Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 180

Wątek: książka dziecięca - wiadomości z rynku

  1. #61
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Bo dziś znów mi w ręce wpadł Magazyn Literacki do TP i przypomniałam sobie, że miałam poszukać tego artykułu o liliputach Więc znalazłam

    Mam chłonną jak gąbka dwulatkę, powoli brak mi pomysłów - objętościowo tekst Mama Mu jest ideałem, nie za długo nie za krótko. szukam pomysłów w bibliotece z różnym powodzeniem, uwielbiam wątki ksiązkowe, bo mi życie ratują. będę więc tu zaglądać
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  2. #62
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    Bo dziś znów mi w ręce wpadł Magazyn Literacki do TP i przypomniałam sobie, że miałam poszukać tego artykułu o liliputach Więc znalazłam

    Mam chłonną jak gąbka dwulatkę, powoli brak mi pomysłów - objętościowo tekst Mama Mu jest ideałem, nie za długo nie za krótko. szukam pomysłów w bibliotece z różnym powodzeniem, uwielbiam wątki ksiązkowe, bo mi życie ratują. będę więc tu zaglądać
    Bardzo się cieszę. Moja córa na podobnym etapie

    A jeszcze wracając do Joanny Olech. Nie mogę się oprzeć aby zainteresowanych odesłać do jej artykułu o Kłapouchym, choć ukazał się trzy lata temu.
    Zachęcam do lektury
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  3. #63
    Chustomanka Awatar Ola
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Gdańsk Oliwa
    Posty
    1,026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juana Zobacz posta
    Akcja EMPIKu Przecinek i kropka dla dzieci - w zakładce "Konkurs" można głosować na jedną 10 książek dla młodych czytelników.
    zagłosowałam na "Maleńkie królestwo królewny Aurelki" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, której ksiażki szczerze polecam

    głosowanie do 15 maja
    i taka moja podpowiedź dla głosujących
    trzeba się wcześniej zarejestrować na stronie przecinka i kropki,
    przy rejestracji ważne, żeby wypełnić 3 linijki w oknie adresu, czyli wpisać w pierwszej ulicę, w drugiej numer, w trzeciej miasto
    gdy się wypełni tylko 2 linijki rejestracji nie da się ukończyć,
    nieźle zniechęca, ale jak sie jest wtajemniczonym to idzie jak z płatka
    Ola mama Nawojki'06 Mieszka'00 Matiego'97 Jaśminy'93 Emanuela'91
    "Małe kocha bo potrzebuje Duże potrzebuje bo kocha"
    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci
    Reprezentant firmy Girasol® w Polsce
    Exclusive Girasol chusty
    handmade by Ola torby etc.
    ED

  4. #64
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juana Zobacz posta
    Akcja EMPIKu Przecinek i kropka dla dzieci - w zakładce "Konkurs" można głosować na jedną 10 książek dla młodych czytelników.
    Ja głosowałam i nawet nagrodę wygrałyśmy! Właśnie wczoraj dotarła do nas książka
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  5. #65
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Ja nie moge dojsc do ladu z ta strona... Robilam juz kilka podejsc i niby jestem zalogowana (choc tej pewnosci nie mam), to w momencie glosowania pojawia sie "Zweryfikuj swoje konto". Ech...
    Znam wiekszosc tych ksiazeczek i moje typy to zdecydowanie "Piaskowy Wilk". No i Linnea, ale mozna glosowac tylko na jedna...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  6. #66
    Chustomanka Awatar busia
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    1,499

    Domyślnie

    a co poleciacie na prezent dla 7miesięcznej dziewczynki? Moja Zosia uwielbiała Bardzo głodną gąsienicę i cały czas ją czytałyśmy a ona wkładała paluszki do dziurek
    Beata, mama Zosi (15.02.2009) i Mikolaja (6.01.2011) , żona Łukasza

  7. #67
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Gasienica jest swietna Tego samego autora jest jeszcze to:
    http://tatarak.com/index.php?id=czyc...chcesz_okladka - nie znam osobscie, nie zagladalam do srodka, ale mysle, ze warto
    i: http://tatarak.com/index.php?id=odst...odstop_okladka

    Mala dziewczynka na pewno polubi tez bialego kroliczka Miffy: http://www.wformat.com/index.php

    W tym wieku warto tez podsuwac dziecku ksiazki "roznofakturowe" do dotykania, z wklejonymi elememtami futerka, skory, czegos szorstkiego itp. - jest tego sporo w ksiegarniach. My mielismy m.in. "Gdzie jest moja mama?", o kotku, ktory szukal mamy.

    Moze spodoba Wam sie jeszcze "Myszka Klementynka":
    http://merlin.pl/Myszka-Klementynka-.../1,430047.html Jest porzadnie wydana (grube kartonowe kartki), a ilustracje z elementami wycinanek z jednej strony przechodza na druga - np. gasieniczka z jednej strony staje sie szalikiem myszki na drugiej itp.
    Czasem mozna ja jeszcze trafic na taniej ksiazce itp straganach.
    Ostatnio edytowane przez metis1 ; 18-05-2010 o 12:58 Powód: uzupelnienie i poprawka :)
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  8. #68
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Nowości:
    Aldous Huxley: Wrony i wąż. Wydawnictwo Dwie Siostry. Wiek 3+

    Wydarzenia:
    1. Wirtualne Targi Książki - pokłosie Warszawskich Targów Książki, które odbyły się w miniony weekend.
    2. 20-23 maj 2010 - 55. Międzynarodowe Targi Książki
    3. DONG 2009 - Konkurs organizowany przez Polską Sekcję IBBY (wyniki)
    4. Najpiękniejsza Książka Roku 2009 - Polskie Towarzystwo Wydawców Książek (Dział IV – Książki dla dzieci i młodzieży)

    Miejsce w sieci:
    blog Dzieci w Kuchni m.in. prezentuje recenzje książek kulinarnych dla maluchów.
    Ostatnio edytowane przez Juana ; 19-05-2010 o 20:27 Powód: uzupełnienie
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  9. #69
    Chustomanka Awatar polah
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Gasienica jest swietna Tego samego autora jest jeszcze to:
    http://tatarak.com/index.php?id=czyc...chcesz_okladka - nie znam osobscie, nie zagladalam do srodka, ale mysle, ze warto
    i: http://tatarak.com/index.php?id=odst...odstop_okladka

    Mala dziewczynka na pewno polubi tez bialego kroliczka Miffy: http://www.wformat.com/index.php

    W tym wieku warto tez podsuwac dziecku ksiazki "roznofakturowe" do dotykania, z wklejonymi elememtami futerka, skory, czegos szorstkiego itp. - jest tego sporo w ksiegarniach. My mielismy m.in. "Gdzie jest moja mama?", o kotku, ktory szukal mamy.

    Moze spodoba Wam sie jeszcze "Myszka Klementynka":
    http://merlin.pl/Myszka-Klementynka-.../1,430047.html Jest porzadnie wydana (grube kartonowe kartki), a ilustracje z elementami wycinanek z jednej strony przechodza na druga - np. gasieniczka z jednej strony staje sie szalikiem myszki na drugiej itp.
    Czasem mozna ja jeszcze trafic na taniej ksiazce itp straganach.
    metis, przypomniałaś mi dawną, ulubioną lekturę Julki - Myszkę Klementynkę znałam ją na pamięć, bo Julka musiała śledzić akcję z książką w rękach polecam!
    Jula 18.12.2004, Wojtek 17.01.2008
    Herbata z Malinami


  10. #70
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Nowości:
    Annelore Parot: Yumi. Wydawnictwo Format. Wiek 3 - 10 lat

    Wydarzenia:
    Papierowy ekran dla wortalu o książkach dla dzieci i młodzieży Ryms
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  11. #71
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Nowości:
    Grażyna Bąkiewicz: Ada, strażniczka skarbu. Literatura. Wiek 8+

    Wydarzenia:
    30 maja rozpoczął się IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

    Miejsce w sieci:
    1. Audiobooki w kategoriach: "Bajki i literatura dla dzieci", "Dla młodzieży" w serwisie Orange
    2. Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona oferuje kolekcję "Literatura dla dzieci i młodzieży" (obecnie jest dostępnych 450 książek - pełne teksty wraz z ilustracjami)
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  12. #72
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Nowości:
    Alina i Jerzy Afanasjewowie: Czarodziejski młyn. Dwie Siostry. Wiek 3+
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  13. #73
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Nie wiem czy to dobre miejsce zeby to napisac,ale ostatnio dzięki synkowi przyjaciołki mej mamy wpadła mi ksiązeczka D.O.M.E.K i wydała mi się fantastyczna.Przedstawia rózne rodzaje architektury i wiem ,ze dzieciaki ją uwielbiają!

  14. #74
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    653

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Nie wiem czy to dobre miejsce zeby to napisac,ale ostatnio dzięki synkowi przyjaciołki mej mamy wpadła mi ksiązeczka D.O.M.E.K i wydała mi się fantastyczna.Przedstawia rózne rodzaje architektury i wiem ,ze dzieciaki ją uwielbiają!
    to moi koledzy ja zilustrowali, teraz wydali tez design - jeszcze nie mamy i kto kogo zjada-super jest, a poz tym wszystkie ksiazki erica carla autora bardzo glodnej gasiennicy, mamy prawie wszystkie, ale ja to swir ksiazkowy jestem

  15. #75
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Wybaczcie za wakacyjną przerwę

    Artykuł o audiobookach, min dla dzieci

    Ciekawe książki dla dzieci wydawnictwa G+J:
    „Co jest w jajku?” to książka nie tylko o jajkach, ale, jak głosi jej podtytuł, także o cyklach życia.

    Każdego dziecko, zainteresowane budową własnego ciała, zaciekawią z pewnością dwie inne książki autorstwa Becky Baines. „Twoje kości. Książka o ludzkim ciele” pozwala poznać budowę i funkcje rusztowania, na którym trzyma się nasze ciało, opisuje zmiany, jakie w nim zachodzą w miarę wzrostu i dojrzewania organizmu. Odpowiada też na takie pytania, jak: ile kości ma szkielet? czy też dlaczego u noworodków kości są miękkie, a w miarę wzrostu stają się twarde jak skała? O największym narządzie w naszym organizmie opowiada książka „O skórze, co człowieka obleka”. Dzięki niej czytelnik pozna tajniki budowy skóry oraz funkcje, jakie spełnia ona w naszym organizmie.

    Odpowiedzi na pytanie: jak wygląda łóżko niedźwiedzia? dostarczy z kolei książka „O gawrach, czyli niedźwiedzich łóżkach”. Każdy mały czytelnik będzie mógł zajrzeć do niedźwiedziej sypialni, pozna przyczyny zimowego snu tych drapieżników, dowie się, gdzie przychodzą na świat małe niedźwiadki.

    Czy słonie potrafią mówić? Nie. Nie? Właściwą odpowiedź prezentuje książka „Co jeden słoń powiedział drugiemu?”. Słonie mówią nie tylko używając dźwięków – wykorzystują do komunikacji całe swoje ciało. Jeśli więc ktoś chce dowiedzieć się, o czym słonie mówią najchętniej, powinien sięgnąć po tę książkę.

    Ostatnia z prezentowanych książek, zatytułowana „Każda planeta ma swoje miejsce”, zabiera czytelnika w podróż, która rozpoczyna się na Słońcu, a kończy w najdalszych zakątkach układu słonecznego. Książka prezentuje wiedzę zgodną z aktualnym stanem badań, pozwala lepiej poznać miejsce we wszechświecie, w którym mieszkamy i odpowiada na wiele pytań, dotyczących kosmosu.
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  16. #76
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie Książka online dla dzieci w odcinkach

    Ciekawy projekt EMPIKu
    Środa, 6 października 2010
    Książka online dla dzieci w odcinkach
    Nowy projekt Empiku

    W ramach programu promocji czytelnictwa wśród dzieci „Przecinek i Kropka” Empik przygotował nowy projekt. Co dwa tygodnie (od 8 października do końca czerwca 2011 roku) na portalu www.przecinekikropka.pl pojawiać się ma kolejny odcinek „Księgi Ludensona” pisanej przez Zofię Stanecką i ilustrowanej przez Mariannę Oklejak.

    Autorką tekstu do „Księgi Ludensona” jest Zofia Stanecka, pisarka, tolkienistka, autorka książek z serii
    „Basia”, baśni, opowiadań, książek edukacyjnych, powieści napisanej dla portalu qlturka.pl i tekstów dla portalu kula.gov.pl. Pisze teksty do podręczników, współpracuje z pismem „Świerszczyk”. „Chciałabym, żeby „Księga Ludensona” była przede wszystkim ciekawa - dla czytelników i dla mnie samej, i żeby znalazło się w niej miejsce na tajemnicę, przygodę, humor i na poważniejsze problemy. Inspirują mnie baśnie i mity Północy, Bałtyk i istniejący naprawdę stary, nadmorski dom” - podkreśla.



    (et) źródło: Empik.com
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  17. #77
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie Płaszcz Józefa" laureatem konkursu na książkę dla maluchów

    Nagrody:

    "Płaszcz Józefa" laureatem konkursu na książkę dla maluchów


    W ósmej edycji organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka konkursu "Świat Przyjazny Dziecku" główną nagrodę w kategorii książek dla maluchów w wieku od 0 do 5 lat zdobył "Płaszcz Józefa" Simmsa Tabacka, wydany przez wydawnictwo Format z Łagiewnik pod Wrocławiem.
    To już kolejna nagroda dla tego wydawnictwa. W roku 2006 triumfowało książką "Puszka-Cacuszko", w 2007 "Bajką o kochaniu", a w 2008 serią o Miffy opowiadającą o króliczej dziewczynce.

    Nota o książce:
    Józef miał kiedyś płaszcz, cały w dziurach – dokładnie jak ta książka! Kiedy płaszcz mu się zestarzał i zniszczył, przerobił go na kurtkę. Na co przerobił kurtkę? Co zrobił potem? Dzięki otworom, które tak sprytnie wycięto w kartkach tej książki, zobaczysz na co Józef przerabia swoje stare ubrania, zanim – cóż… – nie pozostanie mu zupełnie nic… Józef zrobi jednak coś, nawet z niczego!

    O Płaszczu Józefa, który powstał z inspiracji tradycyjną piosenką w języku jidisz, można powiedzieć, że jest jakby nostalgiczną, ale przeznaczoną dla dzieci, wersją "Skrzypka na dachu". To absolutnie niezwykła pozycja wydawnicza. Stanowi absolutną rzadkość, wypełnia bolesną lukę w opowieści o nieobecności Żydów i ich kultury w ujęciu tradycyjnej opowieści o folklorze, wartościach, muzyce i klimacie żydowskiego sztetla. Dorośli mają już sporo książek, które pozwalają poznać kulturę Żydów – w literaturze dla dzieci to wyjątek.
    Sam autor, wskrzeszając kulturę świata jidysz, języka (który dla niego był pierwszym językiem), przerzuca wartościowy most między historią polskich Żydów małych miasteczek i wsi a współczesnością.

    Mówi o tym tak: "Powstało coś na kształt sztetl według mojej wyobraźni. Słuchałem muzyki klezmerskiej i żydowskich utworów liturgicznych. Oglądałem stare zdjęcia rodzinne, robiłem wszystko, by zanurzyć się w tej minionej rzeczywistości i starej kulturze. Chciałem oddać jej emocjonalny wymiar." To bezcenne emocje i wartości. Roman Kurkiewicz, Radio TOK FM.
    http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3...#ixzz115ylt4Wg
    P.B., źródło wroclaw.gazeta.pl
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  18. #78
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie Nowość

    Właśnie przejrzałam najnowszą książkę Evy Susso (tekst) i Benjamina Chaud (ilustracje) pt. "Babo chce". Jest piękna, tekst i ilustracje emanują ciepłem i radością życia! Chyba podoba mi się najbardziej z całej serii. Jestem ciekawa jak Julia jutro na nią zareaguje, bo dziś już smacznie śpi
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  19. #79
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    U nas Babo chce od dwóch dni w nieustannym czytaniu, jest naprawdę bardzo fajny, chociaż żałuję, że dopiero teraz się ukazał (w międzyczasie przeskoczyliśmy już do książek z większą ilością tekstu)

    Mamy też nową Piję Lindenbaum i jest także fantastyczna (Filip i mama która zapomniała).
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  20. #80
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Widzisz a u nas ponowny renesans Binty, Lalo i teraz dołączy jeszcze Babo. Julia też już sięga po książeczki z większą ilością tekstu (idealne proporcje ma Mama Mu), ale seria z Babo ma pewien atut - świetnie nadaje się do zabawy w czytanie. Julia pokazuje na słowa i czyta kura, śpi, Binta... Zauważ jak ten tekst jest podany, jak powtarzają się niektóre słowa. Moja bratowa, które pracuje z maluszkami w Anglii podsunęła mi pomysł, że te książeczki świetnie się nadają jako pierwsze czytanki i widzę, że u nas to działa
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •