Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 180

Wątek: książka dziecięca - wiadomości z rynku

  1. #101
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    my ostatnio zaprzyjaźniliśmy się z Nusią i łosiami. Fajny humor, młody zaśmiewa się co chwilę autorka: Pija Lindenbaum
    http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=255&req[41]=42&lang=pl

  2. #102
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie Książka Roku 2010 - Nominacje IBBY

    15 listopada 2010 obradowało w Warszawie jury literackie konkursu Książka Roku 2010 organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Członkowie jury zapoznali się z dorobkiem wydawniczym ostatniego roku i ogłosili listę nominowanych tytułów:

    1. Dorota Bałuszyńska-Srebro: Księga Julii (Novae Res)
    2. Zofia Beszczyńska: Wiersze dla dzieci. Dom czarownicy (Martel)
    3. Agnieszka Błotnicka: Kiedy zegar wybije dziesiątą (Nasza Księgarnia)
    4. Dorota Gellner: Zając (Bajka)
    5. Anna Gras: Filip Engel i błękitny smok. Czytadło dla książkożerców (Wydawnictwo Grodkowskie)
    6. Adam Jaromir: Zarafa (Muchomor)
    7. Grzegorz Kasdepke: Horror! czyli skąd się biorą dzieci (Nasza Księgarnia)
    8. Irena Landau: Witaj, córeczko! (Literatura)
    9. Maria Ewa Letki: Zaczarowane historie (Bajka)
    10. Anna Łacina: Czynnik miłości (Nasza Księgarnia)
    11. Barbara Odnous: Anuszka.pl. Na Waniliowej... (Podróżne Wydawnictwo)
    12. Anna Onichimowska: Piecyk, czapeczka i budyń (Ezop)
    13. Ida Pierelotkin: Pepa, nie świruj! (Nasza Księgarnia)
    14. Małgorzata Strzałkowska: Straszna książka, czyli upiorna zabawa w rymy (Czarna Owca)
    15. Marcin Szczygielski: Omega (Latarnik)

    Z kolei wśród nominacji graficznych znalazły się:

    - w kategorii książka autorska
    1. Ola Cieślak za książkę Od 1 do 10 (Dwie Siostry)
    2. Barbara Dubus za książkę Thekla i jej chłopakowy świat w opracowaniu graficznym Anny Niemierko z tekstem Barbary i Thekli Dubus (Wytwórnia)
    3. Aleksandra i Daniel Mizielińscy za Miasteczko Mamoko (Dwie Siostry)

    - w kategorii ilustracje do książki
    1. Katarzyna Bogucka za ilustracje do wiersza O panu Tralalińskim Juliana Tuwima w opracowaniu typograficznym Roberta Olesia (Wytwórnia)
    2. Iwona Chmielewska za ilustracje do książki Domowe duchy Dubravki Ugrešić (Znak)
    3. Ignacy Czwartos za ilustracje do książki Nóż w palcu. Skaleczenie Wojciecha Feleszki (Hokus-Pokus)
    4. Agata Dudek za ilustracje do książki Wrony i wąż Aldousa Huxleya (Dwie Siostry)
    5. Monika Hanulak za ilustracje i opracowanie graficzne Pampilia z tekstem Ireny Tuwim (Wytwórnia)
    6. Marta Ignerska za ilustracje i projekt graficzny książki Fryderyk Chopin i jego muzyka z tekstem Barbary Smoleńskiej-Zielińskiej w opracowaniu typograficznym Kaspra Skirgajłły-Krajewskiego (Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Wydawnictwo Muzyczne Triangiel)
    7. Jakub Jabłoński za ilustracje do książki Wroniec Jacka Dukaja (Wydawnictwo Literackie)
    8. Agata Juszczak za ilustracje do książki Co krasnale mają w nosie. Prywatne życie krasnali Doroty Matloch (Hokus-Pokus)
    9. Dorota Łoskot-Cichocka za ilustracje i opracowanie graficzne książki Moja babcia kocha Chopina Anny Czerwińskiej-Rydel w opracowaniu graficznym Doroty Nowackiej (Wydawnictwo Sióstr Loretanek)
    10. Aleksandra i Daniel Mizielińscy za ilustracje i opracowanie graficzne książki D.E.S.I.G.N. Domowy elementarz sprzętów i gratów niecodziennych z tekstem Ewy Solarz (Dwie Siostry)
    11. Olga Reszelska za ilustracje do książki Ostrożnie z ogniem z tekstem Justyny Święcickiej z serii „Akademia Bezpiecznego Dziecka” (Wilga

    © Copyright wirtualnywydawca.pl
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  3. #103
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie Nowości wydawnicze

    Marchewiusz Wielki i Florian Ogrodnik
    Książki Kęstutisa Kasparavičiusa w wydawnictwie Eurograf

    Kęstutis Kasparavičius, uznany w świecie litewski ilustrator, sam pisze i ilustruje swoje książki.
    Wydawnictwo Eurograf wydało pierwsze dwa autorskie tytuły artysty – piękne i mądre opowieści, które warto czytać dzieciom.

    „Marchewiusz Wielki”
    Lody karmelowe, strucla drożdżowa, biszkopt orzechowy, tort marcepanowy... Te smakołyki, i wiele, wiele innych, pochłaniał Zajączek Marchewka, od kiedy postanowił jeść same smaczne i – co najważniejsze – bardzo słodkie rzeczy. W końcu został ZAJĄCEM MARCHEWIUSZEM WIELKIM.
    Jak teraz na powrót stać się zwinnym i szczupłym Zajączkiem Marchewką?

    Dowcipna i pouczająca bajeczka litewskiego artysty Kęstutisa Kasparavičiusa o tym, że dobrze i zdrowo jest być sobą. Nawet jeśli ktoś jest tylko małym zajączkiem.


    „Florian Ogrodnik"
    W kolorze tortu poziomkowego, wschodzącego słońca, lodów karmelowych, miąższu brzoskwini, najciemniejszych wiśni i tajemniczego żółtawego heliodoru...Florian potrafił wyhodować róże w najwspanialszych kolorach i rozmaitych odcieniach. Pewnego dnia jego spokój zmąciła uwaga niedźwiedzicy Królowej o czarnych różach.
    Czy warto było zaspokoić niebezpieczną zachciankę Królowej?

    Litewski artysta opowiedział historię o tym, że dążenie za wszelką cenę do celu może przynieść więcej szkody niż pożytku.
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  4. #104
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie Czytać - tak! Ale jak?

    Na stronce Czytać - tak! Ale jak? znajdują się:
    1. gotowe materiały dydaktyczne do zabaw literackich,
    2. artykuły dotyczące pracy z książką, zabaw literackich, nauki przez zabawę
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  5. #105
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Juana a miałaś już w ręku pierwszy tom Poczytaj mi mamo?
    Z łezką w oku przypominam sobie jak mi mama czytała te książeczki i zastanawiam się jak to teraz wydali

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  6. #106
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sania Zobacz posta
    Juana a miałaś już w ręku pierwszy tom Poczytaj mi mamo?
    Z łezką w oku przypominam sobie jak mi mama czytała te książeczki i zastanawiam się jak to teraz wydali
    Nie, nie miałam w ręku, ale recenzja, która ukazała tutaj jest bardzo zachęcająca
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  7. #107
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Ja oglądałam (i już mam w schowku ofc ). Jak widać na obrazku książka jest prostokątna, ale w środku są jakby "skany" tych słynnych małych książeczek - więc kształt kwadratu zachowany. Zrobione jest to imo fajnie - wewnątrz jest kilka tych książeczek, każda zaczyna się swoją oryginalną okładką, na drugiej stronie ma wszystkie dane ze stopki, czyli tak jak było, potem lecą kolejne strony, a kończy się każdorazowo tą stroną tylną "poczytaj mi mamo" (nie wiem, czy jasno się wyrażam?). Tyle w temacie wyglądu. Z wrażenia nie sprawdziłam ile jest tych książeczek/bajek w środku, tak mi się ręce trzęsły i wspomnienia kłębiły
    A padłam na wstępnie, bo wszystko zaczyna się od mojego ulubionego wiersza "gdzie się podziały moje daktyle z ilustracjami Lutczyna, który chodził mi ostatnio strasznie po głowie i żałowałam, że książeczka się gdzieś straciła.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  8. #108
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    W linku, który podałam wyżej recenzja obejmuje cechy fizyczne książki i zawiera spis tytułów
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  9. #109
    Chustomanka Awatar Anemonka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    688

    Domyślnie

    Dziękuję dziewczyny za podanie tytułów książek podobnych do Mamoko,
    lecę do księgarni na zakupy

  10. #110
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juana Zobacz posta
    W linku, który podałam wyżej recenzja obejmuje cechy fizyczne książki i zawiera spis tytułów

    No, ale najpierw "napisała co wiedziała i czym prędzej odleciała"... czytać
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  11. #111
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta

    No, ale najpierw "napisała co wiedziała i czym prędzej odleciała"... czytać
    Wracaj do nas biedroneczko dzielić się swoimi odczuciami
    Widzę, że masz podobny gust czytelniczy co autorka bloga - daktyle i ilustracje Lutczyna
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  12. #112
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny! Idę polować... Człowiek musiałby mieć drugi etat co by na te wszystkie książki zarobić... A mówią, że książki umierają

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  13. #113
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Nasz egzemplarz już do nas leci Toś dostanie te książkę pod choinkę
    Sama nie mogę się już doczekać....

  14. #114
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Ja oglądałam w księgarni i też mi sie dzieciństwo przypomniało. Tak na szybko - chyba na początku są bajki dla młodszych dzieci, a potem dla coraz starszych (ale nie jestem pewna na 100%, bo tylko pobieżnie przejrzałam). Ale pomysł ktoś miał fajny

  15. #115
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Nasz egzemplarz już do nas leci Toś dostanie te książkę pod choinkę
    Sama nie mogę się już doczekać....
    Patrząc na suwaczek, można stwierdzić, że to sobie przede wszystkim zrobiłaś prezent Też mam taki plan

  16. #116
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    "daktyle" mam w oryginale, więc jeden zakup odpada
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  17. #117
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Ja z tej serii najbardziej pamiętam "Samo się". Mama musiała mi to czytac bez końca

    W ogóle wyszło ostatnio bardzo dużo reedycji "starych" książek dla dzieci, które mają "starą" grafikę. O, na przykład ta:
    http://www.ikropka.pl/product.php/11...38cb5542ae7034

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  18. #118
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Czy ktoś już tutaj wspomniał, że na dniach będzie wznowienie "Gałgankowego skarbu"? http://merlin.pl/Galgankowy-skarb_Zb.../1,829684.html Ja juz czekam (tak, oczywiście, dziecku zamówiłam, wcale nie sobie).
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  19. #119
    Chustonoszka Awatar h_annah
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    90

    Domyślnie

    kammik, a w ktorej ksiegarni zamowilas? W sensie czy kupujesz przez Merlina czy przez strony wydawnictw, cuda na kiju, itd.?
    Zoja - bożonarodzeniowy prezent '08

  20. #120
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    edit: nie przeczytałam wcześniejszych postów - kupiłam dziś "Poczytaj mi mamo" i jestem zachwycona
    Ostatnio edytowane przez kakot ; 19-11-2010 o 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •