Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Chusta uniwersalna

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie Chusta uniwersalna

    Cześć dziewczyny chustomaniaczki,
    Moje maleństwo przyjdzie na świat dopiero w sierpniu, ale ja już rozglądam się za właściwą chustą, do której przekonał mnie przykład mojej siostry. No i własnie mam problem: dziecko urodzi się w lecie więc dobrze by było kupić chustę cienką (taki wątek już był i przeczytałam go sobie), ale wymagałoby to ode mnie kupna dwóch chust, jednej letniej i jednej grubszej, a jak wiadomo, jest to spory wydatek, na który zdecydowanie mnie nie stać. I moje pytanie jest takie: czy mogłabym się zadowolić jedną, uniwersalną chustą? Myślałam o Nati. Proszę pomóżcie zdesperowanej przyszłej matce!

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    pojęcie chusta idealna nie istnieje
    na początek kup taką, która Ci się podoba kolorystycznie.
    po lekturze forum się zobaczy czy pozostaniesz przy jednej...
    Nati to dobry pomysł

  3. #3
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    nosilam cale zeszle lato w nati ontario(granatowa) i bylo ok!
    w zimie tez
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  4. #4
    Chustofanka Awatar AJ
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    396

    Domyślnie

    A ja przez cały rok uzywam Nati-bambusa (jeszcze z tych diamentowych). Jak najbardziej uważam ją za chustę uniwersalną, bo i na loto i na zimę, super dla noworodka i cięższe dziecko dobrze poniesie
    Zresztą chyba każda chusta długa tkana jest uniwersalna - nowe chusty kupuję dla siebie, a nie dlatego, że jakaś poprzednia by nie dała rady (tak się tylko mężowi mówi )
    A. mama J. (13.12.2008) i T. (15.11.2010)

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    2,287

    Domyślnie

    ja rodziłam w sierpniu, a noszę od września.
    od samego początku mam jedną tkaną LL, nosiłam więc w ciepłe dni i bardzo mroźne (-15).
    podobają mi się inne chusty, ale tej bym nie zamieniła i dlatego mój stosik to cała jedna LL

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,927

    Domyślnie

    Ja też rodziłam w sierpniu Od początku nosimy się w elastyku LL i cały czas było dobrze Wydaje mi się, że nawet w lato noworodka i tak trochę bardziej trzeba otulać niż doroślejszego bobasa, a kolejne miesiące już chłodniejsze były, więc trzy warstwy elastyka jak znalazł A zimą, to już w ogóle Dopiero teraz na wiosnę czuję, że może być za ciepło, więc przerzucimy się na tkaną Polecam, bo na prawdę w elastyku jest bardzo wygodnie rpzez pierwsze miesiąće
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  7. #7
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    No tak ale elastyk naprawdę może być w sierpniu za ciepły. Ja obstawiam tkaną, na początek jakąś naszą, Nati lub LennyLamb. Ewentualnie standardowego Hoppediza ew. Girasola. Wybierz kolorystykę, zawsze później możesz chustę sprzedać i wymienić na inną.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  8. #8
    Chustonoszka Awatar Dominique
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    143

    Domyślnie

    całorocznie noszę w Nati pasiastej i jest OK

  9. #9
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    uwazam ze jedna chusta to za mało, jak jest w praniu, to trzeba w czyms nosic... wiec dwie wydaja mi sie absulotnym minimum..
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny!!! Za szybka odpowiedz i w pewnym stopniu rozproszenie moich watpliwosci. Chcialam wstawic buziaczki, ale nie widze ich w emotikonie. Dzieki raz jeszcze!!! Przypuszczam,ze moje pytania beda sie pojawiac na forum z regularnoscia szwajcarskiego zegarka I oczywiscie życze wszystkim mamom, tatom i maluszkom Wesolych Swiat !

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •