Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 121 do 138 z 138

Wątek: Składniki proszków do prania - porównanie

  1. #121
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

  2. #122
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    oj, jak klikne, to mi wsykakuje "brak wynikow"
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  3. #123
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asioczka Zobacz posta
    oj, jak klikne, to mi wsykakuje "brak wynikow"
    wpisz "sonet" w wyszukiwarkę

  4. #124
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    a, o to chodzi. wpisywalam, ale znalazlo mi o zmiekczaczu do wody, a to inny produkt.
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  5. #125
    Chustofanka Awatar Blafia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    423

    Domyślnie

    Dziewczyny, ja jestem tu całkiem nowa i jeszcze zielona, bo dopiero zaczynamy z wielo, ale na jakimś filmiku instruktażowym polecali proszek MIO CARE. Znacie? Używacie?
    Nie wiem czy mogę, ale w razie czego kopiuję opis, ale dokładnego składu nie ma...

    Proszek do prania pieluch Mio Care umożliwia ekologiczne pranie nawet przy niskich temperaturach.
    Miocare jest idealnym rozwiązaniem prania dla wszystkich rodzajów pieluch, a także innych tekstylii.. W skład proszku Mio Care wchodzą składniki roślinne i mineralne, dzięki czemu miocare ulega biodegradacji i jest dobrze tolerowany przez osoby o wrażliwej skórze.
    Właściwości:
    Jego działanie bakteriobójcze i przeciwbakteryjne oczyszcza i odświeża pieluszki podczas prania,bez potrzeby namaczania przed praniem lub gotowaniem.
    Nie zawiera żadnych enzymów, barwników czy wybielaczy
    Naturalny zapach lawendy
    Przeznaczony do rzeczy białych i kolorowych
    800 gr (10 prań) w jednym nie zajmującym dużo miejsca pudełku
    Przyjazny dla środowiska naturalnego
    Biologicznie neutralizowany i przyjazny dla wód gruntowych
    Produkt jest testowany dermatologicznie
    Nie testowany na zwierzętach.
    Zawartość 800g (10 prań)

    Cena w granicach 20-25zł bez przesyłki.

  6. #126
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Mio Care nie znam, ale wydaje mi się, że to tylko dodatek do odkażania, a i tak będziesz musiała dawać proszek, czyli z wybielaczem, enzymem czy innym świnstwem. Czy mam rację?

    Sama zastanawiam się nad sprowadzeniem Rockin Green z USA - wygląda na to, że to jedyny proszek, który faktycznie nie zawiera niczego, co szkodzi pieluszkom PLUS odkaża, więc nie trzeba dodatkowo olejków, Nappy Fresh i niczego innego. Tutaj skład Rockin Green: sodium carbonate , sodium percarbonate, natural chelating agents, sodium sulfate, biodegradable surfactants. Czy ktoś miał go okazję przetestować? Jeśli tak, to proszę o wypowiedź również tu: http://www.chusty.info/forum/showthr...32#post2180332

  7. #127
    Chustofanka Awatar Blafia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertowa Zobacz posta
    Mio Care nie znam, ale wydaje mi się, że to tylko dodatek do odkażania, a i tak będziesz musiała dawać proszek, czyli z wybielaczem, enzymem czy innym świnstwem. Czy mam rację?
    No właśnie raczej nie, jest zarówno proszek Mio Care, jak i dodatek antybakteryjny Mio Care. Proszek jest dedykowany głównie do prania pieluszek wielo~, ale można też prać pościel i ubranka. Ja w końcu kupiłam na próbę, używam już prawie miesiąc i jestem bardzo zadowolona. Dopiera ładnie nawet ślady po kupce w 40st
    Dla zainteresowanych wklejam fotki opakowania (opis i skład)


  8. #128
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Orientujecie się może jaki składnik chemii do prania jest odpowiedzialny za natłuszczanie ubrań? Piorę w płynach - kupuję niemiecie płyny do prania - ale widzę, że do prania pieluch są zalecane raczej proszki + np. Nappy Fresh, wodę mam miękką - mamy zainstalowany filtr do wody - i teraz nie wiem, w czym mam prać pieluchy. Czy olejek herbaciany kupiony w aptece jest mnie skoncentrowany niż te co są dostępne np. w pieluszkarni?
    Najmłodsza 31.10.2012

  9. #129
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    czyli mówicie, że Dzidziuś się nadaje do prania wielo i tetry? bo niby te proszki nie powinny mieć enzymów i mydła a z tego co widziałam w tabelce którą, którać cudowna kobieta zrobiła nie ma enzymów a mydła <5% jak jelp czy lovela, bambinex.

  10. #130

    Domyślnie

    Piorę normalne ubrania w Lovelli i jest wszystko okej. Ale że naprawdę wszystko jedno jaki proszek, bo składy niemal takie same tooo Najlepiej chyba wychodzi po prostu kupić najtańszy (dzidziuś??).

    Dodatki antybakteryjne też pic na wodę? I wystarczy 2-3 łyżki sody?

  11. #131
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Hurghada
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rockin'Green
    Ingredients: sodium carbonate , sodium percarbonate, natural chelating agents, sodium sulfate, biodegradable surfactants, natural fragrance oils (if scented is chosen)

    Ecoballs®
    Sodium Alpha Olefin Sulphonate, Laureth-9, Sodium Metasilicate, Sodium Carbonate, Calcium Carbonate, Aqua, Cellulose, Epoxy Resin, Polyamide Resin, Sodium Citrate, Iron Oxide Yellow, Iron Oxide Red.

    Nie podano %.

    Ecoballs zmieniaja pH wody i dzieki temu zabijaja bakterie (e-coli) w niskiej temp (40C)

    Czytalam, ze zastanawiacie sie, czemu nie mozna prac pieluch w mydle albo proszkach z zawartoscia olejow powyzej 5%. A wiec kiedy tluszcz sie rozpusci i nam pieknie pomaga prac to przenika sobie do wlokien i je oblepia.
    Po kilkunastu takich tlustych praniach tego tluszczyku jest calkiem sporo. I jest on niestety bardzo niewskazany bo genialnie wiaze sie z amoniakiem z moczu i to wlasnie daje nam cudowny smrodek pieluszek zle pranych. Pieluszki nie musza byc lsniaco biale, ale odtluszczone i oczyszczone! Zeby pozbyc sie tluszczu z pieluszek, przy kazdym praniu "zlym" proszkiem trzeba by wstawic dodatkowe pranie w samej wodzie aby pozbyc sie osadu z mydla wlasnie. Kiedy pieluszki "zasmiardna" wtedy trzeba zrobic stripping - mozna w samej wodzie ale dobrze jest urzyc odtluszczacza (najzwyklejszy plyn do naczyn bez dodatkow np).

    I jeszcze co mi sie nasunelo na mysl: ekologiczny znaczy bezpieczny dla srodowiska, ale nikt nie powiedzial, ze ma byc w 100% bezpieczny dla nas Tak przynajmniej to rozumiem. W koncu proszku sie nie je i jesli zawiera skladniki naturalne, ale nie koniecznie do konca bezpieczne dla nas, to chyba nie jest zle.
    Gdzies jeszcze wyczytalam, ze niektorzy uzywaja octu do prania aby zmiekczyc wode - mozna, tylko pralka bedzie do wymoany po paru miesiacach bo uszczelki zparcieja! Wiec ostroznie z octem.

    ...ale sie rozpisalam

  12. #132

    Domyślnie

    Podrzucam garść wyszperanych linków:

    http://www.srokao.pl/2013/04/analiza...do-prania.html

    http://pralkopedia.mkwe.pl/index.php...szek_do_prania

    http://www.sciaga.pl/tekst/53242-54-...i_na_czlowieka
    (mniej więcej w połowie opis składników w proszkach i wpływie na środowisko/zdrowie)

  13. #133
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    a jak się Wam widzi taki proszek? http://wash-expert.pl/detal/praktik-...c4c1j4gmvq9084
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  14. #134
    Chustomanka Awatar Jeremiahu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    559

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    imho - najlepszy do pieluch jest płyn Ulrich Naturlich (1/2 zalecanej dawki) z Nappy Freshem 60 stopni.
    Mi, on się przecież składa glownievz mydeł i oleju nie robi to różnicy w praniu pieluch? Pytam z czystej ciekawości bo musimy cos zmienić, młody ma mega AZS i szukam czegoś sensownego do prania. Ulricha uzywalam jak był mały i było ok, ale do pieluch nie probowalam. Albo proszek sonett? Tez bazuje na mydle, jak większość eko srodkow do prania, nie wiem czy do pieluch byłby ok. I bądź tu człowieku madry jest jeszcze neutral z rossmanna, ale nie miałam z nim do czynienia.
    Przy urlichu kwaskujesz pieluchy?
    Młody J. 12.05.12

    czasem coś szyję, czasem coś piszę... http://margot-juras.blogspot.com/

  15. #135
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    Zaznaczam bo musze zglebic temat.

  16. #136
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Czy ktoś próbował robić własny proszek do prania? Jaki składnik odpowiada za odkażanie pieluch w Nappyfresh np? Czy soda nie niszczy/ rozjaśnia ciemniego prania? Jeśli tak, to czym ją zastąpić?

  17. #137
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    517

    Domyślnie

    ja piore wszystko,nasze ciuchy tez,w mieszance sody kalcynowanej i boraksu. przez ponad rok nie zauwazylam zadnych znniszczen,ciemne kolory ok, a odkaza w nappyfresh glownie soda.
    do plukania dodaje octu lub kwasku. dziecięce ubranka,sama tetre czasem,welne,staniki itp.delikatne rzeczy piore w platkach mydlanych.

  18. #138
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez genia Zobacz posta
    ja piore wszystko,nasze ciuchy tez,w mieszance sody kalcynowanej i boraksu. przez ponad rok nie zauwazylam zadnych znniszczen,ciemne kolory ok, a odkaza w nappyfresh glownie soda.
    do plukania dodaje octu lub kwasku. dziecięce ubranka,sama tetre czasem,welne,staniki itp.delikatne rzeczy piore w platkach mydlanych.
    Dzięki bardzo
    Będę w takim razie robić własny proszek. Składniki pewniejsze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •