Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Nie wiem co wybrać- MT czy chustę i jakie?

  1. #1
    Chustonówka Awatar marsh
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    19

    Domyślnie Nie wiem co wybrać- MT czy chustę i jakie?

    Mam problem!
    Udało mi się namówić męża mego, żebyśmy kupili coś po naszym elastycznym lenny lambku. Problem polega na tym, że muszę wybrać jedną rzecz- MT lub chustę tkaną. I nie mam pojęcia co zrobić.
    Mała ma prawie 6 miesięcy i chciałabym się przerzucić z elastyka na MT lub tkaną właśnie.
    Co jest dla mnie ważne?
    1. Potrafię naprawdę długo nosić, więc nie chcę, żeby mi dziecię osiadało!!
    2. Chciałabym, żeby nie było zmięte (tzn. żeby nie wyglądało jakbym zapomniała wyprasować a nie chcę prasować)- nie wiem czy dobrze wyjaśniłam o co mi chodzi
    3. Chciałabym, żeby nie było gorące, tzn. żebym mogła w lecie bez problemu nosić!
    4. Chciałabym, żeby wystarczyło co najmniej do października (jak kupię powiedzmy w kwietniu)- i obawiam się, że to eliminuje MT, ale się nie znam bardzo dobrze i dlatego pytam was!!
    5. Nie chciałabym, żeby cena przekroczyła 270 zł
    6. Byłoby super, gdyby "to coś" miało intensywne barwy, ładnie nasycone (jeszcze nie wiem, czy będę chciała bez wzorków, czy z wzorkami, więc tu nie umiem się wypowiedzieć!)


    Nie wiem, czy te wszystkie wymogi da się połączyć w jednym produkcie???
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc!


    Wciąż się uczę jak cieszyć się drobnostkami!

  2. #2
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Ja napisze tylko, że to nie jest decyzja na całe życie. Jak Ci córeczka z MT wyrośnie, to sprzedasz na forum i kupisz nowego, wiec tym się nie przejmuj.

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Glasgow, UK
    Posty
    877

    Domyślnie

    a córeczka ju siedzi? bo MT się nie nadaje dla niesiedzących zdaje się...


    Aga, mama Alii

  4. #4
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    kup chuste, moim zdnaiem jest bardziej wszechstronna niz MT
    i jak ma byc jedna to kup dobrze noszącą
    jakiegos storcha pasiaka albo didka żakardowego (uzywany)? (no bo jesli maja byc kolorowe to konopie raczej odpadają)

  5. #5
    Chustofanka Awatar aniołka2009
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Świdnica
    Posty
    484

    Domyślnie

    cena nowego MT, szytego na zmówienie to około 180 zł..no i piekne są..ale ja myślę że najpierw warto kupić tkaną, a jak dzieciątko usiądzie, to wtedy MT...IMO

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marsh Zobacz posta
    1. Potrafię naprawdę długo nosić, więc nie chcę, żeby mi dziecię osiadało!!
    jak dobrze wiazesz to ci w niczym nie osiadzia (zwlaszcza, ze sie z elastyka przesiadasz, a w tym najszybciej sie wszystko luzuje)

    Cytat Zamieszczone przez marsh Zobacz posta
    2. Chciałabym, żeby nie było zmięte (tzn. żeby nie wyglądało jakbym zapomniała wyprasować a nie chcę prasować)- nie wiem czy dobrze wyjaśniłam o co mi chodzi
    chusty tkane nalezy prasowac, zeby złamac - czyli, zeby były coraz bardziej miekkie. Jak nie uprasujesz, to zadna zbrodnia, bedzie sztywniejsza, ale przeciez taj ja naciagasz do wiazania, ze na zawiazanej nie widac, ze nie prasowana. MT nigdy nie prasowalam.
    Cytat Zamieszczone przez marsh Zobacz posta
    3. Chciałabym, żeby nie było gorące, tzn. żebym mogła w lecie bez problemu nosić!
    cenka tkana, albo MT z cienkiego materialu
    Cytat Zamieszczone przez marsh Zobacz posta
    4. Chciałabym, żeby wystarczyło co najmniej do października (jak kupię powiedzmy w kwietniu)- i obawiam się, że to eliminuje MT, ale się nie znam bardzo dobrze i dlatego pytam was!!
    jak w poscie wyzej - to nie malzenstwo - sprzedajesz stary i kupujesz nowy , ale faktycznie dziec do MT powinien SAMODZIELNIE siadac (a nie posadzony i oblozony poduszkami )
    Cytat Zamieszczone przez marsh Zobacz posta
    5. Nie chciałabym, żeby cena przekroczyła 270 zł
    za taka kwote to na naszym chustostraganie mozesz kupic obydwie rzeczy. Nie wszystkie chusty maja straszliwe ceny. Wczoraj widzialam Nati Grecje za 130 żł a to super chusta jest - wiem bo mam. Uzywane chusty sa jak najbardziej polecane. Nie musisz na nowa sie szarpac, bo i drozsza i potem trzeba ja zmiekczac. MT tez w takiej cenie kupisz. I nie musisz wybierac
    Cytat Zamieszczone przez marsh Zobacz posta
    6. Byłoby super, gdyby "to coś" miało intensywne barwy, ładnie nasycone (jeszcze nie wiem, czy będę chciała bez wzorków, czy z wzorkami, więc tu nie umiem się wypowiedzieć!)
    no to juz do wyboru do koloru w/g gustu Zapraszam na dzia "Sprzedam" na Chustostraganie

    Cytat Zamieszczone przez marsh Zobacz posta
    Nie wiem, czy te wszystkie wymogi da się połączyć w jednym produkcie???
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
    no da sie, ale jak napisalam - ja bym wolala dwa produkty, zamiast dwa w jednym

  7. #7
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    ja mam MT i Chusty
    MT- szybsze w uzyciu , latwiej zawiazac
    chusta daje wieksza bliskosc z dzieckiem i wieksze mozliwosci mozna nosic z przodu tylu na biodrze czy tez przerobic na kolkowa bez szycia zawsze moze chusta posluzyc jako kocyk do zabawy np. w parku chustawka itd

    ja wole chuste osobiscie


    OT ale sie Jasnie Pani nam rozpisala fiu fiu fiuuuuu
    Ostatnio edytowane przez Janis Joplin ; 06-03-2010 o 10:45

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    za 270 to ja też bym wolała mieć i MT i chustę
    wg mnie te dwa cudeńka się super uzupełniają, wraz z pouchem każde ma swoją rolę czas i zastosowanie



  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    757

    Domyślnie

    czy mogę się podłączyć pod watek? wymieńcie parę chust typowo na lato ,plizzz...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sol Zobacz posta
    czy mogę się podłączyć pod watek? wymieńcie parę chust typowo na lato ,plizzz...
    Ja mogę polecić nati perła z bambusem na lato. Młoda urodziła się w maju i całe poprzednie lato (a gorrrrące było) nosiłam w perłach. Oczywiście na styku byłyśmy mokre, ale przewiewna jest. Też staram się zgłębić temat i wyświetliła mi się informacja, że leosie storczykowe też na lato polecane.

  11. #11
    Chustonówka Awatar marsh
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dzięki wam dziewczyny za odpowiedzi
    Jesteście nieocenione!
    W takim razie na pewno będę się rozglądać za obiema rzeczami
    Teraz tylko z Tomkiem pogadać trzeba na co się decydujemy już konkretnie!
    Jeszcze raz dziękuję za wskazówki!


    Wciąż się uczę jak cieszyć się drobnostkami!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •