Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Wątek: Nosidła Turystyczne //wątki połączone

  1. #61
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    no własnie chyba tak zrobię - juz przedyskutowałam z mężem; plecaki ze stelażem są w sumie stosunkowo wygodne to i to "krzesełko" powinno być..
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  2. #62
    Chustomanka Awatar nehema
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków/Wieliczka
    Posty
    845

    Domyślnie

    ja miałam takie nosidło (w sensie to rusztowanie na dziecko) i nie było nam wygodnie, mnie ciągło do tyłu i musiałam się garbić żeby utrzymać jako taką pozycję
    za to mojemu M przeszkadzało to że pas biodrowy miał w pasie a nie na biodrach

  3. #63
    Chustofanka Awatar mila
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    428

    Domyślnie

    A u nas nosidło turystyczne na stelażu sprawdziło się w górach. Wchodziliśmy kilka razy na szczyty w Bieszczadach i raczej nie wyobrażam sobie tego w chuście przede wszystkim dlatego że i rodzic i dziecko byliby cali spoceni, a malucha na połoninie mokrego wyciągać na przerwę - przewianie i przeziębienie gwarantowane.
    Ciężar na pewno mniej czuć w chuście ale i nosidło da się dopasować np. przenosząc ciężar na biodra. Nosiłam i ja i mąż regulowaliśmy sobie tylko szelki.daszek też fajna sprawa zwłaszcza jak dzieciak z uporem maniaka ściąga czapeczkę a słonko przygrzewa
    Także na spacerek dolinkami może nie koniecznie, ale jak są jakieś poważniejsze podejścia to polecam nosidło na stelażu

  4. #64
    Chustonówka Awatar aguila
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nosidła turystyczne sprawdzają się przy długich wycieczkach w bardziej wymagającym terenie

    Jak dla mnie prym wiedzie Deuter Kid Comfort II - POLECAM (jest jeszcze prostsze KC I i najbardziej rozbudowane KC III)

    Poza Deuterem fajne nosidła robi jeszcze Salewa i Vaude

    Spory wybór tutaj:

    http://8a.pl/page,produkty,kat,42,nosidelka.html

  5. #65
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,733

    Domyślnie

    Wyciągam stary wątek, bo nowszego nie widzę. Czyli ok są takie nosidła na stelażu? Np. takie coś: http://www.kelty.com/c-kids.aspx

    Można roczniaka w takie coś wsadzić?
    (znajomi się przymierzają do zakupu i nie wiem, co im doradzić)

  6. #66
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Mam znajomego, który takowe nosidło ma. Wozi je w bagażniku samochodu, a dziecko nosi na plecach w chuście... bo te nosidła z pewnością mają jeden minus - ważą trochę same w sobie... a do tego dają możliwość dopakowania paru drobiazgów, co może jest praktyczne, ale powoduje że całość waży jeszcze więcej.
    Na temat pozycji dziecka się nie wypowiem, bo takiej wiedzy nie mam, ale chętnie sama się dowiem. Jak myślicie dziewczyny?
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  7. #67
    Chustoholiczka Awatar madagaskar
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,994

    Domyślnie

    co do pozycji to tez pewnie sa rozne i to zalezy od nosidla-my mamy Salewy Koale i nosilismy w niej dzieci od 1,5 do ponad 3,5 roku wiec przedzial spory,duzy plus wlasnie za to ze ma jeszcze dodatkowy plecaczek na cos, no i daszek faktycznie, a my i oslone pdescz mamy do naszego i sprawdzala sie kilka razy-ja mam mlodsze w chuscie, maz starsze w nosidle +rzeczy w plecaczku wlasnie, najstarsze juz samobiezne, nawet wczoraj pytalam czy nie woli MT albo jakiegos ergo -mowi ze zdecydowanie nie, ale my do noszenia ciezkich plecakow po gorach przyzwyczajeni jeszcze z dawnych lat

    2005,2008,2011,2018

    net mi działa jak chce/nie chce...bywam chwilami...i czasem znikam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •