Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34

Wątek: LULU NATURE - formowanki

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Aginio tak wywijasz przód na zewnątrz.
    Przez wywinięcię zmniejsza się jednocześnie obwód otworów przy nóżkach.
    Potem już bez wywijania - napki faktycznie przy skórze będą ale raczej się tego nie obawiaj - nie zauważyłam, żeby to stanowiło szczególny dyskomfort dla dziecka.

  2. #22
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    ja również jestem bardzo zadowolona z tej pieluszki (mam bambusową)
    rzeczywiście sprawdziła się nam na noc

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Interesuje mnie zakup nocnego dodo XL. Tylko zastanawiam się jak działa dodatkowa wkładka? Czy ona ma warstwę mikropolaru jak pieluszka? Bo na zdjęciu widać że pieluszka ma mikroplar a wkładka nie . Czyli jak położę dodatkową wkładkę na pieluszce to dziecko będzie czuło mokro przez wkładkę? Chyba że ta pieluszka ma kieszeń gdzie można tą wkładkę włożyć? Będę wdzięczna za odpowiedź jak to działa bo chciałam kupić coś chłonnego na noc.

  4. #24
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Dodo XL działa tak samo jak "zwykły" dodo, czyli ma mikropolar i kieszonkę.

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Kurczę Bianka ale pytanie.
    Nie miałam nigdy do czynienia z tą pieluszką ale zawsze mi się wydawało, że jest identyczna jak Dodo czyli kieszonka tyle że większa rozmiarowo i stąd XL w nazwie.
    Dopiero teraz przeczytałam opis tych pieluch i wynika z niej, że to nie kieszonki.
    Tą wkładką się nie zamartwiaj - moim zdaniem można ją położyć i przy pupci ale jak nie chcesz uczucia mokrej pupy, to polar przy pupie a wkładkę daj pomiędzy Dodo XL a otulacz (ja tak robię przy różnych pieluszkach aby wyeliminować groźbę przecieku.

  6. #26
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    mirabel fajne rozwiązanie z tą wkłądką. Dzięki za odp
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 29-01-2011 o 08:45

  7. #27
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ja mam dwie nocne Dodo Bambou (bambusowe). Na noc sprawdzają sie świetnie, spokojnie wytrzymyją cała nocke u 12-miesięcznego dzieciaka.

    Zdecydowany plus to bardzo fajny gatunkowo polar na całej wewnętrznej stronie pieluszki - przy dużym siku ciało nie ma kontaktu z mokrą pieluszką. Przy pieluszkach z bambusem od srodka i dokładaną wkładka "mam sucho" zdarzaja nam sie odparzenia w miejscu gdzie kończy sie wkładka

    Minus - te falbanki przy nóżkach notorycznie wywijają sie do środka i za każdym razem trzeba je wyciągać :/

    Mam pytanie do właścicielek konopnej Lulu Dodo - czy pieluszka z czasem nie robi sie sztywna, jak to konopie maja w zwyczaju?

  8. #28
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    A czy któraś może używała lulu dodo bambusowej i bambusowej BBH?Czy możecie je porównać? Która lepsza. Ja mam z lulu bambusową lulu bambou i chłonna to ona nie jest wcale .

  9. #29
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morla1 Zobacz posta
    A czy któraś może używała lulu dodo bambusowej i bambusowej BBH?Czy możecie je porównać? Która lepsza. Ja mam z lulu bambusową lulu bambou i chłonna to ona nie jest wcale .
    Morlo a stosujesz to Lulu Dodo bambusową u 2-mies dziecka, tak? Z dodatkową wkłądką? I przecieka?
    hmm ...coś mi tu nie gra
    może polar jest zatuszczony i mocz nie wsiąka tylko spływa bokami?
    Wymocz pieluszkę przez noc w płynie do naczyń celem odtłuszczenia i zobaczysz czy coś zmieniło w kwestii chłonności

    Mam obie te pieluszki o których piszesz
    BBH bambusowa jest bardzo chłonna i chyba odrobinę chłonniejsza od Lulu Dodo bambusowej.
    Ale Lulu Dodo też spokojnie wystarcza na nocki nawet u roczniaka.
    Stąd moje podejrzenia w kierunku zatłuszczenia

    I jeszcze jedna bardzo ważna, moim zdaniem, uwaga:
    BBH bambusowa (w przeciwieństwoie do Lulu Dodo bambusowej) ma mocne marszczenia na pleckach i ja bym za bardzo nie spieszyła się do pakowania w nią takiego maleństwa.
    Ostatnio edytowane przez mirabel ; 25-07-2011 o 22:54

  10. #30
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    mam obie: i BBH i Dodo- obie dają radę, a Tośka ma prawie 1,5 roku... więc może jak mirabel sugeruje- odtłuść i zobacz wtedy... my najbardziej lubimy na noc lulu dodo 4-12 kg obecnie (z zielonym polarkiem)- bo zgrabnie leży na pupinie Tosinkowej i wytrzymuje każdą noc bambusowy dodo jednak jest grubszy....

  11. #31
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za odpowiedz, trochę Was wprowadziłam w błąd, moja wina. Ja nie mam dodo bambusowego tylko zwykłe lulu bambou i ta formowanka jest bardzo kiepska, i tak pomyślałam że może ta dodo różni się tylko tym ze ma polar od pupy. Ale skoro piszecie że ta dodo jest taka świetna to ile ona ma warstw tego bambusa, bo jeżeli jest z tego samego bambusa co ta lulu bambou to chyba musiałaby mieć z 15 warstw żeby wystarczyła na noc..trochę bez ładu i składu ale myślę że da się zrozumieć tego posta, zmęczona już jestem..

  12. #32
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Olban - skoro Dodo do 12 kg to będzie Lulu Dodo (konopna) a nie Lulu Dodo Bambou bambusowa

    Morla -Lulu Dodo Bambou rózni się się od Lulu Bambou (pomijając polarek) wielkością wkładki
    Co do warstw nie jestem pewna - jutro dokładnie obejrzę i dam znać

    Oprócz ilości warstw i wielkości wkładek chyba inna gramatura materiału pieluszek

    Kurczę swoją drogą te Lulu Bambou to jedne z moich ulubionych - one są tez całkiem niezłe jeśli chodzi o chłonność

    A karmisz, przewijasz dziecko w nocy?

    I jeszcze na koniec luźna uwaga - zwiększyć chłonność każdej pieluszko można poprzez włożenie dodatkowej wkładki pomiędzy pieluszkę a otulacz.

  13. #33
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Mirabel, ja tej lulu bambou używam tylko w dzień bez otulacza,ona jest taka cieniutka, nawet z wkładką po jednym siku jest kompletnie przelana. Na noc uzywam jeszcze pampków, bo młodego karmię i przewijam jeszcze 3 razy w nocy..Narazie przymierzam się powoli do nocek i testuję te formowanki w dzień. No i tak szukam ideału. Mam też dodo konopne i muszę wypróbować bo dopiero raz wyprana i nie nabrała chłonności.

  14. #34
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Morlo - sprawdziłam Lulu Dodo Bambou stwierdzam, że od Lulu Bambou różni się jedynie warstwą polaru i dłuższą wkładką.
    Tyle samo warstw bambusa i porównywalna (o ile nie ta sama) gramatura.
    Piszę porównywalna bo z tego co zauważyłam to produkty Lulu różnią się odrobinkę między sobą w zależności od dostawy (kolor nap, odcień pieluszki, wielkość wkładki itp)

    No i na koniec - nie dowiesz się jak to będzie z nockami w konkretnej wielo dopóki nie spróbujesz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •