Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 112

Wątek: Ginekolog dziecięcy, pieluchy, synechia - obszernie na stronie 4 - ważne rzeczy!

  1. #81
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za ten wątek, bo uświadomił mi występowanie problemu, o którym nie miałam kompletnie pojecia, przynajmniej teraz wiem na co mam zwracać uwagę. Swoja drogą to ciekawe dlaczego na temat dbania o miejsca intymne u chłopców tyle sie mówi, a o dziewczynkach znacznie mniej?
    U mojej córy raczej ok, chociaż przy najbliższej wizycie poproszę pediatrę żeby ją pooglądała.

  2. #82
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Cieszę się, że ten wątek stał się tak pomocny i ma tyle konstruktywnych informacji. Trzymam kciuki za wasze córki. U nas problem powrócił 2 razy i na razie spokój. Robimy kąpiele w soli uzdrowiskowej co któryś dzień i pipuszka wygląda bardzo ładnie.
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  3. #83
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    No i ponawiam temat

    Nelka na koniec lutego miała zabieg, wszystko ładnie pięknie. Dopiero wtedy tak na prawdę zwróciłam uwagę jak duże jest wejście do pochwy wcześniej myłam dokładnie ale na prawdę nie zwracałam uwagi na samo wejście, nigdy nie narzekała na ból, nigdy zaczerwienienia nie było...

    W marcu urodziłam, więc "tymi" sprawami zajął się Ł., a mianowicie, zagląda jej co wieczór, myje, rozchyla wargi itd.
    No i ostatnio Ł. jechał grać w piłkę więc wieczorna kąpiel spadła na mnie. Zaglądam i znów widzę że zarasta
    Oczywiście Ł. się oberwało, że nie dbał, że nie zauważył. On że zaglądał, rozchyla...
    I fakt, ze jak się tam tak często zagląda, nie widać tych uciekających minimetrów...

    Czekamy teraz na wizytę u chirurga i już się boję, nie chcę drugiego zabiegu, narkozy...
    Da się coś zrobić innego, bez nacinania, ech... źle mi




  4. #84
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Anitonelko niektóre mamy stosują (podobno z powodzeniem) do nawilżania przy synechii u dziecka jakiś olej.
    Kiedyś czytałam o tym w necie, poszukaj, może się uda

  5. #85
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirabel Zobacz posta
    Anitonelko niektóre mamy stosują (podobno z powodzeniem) do nawilżania przy synechii u dziecka jakiś olej.
    Kiedyś czytałam o tym w necie, poszukaj, może się uda
    Olej lniany, do kupienia waptece, spróbujcie.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  6. #86
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, zaraz kupię i zobaczymy...




  7. #87
    Chustoguru Awatar Karo.
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    7,351

    Domyślnie

    A zaglądałaś na forum urologiczne? ja się stamtad m.in. dowiedziałam, ze od wykonywania zabiegów się już teraz odchodzi, raczej przepisuje się maści z hormonami, a jak nic się nie dzieje (dziecko nie ma problemów, nie ma stanów zapalnych) to w ogóle poza kontrolowaniem można po prostu zostawić to tak jak jest, synechia ma podłoże hormonalne i zanika miedzy 8 a 10 r.ż. Ja na zabieg u Małej sie nie decyduję w każdym razie... Olej oczywiście jak najbardziej
    Ostatnio edytowane przez Karo. ; 11-07-2011 o 13:19
    Asia - 20.11.2009
    Adaś - 08.03.2012
    Ania - 08.06.2015

  8. #88
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    ja odpuscilam smarowanie olejem z siemienia lnianego juz dawno temu. Na razie nic nie zarasta bardziej. Wg tutejszych lekarzy, jesli nie ma problemu z zalatwianiem sie, infekcji itd to lepiej nic nie robic, samo przejdzie z wiekiem.
    Na razie tylko kontroluje od czasu do czasu.
    Zabieg czesto powoduje powrot do tego, co bylo, bo sklonnosci do zarastania sa, i to sie nie zmienia. Po wilokrotnych zabiegach zostaja blizny, masci hormonalne tez nie sa obojetne dla zdrowia dziecka. Olej lniany dziala troche jak taka masc hormonalna, dlatego sie troche szew rozpuszcza, albo nie zakleja na powrot.
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  9. #89
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    Czyli jak zarośnie zupełnie to się nie martwić?? Przed zabiegiem miała dziurkę ok 3-4mm więc na prawdę maleńką, i teraz wydaje mi się, że też do tego zmierza...
    A jak by zarosło, to później co, samo się rozklei, czy jednak w późniejszym okresie trzeba zrobić ten zabieg??

    Ja jakoś zabiegu bardzo traumatycznie nie przeszla, cała procedura, od zabrania małej do oddania trwała nie więcej niż 15 minut, mała dzielnie zniosła narkozę żadnych wymiotów ani nic takiego.... ale nie chcę jej drugi raz usypiać z takiego powodu...

    Zaraz poszperam na tym forum urologicznym




  10. #90
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yanettee Zobacz posta
    to i ja zapytam
    nie pieluchuje w wielo...

    moge "wasze" wątki czytać ?
    czy tez jestem "ta gorsza" ?
    jestes ta gorsza -żart
    a ja moge starsza na jedno do kupy bo nieumiem prać jej kup z majtek -żygam jak kot ale ja nawet jak się sama załatwiam to zatylkam nos i -dla mnie widok kupy i jej zapach jest fuj a ona ma dorosłe kupypo kupie jest w majtkach z tetrą a jak ciepło to w samych majtkach

    młodsza na wielo -jak kupy mało kupowate jeszcze potem pewnie na wielo ale z tym papierkiem-a można je do kibelka wyżucać?
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  11. #91
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    tak paierki mzna do kibelka
    a Róży tez mozesz paierek do majtek włozyc i tez wywalic do kibelka .
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  12. #92
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    ja zużywam 1-2 jednow=razówek dziennie a mam całą pake
    ja nie używam wielo od 4miesiąca ciaży-bo wtedy przestałam ja przewijać Róze bo zapach sikówczy kupy był dla mnie nie do przeżycia-mdłości ciażowe a potem jakoś nie wróciłam z Anieląnie mam wyjścia 20minut w jedno i pupe mam 2 dni do leczenia a jak bym ją godzine potrzymała to pupe lecze tydzień
    do kąpieli używamy mydła w płynie-kupionego robionego przez taką kobitke i takiego robionego szamponu-wrażliwa na chemie jest!
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  13. #93
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Dziewczyny pocieszcie, bo ryczę od godziny
    Zawsze dbałam o miejsce intymne mojej córki, sprawdzała, rozchylałam dokładnie myłam. Ostatnio mój M wyjechał na trzy tygodnie a młoda wększość siuśków robi do nocnika i zaniedbałam jej higienę najwyraźniej. Dzisiaj zauważyłam zaczerwienienie u ujścia cewki moczowej jak mała zeszła z nocnika i przyglądnełam się dokładnie a tam wewnętrzna (mała) warga sromowa przyrosła do zewnętrznej (dużej) wargi na odcinku około 0,5cm. Przemyłam jej to delikatnie i poszła krew, zapsikałam Oktaniseptem i posmarowałam rivanolem w żelu. Po kapieli sprawdzałam czy się to nie rozklei ale nie ma szans, mała przy tym ryczy jak sto pięćdziesiąt. Przeczytałam post Maliny o tym, że w UK nic z tym nie robią i żeby czekać aż gospodarka hormonalna zacznie się rozkręcać i trochę się uspokoiłam. Ale nadal się martwię, we wtorek idę do pediatry boje się że skończy się na zabiegu Jutro Polcia skończy roczek. Ładny jej prezent na urodziny mamusia podarowała
    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  14. #94
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    podbijam, bo temat synechii jest ważny dla rodziców dziewczynek.

  15. #95
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    A ja jestem ciekawa jak takie zrastanie wygląda... Przyjrzałam się córce, raczej wszystko oddzielnie, ale ja mam mało czasu na oglądanie :/ bo P. wiecznie gdzieś pędzi. Musze przyjrzeć się w dogodniejszej chwili.
    Aha i mi też pediatra córki oraz położne (w szpitalu i na szkole rodzenia) mówiły, żeby nie przesadzać z higieną miejsc intymnych. I to nie jest tak, że w ogóle nie ruszać, ale żeby nie pucować, zwłaszcza chusteczkami jednorazowymi. To dlatego np kobiety podmywające się często i bardzo dokładnie mydłem, albo kolorowymi (sztucznymi :/) kosmetykami tak często mają infekcje intymne (tak, tak zaraz się pojawią głosy, że ktoś tam się spirytusem myje i żyje, ale wierzcie mi, że jest to zauważalna zasada, potwierdzana wiele razy przez m.in. mojego ginekologa).
    Ktoś tu zapytał jak okolice intymne dziecka się same oczyszczają, skoro jej "pochwa się nie oczyszcza". 1. To pochwy się chyba raczej nie myje z tego co wiem, może mnie ktoś oświeci 2. właśnie się oczyszcza, dobrze jest jednak trochę pomóc, najlepiej naturalnymi środkami do higieny, albo specjanie ku temu przeznaczonymi o odpowiednim ph. Nadmiar wydzieliny i zewnętrzne zanieczyszczenia musza być usuwane, ale nadmierna higiena grozi nieprzyjemnościami.

    Znalazłam coś takiego: http://cornetis.pl/pliki/PP/2007/1/PP_2007_1_72.pdf to nie jakiś artykuł z e-bobaska czy czegoś podobnego tylko praca z Kliniki Chirurgii Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
    i cytat: "W analizowanym materiale stwierdzono, że sklejenie warg
    sromowych występowało głównie u dzieci, u których matki
    stosowały pieluchy jednorazowe, chusteczki pielęgnacyjne zamiast mycia, nowoczesne kosmetyki i ten sam rodzaj kremu
    pielęgnacyjnego
    "

    Czyli coś jest na rzeczy z pielęgnacją, ale 'nieodpowiednia pielęgnacja' w tym przypadku niekoniecznie znaczy 'zaniedbywanie higieny', albo 'niewystarczające mycie'...

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  16. #96
    Chusteryczka Awatar efcia1981
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    opolskie
    Posty
    2,659

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tytanowa@ Zobacz posta
    Znalazłam coś takiego: http://cornetis.pl/pliki/PP/2007/1/PP_2007_1_72.pdf to nie jakiś artykuł z e-bobaska czy czegoś podobnego tylko praca z Kliniki Chirurgii Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
    i cytat: "W analizowanym materiale stwierdzono, że sklejenie warg
    sromowych występowało głównie u dzieci, u których matki
    stosowały pieluchy jednorazowe, chusteczki pielęgnacyjne zamiast mycia, nowoczesne kosmetyki i ten sam rodzaj kremu
    pielęgnacyjnego
    "
    Czyli coś jest na rzeczy z pielęgnacją, ale 'nieodpowiednia pielęgnacja' w tym przypadku niekoniecznie znaczy 'zaniedbywanie higieny', albo 'niewystarczające mycie'...
    u mojej córki wczoraj zdiagnozowano synechie. owszem stosuje jednorazówki (jakos nie moge sie zmusic by miec 2ke dzieci na wielo), ale chustek nie, podmywam samą wodą po kazdym siku czy kupie. smaruje linomagiem.
    Patryk 2011, Paulinka 2012

  17. #97
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Myślę, że to nie tylko pieluchy i chusteczki, nie zrozum mnie źle. Z resztą tak w tym tekście jest tez wspomniany wpływ hormonów (estrogenów), więc wszystkiego na pielęgnację zrzucić nie można Będzie dobrze!

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  18. #98
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    kurcze ja tez nie wiem jak powinna wygladac prawidlowo... Ostatnio zauwazylam, ze L. sie strasznie napina przy robieniu siku. Szczegolnie rano, steka jakby szla kupa... Poprosze zaprzyjazniona polozna, by fachowym okiem zajrzala.
    A z tematem spotkalam sie jakis czas temu na dzieciowym blogu, ale L. byla wtedy b mala a ja wyszlam z zalozenia ze przeciez mojej corce nic takiego nie grozi
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  19. #99
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Jestem autorką wątku, nie będę się rozpisywać, wiele jest napisane na początku wątku, a jest to raptem 5 stron. Moja córka była na wielo, wcześnie nocnikowana, dziś ma 4,5 roku, problem nadal jest.

    Nie ma co straszyć jednorazówkami, kremami, trzeba raczej uświadamiać problem tego, aby umieć "zajrzeć" i ocenić stan.
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  20. #100
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Koire Zobacz posta
    Nie ma co straszyć jednorazówkami, kremami, trzeba raczej uświadamiać problem tego, aby umieć "zajrzeć" i ocenić stan.
    Ja myślę, że warto przeczytać tekst w linku, który wkleiłam, a osobiście niczym nie straszę Zaglądać trzeba! I dzięki za ten wątek, który uczulił mnie na ten problem!

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •