Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: Nauka zegara, szukam książki //połączone

  1. #1
    Chustoguru Awatar lynette
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,599

    Domyślnie Nauka zegara, szukam książki //połączone

    Misiek przyniósł ze szkoły pałkę ze sprawdzianu z zegara, Wydawało mi się, że on to umie, okazuje się, że nie. Znacie może jakąś fajną książkę, która by pomogła w nauce godzin? Dźwięczna będę, sękju macz!
    Mikołaj 2001, Wojtek 2004, Adam 2007

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Mieliśmy książeczkę kiedyś, ale nie zadziałało... Za to dwójka nauczyła się przy pomocy drewnianego zegara-układanki z ruchomymi wskazówkami. I na ścianie w jadalni wisi zegar z kolorowymi wskazówkami- tez im łatwiej

  3. #3
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Wczoraj z moim 4,5-latkiem bawilismy (zeby nie powiedziec: uczylismy sie ) sie godzinami z ksiazki o Mysi "Ktora godzina, Mysiu?". Skoro Twoj chodzi do szkoly, to chyba na Mysie nie bedzie chcial juz spojrzec...
    Z praktyki widze, ze najlepszy bylby taki zegar, ktory mialby podwojne oznaczenia: 13.00=1.00, 16.00=4.00, zeby dziecko zrozumialo, ze przez pierwsza czesc doby cyferki leca jak leca, a potem mozna powiedziec na dwa sposoby... U nas na tym etapie dochodzi do niezrozumienia. W domu sa rozne zegary, elektroniczne i zwykle, i to powoduje maly zamet w malej glowie
    Ale zegarowych pomocy jest chyba duzo na rynku, mozna cos wybrac. Zreszta, mysle, ze najskuteczniejsze bedzie robienie zgara wspolnie z rodzicem, z kartonu, jakichs nalepek itp. Wtedy jest duzo czasu, zeby pomalutku wszystko wyjasnic, godzina po godzinie... No i zegar bedzie niepowtarzlny

    Tu masz watek z forum ksiazkowego GW:
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,16375...dzin_.html?v=2
    Ostatnio edytowane przez metis1 ; 23-02-2010 o 11:25 Powód: literówka i uzupelnienie

  4. #4
    Chustoguru Awatar lynette
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,599

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny! Gorzej, bo my potrzebujemy czegoś bardziej zaawansowanego, bo pełne godziny to on rozpoznaje. Gorzej jest z godzinami typu 23:51 czy 1:12. On tego nie chwyta. Mysia chyba nie da rady.
    Mikołaj 2001, Wojtek 2004, Adam 2007

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    Może zróbcie duuuży zegar, z kartonu, ze wskazówkami na korku, z duuuzymi cyframi i wyraźnymi krechami oznaczającymi minuty? tez mam w planie- drewniany nam na razie wystarczył, ale moje to tylko pełne, połówki i 15 po, za pietnaście. usiądę dziś z Jula i zrobię- a co, nie ma jak inspiracja w odpowiednim momencie

  6. #6
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    No to rzeczywiscie najlepszym pomyslem bedzie zegar recznej roboty
    Mysia w tekscie ma tylko glowne godziny, ale przeciez mozna ja (i inne tego typu knizki) wykorzystac po swojemu.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  7. #7
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Zobacz tu: http://www.sklep.educarium.pl/educar...page=20&sort=5 Niekoniecznie trzeba kupić. Czasem wystarczy inspiracja.
    Moje dzieci bawiły się kiedyś u znajomych zegarkiem Fisher Price. Myślałam, że to dla maluchów, ale oni byli duzi wtedy i to było wyzwanie. Oglądałaś płytki do podręczników? Tam czasem się kryją niezłe skarby.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  8. #8
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    ja jak byłam mała to duzo czasu u dziadków spędzałam i dzadek z starego zegara tarcze i wskacówki przeniusł na ładną "deske"takie cuś zrobił z przestawianymi wskazówkami i sie zemną bawił nastawiał wskazówi na któraz i ja mówiłam która godzina najpierw pełne potem połówki potem reszte ajpierw na zasadze 12 godzinnyej a potem 24godzinnej koniec konców miałam 4,5 roku i w przybliżeniu 5-10 minutowym bo tam nie było kreseczek pomiędzy tymi cyframi podawałam godziny- zrobił to chyba celowo bo wtedy mogłam sama mu mówić która godzina i czy wyrobimy się z praco-zabawą do obiadu a potem do podwieczorku a czsem mówiłam coś wstyli dochodzi za pięć wpółdo dziesiątej co równało się że jest pomiędzy 20 a 25 po dziewiątej
    Ostatnio edytowane przez Fusia ; 02-03-2010 o 00:04
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  9. #9

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    175

    Domyślnie

    to jest sympatyczna książeczka - Mały Kruk. Która godzina? Izabella Korsak
    w dedalusie całkiem przyjemna cena
    ale może dla mniejszych jednak?

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie zegar/książka z zegarem do nauki godzin

    moja 3,5-latka zaczęła przestawiać nam budzik (na szczęście nieużywany) i jest zainteresowana tymi wskazówkami i cyferkami. I tym samym poszukuję pomysłów jak ją tego zegarka nauczyć? Macie jakieś sprawdzone zabawki-zegarki lub książki, które w prosty sposób opisują pojęcie czasu?
    Nie mam ambicji w tydzień nauczyć ją zegarka, ale jeżeli wykazuje chęć to chętnie bym jej wytłumaczyła o co w tym chodzi. I przydałby się jakiś zegarek do kręcenia bo nam budzik zepsuje
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Krzeszowice
    Posty
    766

    Domyślnie

    A nie możesz zrobić jej tekturowej tarczy , podpisać godziny i wbić wskazówki(papierowe czy jakieś inne)
    Sama będzie mogła przekręcać wskazówki??
    O ile zna cyfry, bo od tego powinno się zacząć
    Mnie tak mama nauczyła , tylko miałam wtedy 5lat

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Też noszę się z zamiarem zrobienia własnego zegara do zabawy w godziny z kartonu. Bo mi te gotowce nie odpowiadają

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  14. #14
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    my mielismy taki drewniany a cyferki były puzlami. plus że dziecko dopasowując puzle uczy sie cyferek, minus - ze się one w końcu pogubiły
    mamy tez książkę "która godzina"
    całkiem fajna - ma zegar na ostatniej stronie i w poprzednich stronach wycięta dziurę tak że widać zegar cały czas, mzna ustawiać wskazówki a na kolejnych stronach wierszyki (dzień z zycia kruka). o tej kruk wstaje, o tej je śniadanie itd...
    fajne to że na kazdej stronie narysowany jest zegar z konkretną godziną, minus ze to tylko pełne godziny, ale na początek myślę że ok.
    i sztywne kartki - u nas przy Maćku to duży plus
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  15. #15
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    No skoro zostałam wywołana do tablicy to może taki zegar? http://allegro.pl/magnetyczny-zegar-...948203624.html
    Kupowałam u tego sprzedawcy tablicę obowiązków, widziałam te zegary, ma jeszcze tablice do nauki kalendarza.

  17. #17
    Chustofanka Awatar Apulina
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    400

    Domyślnie

    My mamy taki: http://trzymyszy.pl/zabawki/tekturowy-zegar tylko trzeba samodzielnie złożyć było...

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Krzeszowice
    Posty
    766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Apulina Zobacz posta
    My mamy taki: http://trzymyszy.pl/zabawki/tekturowy-zegar tylko trzeba samodzielnie złożyć było...
    kurcze w tej cenie, to ja mogę zrobić 3 z wysyłką wychodzi ze mnie skąpstwo, ale za tekturowy 65 bym nie dała

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koncentracja Zobacz posta
    A nie możesz zrobić jej tekturowej tarczy , podpisać godziny i wbić wskazówki(papierowe czy jakieś inne)
    Sama będzie mogła przekręcać wskazówki??
    O ile zna cyfry, bo od tego powinno się zacząć
    Mnie tak mama nauczyła , tylko miałam wtedy 5lat
    hmm, najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze Cyfry już niektóre zna, więc do pozostałych będzie miała motywację. Mnie uczono na normalnym zegarku, więc jakoś ta tektura nie przyszła mi do głowy. Pomyślę nad tym, tylko do prac plastyczno-technicznych mam lewe ręce
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    my mielismy taki drewniany a cyferki były puzlami. plus że dziecko dopasowując puzle uczy sie cyferek, minus - ze się one w końcu pogubiły
    mamy tez książkę "która godzina"
    całkiem fajna - ma zegar na ostatniej stronie i w poprzednich stronach wycięta dziurę tak że widać zegar cały czas, mzna ustawiać wskazówki a na kolejnych stronach wierszyki (dzień z zycia kruka). o tej kruk wstaje, o tej je śniadanie itd...
    fajne to że na kazdej stronie narysowany jest zegar z konkretną godziną, minus ze to tylko pełne godziny, ale na początek myślę że ok.
    i sztywne kartki - u nas przy Maćku to duży plus
    o to to, coś takiego by mi się przydało. Bo przy okazji może by było dodatkowo wyjaśnione trochę pojęcie czasu. Na początek pełne godziny by wystarczyły. A potem to można by kupić najtańszy, prawdziwy zegar, bez szybki - i mogłaby sobie przekręcać wskazówki. Wychodzi taniej niż te zabawki.
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •