Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Prawie 3 lata i caly czas pielucha :(

  1. #21
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    14

    Domyślnie

    Rzucę okiem na te majtki jeszcze
    Wkładki - przeszło mi też to przez myśl, ale jednak nieeee - to ja na siebie tyle wkładek nie używam, ile potrzebowałabym dla Julki Jakoś tak mało ekonomicznie i mało ekologiczne mi się to wydaje.

  2. #22
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    14

    Domyślnie

    Pytanko odnośnie zestawu dla młodszej córy...
    Pieluchy AIO i formowane odpadają u mnie - za długo schną, dużo ich potrzeba i są drogie. Zdecydowałam się na:

    1. pieluchy z kieszonką i wkłady. W domu mam już sporo pieluszek tetrowych, więc to będzie alternatywa. Ale głównym wkładem będzie bambus. Na noc... boję się, że mimo wszystko mój lejek przesika wszystko.

    2. Zastanawiam się też nad majtkami treningowymi + wkład. Ma sens?

    3. Albo nad szortami + wkład. I + wkładki wielorazowego użytku. Grube one są?

    Czy któtyś z wymienionych zestawów potrzebuje jeszcze otulacza?

    A dla Julki majtki treningowe i na wszelki wypadek wkładki wielorazowe? (gdyby na spacerku nie było możliwości majtuch przebrać.

  3. #23
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,534

    Domyślnie

    to ja was pocieszę bo mam taki problem z pięciolatkiem!!!
    od kiedy pojawił sie Maciuś - w pełni odpieluchowany juz (choc wpadki sie czasem zdarzały, ale to raz na 3-4 tyg) Damian znowu zaczął sikać w nocy
    do tego sen ma taki mocny ze sie nie budzi tylko śpi mokry do rana
    Kiedy z młodszym trafiłam do CZD na kilka tyg mąż znowu zaczął zakładać Damianowi pieluchy takie drynites
    no i teraz on chce spać tylko w tym - choc zasikuje je zwykle co dwie - trzy noce.
    Kiedy protestowałam przeciw pieluchom mąz podparł sie opinia urologa u którego w czasie mojej nieobecnosci byli - gdyz miał nawracające zapalenie pęcherza i trudnosci z oddawaniem moczu (i strasznie bolesne) i on kazał pieluchy zakladac zeby nie spał w mokrym no i w sumie nie wiem co dalej.... wyrośnie sam?, zacznie sie budzić?, czy tak będzie do lat 7....
    wiem ze ja miałam taki problem do lat 7 z powodu nieprawidłowej budowy układu moczowego i poprawa dopiero była po całej serii bolesnych zabiegów, ale tu urolog na razie wady nie stwierdził choć potwierdził ze skłonność możne być, a sytuacja psychologiczna ją wzmaga.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #24
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    to ja was pocieszę bo mam taki problem z pięciolatkiem!!!
    od kiedy pojawił sie Maciuś - w pełni odpieluchowany juz (choc wpadki sie czasem zdarzały, ale to raz na 3-4 tyg) Damian znowu zaczął sikać w nocy
    do tego sen ma taki mocny ze sie nie budzi tylko śpi mokry do rana
    Kiedy z młodszym trafiłam do CZD na kilka tyg mąż znowu zaczął zakładać Damianowi pieluchy takie drynites
    no i teraz on chce spać tylko w tym - choc zasikuje je zwykle co dwie - trzy noce.
    Kiedy protestowałam przeciw pieluchom mąz podparł sie opinia urologa u którego w czasie mojej nieobecnosci byli - gdyz miał nawracające zapalenie pęcherza i trudnosci z oddawaniem moczu (i strasznie bolesne) i on kazał pieluchy zakladac zeby nie spał w mokrym no i w sumie nie wiem co dalej.... wyrośnie sam?, zacznie sie budzić?, czy tak będzie do lat 7....
    wiem ze ja miałam taki problem do lat 7 z powodu nieprawidłowej budowy układu moczowego i poprawa dopiero była po całej serii bolesnych zabiegów, ale tu urolog na razie wady nie stwierdził choć potwierdził ze skłonność możne być, a sytuacja psychologiczna ją wzmaga.
    A nie da się go na śpiocha wysadzić? Nawet jak się obudzi, to przecież duży jest, więc zaśnie.
    Zakładaj mu pieluchy, skoro chce - ja mojej przestałam zakładać, bo po prostu ich nie chciała na noc i już. Chyba lepiej nie robić z tego problemu, tzn. nerwówki, żeby nie wzmacniać.
    Powodzenia!

  5. #25
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,534

    Domyślnie

    no można by na śpiocha...niby tyle ze ja go nie udźwignę ( a śpi na piętrowym łóżku na górze)- musiałby małż - a jemu sie nie chce...
    ale skoro coraz częściej sie suche noce zdarzają myślę żeby przejść znowu na trenerki bambino-mio wcześniej je przesikiwał, ale teraz zwykle nawet jak mam mokro to wygląda jakby siknął raz albo dwa...
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •