Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: chłonne i szybkoschnące formowanki - które??

  1. #1
    Guest
    Guest

    Domyślnie chłonne i szybkoschnące formowanki - które??

    Od kilku dni zaczęliśmy przygodę na tetrze + otulacz. Ale dziś na noc spróbowałam zamiast jednorazówki, formowanki z otulaczem i super się sprawdza z tym, że ta formowanka koszmarnie długo schnie.
    rozglądam się za formowankami, ale brak jednoznacznych informacji które chłonne a które nie. No i praktyczna sprawa schnięcie.
    Nie umiem znależź jednoznacznych onformacji w tym gąszczu. Help me , bo mąż weźmie ze mną rozwód bo twierdzi że pieluchy mnie pochłonęły i traci cierpliwość na moją montematyczność

  2. #2
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    tots bots flexitot,na noc nakładasz wkładkę z polaru,bo są bez.chłonne i szybkoschnące.
    z konopnych najszybciej schną lulu nature.

  3. #3
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    testuę własnie formowankę bambusową (z mikropolarem przy pupie) szytą przez Yettę i jestem bardzo zadowolona, formowanka ma kieszonke, więc nie schnie długo, a dzieki temu, że do środka można włożyc wkłady jest bardzo chłonna i mała wytrzymuje w niej spokojnie całą noc. Jestem bardzo zadowolona i juz myslę, żeby taka nabyć
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Baryłka, ja mam formowankę Flexi Tot. Ma taki wyjmowany, ale stały wkład mięciutki. Ona szybko schnie. Jak wpadniesz do mnie to ci pokażę. Sama się chyba skuszę na takie 2 jeszcze bo w nocy daje radę

  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    101

    Domyślnie

    Ja uzywam i sobie chwalę Big Softies Nature Babies. To formowanki-kieszonki. W zestawie mają dwie wkładki, i można jeszcze coś wrzucić w kieszonkę. Ja używam z tylko jedną wkładką, bo mi w zupełności wystarcza na chłonność. Szybko schną i mają mikropolarek wewnątrz. Są w wersji z bawełny i z mikrofibry.

  6. #6
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Dziękuję za odzew i pomoc pooglądałam formowanki jeszcze poszperam i poszukam okazji,promocji
    Olik pewnie, że chcę zobaczyć

  7. #7
    Chustofanka Awatar reniason
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    285

    Domyślnie

    Ja w sumie mam 3 formowanki z krórych jestem zadowolona wszystkie stosuję głównie na noc i nic nie przecieka po 10 godzinach. Nature babies bambusowa miłość- ma polarek w środku także jest sucho przy pupie i to jest kieszonka w zestawie jest wkładka bambusowa ale ja dokładam jeszcze wkładkę z mikrofibry. Szybko schnie.
    Flexi tot - schnie dłużej od poprzedniej ale do niej już nic nie trzeba dokładać. Nie ma polarka przy pupie więc ja daję i to jest też taka kieszonka gdzie ma taką długą wkładkę z jednej strony bambus a z drugiej włochata mikrofibra i to się wkłada do tej kieszonki w zestawie jest jeszcze dodatkowa wkładka z bambusa. Pieluszka w nowej wersji ma napki zmniejszające rozmiar. Jak dla mnie pieluszka nie do przesikania
    Formowanka od Alohy Bambolini- też kieszonka z zewnątrz bawełniany welur a w środku bambusowy welurek do tego wkładam też od Alohy wkład z froty bambusowej. Formowanka śliczna i dość szybko schnie. Ja się w niej zakochałam
    Renata mama Arusia 25.11.2007 i Urszulki 03.11.2009
    Kosmetyki Mariza

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Mam Flexi Tots bots ale ona bardzo długo schnie. (nawet do 3 dni ). Moim zdaniem najlepsze są formowane kieszonki. Sama regulujesz co jest w środku, ewentualnie nan noc dokładasz i jest ok.

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    207

    Domyślnie

    Te starsze flexi schły dłużej bo wkład był cały wszyty. Nowa wersja ma wyciągany częściowo wkład z takiej jakby kieszonki i ta wersja schnie migusiem
    IMO najlepsza formowanka jaką mieliśmy.


  10. #10
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Z tym czasem schnięcia dużo zależy od warunków w jakich suszy się pieluchy. U mnie stara wersja flexi schnie jak na tak chłonną formowankę szybko, bo do 24 godzin (w ciasnej ale ciepłej łazience), czyli zazwyczaj do czasu wieszania kolejnego prania
    Im większe i przewiewniejsze pomieszczenie tym szybciej schną pieluszki.



  11. #11
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Mother ease one size w miarę szybko schnie. Nie wiem jak z chłonnością w nocy, bo uzyam w dzień.

  12. #12
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Aloha zgadzam się że schną w zależności od warunków jednak wydaje mi się, że warunki to jedno a budowa formowanki to drugie.A ja doświadczenie nie mam.
    Co do mother easy - właśnie taką nabyłam jako pierwszą i tak na balkonie wczoraj schła caly dzień a na suszarce balkonowej w pokoju całą dobę przy ogrzewaniu podłogowym, gdzie inne pranie schnie szybko.
    narazie zamówiłam flexi tot czekam na paczkę oraz otulacze flipa.
    poszukiwań i eksperymentów będzie ciąg dalszy

  13. #13
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Najlepiej sobie sprawić suszarkę

    Na pewno nie polecam jesli chodzi o schnięcie BG bambusowej formowanki i AIO. Schną latami!

  14. #14
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    Dziewczyny, podepne sie troche pod watek:
    Jak wam sie nosi lulu nature konopna? NIe twardnieje Wam?
    Mam wkladki konopne do bluberry i zawsze musze je rozbijac, bo bywaja jak kamienie Bambus prawie zawsze jest miekki po wyschnieciu. I sie zastanawiam, czy bambusowa nie bylaby lepsza?

    Em
    , ja to swoja BG AIO wywracam na druga strone. dzieki temu znacznie szybciej schnie, ale fakt, dluugo.

    Z formowanek moge polecic stretchie z tots bots. Jest miekka bardzo, wklad dodatkowy dopinany, weic szybciej schnie. Z flexi nie porownam, bo nei mialam.
    podobnie babybeehind bambusowa.
    obie chlonne sa na dodatek
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Malina Zobacz posta
    Jak wam sie nosi lulu nature konopna? NIe twardnieje Wam?
    Mam wkladki konopne do bluberry i zawsze musze je rozbijac, bo bywaja jak kamienie Bambus prawie zawsze jest miekki po wyschnieciu. I sie zastanawiam, czy bambusowa nie bylaby lepsza?
    podobnie babybeehind bambusowa.
    obie chlonne sa na dodatek
    My używamy Lulu Nature Lucie i jest suuper (nie wiem tylko na ile miarodajne jest moje zdanie bo pieluchujemy się od niedawna - maluszek ma 2 tyg i formowanki były jak dotąd prane z 7-8 razy) - jak dotąd nie zauważyłam twardnienia
    Tak samo dodatkowe wkłady konopne Lulu nature

    A naprawdę jesteś zadowolona z babybeehind bambusowej?
    My mamy zakupioną, ale jeszcze jej nie uzywaliśmy - lezy jako nówka bo trochę przeraża mnie jej waga (aż zważyłam - sucha ok 230 g, konopna babybeehind jeszcze odrobinę cięższa)

    np. Lulu Nature konopna w porównaniu z babybeehind konopną jest IMO zdecydowanie zgrabniejsza i jakaś taka.... bardziej przyjazna

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •