Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: od czego zacząć?

  1. #1
    Chustomanka Awatar zanna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Bemowo
    Posty
    918

    Domyślnie od czego zacząć?

    jestem mamą 7 miesięczniaka, który siedzi już w miarę stabilnie czy zacząć już nocnikowanie? i od czego? będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady...

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    Ja zaczełam msc.póżniej: wysadzam po każdym spaniu Tosi,zawsze było siku a kupkę też można żauważyć! Kup stabilny nocniczek!!!!!!!!!

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie

    zaczynaj już teraz im wcześniej tym lepiej, ja zaczęłam jak mój nie miał jeszcze 5mc i uwazam że to było za późno. greneralnie mozna zacząć od wysadzania na nocnik lub do WC (moje ulubione - wersja dla leniwych, nic nie musisz myć; robię tak: siadam razem z dzieckiem, jak najgłębiej na ubikacji trzymając go pod udami). zasada jest taka wysadzasz dziecko zawsze po jedzeniu spaniu, piciu, wyjęciu z chusty(zmiana pozycji ciała), przyjściu z dworu (zmiana temperatury + na spacerze się nie sika), no i przed spaniem i spacerem, jeśli o czyms zapomniałam to dopiszcie. dokładny opis w książce Kingi Chyrek i na forum. na początku wychodzi na to że głównie się spędza czas na sikaniu czy tez próbach, ale po pewnym czasie to się stabilizuje i się wie kiedy jest szansa na sukces - tak było i jest u mnie.

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Włodawa(lubelskie)
    Posty
    26

    Domyślnie Napewno są bardziej doświadczone mamy...

    ...ale mogę powiedzieć,jak było u nas.Od jakiegoś czasu,jak widziałam ,jak Martynka robiła siusiu czy kupkę to wydawałam z siebie charakterystyczne odgłosy(siusiu,e-e).Jak kupiłam nocniczek,zaczęłam ją wysadzać,to te odgłosy powtarzałam.Na początku wcale nie chciała usiąść,ale powolutku się udało..Sadzałam ją w stałych porach,np.przed spaniem,po spaniu,po jedzonku itd. i...w pewnym momencie,po chili wielkiego skupienia zrobiła siusiuno było wielkie brawo,ku jej wielkiej radości i tak to się zaczęło.Zawsze z odgłosami no jakimś czasie zrobiła kupkę pokazałam jej,pochwaliłam,tato też bił brawo - a córcia wniebowzięta.
    Teraz większość siuśków ląduje w nocniczku,z kupkami to różnie.Nie zawsze zdążę,nie zawsze trafię w ten moment.Ale się staramy.
    Dodam,że Martynka ma 7,5 miesiąca,a nocnikowanie zaczęłam tak od połowy stycznia.
    Mam nadzieję,że troszkę pomogłam.Powodzenia (dla Was i dla nas)

  5. #5
    Chustomanka Awatar zanna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Bemowo
    Posty
    918

    Domyślnie

    dzięki za porady zacznę więc się za nocniczkiem rozglądać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •