Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 101 do 112 z 112

Wątek: Ginekolog dziecięcy, pieluchy, synechia - obszernie na stronie 4 - ważne rzeczy!

  1. #101
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    najgorsze jest chyba to ze my rodzice nie bardzo wiemy co i jak powinno prawidlowo wygladac. Warto chyba podczas kontroli u pediatry lub wizyty poloznej poprosic by rzucili fachowym okiem. Po konsultacjach telefonicznych juz wiem, ze wszystko jest ok, uff...
    Duzo sie mowi o tym, ze male dziecko nie powinno spac na poduszce itp. a o tak waznych kwestiach malo (lub w ogole). Wlasnie sobie przypomnialam, ze u nas na szkole rodzenia mowili babka o przypadku, ze inna polozna tak zaniedbala swoja dziewczynke, ze w wieku 5 czy 6 lat miala operacyjnie rozcinane wargi sromowe. Strach pomyslec, ze tacy "specjalisci" zajmuja sie naszymi dziecmi i daja nam cenne rady.
    Powiem innym matkom o mogacym wystapic problemie.
    dziekuje za watek
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  2. #102
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka82 Zobacz posta
    u nas na szkole rodzenia mowili babka o przypadku, ze inna polozna tak zaniedbala swoja dziewczynke, ze w wieku 5 czy 6 lat miala operacyjnie rozcinane wargi sromowe. Strach pomyslec, ze tacy "specjalisci" zajmuja sie naszymi dziecmi i daja nam cenne rady.
    Moja Korni też miała operacyjnie i nie uważam, żebym jakoś ją zaniedbała. Fakt, że późno zwróciłam na to uwagę, ale teraz j"zajmujemy" się tym codziennie i mimo to problem wrócił...




  3. #103
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anitanelka Zobacz posta
    Moja Korni też miała operacyjnie i nie uważam, żebym jakoś ją zaniedbała. Fakt, że późno zwróciłam na to uwagę, ale teraz j"zajmujemy" się tym codziennie i mimo to problem wrócił...
    mojej Lence tez przyrasta Jutro ide do lekarza. A w przypadku poloznej bylo ewidentne zaniedbanie bo "tam sie nie rusza..." Pozno pisalam, wiec moze stad to niedopowiedzenie.
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  4. #104
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Podbije, bo nie wiem co robić. U małej zauważyłam sklejenie warg mniejszych jak miała dwa tygodnie, w miejscu gdzie jest cewka moczowa, mniej więcej połowa warg jest sklejona. Pediatra powiedziła żeby z tym nic na razie robić, myć, obserwować czy się bardziej nie skleja. Z siusianiem problemu nie ma, potrafi siknąć niezłym strumieniem. Teraz mała ma 8 miesięcy. Miesiąc temu lekarka zapisała nam maść ze sterydem Pimafucort z zaleceniem smarowania codziennie, jak od tego się nie rozklei to mamy przyjść ponownie. Nie rozkleiło się, no może trochę, ale nie cały zrost. Maści z hormonem nie chciała mi zapisać, mówiła o rozdzieleniu mechanicznym. No i teraz nie wiem, nalegać na maść z hormonem czy zostawić to tak jak jest na razie, że może z wiekiem się rozkleją?
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  5. #105
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    też miałam niedawno podbić bo i nas to dopadło
    Agis nie wiem co poradzić bo u nas mąż poszedł z córką na wizytę , doktorka dała maść Oekolp, mąż nie pytał czy to ma sterydy, hormony czy coś, wykupił i smarowaliśmy. Niestety nic nie pomogło i tydzień temu byliśmy u gin na kontroli i ta powiedziała że trzeba rozkleić. Bo sklejone były chyba całkiem i wiedziałam że córka miała problemy z siusianiem. Byłam tym przerażona, ale gin posmarowała maścią znieczulającą, rozkleiła wydaje mi się w miarę delikatnie patyczkiem.
    Moje dwa szczęścia

  6. #106
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez len_a Zobacz posta
    też miałam niedawno podbić bo i nas to dopadło
    Agis nie wiem co poradzić bo u nas mąż poszedł z córką na wizytę , doktorka dała maść Oekolp, mąż nie pytał czy to ma sterydy, hormony czy coś, wykupił i smarowaliśmy. Niestety nic nie pomogło i tydzień temu byliśmy u gin na kontroli i ta powiedziała że trzeba rozkleić. Bo sklejone były chyba całkiem i wiedziałam że córka miała problemy z siusianiem. Byłam tym przerażona, ale gin posmarowała maścią znieczulającą, rozkleiła wydaje mi się w miarę delikatnie patyczkiem.
    Gdyby u mojej było mocniejsze sklejenie to pediatra wysłała by nas od razu do gina, a tak mamy próby z maścią, wolałabym jej to rozkleić żeby widzieć czy coś jej się tam nie dzieje, teraz widok mam ograniczony. A czymś smarujecie małą już po zabiegu?
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  7. #107
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Dostała kropelki jakieś przeciwbakteryjne na tydzień , a do smarowania alantan.
    Moje dwa szczęścia

  8. #108
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Dzięki Przejdziemy się do lekarza i zobaczymy co tym razem powie.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  9. #109
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    Hmmm, u nas zauważyła to pediatra jak wylądowaliśmy na pogotowiu, mała miała z 5 miesięcy. Lekarka nas trochę nastraszyła, trafiliśmy na izbę przyjęć chirurgii dziecięcej, tam jak lekarz to zobaczył to tylko dotknął tego sklejenia patyczkiem i od razu puściło, Mała nawet się nie skrzywiła. Mięliśmy szczęście, że było to tak "lajtowe". Pomimo, że studiuję pielęgniarstwo, nie miałam pojęcia jak powinny wyglądać narządy rodne małej dziewczynki, myślałam, że tak jest ok.
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  10. #110
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    U nas było sklejenie prawie całkowite. Dostaliśmy maść Ovestin z hormonami chyba (ogólnie dla babek z menopauzą). Smarowaliśmy 2 razy dziennie. Po dwóch tygodniach puściło. Mała miała tan problem w wieku ok. 2 miesięcy (po pampkach oczywiście od kiedy jesteśmy na wielo nie mażadnego problemu ).


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  11. #111
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marynarka Zobacz posta
    U nas było sklejenie prawie całkowite. Dostaliśmy maść Ovestin z hormonami chyba (ogólnie dla babek z menopauzą). Smarowaliśmy 2 razy dziennie. Po dwóch tygodniach puściło. Mała miała tan problem w wieku ok. 2 miesięcy (po pampkach oczywiście od kiedy jesteśmy na wielo nie mażadnego problemu ).
    Ja przeczytałam o synechii tu na forum, jeszcze jak małej nie było nawet w planach, więc jak się urodziła to byłam czujna i zauważyłam u niej szybko, to był 2-3 tydzień życia, po prostu dopiero wtedy dało się jej tam zajrzeć. Urodziła się mała (2,5kg), więc miejsca niesforne też były maleńkie, poza tym nabrzmiałe i całe w takim twarożku, którego położna zabroniła na siłe czyscić. Jak miała niecałe dwa tygodnie była już na wielorazówkach, może urodziła się już ze sklejonymi, kto wie. Podpytywałam o ovestin własnie moją pediatrę i ona bardzo ostrożna jest z maściami hormonalnymi, w sumie dobrze, ale skoro sterydowa nie pomogła to może nam zapisze ovestin.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  12. #112
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Może się urodziła z takimi, kto wie U nas pediatra zauważyła na kontroli przed szczepieniem chyba Bo my za bardzo nie zaglądaliśmy małej właśnie z racji tej mazi, co to ruszać jej nie wolno jak i tego, że mała była, wszystko małe, a przy wycieraniu też jej nikt większych warg nie rozchylał żeby popatrzeć. Teraz jak wycieram to codziennie patrzę czy przypadkiem nic tam się nie dzieje, bo to podobno lubi powracać, jak się nie natłuszcza.


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •