Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 180

Wątek: książka dziecięca - wiadomości z rynku

  1. #81
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juana Zobacz posta
    seria z Babo ma pewien atut - świetnie nadaje się do zabawy w czytanie. Julia pokazuje na słowa i czyta kura, śpi, Binta... Zauważ jak ten tekst jest podany, jak powtarzają się niektóre słowa. Moja bratowa, które pracuje z maluszkami w Anglii podsunęła mi pomysł, że te książeczki świetnie się nadają jako pierwsze czytanki i widzę, że u nas to działa
    Tak, tak też mi to przyszło do głowy - fajnie "podpisane" obrazki, duże wyraźne litery, bardzo fajna "czytanka". No i liczenie do czterech na małych dziczkach idealnie się trenuje
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  2. #82
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie

    Franklin niedługo kończy 2 lata, więc rodzina szuka prezentów
    proszę podpowiedzcie jakieś dobre ksiażeczki dla niego, coby były kolorowe obrazki ale też abym mogła coś wiecej poczytać
    mamy duzo z wyd Aksjomat oraz Bajka więc cos z innej beczki....
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  3. #83
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lori Zobacz posta
    Franklin niedługo kończy 2 lata, więc rodzina szuka prezentów
    proszę podpowiedzcie jakieś dobre ksiażeczki dla niego, coby były kolorowe obrazki ale też abym mogła coś wiecej poczytać
    mamy duzo z wyd Aksjomat oraz Bajka więc cos z innej beczki....
    lori - polecam wydawnictwo Zakamarki i tam: seria z Mamą Mu, seria o Nusi, seria o Meli, seria o Eli (ale te większe książeczki np. Ubranka Eli, Ela na plaży, Jabłonka Eli). Na pewno jeszcze coś dziewczyny dorzucą
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  4. #84
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Mama Mu jest bardzo fajna i już dwulatki z chęcią czasem posłuchają, bo jest dużo do oglądania w międzyczasie (czytania). Kreciki, taka duża formatem seria (choć tekst czasem taki +-)
    A Fika macie? Fika w dżungli?
    O wrażeniach dwulatka na rożne lektury trochę tu nawypisywałam: http://stasiekpoleca.blogspot.com/, może się Wam przyda
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  5. #85
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    175

    Domyślnie

    Fik pomysłowy i ładny, choć nie ma tam mnóstwo tekstu... Mnie się "Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów" spodobały. Taka inna poezja
    I jeszcze "Kamyki Astona".

  6. #86
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_Meli Zobacz posta
    Mnie się "Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów" spodobały. Taka inna poezja
    I jeszcze "Kamyki Astona".
    Cynamon u nas tez popularny, a Kamyków Astona nie znam to sobie popatrzę.

    No i blog rzezuchamy bardzo godzien polecenia, już częściowo go skompsumowałam, tylko oczywiście nie mogę przeskoczyć techniki, zeby jakieś komentarze na nim z serca pododawać
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  7. #87
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    407

    Domyślnie

    Bardzo fajny wątek właśnie jestem przed wyborem prezentów dla Izuni i na pewno znajdzie się na niej kilka książeczek. Ja też mogę polecić twórczość pani Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel właśnie dla dzieci 3+.


  8. #88
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    He, he, he trochę jest tu nas bibliotekarzy na tym forum. Ja też jestem bibliotekarzem i to że tak powiem dziecięcym. Teraz co prawda jestem na wychowawczym i czuję odstawienie od zawodu i poczucie nie bycia na czasie, pewnie też przez mieszkanie na prowincji. Chętnie bym popisała, tym bardziej że się wyspecjalizowałam w literaturze dziecięcej i młodzieżowej oraz biblioterapii. Ale jak zacznę to mi się zachce wrócić do pracy...

  9. #89
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    He, he, he trochę jest tu nas bibliotekarzy na tym forum. Ja też jestem bibliotekarzem i to że tak powiem dziecięcym. Teraz co prawda jestem na wychowawczym i czuję odstawienie od zawodu i poczucie nie bycia na czasie, pewnie też przez mieszkanie na prowincji. Chętnie bym popisała, tym bardziej że się wyspecjalizowałam w literaturze dziecięcej i młodzieżowej oraz biblioterapii. Ale jak zacznę to mi się zachce wrócić do pracy...
    Bardzo serdecznie zapraszam do pisania
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  10. #90
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie Nagrody

    Nagrody:

    KSIążKA DLA DZIECI


    12.10.2010
    Polacy nominowani do Nagrody Astrid Lindgren
    zródlo: ksiazki.wp.pl

    Pisarki Małgorzata Musierowicz i Krystyna Siesicka, ilustrator Józef Wilkoń, a także fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom zostali nominowani do szwedzkiej Nagrody Pamięci Astrid Lindgren 2011. Nagroda uważana jest za najważniejsze na świecie wyróżnienie dla autorów oraz ilustratorów książek dla dzieci i młodzieży. Mogą ją otrzymać również instytucje lub organizacje promujące wśród najmłodszych czytelnictwo lub ustny przekaz.

    W 2010 roku laureatką Nagrody Pamięci Astrid Lindgren została pisarka i jednocześnie ilustratorka książek dla dzieci Belgijka Kitty Crowther.
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  11. #91
    Chustomanka Awatar Anemonka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    688

    Domyślnie

    Czy ktoś zna książkę podobną do książki obrazkowej Mamoko?
    już nie mogę, od kilku miesięcy to ulubiona książka mojej Martynki i już mi się śni po nocach opowiadanie co tam się dzieje
    nawet ostatnio z nią spała

  12. #92
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,545

    Domyślnie

    A znasz "W krainie zagadkowych misiów"? Nie te klimaty co Mamoko ale do oglądania i opowiadania naprawdę dużo!
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  13. #93
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anemonka Zobacz posta
    Czy ktoś zna książkę podobną do książki obrazkowej Mamoko?
    już nie mogę, od kilku miesięcy to ulubiona książka mojej Martynki i już mi się śni po nocach opowiadanie co tam się dzieje
    nawet ostatnio z nią spała
    Gdzie jest tort?
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  14. #94
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anemonka Zobacz posta
    Czy ktoś zna książkę podobną do książki obrazkowej Mamoko?
    już nie mogę, od kilku miesięcy to ulubiona książka mojej Martynki i już mi się śni po nocach opowiadanie co tam się dzieje
    nawet ostatnio z nią spała
    Gdzie jest tort?
    Gdzie jest moja siostra?
    Na Targach Książki w Krakowie dowiedziałam się, że autorzy Miasteczka Mamoko pracują nad kolejną książką, roboczy tytuł: Starożytne Mamoko. Już się nie mogę doczekać
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  15. #95
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,159

    Domyślnie

    Mamoko świetna naprawdę,Starsza też nią zachwycona od dłużeszego czasu,kupiłam chyba z rok temu
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  16. #96
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    Ja mogę polecić coś dla najmłodszych: Myszka Tini poznaje słowa
    Mój Antek ma sporo ciekawych, twardych książeczek, a ta jest absolutnym numerem 1. Sprawdziłam na dwójce dzieci znajomych i też im się bardzo podobała.
    Młody ostatnio migiem powtarza coraz więcej słów z tej książeczki i super pokazuje.

  17. #97
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lominia Zobacz posta
    Ja mogę polecić coś dla najmłodszych: Myszka Tini poznaje słowa
    Mój Antek ma sporo ciekawych, twardych książeczek, a ta jest absolutnym numerem 1. Sprawdziłam na dwójce dzieci znajomych i też im się bardzo podobała.
    Młody ostatnio migiem powtarza coraz więcej słów z tej książeczki i super pokazuje.
    Takie książeczki są rzeczywiście świetne, ale nasze dziecię lubi otworzyć w jednym miejscu (taką o kolorach tam, gdzie jest granatowy) i dziesiątki razy o to samo pytać Trochę nas to wyczerpuje... Choć faktycznie ogólnie dziecko poznaje nowe słowa

  18. #98
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,856

    Domyślnie

    to ja cichutko dopisuje się do wątku
    Live, Love, Enjoy Life! Always.

  19. #99
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    175

    Domyślnie

    Taka ładna pozycja mi wczoraj w empiku w oko wpadła:



    Trochę jesteśmy za mało dojrzali do niej, ale jako namiętni kociarze... Bardzo sympatyczna, trochę komiksowa w formie. Duża książka (formatowo). I cena nie najgorsza

  20. #100
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    Mojej 2,5-latce odpowiadają proporcje tekstu i obrazków w Martynce (ale nie wiem czy chłopcy by chcieli słuchać o przygodach dziewczynki) oraz książeczki o żółwiku Franklinie. To podobno na podstawie jakiejś bajki, ale nam się spodobała w bibliotece i widzę, że jest ok.
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •