Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 180

Wątek: książka dziecięca - wiadomości z rynku

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Saniu, myślę że to dobry pomysł tylko trzeba się zastanowić czy w tym wątku czy w nowym
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  2. #22
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Kolejna marcowa nowość na półkach księgarskich:
    Wojciech Widłak, Paweł Pawlak: Podręczny Nieporadnik. Grzebień
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  3. #23
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    wolne chusty
    Posty
    4,230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juana Zobacz posta
    Kolejna marcowa nowość na półkach księgarskich:
    Wojciech Widłak, Paweł Pawlak: Podręczny Nieporadnik. Grzebień
    czy to sie nadaje dla 4latka?

  4. #24
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Tutaj możesz sobie podejrzeć kilka stron książki. Wydawca nic nie pisze o wieku maluchów, ale z ilustracji wnioskuję, że się nadaje
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  5. #25
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    Juana- sporo osób tu zaglada
    jakies 2 tyg. temu pojechałysmy po Domek- wyprzedany, Julek i Julka tez ale za to Androny udało nam sie kupisc z ilustracjami Bohdana Butenko

  6. #26
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    mamamija dobrze prawi (Iwonko)
    ja tez korzystam. nieporadniki też już zamówione

    dzieki wielkie Juana!!!
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  7. #27
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że DOMKI pojawiły się znowu, przynajmniej w internetowych księgarniach, bo te monitoruję Też 2/3 tyg temu nigdzie nie było, a ostatnio już bywają, tak samo jak Mamoko.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za Ciepłe słowa

    W jednym z wątków książkowych dziewczyny pytały o Wydawnictwo Bajka. Przejrzałam uważnie jego ofertę i myślę, że wydaje piękne i wartościowe publikacje, m.in. współpracuje z nim Małgorzata Strzałkowska. No i książki mają precyzyjny opis z uwzględnieniem wieku czytelnika, co ułatwia wybór
    Wczoraj w portalu rynek-książki.pl pojawiła się krótka informacja promocyjna:

    >>
    Osiem premier na wiosnę!
    Można zamówić nowy katalog Bajki

    Bajka, która debiutowała na rynku w październiku ubiegłego roku, konsekwentnie umacnia swoją pozycję wydawcy „bajek w najlepszym wydaniu”. Obecnie w ofercie wydawnictwa są już 23 książki, w tym osiem nowości. Wszystkie napisane i zilustrowane przez znakomitych współczesnych polskich twórców, bardzo starannie wydane z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Pełną ofertę można obejrzeć na stronie internetowej wydawnictwa – www.bajkizbajki.pl. Dzięki specjalnej animacji do każdej książki można zajrzeć, przeczytać fragment tekstu, obejrzeć ilustracje… Warto także zamówić katalog wydawniczy „Wiosna 2010” – dostępny u wyłącznego dystrybutora Bajki, którym jest firma Platon.

    Skoro jesteśmy przy pani Małgosi to jeszcze jedna informacja o nagrodzie dla autorki:

    Zielona Gąska dla Małgorzaty Strzałkowskiej
    Autorkę nagrodzono za „Zielonego i Nikta”

    Fundacja Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego przyznała wczoraj (11 marca) swoje nagrody literackie. Uroczystą galę zorganizowano w warszawskim Salonie Fryderyk. Srebrny Kałamarz trafił do rąk Tomasza Lema. Natomiast Zieloną Gąskę - ustanowioną w tym roku po raz pierwszy nagrodę dla książki dziecięcej – jury konkursowe jednogłośnie przyznało Małgorzacie Strzałkowskiej za „Zielonego i Nikta”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Bajka. Niedawno została także wyróżniona przez Polską Sekcję IBBY w konkursie Książka Roku 2009.

    Uzasadniając werdykt, przewodnicząca jury Dorota Koman, powiedziała:
    „Nikt siedzi w studni. Co to za studnia? Mały czytelnik zapewne odpowie na to pytanie inaczej niż my, dorośli. Na tym polega moc świetnej książki nie tylko dla dzieci, że zadaje pytania i każe myśleć nie tylko najmłodszemu.
    Dla dziecka może to być studnia samotności w grupie rówieśniczej albo studnia pustego domu, w którym tak rzadko bywają zapracowani rodzice. Dla nas, dorosłych – niezrozumienie tego świata (lub przez ten świat), czasem melancholia czy depresja.
    Każdy z nas ma swoją studnię – lecz jak o niej opowiedzieć?
    Mistrzyni słowa rymowanego (owego „łamania języka”) – tym razem w formie poetyckiej prozy umiała opowiedzieć o świecie, który wydaje się nie nasz, i o darze przyjaźni, która nas otwiera, sprawia, że świat przestaje być tylko ciasnym kręgiem odliczanych bez sensu dni i nocy, a czasem uświadamia, że dotąd żyliśmy w studni. Przyjaźń i umiejętność otwarcia się na nią to owo metaforyczne „wyjście ze studni” dzięki Zielonemu – niesie ze sobą feerię kolorów i wielką przestrzeń, którą chce się oddychać.
    Czy tę barwną przestrzeń przyjaźni i ciemną studnię samotności można narysować? Jeśli jest się Piotrem Fąfrowiczem, to oczywiście "tak".
    Wystarczy spojrzeć na tę książkę, tak starannie wydaną przez debiutującą w minionym roku Bajkę – niewątpliwie debiut tego wydawnictwa był wydarzeniem na polskim rynku książki w 2009 roku”.
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    wątek niezaprzeczalnie super przydatny, tylko faktycznie przy braku czasu prosiłabym o ile jest podane by wiek zaznaczac, dla mnie to ważne i będę wdzięczna ;D
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Targi Książki dla Dzieci w Bolonii

    Jury Nagrody im. Hansa Christiana Andersena, nazywanej Małym Noblem, ogłosiło nazwiska 10 osób, które mają w tym roku szansę zdobyć to najważniejsze na świecie wyróżnienie w dziedzinie literatury i ilustracji dla dzieci.
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  11. #31
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    Juleki Julka- świetne!-udało się kupić w Merlinie
    czy mi sie wydaje, czy domek jest z dwoma roznymi okładkami? nie wiem ale jak szukałysmy to za inna szatą graficzna sie rozgladałam
    i już sama nie wiem.....czy ostatnie wydanie może być inne od poprzedniego?

  12. #32
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    175

    Domyślnie

    no właśnie podobno teraz jest 'wydanie poprawione' = zmiany (jak twierdzą osoby, które widziały) raczej kosmetyczne (typu zmiana nazwy - pojedynczego słowa - na 'lepsze')
    zatem chyba można kupować

    ale ja zamówiłam w KDC (nie wiem, czy to nie reklama... ale jeśli już to anty...), no i po tygodniu napisali, że nie ma (choć na stronie jest info o 3-5 dniach na dostawę), obiecali sprawdzić w 'innych lokalizacjach' - i po 12 dniach odpisali, że niestety muszą anulować zamówienie, bo nie mają tych książek (zamawiałam "D.O.M.E.K." i "Mamoko") na stanie...

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    nasze zamówione - i domek , i nieporadnik, i mamoko
    czekamy niecierpliwie

    a zamawiane było w księgarni badet. mam nadzieję, że tam takich szopek z anulowaniem itd. nie będzie.

    wątek cudowny , proszę o jeszcze

  14. #34
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Witajcie!
    Autorzy książki D.O.M.E.K. zajęli się tym razem łańcuchem pokarmowym
    Tutaj informacja o książce "Kto kogo zjada", która ukazała się w Wydawnictwie Znak

    Myślę, że to będzie publikacja dla maluchów (od 2-3 r.ż.) ale i dla starszych dzieci. Jeszcze jej nie miałam w ręce, wiec nie mogę bardziej sprecyzować.

    Ponieważ ja skupiam się głównie na nowościach dla dzieci w wieku mojej córci chciałabym Wam polecić blog "Czytanki-przytulanki" prowadzony przez naszą forumową koleżankę, gdzie z pasją czytam jej recenzje książek dla mniejszych i większych ludzi.
    Ostatnio edytowane przez Juana ; 31-03-2010 o 22:32
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  15. #35
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    a na marginesie
    nie wiem, czy wiecie, że wiceprezeska polskiej sekcji Ibby to nasza nieoceniona doradczyni noszenia, matka trójki noszonych dzieci, organizująca spotkania kangurowe w Warszawie??
    Ostatnio edytowane przez Kanga ; 01-04-2010 o 00:10

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    a na marginesie
    nie wiem, czy wiecie, że wiceprezeska polskiej sekcji Ibby to nasza nieoceniona doradczyni noszenia, matka trójki noszonych dzieci, organizująca spotkania kangurowe w Warszawie??
    Nie wiedziałam. Pozdrawiam serdecznie

    Oto list otwarty prof. Papuzińskiej w sprawie pewnej książki dla dzieci.

    Tutaj znajduje się odpowiedź na list prof. Papuzińskiej
    Ostatnio edytowane przez Juana ; 09-04-2010 o 11:13 Powód: Link zawierający odpowiedź na list otwarty prof. Papuzińskiej
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  17. #37
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    568

    Domyślnie

    W Katowicach w kwietniu odbędzie się ciekawa impreza poświęcona książce dziecięcej skierowana raczej dla dorosłych, ale połączona z kiermaszem książek takich wydawnictw jak: Wytwórnia, Znak, Dwie Siostry, Literatura, Księgarnia Św. Jacka, Mila, Czerwony Konik, Hokus-Pokus. Więcej informacji w linku poniżej:

    "Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci"
    Święto książek dla dzieci w Katowicach
    Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Biblioteka Śląska oraz Galeria Rondo Sztuki zapraszają wszystkich miłośników książek na niezwykłe wydarzenie zatytułowane "Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci".
    Jest to cykl imprez związanych z książkami dla najmłodszych odbiorców. Wszystkie odbędą się 23 kwietnia w Katowicach. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

    I jeszcze informacje o dwóch nowościach:

    „Zaczarowane historie” Wydawnictwo Bajka - Wiek 6+

    Domowe duchy Wydawnictwo Znak
    mama Julii (maj 2008) i Chłopczyka (styczeń 2015)

  18. #38
    Chustomanka Awatar Anemonka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    688

    Domyślnie

    Kupiłam córce (1,5 roku) Miasteczko Mamoko i cały czas razem "czytamy" co prawda muszę się nagadać a ona pokazuje ale przy okazji odpoczywam i leżę (jeszcze 2 tygodnie do rozwiązania)
    Bardzo jej przypadła do gustu ta książka
    Dzięki Juana

    Chętnie wybrałabym się na książkową imprezę w Katowicach ale podejrzewam, że inne sprawy pochłoną mnie bez reszty Juana daj znać jak było

    Właśnie przeczytałam rozmowę z twórczynią i wiceprezes Wydawnictwa Bajka w kwietniowym Zwierciadle polecam

  19. #39
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Juana dziękujemy! Szalejemy z Mamoko od świąt
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    dorwałam nieporadnik-grzebień
    uśmialiśmy się z połówkiem przy tym po pachy! rewelacja!
    a i z dzieciem poczytać można, bo obrazki równie genialne, jak treść

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •