Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: jakie pieluchy dla noworodka - magda1980 OBIECUJĘ ;)

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar pomidore
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    3,357

    Domyślnie jakie pieluchy dla noworodka - magda1980 OBIECUJĘ ;)

    Jakoś szukaj nasz kochany, nie chce ze mną dzisiaj współpracować.

    Na pewno był już taki temat, więc proszę podrzucie.

    Bratanica się chyba dzisiaj w nocy urodzi a ja mam mega zadanie (od przyszłych rodziców) kupic maluszkowi wielorazówki.
    Ostatnio edytowane przez pomidore ; 03-03-2010 o 09:14
    M.06.2009 B.01.2015 M.06.2016

  2. #2
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    http://www.chusty.info/forum/showthr...ight=noworodek
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ight=noworodek
    tutaj moze też cos sie znajdzie
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ight=noworodek

    z własnego doświadczenia polecam formowanki i kieszonki rozmiarowe
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar pomidore
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    3,357

    Domyślnie

    Dzięki Alu
    M.06.2009 B.01.2015 M.06.2016

  4. #4
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    polecam tez bambino mio
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  5. #5
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    a ja oprócz tego otulacz i tetrę z wkładką polarkową. Tetra złożona na 4 a potem w poprzek na 3 - idealnie pasuje na noworodka.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie

    My muśliny cięliśmy po połowie na 3kg...
    Polecam z otulaczem wełnianym.

    I także Bambino Mio - ich otulacze są chyba najmniejsze i na początku tylko to nam pasowało!
    Ale fajnie - gratuluję i chyba trochę mi tęskno za pieluchowaniem noworodka

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar pomidore
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    3,357

    Domyślnie

    O rany dziewczyny, ja to fiksakcji dostanę zaraz

    Ja dopiero co z Młoda się sie zapieluchowałam na wielo a teraz jak mam się nauczyc o noworodkach to juz mi słabo

    No ale mnie poprosili, bo nikogo innego na wielo nie znają

    No weźcie moze zróbcie taki dekalog dla noworodków, co?

    Nie ma takiego wątku, a chyba by się przydał.
    M.06.2009 B.01.2015 M.06.2016

  8. #8
    Chustonówka Awatar beawit
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    42

    Domyślnie

    O ja też bym poczytała dekalog dla noworodków!! Tak, żeby nie popełniać już popełnionych błędów ... Albo chociaż wersję, czego zdecydowanie nie używać

  9. #9
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Berlin/Lodz
    Posty
    111

    Domyślnie

    I ja tez poprosze o dekalog noworodka, ze szczegolnym uwzglednieniem piersiowych kupek i aktywnych rodzicow, ktorzy sporo czasu spedzaja poza domem. Baaardzo bede wdzieczna
    ****
    Gosia

    Alizée Nicole (12.11.2003)
    Lara Katharina (11.11.2010)

  10. #10
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Sprawa bardzo oczywista - nie inwestować w drogie pieluszki bo noworodek strasznie szybko rośnie
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Berlin/Lodz
    Posty
    111

    Domyślnie

    Iwka, masz racje, ale ja mam zamiar kilka dobrych na wyjscia miec - tyle, ze nie caly komplet. Jasne, ze tych pieluch uzywa sie krociutko, ale za to mozna je w niezlym stanie odsprzedac, albo zostawic dla kolejnego dziecia, takze ja bede tez wdzieczna za recenzje i polecanki super-duper pieluszek dla maluszka No i w otulacze chyba trzeba troszke zainwestowac, bo nawet do terty chyba przydadza sie niezle.
    ****
    Gosia

    Alizée Nicole (12.11.2003)
    Lara Katharina (11.11.2010)

  12. #12
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ja Ci napiszę jak obiecasz że odsprzedasz mi kiedyś liskę

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar pomidore
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    3,357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980 Zobacz posta
    ja Ci napiszę jak obiecasz że odsprzedasz mi kiedyś liskę
    oszzzzzzz Ty

    Ja Ci obiecam jak mi napiszesz
    M.06.2009 B.01.2015 M.06.2016

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    z własnego doświadczenia dodam że nie warto one size
    ja tyle czytałam tu na forum co i jak a i tak zrobiłam źle
    mi sprawdziły się formowanki z otulaczem bo sam otulacz z wkładkami z one size był co chwila okupkany
    nie używałam tetry bo mnie odstraszało składanie tego badziewia zwłaszcza w nocy a zwłaszcza gdyby miał to robić mąż
    otulaczy potrzeba ok 4-5 po prostu mi śmierdzą już po 3 zmianie pieluchy
    samych pieluch to trzeba dziennie ok 15
    zeby prac rzadziej 20 jest dobra liczba
    jesli sie chce zeby dzidzia pospała spokojnie na noc warto założyc kieszonke lub AIO (spokojnie to u noworodka max 4 h )

    dodam tylko że moj szkrab miał 3110 przy urodzeniu
    no i te kupki noworodkowe....masakra w spieraniu...nadal nie mam na to patentu

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Ja też miałam pytania od znajomych co jest dobre dla noworodka i nie mam zielonego pojęcia. Chętnie się dowiem. Tetra + otulacz jest najprostszym rozwiązaniem jednak ja używałam takiego zestawu i strasznie się umęczyłam, właśnie ze względu na to, że kupa wypływała na otulacz. Moja córka już biegała, więc to pogarszało sprawę. Kiedy przerzuciłam się na formowanki, w końcu otulacza mogłam używać kilka razy a nie na raz. Formowanka trzymała nieczystości w środku. Tetra również mi zbrzydła ze względu na to, że trzeba ją składać i składać a ja na to czasu nie miałam. Dlatego przerzuciłam się na wkłady i tylko siup do środka i po kłopocie

    A co myślicie o formowance bambusowej Nature Babies Lovable - rozmiar 1 dla noworodka?
    Czy polecacie otulacz wełniany dla noworodka a jak tak to jaki?

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    taa mysle o kupnie tej formowanki..
    mam Kisalvus roz 0 i sa swietne
    otulacze IV roz NB sa dosc duze na NB na dlugo starcza.
    otulacze od Yetty noworodkowe sa swietne

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    W ramach dekalogu, chyba nie warto też inwestować w kilka pieluch jednego typu. Trzeba opracować własny system, a dopiero potem zwiększać zapasy

    Co do otulaczy ImseVimse to Białe pul są mneijsze niż kolorowe, więc dla noworodka można kupić NB np zoo, ale PUL już S
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    a czy pieluchy noworodkowe za kazdym razem pierze sie z tym antybakteryjnym dodatkiem? albo gotuje raz na jakis czas? (mam na mysli wklady, np bambusowe)

  19. #19
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    aaaaa....jak tak,to co innego.
    czas noworodkowy w pieluchach liczymy do 8 tygodni,wtedy to dzidziuś jest już pulchny i nie ma problemu z dopasowaniem pieluch a kupy nie są już takie rozlazłe i częste.
    okres przed jest dość problemowy,rodzice niewyspani,zmęczeni,a tu pranie,spłukiwanie etc.,no i finansowa kwestia jest ważna.
    dlatego jest kilka wyjść:
    1. otulacze+tetra składana zależnie od chęci i czasu w prostokąt albo w trójkąt w dzień a na noc formowanki i otulacze (bardziej chłonne od tetry i minimalizują wycieki o które nie trudno w pozycji na boku)
    2.otulacze+formowanki,wersja najwygodniejsza.tutaj nie ważna jest chłonność formowanki ale jej idealne dopasowanie-u noworodków i tak bardzo często zmienia się pieluchy.
    3.wielorazówki w jakiejkolwiek formie+jednorazówki na noc/wyjścia (dobre gdy rodzice wychodzą na dłużej na dwór z noworodkiem,wg. mnie lepsze niż zakup kieszonek na dwór,które też mogą przecieknąć szybko bądź przepuścić kupę).

    na ten okres podstawową kwestią jest to,by pielucha nie powiększała nadmiernie pupy dziecka,gruba pielucha utrzymuje dziecko w dziwnej pozycji szczególnie na plecach,intuicja mi wyraźnie mówiła,że to zła pozycja dla Marylki.
    tetra: najzwyklejsza,nawet ta lux była za duża wtedy.
    otulacze:Imse Vimse,najlepiej bez bawełny na zewnątrz-chłonie zapach.iv dla niewprawnych rodziców przy noworodku są świetne,mają duży zakres regulacji i do tetry i do formowanek.
    formowanki:ani chłonność ani polar nie mają znaczenia,podstawą jest kompaktowość i utrzymanie kupy wewnątrz,a więc ideałem jest...zamówienie takich pieluch np. z bawełny u dziewczyn z forum,ewentualnie pieluchy do 7 kilo.
    wkładki: polarowe,ratują pieluchy przed totalnym wyplamieniem,łatwiej sprać,czasem kupa zostanie tylko na wkładce.

    moja osobista uwaga: podstawowy zestaw powinien zawierać tetrę,otulacze iv i kilka małych formowanek.
    po dwóch tygodniach rodzice będą wiedzieli czy chcą więcej formowanek.a jak dziecko dotrze do 6-7 kilo,można zacząć już świrować z wyborem,także w onesize.wtedy też można zrezygnować z iv na rzecz innych firm.
    warto w prezencie dać od razu jedną kieszonkę onesize we wzorki czy coś śliczniutkiego na zachętę.posiadanie wypasionej kolorowej pieluszki na stanie,choćby była za duża,daje pozytywnego kopa.

    ja leciałam na tetrze składanej w prostokąt,faktycznie z kupami było różnie ale miałam 5 otulaczy,lato i chęci by od razu spłukiwać otulacze i przepierać.
    dobrze jest nie używać chusteczek mokrych-same w sobie prowokują podrażnienia.
    czyli do zestawu jeszcze jakieś fajne myjki można sprezentować.


    z firm?pytaj konkretnie jak coś zobaczysz to Ci napiszę,najlepiej na priv.

  20. #20
    Chusteryczka Awatar marcy
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,927

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za ten wątek Ja też właśnie zaczynam przygodę z wielorazówkami - co prawda Adaś ma już 6 tyg ale wasze rady nadal bezcenne.
    Ostatnio edytowane przez marcy ; 03-03-2010 o 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •