Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Proszę o pomoc w wyborze chusty dla wiosenno-letniego noworodka dla dwojga rodziców różnego wzrostu

  1. #1
    Chustonówka Awatar Miodzia_Samochodzia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    okolice stolycy
    Posty
    16

    Domyślnie Proszę o pomoc w wyborze chusty dla wiosenno-letniego noworodka dla dwojga rodziców różnego wzrostu

    Witajcie kangurzyce

    Wkrótce powinę swe pierwsze dziecię i oboje z mężem chcielibyśmy małego od początku (jeśli to tylko bedzie możliwe) nosić w chuście. Po domu i ogrodzie, na spacery. Szukamy, a raczej szkam (bo mąż zostawił łaskawie ten temat mnie) chusty najlepszej dla nas dwojga. I tu się zaczyna problem - bo nie dość, że rodzajów chust i nosideł jest dużo, do tego masa różnych producentów, no i jeszcze ciekawe hand-made'owe, do tego jesteśmy oboje różnego wzrostu, więc to dla mnie czarna magia granicząca z obłędem, jak dobrać coś odpowiedniego . Dlatego proszę Was, drogie doświadczone w chustonoszeniu mamy, o pomoc i rady-porady, wskazówki co i jak.

    Dane wyjściowe:
    - dziecko będzie wiosenne-letnie; potrzebna byłaby zapewne chusta przewiewna
    - ja mam 167 cm, mąż: 186, no i jak na faceta przystało ma szersze ramiona, barki, do tego dłuugie ręce; oboje jesteśmy raczej szczupli (ale nie chudzi) -wersja wagowa midi
    - nie mamy doświadczenia w wiązaniu, ale dobre chęci i liczymy, że szybko się nauczymy motać chusty tak, żeby dziecię było bezpieczne, a nam było wygodnie.
    - na razie (to znaczy 5-6 pierwszych miesięcy) możemy pozwolić sobie tylko na 1 chustę (finanse); w ogóle ideałem by była 1 chusta uniwersalna, na dłużej, ale wiadomo, w przyrodzie ideały występują rzadko...

    Na jakie jeszcze kryteria powinniśmy zwrócić uwagę kupując chustę? Co jeszcze jest ważne przy wyborze?

    Bardzo, bardzo proszę o podanie konkretnych modeli, konkretnych producentów, bo czasu do porodu zostało mi niewiele, a chciałabym już zamknąć etap pt. "zakup chusty".

    Bardzo liczę na Waszą pomoc

  2. #2
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    ja jak zwykle- zobaczcie nati
    dla malucha lepiej cos miekkiego czyli dodatek bambusa, jedwabiu albo samam bawelna
    dlugosc...to zalezy jesli jestescie szczupli 4,6 powinno wystarczyc ew 5,2... ale ty sie bedziesz potykac o ogony wtedy
    samorobek na poczatek bym raczej unikala
    dalej - ta ktora wam sie spodoba bedzie ta najlepsza
    a poza tym tematow tego typu jest zatrzesienie - poszukaj poczytaj zobaczysz co forumka to dwa zdania


    DB PBC

  3. #3
    Chustonówka Awatar Miodzia_Samochodzia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    okolice stolycy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Hej Hexi.

    Na forum jestem już od jakiegoś czasu, do tej pory pod kątem wielorazówek. Ten temat ogarnęłam jako-tako - kosztem nieprzespanych nocy, opuchniętych od komputera oczu i stresu. No ale wyprawkę pieluchową już mam. Teraz chusta...

    Poczytałam wątki o chustach i wiem, że podobnie jak z pieluszkami - co mama, to opinia. I o to mi chodzi - jak pozbieram opinie z różnych źródeł, popatrzę na chusty z róznych perspektyw, to łatwiej mi będzie podjąć decyzję, co będzie dla nas najlepsze (ale i tak twszystko wyjdzie w testach).


    Dlatego dziękuję Ci za Twoją opinię . I czekam na kolejne.

    Też skłaniam się ku naturalnym materiałom.

    A czy rodzaj tkania ma znaczenie?
    A szerokość chusty?

  4. #4
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    uniwersalna to po prostu bawełniana, 70 cm, mysle ze jak kupisz nati 4,6 m to spokojnie starczy bo one zazwyczaj są dłuższe
    popatrz na pasiaki, nie sa drogie, milusie od pierwszego zamotania
    te 4,6 maja zazwyczaj 4,8 do 5 metrow

  5. #5
    Chustonówka Awatar Miodzia_Samochodzia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    okolice stolycy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Olapio, dzięki za uwagi

    "Pasiaki" - chodzi o te chusty w paski? http://www.sling.com.pl/sklep/?p=p_7...sta-nati-paski

    Muszę się jeszcze doszkolić z chustowego żargonu

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,287

    Domyślnie

    skoro chcesz przebierać w wielu opiniach, to proszę

    firmowa, nie samoróbka
    używana, nie nowa. ale: dobrze złamana, czyli intensywnie używana
    4,6
    zdecydowana większość chust ma 70 cm, ale nawet jeśli trafisz na węższą, to przy takim małym szkrabie będzie to tylko plus. (a potem i tak pewnie wsiąkniesz i kupisz nową )

    a konkretne nazwy to już wolna amerykanka, każda poleci co innego
    wełna nati grecja (tak, wiem, że wiosna, a za chwilę lato) (nowa też byłaby ok, ale już ich nie ma, więc tylko używana). boska chusta, która się sama wiąże. łatwo nauczyć się na niej wiązać, nie sposób się zrazić.
    storchenwiege leo (używana jest bardzo, bardzo miękka)
    wełna nati paski (używana, bo nowych nie ma. trzeba ją upolować )

    wybór pierwszej chusty jest naprawdę ekscytujący! zazdroszczę
    2007, 2009, 2016

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Powiem tak wszystko zależy od zasobności portfela.
    Gdybym miała jeszcze jedną szansę na motanie noworodka i nie musiała się ograniczać co do ilości i ceny, na 1000% zamotałabym w kaszmir lub jedwab. Cudownie miękkie, przytulaśne i przy wadze przepiórczej nie trzeba się przejmować nośnością.

  8. #8
    Chustonówka Awatar Miodzia_Samochodzia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    okolice stolycy
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny - o taki wielogłos mi chodziło. Będzie o czym myśleć podczas kolejnej bezsennej nocy .

    Podsumowując: firmowa, nie hand-made'owa, materiał w zależności od gustu), warto używaną/dobrze złamaną, producent - który najbardziej się spodoba.

    Dzięki wielkie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •