Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55

Wątek: storchenkinder

  1. #41
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    Czy któraś z Was ma otulacz Storcza rozm. 1? Bardzo bym prosiła o podanie wymiarów. Ja kupiłam na bazarku te gacie (jako nowe, miały metkę sklepową), miały być noworodkowe, a jakieś takie duże mi się zdają. Na metce mają markerem przekreślony rozmiar
    No i nie wiem, czy kupować jeszcze jedne
    Storcheny tak mają z oznaczeniem rozmiaru - przekreślają odpowiednią ilość kresek na metce.
    Niestety nie posiadam w rozm. 1 aby zmierzyć.

    Ale nie spotkałam się aby zdarzał się jakieś zaniżone/zawyżone (no chyba że sfilcowane)

    Pamietaj że gatki muszą objąć całą pieluchę na długość i szerokość, a przy wielo troche tego jest
    P. 2007, D. 2010

  2. #42
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    cała jedna dostawa miała źle wszyte metki i poprzekreślane rozmiary markerem. Mam pełną rozmiarókę, i jedynki są wyraźnie mniejsze niż dwójki i trójki. One są takie duże, bo muszą się pod nie zmieścić formowanki, i ich zadaniem nie jest obciskać
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  3. #43
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Czyli jak na metce są fabrycznie trzy kreski, z czego dwie przekreślone pionowo markerem, to jest to jedynka? Sorry, że się tak dopytuję
    Witek 2012

  4. #44
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    no dobra, wyciągnęłam z magazynu i pomierzyłąm:
    podaję w cm szerokość przy gumce i głębokość:
    I: 18 i 21
    II 19 i 23,5
    III: 20 i 25

    ronja - tak
    Ostatnio edytowane przez IzaBK ; 27-10-2012 o 12:59
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  5. #45
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    A ja bym prosiła o podanie storczów w rozmiarze 2 bo nasze są na styk a niby mają być do 12kg, ale jakoś nie potrafię uwierzyc że wystarczą do 12kg. Może kupiłam sfilcowany?
    edit: już dojrzałam i sprawdziłam wymiary, na to wygląda że mam lekko sfilcowany, ale trzyma jak marzenie
    Ostatnio edytowane przez Wiewiórka ; 27-10-2012 o 14:34
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #46
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    w jedynki wchodzi moja Joanka ma prawie półtora roku i waży 9,5 kg... ostatnio się zastanawiałam, jak w nich wygląda noworodek...(zaczęliśmy używać jak miała 4 m-ce)...
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  7. #47
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Dzięki, dziewczyny Nie mam już żadnych wątpliwości, że posiadam najmniejsze gatki.
    Witek 2012

  8. #48
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ja z kolei chciałam zwrócić uwagę na fakt, że gacie w tym samym rozmiarze mogą mieć różną wysokość. Mam dwie pary dwójek. Jedne kupiłam niedawno nowe w ekobaby, a drugie na bazarku. Te z bazarku w świetnym stanie, na pewno nie sfilcowane, a ewidentnie są niższe w stanie. Paski na obu egzemplarzach są równie szerokie, jednak różna jest ich liczba na gaciach. Dziwne trochę, zwłaszcza, że (podobno) Storchen nic ostatnio nie zmieniał...

  9. #49
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    z serii pytań durnych

    czy są gacie czerwone-czerwone?
    bo kupiłam "czerwone" i dostałam bordo (którego nie lubię ). czy to jest właśnie ta czerwień?

  10. #50
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    z serii pytań durnych

    czy są gacie czerwone-czerwone?
    bo kupiłam "czerwone" i dostałam bordo (którego nie lubię ). czy to jest właśnie ta czerwień?
    No dość ciemna te czerwień... Czy bordo? Hm. Jeśli chcesz, zrobię foty naszym.
    P.s. Jaki rozmiar masz?
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 24-11-2012 o 15:49

  11. #51

    Domyślnie

    Zapytuję posiadaczki formowanek storcza. Czy da radę ominąć rozm. 1, zanabyć 2 i stosować niemal od noworodka, albo przynajmniej małego niemowlaka? Chyba Mamru pisała kiedyś, że tak. Ale czy w takiej sytuacji te na napki też da się jakoś sprytnie powywijać, czy kupić na troczki? I jeszcze co do otulacza też storcza, jesli od początku będę chciała go używać z formowankami w rozm 2 to kupić M czy S? Czuję, że w tej ciąży zatraciłam jasność myślenia i niestety co za tym idzie wypowiedzi. Jeśli zagmatwałam to wybaczcie
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  12. #52
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Mam formowanki i na napki, i na troczki. Na napki nawet nie próbowałam zakładać niemowlakowi. Na troczki (rozmiar 2) owszem, ale źle mi się to układało na Małym. Co do otulacza - wiele zależy od wagi dziecka, ale ja jednak radzę zacząć od S-ki i mniejszych formowanek.

  13. #53
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    No dość ciemna te czerwień... Czy bordo? Hm. Jeśli chcesz, zrobię foty naszym.
    P.s. Jaki rozmiar masz?
    to co mam, to raczej bordo/wiśnia (podobno to jedyna opcja) w rozmiarze 1

  14. #54
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Aniu ja korzystałam z 2od początku. Tyle ze rzeczywiście przy maluszku bardziej odpowiadały nam formowanki wiązane na troczki, chociaż z twoi napkowymi też sobie radziliśmy; można zapiąć rząd niżej i tylko jeden. W każdym razie powodzenia

    a co do gatek to miałam takiego maciupeńkiego storcza, bardzo go lubiłam i nigdy mnie nie zawiódł. Nawet nie wiem u kogo teraz jest. Ale to jeszcze z tych starych bez ściągaczy. Korzystałam z niego na zmianę z wełniakiem babyIdea. A później i do końca już pieluchowania wystarczył storcz2
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 11-12-2012 o 13:31

  15. #55

    Domyślnie

    Mamru, czyli może w drodze pewnego kompromisu zdecydować się na formowanki rozm 2 z troczkami. Trudno, później nie będą mogły mi posłużyć jako trenerki ale może przynajmniej nie wydam majątku, kupując 1 a później 2 Mam już na pierwszy okres kilka malutkich pieluszek Apple Cheeks, Jedną Białą Doskonałą, Teeny Fit i duuuużo tetry, ze trzy otulacze. Może damy radę, nawet jeśli te formowanki będą musiały nieco poczekać ??? I jeszcze dopytam dla pewności, formowanki 2 lepiej pasują do otulacza S czy M na takim 3 miesięcznym, 6 kg szkrabie? Bardzo Wam dziękuję za pomoc
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •