mama Zosi (14.01.2008), Adasia (13.12.2005 - 34 tc, 1180 g) i Lili (18.01.2012)

  7. #7
    Chustomanka Awatar Jagienka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    732

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agucha Zobacz posta
    Jagienko, u mnie leży nosidło turystyczne Maya Bebeconfort, ma daszek przeciwsłoneczny, regulację kąta oparcia i szelek, wydaje mi się, że jest miejsce na nóżki, stoi z dzieckiem w środku, ma w miarę obszerny "bagażnik" i chyba dodatkowo taką kieszonkę-torebeczkę na pasek. Ja nosiłam w nim mojego starszaka po górach, dla mnie było ok. Jeśli chcesz wypróbować, sprawdzić, nie ma sprawy. Daj znać, mogę Wam pożyczyć.
    o, dzięki wielkie cudowna Kobieto, to wspaniała propozycja, bo jeszcze nie miałam okazji nigdy wypróbować takiego nosidła.
    "To zadziwiające ale jesteśmy jedynymi ssakami na świecie które chcą wyrzucić swoje małe z legowiska"
    (Prof. Włodzimierz Fijałkowski - twórca Polskiej Szkoły Rodzenia)


  8. #8
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    wypróbuj jak masz możliwość, my chcieliśmy kupić, byliśmy już w sklepie,
    ale jak przymierzył m z dzieckiem w środku to .... stwierdziłam ze uszyje MT
    Mama Kubusia i Basi

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    940

    Domyślnie

    Jagienka, dawaj na pw, dogadamy szczegóły
    Aga,

    mama Zosi (14.01.2008), Adasia (13.12.2005 - 34 tc, 1180 g) i Lili (18.01.2012)

  10. #10
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Fajne są takie nosidło-plecaki Little Life: http://www.littlelife.co.uk/index.html

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Stolnica
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam, także przymierzam się do zakupu ale boje się że po MT i Hopku mi nie podpasuje....Więc tym bardziej chętnie wypróbuje.Jesli ktoś byłby skłonny do pożyczenia, np na na majowy weekend to będe niezmiernie zobowiązana.Poproszę o privy żebym nie przegapiła bo mało się udzielam chociaz podczytuje! Oczywiście mogę zaproponować kaucje albo coś.

    A moze znacie wypożyczalnie takowego sprzętu? Swojego czasu Sherpa na Koszykowej miała taka usługe ale zlikwidowali punkt.
    Ostatnio edytowane przez maryane ; 19-04-2010 o 13:15

  12. #12
    sylwik
    Guest

  13. #13
    Chustomanka Awatar busia
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    1,499

    Domyślnie

    my kupiliśmy jakiś czas temu nosidło Deuter Kid Comfort. Mąż koniecznie chciał nosić Zosię ale po 2 dłuższych wyprawach nosidło poszło na sprzedać a mąż powiedział: miałaś rację, że się nie sprawdzi i przerzucił się spowrotem na Manduce!!
    Beata, mama Zosi (15.02.2009) i Mikolaja (6.01.2011) , żona Łukasza

  14. #14
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwik Zobacz posta
    a ja chodze do nich na zajęcia dla maluchów

    maryane skąd jesteś?
    Mama Kubusia i Basi

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    my mamy Deuter Kid II. Mąz w nim nasza dziecko. Starszak to uwielbia, a do manduki nie da się już wrzucić. Deuter nei ma tylko podpórek pod nogi, ale dziecko opiera je na stelażu i nie dynda. Mnie tylko denerwują 5punktowe pasy - są zbyt skomplikowane w obsłudze. Kiedyś nosiliśmy w VD, gdzie pasy były 3punktowe i było to o wiele prostsze.
    To wszystko nie zmienia faktu, że ja w tym nosić nie za bardzo umiem, a tym bardziej wrzucic sobie sama na plecy
    R. 2007; J. 2009

  16. #16
    Chustomanka Awatar Jagienka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    732

    Domyślnie

    u mnie chwilowo temat nieaktualny, bo zrezygnowałam z wyjazdu, na który planowałam to nosidło kupić...
    może bliżej wakacji pomyślimy, jak pojedziemy razem z Męzem, bo ja obawiam się, że sama w takim nosidle długo nie ponoszę
    MT i ergo już u nas się nie sptawdzają. Tosia nie chce dać się w to wiązać już od poprzednich wakacji Wyrosła i tyle
    "To zadziwiające ale jesteśmy jedynymi ssakami na świecie które chcą wyrzucić swoje małe z legowiska"
    (Prof. Włodzimierz Fijałkowski - twórca Polskiej Szkoły Rodzenia)


  17. #17
    Chustonoszka Awatar farmerkowa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Łomża
    Posty
    80

    Domyślnie

    witam co do nosideł turystycznych to my przy starszym synku zakupiliśmy takowe jak miał niespełna rok. Byliśmy wtedy nad morzem i z wózkiem o wielkich gabarytach byłoby mega niewygodnie. Sprawdziło się też bardzo jak z dwuletnim już Kacperkiem pojechaliśmy odkrywać uroki kielecczyzny. Kacper ważył wtedy już swoje, nosiliśmy na zmianę z mężem i obydwojgu było wygodnie. Mamy nosidło turystyczne f7 pro . Dla starszego dziecka na długie wędrówki jest wg mnie OK.

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Stolnica
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki za info. Znalazłam też wypożyczalnie w sieci sklepów Horyzont, co mnie urządza, bo jestem z Wawy.Do wyboru mają dwie wersje Wolfskina i Fiord Nielsen.powyżej 5 dni wychodzi 10zł za FN, 13,50 za podstawowa wersje wolfskina i 15zł za wersje de lux.Do tego można dopożyczyć daszki i inne akcesoria.Plusem jest zasada, że kwota za wypożyczenie jest odliczna od kosztu nowego nosidla jeśli zdecydujesz sie na zakup takiego.Minusem niestety cena Wolfskina - 699zł no i fakt że muszę wypożyczyć od piątku 30 kwietnia do 4 maja nawet jeśli wyjeżdzam tylko na 1 dzień 3go...chyba tylko zostaje mi iśc do nich z Frankiem i poprzymierzac co pasuje

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie ok, to nie jest wisiadło, ale....

    ... ale padłam jak to zobaczyłam Zbyt wygodne dla rodzica nie jest, podejrzewam że dziecku też nie jest idealnie. Jeżeli chcesz się poczuć jak słoń który niesie na sobie stelaż z człowiekiem i bagażem zapraszam do zakupu:
    http://www.nowamatkapolka.pl/go/_inf...id=552&lang=pl
    Producent pisze:
    To nie jest Mercedes wśród nosideł. To jest Jeep Wrangler!
    Coś w tym jest
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  20. #20
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    nosidlo turystyczne, czyli cos dla starszych dzieci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •