Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Wątek: Ksiazki dla 3-latka

  1. #21
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    lolu, zwrócilam tez uwage na jak mama została indianka, naprawde trudny wybór.....no i które pozycje przypadna do gustu od razu a które troszke pózniej moze.....choć to nigdy nie wiadomo i potrzeba czasu...
    zagłębiałam sie wczoraj w lekturze Berka literka i Wyliczanek- świetne ksiazeczki , rytmiczne- smiechu było.....Mela zadowolona, powtarzała, bardzo zainteresowana była...popołudnie fajnie spedzone.
    wieczorem jednak powróciła Binta tańczy...Amelka potrafi dosc długo" zauroczona" ilustracjami nad Binta przysiąść - ) ,
    dzieci z Bullerbyn....mmmhmmmmmmm-przejrzałam i pomimo,że nie jest to wersja"dzieci", które ja znam to moze sie spodoba.....

  2. #22
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Berlin/Lodz
    Posty
    111

    Domyślnie

    I jeszcze cala seria o Basi, fajna, bo polska.
    I dwie czesci Florki, moze odrobinke na wyrost, ale swietne.
    Ach i pan Kuleczka "zaskoczyl" u nas nieco pozniej, po 4 urodzinach, a wielkim hitem jest teraz w okolicach 6 lat.

    Od ok. 5 cudowny jest "Piaskowy Wilk", ale to jeszcze nie na poziom 3-latka, imho.
    ****
    Gosia

    Alizée Nicole (12.11.2003)
    Lara Katharina (11.11.2010)

  3. #23
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    mamopoziomkow, dziekuje Basia i Florka to ksiażeczki z Zakamarków? podaj prosze autorów może?

  4. #24
    Chustomanka Awatar zakrecona_pchelka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Poznań/Złotniki
    Posty
    1,236

    Domyślnie

    Po przeczytaniu tego wątku poleciałam do księgarni i kupiłam Jadzce książkę" Pan Kuleczka". Teraz przez pół dnia nie robię nic innego tylko czytam tę książkę.. bardzo fajna No i w końcu coś nowego. Do tej pory codziennie maglowałyśmy te same książki: Mama Mu, "Kapitan Sharky" (Wyd. - Mamika), "Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki" Agnieszki Frączek, "Słodki rok Kuby i Buby" Grzegorza Kasdepke, "Koziołek Matołek" oraz , moja ulubiona, "Przygody Króla Jemioła" -Michał Pruski.
    Ostatnio edytowane przez zakrecona_pchelka ; 18-02-2010 o 18:51
    Doradca Noszenia ClauWi®

    www.koorczak.pl - moje prace

    J+J

  5. #25
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    pchełko to ja tez chyba musze "sobie" kupić Pana Kuleczke.... a Mela moze rzeczywiscie sie do niego przekona... jest naprawde jest duuuuuuuuuzo świetnych ksiazeczek....

  6. #26
    Chustomanka Awatar Beotia
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,124

    Domyślnie

    Genialna seria Annie Schmidt, Julek i Julka - 5 tomów.

  7. #27
    Chusteryczka Awatar kamilcia.xt
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,721

    Domyślnie

    wczoraj dotarły książeczki z tego wątką
    Tupcio Chrupcio zauroczył Karinę ale tez zdemoralizował bo choć to przedzskolak - w nocy dostaje mleko z butli ze smoczkiem. No i Karina do łózka powędrowała wczoraj z taką zabawkową butelką swojej lalki, kazała soboie tam nalać mleka Aż sie boje kupować drugi tom "żegnaj pieluszko" bo może się okaże że Tupcio na noc zakłada pampki

    Dzieci z Bullerbyn piękne ale kartki z takiego delikatnego kredowego papieru.. :/ Chyba długo nie wytrzymają

    Janosch zdecydowanie się nie spodobał - ilustracje są hm.. dość brzydkie tzn estetyka raczej nie dla 2-3latka

    "nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham" - urocze zarówno ilustracje i tekst idealne na ten wiek
    Karina - 2007r.
    Lila - 2009r.
    Witold - 2014r.
    Gerald - 2016r.

  8. #28
    Chusteryczka Awatar kamilcia.xt
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,721

    Domyślnie

    Kariny hitem jest ksiązka "moje pierwsze bajeczki na dobranoc" - dziesięć historyjek z życia przedszkolaka, z morałem Każde zdarzenia w historyjce jest zilustrowane co jest wazne dla Kariny bo ona traci zainteresowanie bajką jeśli czytam o czymś czego nie ma na obrazku

    http://www.empik.com/moje-pierwsze-b...iazka,365610,p

    127stron, kartki z wytrzymałego papieru
    Ostatnio edytowane przez kamilcia.xt ; 20-02-2010 o 13:51
    Karina - 2007r.
    Lila - 2009r.
    Witold - 2014r.
    Gerald - 2016r.

  9. #29
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Berlin/Lodz
    Posty
    111

    Domyślnie

    Serie o Basi (calkiem sporo juz sie ukazalo) wydal Lektorklett, napisala Zofia Stanecka.

    A o Florce (dwie ksiazeczki) napisala Roksana Jędrzejewska-Wróbel, a wydalo wydawnictwo Literatura.

    A skoro jestesmy przy wydawnictwie Lektorklett, to polecam ich zestaw atlasow, kazdy o jednym kontynencie, oceniam je na tak od 4 lat, a sa naprawde przesliczne.
    ****
    Gosia

    Alizée Nicole (12.11.2003)
    Lara Katharina (11.11.2010)

  10. #30
    Chustomanka Awatar salao
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    NUSIA I BRACIA ŁOSIE -hit tygodnia

    wspomniana juz seria o JULKU I JULCE -hit miesiaca

    polecam
    moje szczęścia: 21.12.2006, 22.11.2008

  11. #31
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    Dziekuję, u nas tez ostatnio odkryty Artur czarodziej-autoraniel Joris, wyd.Siedmioróg- hit tygodnia na przemian z Rymowanki bez trzymanki i Andronami.
    Julek i Julka do nabycia
    Ostatnio edytowane przez mamaija ; 27-02-2010 o 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •