Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: czyszczenie po-klockowe :)

  1. #1
    Chustofanka Awatar Mo-nika
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    263

    Domyślnie czyszczenie po-klockowe :)

    Pewnie taki wątek już był, ale po 4 stronach poszukiwań w wyszukiwarce się poddałam.
    Dziewczyny kochane, macie jakieś magiczne sposoby na dopranie do białości pieluch po kupie? Używamy papierków, ale one wszytskiego nie zatrzymują. Uprałam pieluchy w 60 stopniach z praniem wstępnym, ale plamy jeszcze widzę. Jedne pieluchy mam z frotty, drugie kieszonki z pulem i polarem.
    Dzięki z góry za rady


  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    też sie borykam z tym problemem
    doskonale odpiera mydło żółciowe (ja mam takie z Rossmana) ale niestety nie nadaje się ani do polara ani do mikrofibry bo zaczynają śmierdzieć i są zatluszczone (pranie w płynie do naczyń pomaga)
    testuje obecnie proszki moze któryś dopierze....(Jelp i Lovela niestety nie dopierają)

  3. #3
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    dziewczyny,kłopot zniknie jak będziecie natychmiast po kupie wyrzucały ją i/ lub spłukiwały zimnym prysznicem,dzięki czemu się nie utrwali.potem może leżeć taka mokra pielucha w koszu nawet dwa dni,a po praniu na 60 st. będzie czysta.
    ale jak już macie, to z kwasku cytrynowego i wody robicie papkę i nakładacie na plamę na cały dzień.potem pranie.
    jeśli to nie da rady to papka z sody oczyszczonej.
    jeśli też nie poradzi to możecie tylko liczyć na to że po którymś praniu z kolei plamy znikną,bo każde pranie będzie je wybielać.
    ale:czasem są polary czy bawełna,z których utrwalona plama nigdy bądź baaardzo długo nie zejdzie.tak miałam z jedną frotą lenyi i jednym polarem.
    miałam niedawno jedną durną upartą plamę i użyłam do niej tego:
    http://www.pyszneizdrowe.pl/index.ph...-eko-1l-sonett

    zalałam i zostawiłam,potem uprałam,zeszło
    wcześniej taki eksperyment robiłam z :
    http://www.pyszneizdrowe.pl/index.ph...-eko-1l-sonett

    ten kwas nie jest spożywczy więc jest o wiele silniejszy.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    bardzo dziękuję za ten wątek - też nie chciałam powielać tematu i naszukałam się okrutnie
    Mam pytanie być może OT: jak zapierać ubranka z wtartym tłustym kremem typu na każda pogodę. Mój synek niestety wciąż trze poliki w koszulkę a potem zostają mi białe plamy i nawet w pralce mi się to nie dopiera.......






  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Co do plam, to poczekaj na wiosnę i wystaw na słonko, wszystko schodzi A i jak kupki bardziej zwarte to nam przynajmniej o wiele mniej plamią.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  6. #6
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Mnie tam wszystko spiera marsylskie, fakt że zawsze na świeżo piorę po spłukaniu pod silnym strumieniem wody. Chociaż ostatnio to mydło rozpuściło mi też starą plamkę z krwi, a vanish nie dał rady.

  7. #7
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    do pieluch nie używałabym mydła żadnego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •