Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 112

Wątek: Ginekolog dziecięcy, pieluchy, synechia - obszernie na stronie 4 - ważne rzeczy!

  1. #41
    bydzia
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasnie Pani :) Zobacz posta
    hehe,
    po co wchodzicie na podforum o pieluchach wielo, skoro was nie interesuja?
    )
    bo ja z tych co zaniedbują dzieci i nie wiedzą o ginekologach dziecięcych ))
    ale już wiem )

    o zrośniętych wargach wiedziałam już wcześniej bo znajomi mieli taki problem - nie wiedziałam tylko, że to wina pieluch, zaniedbania i że to częste takie - myślałam, że to taka wada "wrodzona" (przepraszam za ignorancję)

  2. #42
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40

    Domyślnie

    Ja starszej corce zakladalam pampersy bo nie wiedzialam jeszcze o wielo... zaczelam ja wysadzac jak miala ok pol roku ale na dobre sciagnelam jej pieluche dopiero jak miala ok 20 miesiecy wiem ze popelnilam sporo bledow ale juz nic z tym nie zrobie do tej pory czasami zdarza sie jej posikac zwlaszcza ze urodzila jej sie niedawno siostra i robi to ze zlosci ale na przyklad w przedszkolu do ktorego chodzi od stycznia nie bylo jeszcze wpadki
    mlodsza corke pieluchuje wielo chociaz jeszcze czasami zakladam jej pampki bo nie mam jeszcze tak duzo pieluch i czasami nie wyrabiam sie z praniem
    mam nadzieje ze mimo wielu bledow jakie popelniam jestem dobra mama dla moich dziewczynek i to ze czegos nie wiem albo cos mi nie wychodzi nie znaczy ze sa zaniedbane
    malo rodzicow nawet wyksztalconych wie o wielo i nie zdaja sobie sprawy ze pampki nie sa dobre dla ich dzieci ...
    a jak zapobiegac tej synechi? jezeli zwykla higiena nie wystarczy
    Helenka 05.11.2009 Zuzia 20.09.2007

  3. #43
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Niedługo jak dzieci skończą rok to będzie się od nich i od rodziców wymagać aby sikały do wc, czytały, liczyły i znały Pana Tadeusza na pamięć. Troszkę przesadnie napisałam, ale czasem wydaje mi się, że świat zwariował. Każde dziecko to inny człowiek. Jedno siusia na nocnik w wieku 1,5 roku drugie w wieku 3lat i nie widzę w tym nic złego ani żadnego zaniedbania. To samo jest z mówieniem, czytaniem i innymi rzeczami. Wszystko się wyrówna. Dziecko 3letnie jest jeszcze małym dzieckiem. Poznaje świat, coraz lepiej go rozumie, może się bać i mieć różne lęki. My dorośli czasem też się boimy i trudno nam sobie poradzić ze strachem a każe nam się wymagać od małego dziecka aby przenosiło góry. Presja nie jest dobra i może przynieść odwrotny skutek. Przez takie panie doktor ich teorie matki i ich dzieci czują się tylko sfrustrowane. Przecież my najlepiej znamy swoje dzieci i wiemy jakie są, co im potrzeba i robimy wszystko aby wprowadzić je w świat, w którym mają sobie poradzić. Myślę że pani doktor przydałoby się troszkę wyczucia i taktu.
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 14-02-2010 o 13:19

  4. #44
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Włodawa(lubelskie)
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasnie Pani :) Zobacz posta
    hehe, jak przeczytalam wpis magduskah81 to wiedzialam, ze watek sie w tym kierunku rozwinie
    po co wchodzicie na podforum o pieluchach wielo, skoro was nie interesuja?


    qqrq5
    Zgadzam się
    Ech,uśmiałam się prawie do łez.Rany,taki odzew

  5. #45
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dagmara Zobacz posta
    Zmieniłabym lekarkę, bo synechia z higieną aż tak dużo wspólnego nie ma. Trzeba by było w ogóle dziecka chyba nie myć, albo naprawdę znacząca zaniedbać higienę, chociaż i tak pewna nie jestem bo badania nad tą przypadłością nie są wcale pełne. Ale widać pani wie lepiej.
    Dagmaro - my byliśmy u 2 różnych lekarzych, czytałam też na forum synechii (urologicznym) i niestety, muszę się z nią zgodzić co do higieny, że zwykła mycie okolic intymnych nie jest wystarczające. U nas od początku było coś nie tak, jednak gdy ujście pochwy wydawało mi się "zbyt" małe, to za pomocą kilku wątków na forum, zdecydowałam, że może nie uczulenia a coś innego nęka córkę.

    Choć synechia zdaje się mieć wiele przyczyn, większość rodziców nie ma pojęcia o właściwej pielęgnacji dziewczynek, o rozchylaniu również warg sromowych i natłuszczaniu ich,aby zapobiec sklejeniu.
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  6. #46
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasnie Pani :) Zobacz posta


    qqrq5
    no nie mam dziewczynki i nie wiedziałam
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  7. #47
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ha ha dawno mnie tak żaden wątek nie ubawił
    a co z tymi co i wielo i jednorazówki stosują_
    to dopiero dziwadla

  8. #48
    Chustofanka Awatar bessi
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Koire Zobacz posta

    Choć synechia zdaje się mieć wiele przyczyn, większość rodziców nie ma pojęcia o właściwej pielęgnacji dziewczynek, o rozchylaniu również warg sromowych i natłuszczaniu ich,aby zapobiec sklejeniu.
    ????
    położna mówiła, żeby "tam zbytnio nie grzebać"
    w zwiazku z tym wątkiem dziś sprawdziłam czy wszystko TAM w porządku - na razie jest OK.
    ale w takim razie czy powinnam je natłuszczać??

    Edit: jeśli tak to jakim?? zwykłym dzieciowym??
    Ostatnio edytowane przez bessi ; 14-02-2010 o 21:25

  9. #49
    Chusteryczka Awatar kamilcia.xt
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,721

    Domyślnie

    prawie każdy kto widział jak przewijałam moje dziewczyny był zszokowany że tak dokładnie je myje albo że w ogóle (!) zaglądam między wargi sromowe, szczególnie te starsze ciocio-babcie załamywały ręce, podobno pediatrzy i położne zabraniają cokolwiek tam robić, tylko podczas kąpieli spłukiwać wodą.
    Znajoma kiedyś mi się zwierzyła że jej półroczna córka ma jeszcze maź płodową między wargami sromowymi, pediatra mówi że to OK ale ona nie wie bo to juz zaczyna brzydko pachnieć ...!
    Na forum rówieśniczym jedna pisała że dopiero w 3miesiącu się odważyła tam zajrzeć
    CO za paranoja się porobiła z tą higieną dziewczynek! Czy to możliwe że sa takie zalecenia..?

    co do zaniedbania..
    moja Karina odpieluchowana w wieku 2 lat i 2 miesięcy, może i późno ale nie mam sobie nic do zarzucenia, od 8mies głównie w tetrze, pampki na wyjścia, wysadzana ale bez efektów aż do 18 mies kiedy to dopiero nauczyła się jako takiej kontroli nad zwieraczami, kolejnych miesięcy potrzebowała by zechcieć z tej umiejętności korzystać..
    nikt mnie nie przekona że KAŻDE dziecko można odpieluchować do 1,5roku
    za zaniedbanie uznałabym zaniechanie jakichkolwiek prób odpieluchowywania czyli pieluchowanie do 2 czy nawet 3rż z wyboru, co zreszta jest coraz powszechniejsze

    a samouwielbienie wielopieluchujących.. zabawne
    mniej zabawny sposób traktowania tych pampkowych przez ww. :/
    Karina - 2007r.
    Lila - 2009r.
    Witold - 2014r.
    Gerald - 2016r.

  10. #50
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Moja mama wysadzała mnie i moją siostrę, jak miałyśmy 4 m-ce. Twierdzi, że od 7-8 miesiąca wcale nie używała z nami pieluch Nie wiem, jak to możliwe!
    Ja wysadzam Tuśkę od 5tego miesiąca i początkowo byłam przekonana, że się odpieluchuje na pierwsze urodziny (całe wakacje prawie suche!), ale teraz po prostu nie chce wołać, a nawet czasem siadać.
    No i co mam zrobić?? Mimo tego, że czasem są dni, gdzie są tylko 2-3 wpadki, to jednak potem dni 10-20 wpadek! No i nie ode mnie to już zależy, że dziecko (prawie 1,5 roku) się nie chce odpieluchować - mimo, że od miesięcy na wielo! Myślę, że uda się to około drugich urodzin - jak w większości dzieci.

  11. #51
    Chusteryczka Awatar dorulka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Mazury (Mrągowo)
    Posty
    2,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kam.xt Zobacz posta
    prawie każdy kto widział jak przewijałam moje dziewczyny był zszokowany że tak dokładnie je myje albo że w ogóle (!) zaglądam między wargi sromowe, szczególnie te starsze ciocio-babcie załamywały ręce, podobno pediatrzy i położne zabraniają cokolwiek tam robić, tylko podczas kąpieli spłukiwać wodą.
    Znajoma kiedyś mi się zwierzyła że jej półroczna córka ma jeszcze maź płodową między wargami sromowymi, pediatra mówi że to OK ale ona nie wie bo to juz zaczyna brzydko pachnieć ...!
    Na forum rówieśniczym jedna pisała że dopiero w 3miesiącu się odważyła tam zajrzeć
    CO za paranoja się porobiła z tą higieną dziewczynek! Czy to możliwe że sa takie zalecenia..?

    /
    Kam.xt - zapewniam z ręką na sercu, żę takich zalecen nie ma no, moze w pierwszych dniach zycia mówimy, by nie szorowac zbyt dokładnie, co nei znaczy, by dziewczynke 'tam" nei myć. Często mam pacjentki - dziewczynki kilku- kilkunastomiesięczne ze zrosniętymi niemal całkowicie wargami sromowymi, co przez rodziców nie zostało zauwazone!!!! Bo "tam" się nei zagląda i sie nie dotyka!!! Najbardziej utkwiła mi w pamięci trzylatka z masywnym zakażeniem dróg moczowych, której mama nigdy nie rozchyliła warg sromowych, by ja umyć Kobieta zadbana, wykształcona, dziecko czyściutkie, kochane, a w intymnych miejscach (przepraszam za dosłownośc) wiszące farfocle!

    Podobnie z chłopcami, zalecenie, by 'nie gmerac przy siusiaku' niektorzy traktują dosownie, nigdy nie myją okolic napletka, az doprowadzają do ropnych zapaleń napletka, zołędzi itd.

    To z pewnościa zaniedbanie, ale często wynikające z "dobrej woli", czyli sprzecznych zaleceń, chęci "niezaszkodzenia" dziekcu, itp.
    Michalina 03.02.2009.

    Bywasz piekącym jadem trollów / Na internetowym forum /Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
    Jam nieudacznik grafoman i śmieć
    Tylko ty możesz być bogiem - na wszystkich podnosisz nogę
    I załatwiasz te sprawę jak pies

  12. #52
    Chusteryczka Awatar dorulka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Mazury (Mrągowo)
    Posty
    2,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kam.xt Zobacz posta
    za zaniedbanie uznałabym zaniechanie jakichkolwiek prób odpieluchowywania czyli pieluchowanie do 2 czy nawet 3rż z wyboru, co zreszta jest coraz powszechniejsze
    Prawda! Mam nadzieję, że Myszę uda mi sie wczesniej odpieluchowac. Dobrze, ze mamy starej daty nianie, ktora pojawienei sie nocnika i prosbe by "na kupę "wysadzac Myszę przyjeła z entuzjazmem i nawet fotografuje jej "osiagnięcia" jako dowód rzeczowy))
    Michalina 03.02.2009.

    Bywasz piekącym jadem trollów / Na internetowym forum /Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
    Jam nieudacznik grafoman i śmieć
    Tylko ty możesz być bogiem - na wszystkich podnosisz nogę
    I załatwiasz te sprawę jak pies

  13. #53
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    LOL w sumie dawno nie było pieluchowej kłótni. Chyba ze 2 karmieniowe od ostatniej zaliczyliśmy, no to w końcu jakaś pieluchowa też się powinna pojawić. No to następna będzie o spanie w jednym łóżku

    Co do gina - podejście w sumie ma standardowe lekarskie - rodzic jest głupi a ja mu przekażę prawdę objawioną i jeszcze zwalę na niego winę że wcześniej o tym nie wiedział Każda sytuacja jest inna, każdy ma własne problemy, nie wiem czy młoda nie chodziłaby jeszcze w pieluchach gdybym nie trafiła na EC/wielo, albo gdybym chociaż chodziła do pracy codziennie na 8h.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  14. #54
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Na mojej szkolenia rodzenia i potem położna środowiskowa mówili, żeby nie rozchylać warg sromowych. Chciałam się stosować, ale nie wyobrażałam sobie, żeby dziecia nie wymyć Sama strasznie o siebie dbam no i nie wyobrażałam sobie inaczej. Ale rozumiem mamy (mam nawet takie koleżanki), które ze względu na to, co usłyszały, nie "zaglądają tam".

  15. #55
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorulka Zobacz posta
    Kam.xt - zapewniam z ręką na sercu, żę takich zalecen nie ma no, moze w pierwszych dniach zycia mówimy, by nie szorowac zbyt dokładnie, co nei znaczy, by dziewczynke 'tam" nei myć. Często mam pacjentki - dziewczynki kilku- kilkunastomiesięczne ze zrosniętymi niemal całkowicie wargami sromowymi, co przez rodziców nie zostało zauwazone!!!! Bo "tam" się nei zagląda i sie nie dotyka!!! Najbardziej utkwiła mi w pamięci trzylatka z masywnym zakażeniem dróg moczowych, której mama nigdy nie rozchyliła warg sromowych, by ja umyć Kobieta zadbana, wykształcona, dziecko czyściutkie, kochane, a w intymnych miejscach (przepraszam za dosłownośc) wiszące farfocle!
    może z tymi wiszącymi farfoclami to przesada, ale nam na szkole rodzenia i w szpitalu i przy starszej i przy młodszej córci zawsze położne powtarzały, że warg sromowych nie należy rozchylać celem mycia - cyt."okolice intymne oczyszczają się same" (tak jak uszka, czy nosek....?) ja oczywiście zaglądam tam małej i od czasu do czasu przemywam wacikiem zmoczonym w wodzie przegotowanej, przy kąpieli codziennej. Ale zalecenia położnych są jakie są! u pediatry przy okazji szczepień jest sprawdzane wszystko.... oprócz okolic intymnych (doktorka tylko rozpina pieluszkę, chyba po to żey węzły chłonne pomacać, i tyle), więc jakbym tu na forum nie wyczytała, to o czymś takim jak synechia nie wiedziałabym w ogóle! u naszej małej wydaje się wszystko w porządku
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  16. #56
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neverendingstory Zobacz posta
    może z tymi wiszącymi farfoclami to przesada, ale nam na szkole rodzenia i w szpitalu i przy starszej i przy młodszej córci zawsze położne powtarzały, że warg sromowych nie należy rozchylać celem mycia - cyt."okolice intymne oczyszczają się same" (tak jak uszka, czy nosek....?) ja oczywiście zaglądam tam małej i od czasu do czasu przemywam wacikiem zmoczonym w wodzie przegotowanej, przy kąpieli codziennej. Ale zalecenia położnych są jakie są! u pediatry przy okazji szczepień jest sprawdzane wszystko.... oprócz okolic intymnych (doktorka tylko rozpina pieluszkę, chyba po to żey węzły chłonne pomacać, i tyle), więc jakbym tu na forum nie wyczytała, to o czymś takim jak synechia nie wiedziałabym w ogóle! u naszej małej wydaje się wszystko w porządku
    Serio? To tylko chłopców się maca czy jąderka zstąpiły i tym podobne?

    Tez wszędzie słyszałam (choć źródeł nie wymienię...), że dziewczynkom się między nóżkami nie grzebie, kupkę dobrze wytrzeć i spłukać jakby się między wargi dostała, a tak to nic... Ale też się zbytnio nie interesowałam bo szybko wiedziałam, ze chłopak będzie.

    Aż spytam brata i bratowej jak moją bratanicę traktują

    I ja z tych dziwadeł, ojojoj
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  17. #57
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neverendingstory Zobacz posta
    może z tymi wiszącymi farfoclami to przesada, ale nam na szkole rodzenia i w szpitalu i przy starszej i przy młodszej córci zawsze położne powtarzały, że warg sromowych nie należy rozchylać celem mycia - cyt."okolice intymne oczyszczają się same" (tak jak uszka, czy nosek....?) ja oczywiście zaglądam tam małej i od czasu do czasu przemywam wacikiem zmoczonym w wodzie przegotowanej, przy kąpieli codziennej. Ale zalecenia położnych są jakie są! u pediatry przy okazji szczepień jest sprawdzane wszystko.... oprócz okolic intymnych (doktorka tylko rozpina pieluszkę, chyba po to żey węzły chłonne pomacać, i tyle), więc jakbym tu na forum nie wyczytała, to o czymś takim jak synechia nie wiedziałabym w ogóle! u naszej małej wydaje się wszystko w porządku

    Dokładnie - mnie położna mówiła, że pipeczka to nie podłoga i tego się nie poleruje, pediatra prywatny 1 raz zwrócił mi uwagę, że dziecko jest niedomyte (jak ja się czułam...ale sam nie zwrócił uwagi, że wargi są już sklejone i to nie tyle że brud, co śluz się gromadził w kieszonce pochwy, która się zrobiła. Za 2 razem, kiedy znów do niego trafiłam, znów powiedział, że to nienormalne...że trzeba zrobić posiew...a badania moczu wychodziły OK!

    Gdyby nie opis dolegliwości Poli tu, na forum i podpowiedzi dziewczyn....!!!Dzięki!!! Ja sama miałam zabieg jak byłam mała, bo skarżyłam się mamie, że ciągle coś mnie piecze.

    Co do odpieluchowywania - spróbowaliśmy weekendu bez pieluchy, w samych rajtuzkach (majtki wszystkie ma opiekunka Poli, bo ich używa z kawałkie tetry). Dodakowo zastosowałam czary:

    Fiku-miku, fiku-miku robi Pola na nocniku,
    Fiku-mik, fiku-mik - sikasz tylko na noc-nik!

    Może zadziała???
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  18. #58
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    mam dwie dziewczynki i nie wyobrażam sobie nie rozchylić warg sromowych podczas przemywania.
    przy myciu córek stosuję takie same zasady jak przy myciu siebie, bo czym różni się pochwa mojej małej córki od mojej. moja nie oczyszcza się sama, a jej tak?

    w szpitalu położne faktycznie mówiły, żeby tam NA RAZIE nic nie ruszać, nie zmywać mazi płodowej. odebrałam to jako zalecenie, aby przez kilka pierwszych dni nie przemywać. ale przez pół roku?

    jeśli jakiś lekarz czy położna tak radzą, to trzeba wtedy włączyć swój mózg i popukać się w czoło. lekarz to też człowiek - nie wszystko, co mówi, ma sens, o czym zdążyłam się wielokrotnie przekonać.

    co do zaniedbania - moja dwulatka jest zaniedbana, nadal nosi pieluchy. ale jakie śliczne

  19. #59
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca Zobacz posta
    moja dwulatka jest zaniedbana, nadal nosi pieluchy. ale jakie śliczne
    no to żeś sobie przerąbała
    teraz naskoczą,że dla mody i urody dziecku sikać w pieluchy każesz
    oj Kamila Kamila...

  20. #60
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    A czy to nie jest tak ,że pani doktor zwyczajnie chciała "osądzić trend"?
    Kiedyś to było nienormalne,że dzieci- tak długo- sikają pod siebie nawet do 3 rż, teraz 2,5latek norma. Wydaje mi się, że trzeba mieć "przesadzone" ambicje odnośnie szybkiego wysadzania itp, bo wiadomo jak w życiu wyjdzie lepiej mieć więcej czasu na realizację planu

    Co do higieny miejsc intymnych, może to jest wynik wszechobecnych tematów nt molestowania? Bo przecież, chyba większość(mam nadzieję ) kobiet dorosłych jednak myje się dokładnie, więc dlaczego by nie myć w ten sam sposób małego dziecka?


    PS Nt nie zgodzę się ,ze wargi sromowe dziecka trzeba natłuszczać aby się nie sklepiły, przy zdrowym, bez zaburzeń fizjologicznych niemowlaku, naprawdę wystarczy sama woda.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •