Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59

Wątek: nosidło doux - doux

  1. #1
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie nosidło doux - doux

    gdzie dostępne: http://doux-doux-doux-doux.blogspot.com/
    parametry:
    Nosidło powstało z połączenia naturalnych tkanin: kolorowej bawełny oraz turkusowego i czekoladowego lnu. Posiada atestowane mocne pasy i klamry firmy NEXUS. Klamra biodrowa oraz pasy naramienne zabezpieczone dodatkowo gumką. Zapięcie na klamrę umiejscowione z boku na wypełnionej części pasa biodrowego, tak by podnieść komfort noszenia i zabezpieczyć przed uciskiem klamry na brzuch. W okolicy nóżek dziecka nosidło dodatkowo zmiękczone i wypełnione gąbką. Wzmocnione pomarańczowe szwy główne.
    Kapturek odpinany na zamek, wszywany po łuku by zachować kształt panela, rozmiar kapturka regulowany za pomocą troczków. Panel został wyprofilowany po bokach.Nosidło posiada woreczek do przechowywania nosidełka.
    recenzja:
    Hhhmmm długo zbierałam się do napisania pierwszej recenzji nowej marki w świecie chustowym. Głównym problemem jest to, że chociaż nosidło jest u nas już miesiąc, trudno znaleźć w nim jakąkolwiek wadę, a głupio tak pisać same superlatywy o prototypie, który się ma
    Nie ukrywam, że zostałam wystawiona przez dziewczyny na próbę. Pewnego pięknego zimowego wieczoru dowiedziałam się od kuku, że będę pierwszą szczęśliwą posiadaczką nosidła, ale nie dlatego że mnie lubi, tylko dlatego, że liczy na moją surową opinię.
    Jesteśmy dość "nietypowymi" nośnikami. I ja, i moje dziecko. Z powodu lichej postury noszącej i wybitnego wiercipięctwa noszonej, jak również kilomertowych tras spędzanych na szlakach. Z tego powodu wymagania nasze są wysokie.
    Ale przejdźmy do rzeczy.
    Wyjątkowość nosideł szytych na miarę polega na idealnym dopasowaniu do noszących. Nie jest jednak tak, że tylko dwie osoby mogą z tego nosidła korzystać, zapewnienie pewnego odchylenia wymiarów w obie strony pozwala na dopasowanie nosidła również np. dla męża czy niemęża, a nawet teściowej. Nie będę zatem pisać o tym, co mają wszystkie nosidła szyjących mam i "masówek", ale o tym, co zupelnie "powaliło" mnie w nosidlach doux - doux.
    Choć wydawało mi się, ze na nosidłach znam się jak mało kto, dziewczyny przekonywały mnie do swoich, przemyślanych rozwiązań. Zatem - nosidło nie ma zaszewek na pupę - tak "modnych" w ubiegłym sezonie, dzięki czemu może posłużyć na dłużej. Efekt "wpadnięcia pupy" spokojnie można osiągnąć dzięki wlaściwemu dociągnięciu wszystkich pasków.
    Absolutnie genialny, choć to nie określenie dla rzeczy, jest pas biodrowy, z którym zawsze miałam problem w innych nosidłach. "Twardość" jego jest jak najbardziej odpowiednia - nie uciska wystających kości, jednocześnie zapewniając pewne utrzymanie potomka na odpowiednim poziomie
    Dodatkowo, jak już opisałam w parametrach, klamra boczna umiejscowiona zostala z boku, już na usztywnionym materiale, co zapewnia niewbijanie isę jej w brzuch.
    Przekonalyśmy się już wszystkie, że plaski kwadrat czy romb to nie jest to, czego chciałybyśmy od kapturka w nosidle. Kapturek doux - doux, a jakże, to typowy kaptur "jak z bluzy", ale, ale.... wszywany wewnątrz nosidła. Ileż razy z przerażeniem wpinałam kaptur na napy drżąc "obudzi się? nie obudzi się?", zamek błyskawiczny pozwala na uniknięcie tych obaw.
    Aplikacje i jakość uszycia- Solary, Cateriny i inne D&G od mamy_trójki mogłyby sie tylko uczyć. Nosidło dopracowane pod najmniejszym szczegółem, a aplikacja odszyta na szóstkę z plusem. Żadna odstająca nitka, żaden krzywy ścieg...Wielki plus za kreatywność dla projektantki nosidła, zarówno tego, jaki i innych uwidocznionych na blogu, za nieuleganie "dzieciowemu" wzornictwu i tworzeniu projektów niebanalnych, zaskakujących i odzwierciedlających wyobrażenia o noszącej (heheheh i co wyczytacie z mojego nosidła o mnie?).
    Żeby nie było tak słodko, musze napisać, że uwag do dziewczyn miałam cale mnóstwo, np.: chciałabym kompresujący woreczek, żeby nosidło zajmowało jak najmniej miejsca, jakąś sprytnie ukrytą kieszonkę na kapturek oraz zapewnienie, że moje dziecko z nosidła uciekać nie będzie. No, ale...
    Z grubsza tyle.
    Koniecznie powinnam jeszcze dodać, że "obsługa" jeste doskonała, dziewczyny konsultują każdy szczegół i dbają o klienta bardziej, niż należy, a ich blog nie ma sobie równych.
    Zapomniałam chyba dodać - nosidło świetnie nosi 12 kg klocka na długich trasach
    To najlepsze nosidło, jakie miałam. Jeśli moje nosidło było prototypem, to boję się pomyśleć, jakie będą następne...Dziewczyny wielkie brawa: za inwencję, odwagę i przezwyciężenie obaw. Trzymam za was kciuki, żebyście zagroziły pozycji Manduki, nie tylko w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez sowa_m ; 01-04-2010 o 09:11

  2. #2
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    87

    Domyślnie

    Czy beda zdjecia?

  3. #3
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamatomka Zobacz posta
    Czy beda zdjecia?
    Na razie jedno, ale za chwilę rajd po górach i będzie więcej

    Ostatnio edytowane przez Meta ; 01-04-2010 o 16:10 Powód: poprawka fotki

  4. #4
    Chustomanka Awatar YPSI
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Londyn/Poznań
    Posty
    791

    Domyślnie

    ciekawy i wyczerpujący opis

    kilka dni temu przeglądałam bloga i OGROMNIE mi się spodobały te nosidła, ogromnie

    chyba napiszę maila z zapytaniem o dostępność i terminy
    Monika, mama Franka (29.11.2006) i Małgosi (23.07.2008)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez YPSI Zobacz posta
    ciekawy i wyczerpujący opis
    Zgadzam się! Sowa elaborat popełniła! Ale dzięki temu, wiemy co dopracować (zapomniała dodać, że wkurzają ją też dyndające pasy...).

    Mamy taką nieśmiałą prośbę, jeśli są tu inne posiadaczki nosidełek doux-doux - prosimy ujawnijcie się i napiszcie co was ewentualnie "uwiera", z czego zadowolone jesteście? To będzie dla nas i dla innych bardzo cenne! Póki co bazujemy na swoich i sowich wrażeniach oraz na dwuletnim doświadczeniu doliny_blekitnych _kwiatow.

    Z góry dziękujemy za wszystkie recenzje.
    I do momentu aż Sowa nie wstawi fotek w akcji, służymy swoimi zapraszając na bloga
    Ostatnio edytowane przez kuku ; 03-04-2010 o 09:00
    moje miejsce wirtualne Petit bon ton

  6. #6
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    jak również sowa zapomniała dodać, ze chest belta komuś się wszyć zapomniało, ale chest - belt w tym nosidle jest po prostu zbędny ale pasek idzie do mnie w paczce, więc sobie we wtorek wieczorem będę go fastrygować na różowo, niech sobie swobodnie dynda u nosidła

  7. #7

    Domyślnie

    Sowa! Uduszę Nie zaśmiecaj wątku z recenzją. Twój to wątek co prawda, ale hamuj się
    Zbędny czy niezbędny, przygotowany był, tylko... zapomniało nam się do paczki wsadzić
    moje miejsce wirtualne Petit bon ton

  8. #8
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    dobrze, napiszę jaśniej, żeby o off top mnie nie posądzono - pasy w doux doux się nie rozjeżdzają, więc czy chest - belt jest, czy go nie ma, jest to obojętne to taki plus kolejny waszych nosideł, że pasy są w prawidłowy sposob wszyte

  9. #9
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    Opis niżej




    Ostatnio edytowane przez sowa_m ; 27-04-2010 o 14:40 Powód: fotki

  10. #10
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    taaaak, musze stwierdzić, że jednak czapka niebieska bardziej pasuje do tego nosidła nosidło przeszło dwukrotny w ostatnim czasie test bojowy - raz trasa 4 km, raz 12 km (ale realnie około 9, jakieś 3 km Lula szła na nogach). Muszę przyznać, ze nosidło spisuje się rwyśmienicie, nic się nie wpija, nie ociera, nie przeszkadza. co prawda w pewnym momencie bylam przerażona - Lula kazała mi wyrzucić nosidło, bo jej się nie podoba i ona w nim chodzić nie będzie, ale zmieniła zdanie po paru godzinch harców i szaleństw
    podtrzymuje tezę, ze nosidło jest absolutnie najlepsze ze wszystkich, jakie miałam. bezkonkurencyjność zapewniają mu - kąt wszycia pasów naramiennych i pas biodrowych. REWELACJA

  11. #11
    Chustomanka Awatar marushka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    ciągle w drodze (poznań-wawa)
    Posty
    1,402

    Domyślnie

    moja kolej jestem właścicielką Czerwonego Parasola. I tak jak sowa pisze: ta recenzja we mnie długo dojrzewała. Problem polegał na tym, że ciężko nie być zachwyconym gdy wyciąga się to cudo z woreczka. Zwłaszcza takie wyczekane cudo. Ponosiłam, zobaczyłam i mogę napisać:
    Czerwony Parasol jest robioną na nasz wymiar, wiosenno-letnią hybrydą - delikatne materiały, żywe kolory. Podstawowym materiałem jest bawełna z dodatkiem jedwabiu - jest lekko chłodny i śliski.
    Funkcjonalność:
    Gdy rozpakowałam nosidło od razu poczułam jego delikatność. Panel jest subtelny , jedwabne pasy miękkie i cieniutkie.Miałam wątpliwości czy to dobry pomysł - moja duża córeczka waży 15 kg i bałam się, że pasy nie będą dostatecznie trzymały. Pasy na moją prośbę są wypełnione na dłuższym odcinku niż standardowo. Na szczęście okazało się, że materiał dobrze trzyma - kwestia porządnego zawiązania a dłuższe wypełnienie niweluje ewentualne niedogodności wynikające z niedokładnego motania. Panel biodrowy wypełniony , z możliwością zapięcia klamry na boku. Pas na panelu biodrowym umieszczony jest w szlufce - dzięki temu się nie przemieszcza i można wsunąć tam nadwyżkę pasa.
    Naprawdę funkcjonalny i użyteczny (a zwykle przeze mnie nieuzywany) jest kapturek, który nie jest gadżetem, ale świetnym udogodnieniem - wszyty pomiędzy warstwy panelu, na półokrągło, z troczkami do naciągania - spokojnie można go włożyć na główkę dziecka nawet gdy siedzi ono na plecach. Mój kapturek jest jedwabny - osłania przed słońcem a nie grzeje - idealny na drzemki w upalne dni. Tak jak pisała sowa panel nie ma zaszewek na pupę - mam porównanie i chyba zupełnie nie robi mi to różnicy. Za to jest on profilowany - rozszerzany lekko na górze i dole, przy pasie, wcięty na wysokości talii - dzięki temu jest bardziej przewiewny.
    Osobny akapit chciałabym poświęcić aplikacji - Fifi, gdy zobaczyła rysunek panelu od razu pokazała, że to jej nosidło. Mała dziewczynka z kiteczkami, kwiaty wg mnie japońskiej wiśni, cieniowanie obrazu - majstersztyk. Naprawdę nie widziałam niczego równie ładnego. Widać całą masę pracy:wizjonerski projekt i benedyktyńską robotę. Nosidło dzięki temu jest naprawdę unikalne. I tylko żałuję, że Sofka lubi wystawiać rączki na zewnątrz bo wtedy muszę zawijać panel.
    I jeszcze kilka słów o współpracy - dziewczyny uwzględniły wszystkie moje pomysły, sugestie, zastrzeżenia, prośby, jęczenia, nękania, molestowania, marudzenia - pełen profesjonalizm !
    Podsumowanie:
    Gdybym jeszcze raz prosiła o uszycie parasola to:
    - pasy - część niewypełniona byłaby o 2 cm szersza
    - wypełnienie pasa biodrowego mogłoby być ciut sztywniejsze - to są moje wybrzydzania. Jedyne zastrzeżenie to wykończenie torebki - pasek torebki przyczepiony jest napami? nitami? które mają ostre końcówki i boje się, że mogą uszkodzić mojego Parasola.
    To nosidło to spełnienie moich marzeń - estetycznych i funkcjonalnych. To ostatnie nosidło dla Fifi, a w dodatku testowane będzie na Wielkiej Wyprawie, więc naprawdę dokładnie przemyślałam wszystkie szczegóły a dziewczyny fantazje wcieliły w życie. Hybryda naprawdę świetnie nosi - jest wygodna dla Sofki, dla mnie i dla Mariu. Dzisiaj próbowałam "zdradzić" Parasol na rzecz chusty i ...niestety... przepadło... Bye bye szmaty. Witaj nowa przygodo chustowa !!!!

    Dzięki Dziewczyny !!!!


    p.s. wiem wiem, fotki, będą - kabel zasiałam i nie mogę zrzucić
    Mery&Mariu->Fifi&Lilu
    http://www.dpp.warszawa.pl/

  12. #12
    Chustofanka Awatar Monica123
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dinsaken(Niemcy) okresowo-Lublin
    Posty
    222

    Domyślnie

    Dołączam się i ja!!
    Jesteśmy z Leonem szczęśliwymi posiadaczami przecudnego okazu SAWANNA. I tutaj ze wstydem muszę przyznać że mamy je już od dawna, ale z powodu rodzinnych perturbacji, kolejnej przeprowadzki do kolejnego kraju a później chronicznego braku internetu - mamy spore opóźnienie w relacji!
    Hybrydę widziałam na zdjęciach zanim ją otrzymałam. Jednak to co zobaczyłam NA ŻYWO przerosło moje wszelkie oczekiwania. Jako magister sztuki mogę śmiało powiedzieć że jest to swoiste DZIEŁO SZTUKI. Pięknie uszyte, misternie zaprojektowanie, z wykorzystaniem cudownych materiałów o niesamowitej kolorystyce. Niepowtarzalne, niebanalne, po prostu piękne wzory - to moim zdaniem główna cecha produktu DOUX DOUX.
    A jak się nosi? No ba! Nosi się świetnie! Szczególnie podoba mi się pas biodrowy z klamrą, ma fajną grubość i szerokość - stabilnie opiera się na biodrach. Nie ma mowy o "wpijaniu" albo zbytniemu poluzowaniu. Zauważylam też, że nawet w wysokich temperaturach, jakość materiału zapobiega "mokrym plamom" - które w innych nosidłach pojawiały się od razu pod pasami Mój chłopinek jest drobny, więc hybrydka posłuży nam jeszcze na długo Z czego oboje niezmiernie się cieszymy !!!

    Dziewczyny, jesteście niesamowite! Gratuluję Wam przede wszystkim pomysłowości i pracowitości przy realizacji projektów! I trzymam kciuki za rozwój!

    Mała relacja zdjęciowa:











  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    monika ,jakie cuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuddddnnnnnnnnnnnneeeeeeeeee eee zdjecia!!!!!Piekni jestescie i piekne zdjecia!!!!To z tymi czerwonymi pticami w tle jest przecudne!

  14. #14
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    mnie się strasznie podoba czarno-białe w bambusach
    mam od razu skojarzenia z p.tygrysem i u.smokiem

  15. #15
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    mnie się strasznie podoba czarno-białe w bambusach
    mam od razu skojarzenia z p.tygrysem i u.smokiem
    po chwilowej zadumie skojarzyłam o co Ci chodzi

    zdjecia piękne

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,270

    Domyślnie

    Moniko zdjęcia rewelacyjne, co jest zasługą równie fotografa co modeli Ale nosidełka Doux-doux są po prostu przecudowne! Dziecię mi już z noszenia wyrosło i nie jestem na bieżąco w produktami, ale jak zobaczyłam te nosidła to będę regularnie zaglądać na bloga, tylko po to żeby sobie je pooglądać! Dziewczyny gratulacje!
    Pomóżmy Teosiowi! www.naturscy.pl/teo

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    no to Monica własnie skopała dosłownie wszystkie recenzje jakie są na forum tymi fotkami.


    gdzie moja szczęka ?
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  18. #18
    Chustofanka Awatar Monica123
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dinsaken(Niemcy) okresowo-Lublin
    Posty
    222

    Domyślnie

    Dzięki kochane dziewczynki za miłe słowa! Ale należą się one głównie autorkom cudnych nosideł Będzie jeszcze sesja z noszenia na plecach!

  19. #19
    Chustofanka Awatar ursus_arctos
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Vantaa, Finlandia
    Posty
    178

    Domyślnie

    hybryda "Aurora Suomi" (http://doux-doux-doux-doux.blogspot....a-hybrydy.html). jest dwurozmiarowa i dwustronna.
    parametry techniczne: panel z tygrysem z chusty Girasol Piwonia oraz bawełnianych tkanin (roz i pistacjowa zielen). druga strona hybrydy jest gładka, uszyta z pieknej bawełny z jedwabiem w tonacji fiołkowo-niebieskiej. Pasy bawelniane.
    Hybryda jest przepiekna, wykonanie precyzyjne, doklanie, perfekcyjne. Ale oprocz tego, ze jest piekna i wszyscy odwracaja sie za nami na ulicy (co mile lechce proznosc) jest tez super funkcjonalna i super nosna. Nawet moj maz sie rozu nie wystraszyl i nosi w tygrysie.

    Pare detali, ktore mnie zachwycily:
    - klamra jest na boku, dzieki czemu nie wbija sie w moje chude biodra
    - pas biodrowy jest idealny, odbiera caly ciezar, ale nie jest za gruby czy za szeroki
    - kapturek opisuje tylko jedno slowo: boski. jest odszyty jak kaptur w bluzie, dzieki czemu fajnie otula glowke. zaklada sie go super latwo, nawet jak dziec na plecach. a co najwazniejsze- zaklada sie bezszelestnie Kto drzacymi rekami odpinal rzepy kapturkowe przy spiacym dzieciu, wie o czym pisze

    Kontakt z Tworczyniami jest absolutnie bezbledny i bez zarzutu. Uwzgledniaja najdziksze wymysly, naprowadzaja na dobry trop i pomagaja. Rewelacja.

    W czerwcu Aurora zostala przetestowana w ciezkich warunkach paryskich- zabralismy tylko hybryde i chuste. Chusta wiekszosc wyjazdu przespala w walizie, a hybryda nawet pod krawatem na weselu wystapila

    Wrzucilabym zdjecia, ale cos mi ImageShack szwankuje :/

    Doula
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  20. #20
    Chustoguru Awatar mama_na_szóstkę
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    bardzo dziękujemy i jest nam niezmiernie miło czytać tyle ciepłych słów jeśli mozesz, prosimy o fotki na maila. z chęcią pokażemy je światu
    mama_pięciu synów i córeczki od szesnastu lat na forum Doux-Doux znów na HM Sklep

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •