Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: środek antybakteryjny do pieluch

  1. #1
    Chustofanka Awatar reniason
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    285

    Domyślnie środek antybakteryjny do pieluch

    Czy jest jakiś środek antybakteryjny do prania pieluch oprócz nappy fresh np. jakiś nie EKO taki który można kupić w stacjonarnym sklepie?
    Renata mama Arusia 25.11.2007 i Urszulki 03.11.2009
    Kosmetyki Mariza

  2. #2
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Możesz użyć zwykły olejek herbaciany do kupienia w aptece - ma działanie antybakteryjne.

  3. #3

  4. #4
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewinka Zobacz posta
    Możesz użyć zwykły olejek herbaciany do kupienia w aptece - ma działanie antybakteryjne.
    Ile się go daje na 1 pranie?

  5. #5
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez słoneczny_blask Zobacz posta
    Ile się go daje na 1 pranie?
    Dosłownie kilka kropel -jest bardzo wydajny i aromatyczny - ja nim skraplam brudne pieluszki, zanim mogę je wyprać - niweluje nieprzyjemny zapach.

  6. #6
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Dziękuję. Tymcio właśnie pierwszy raz ma na sobie swoja pierwsza pieluszkę wielorazową i dostaliśmy trochę tego olejku, a Nappy Fresha jeszcze nie mamy.

    Napisze mi ktoś jeszcze, czy pieluchy w wiadrze się trzyma namoczone, czy nie i czy potrzebuję jeszcze jakiś inny olejek?

  7. #7
    Chustofanka Awatar reniason
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    285

    Domyślnie

    A czy on działa też grzybobójczo? kurcze ja myślałam że Uleńka ma odparzenie na pupie i byliśmy dziś u lekarza a to grzybek ale złapała to już wcześniej jak była na pampersach i tak się zastanawiam bo piorę pieluchy w 60 stopniach ale czy to wystarczy czy lepiej w 90 żeby wytłuc tw grzybki. Na Nappy Fresh dopiero czekam.
    Renata mama Arusia 25.11.2007 i Urszulki 03.11.2009
    Kosmetyki Mariza

  8. #8
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    kupiłam ten olejek w zwiazku ze skonczonym opakowaniem nappy :/ kurcze dla mnie nie do przetrawienia ten zapach.. i pranie go nie 'zabija'
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  9. #9
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dominika79 Zobacz posta
    kupiłam ten olejek w zwiazku ze skonczonym opakowaniem nappy :/ kurcze dla mnie nie do przetrawienia ten zapach.. i pranie go nie 'zabija'
    Domi, mówisz, że olejek herbaciany taki przykry? Może za dużo go dodajesz? Ja jednak wolę go od uryny Pachnie mi świeżością

  10. #10
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    Ewinka no strasznie :/ .. może faktycznie za duzo.. wiesz ja mam pieluchy w takim koszu zamykanym, wiec czuc tylko jak otwieram i wrzucam do pralki.. no dech zapiera czasem.. wiec niech ten herbaciany sobie będzie jak działa antybakteryjnie.. bo tez czuc niby tylko przy otwieraniu kosza.. ale po praniu w 60 stopniach?? dalej nim czuc? ja pieluchy dorzucam do ubran wiec dla mnie koszmar tym olejkiem "naperfumowana" chodzić..
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  11. #11
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    z tego co wiem, olejek lawendowy ma takie same właściwości, więc może spróbuj tego. Ale ja też miałam taki okres że nie mogłam wytrzymać zapachu olejku herbacianego i przestałam go w ogóle używać. Na lawendę się przestawiłam. A zapach zniknie po kilku praniach-oczywiście jeśli nie będziesz korzystać z olejku.

  12. #12
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Mnie owszem pranie i w łazience pachnie olejkiem herbacianym zaraz po powieszeniu, ale szybko wietrzeje i jak zakładam (czy to o pieluchę, czy to swój ciuch), to już nic nie czuję. Więc to może kwestia ilości, ale może i czułości nosa - choć ja akurat mam wrażliwy węch
    Ale jeśli olejek lawendowy ma takie same właściwości, to też się pewnie przerzucę

  13. #13
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Boniu a mnie się tak podoba ten zapach olejku herbacianego, bardzo bym chciała żeby moje ubrania nim pachniały.

  14. #14
    Chustofanka Awatar mila
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    428

    Domyślnie

    Mam pytanie ten olejek do pralki to do przegródki z proszkiem czy do płukania dozować?

  15. #15
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mila Zobacz posta
    Mam pytanie ten olejek do pralki to do przegródki z proszkiem czy do płukania dozować?
    Dobre pytanie! ciekawa jestem, jak inne mamy robią. Ja skraplam jeszcze brudne pieluchy, bo nie mogę znieść tego smrodu... Ale czasem wkraplam też do przegródki do płukania.

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mila Zobacz posta
    Mam pytanie ten olejek do pralki to do przegródki z proszkiem czy do płukania dozować?
    Ja dodaję do przegródki z proszkiem i do płukania! Casem do wiaderka z pieluszkami!

  17. #17
    Chustomanka Awatar anmuszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    1,345

    Domyślnie

    ja daje czasem na pieluchy, do bębna i do przegrodki z proszkeim. zalezy gdzie mi sie trafi Tez nei lubie zapachu olejku herbacianego. ale dla mnie jest do przezycia.

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    jak mi ładnie kapie to do tego na płyn, ew na proszek. ale jak juz malo mam olejku to muszę nim machnąc, wtedy macham siek siek do pralki, na pieluchy
    Cytat Zamieszczone przez mila Zobacz posta
    Mam pytanie ten olejek do pralki to do przegródki z proszkiem czy do płukania dozować?

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewinka Zobacz posta
    Domi, mówisz, że olejek herbaciany taki przykry? Może za dużo go dodajesz? Ja jednak wolę go od uryny Pachnie mi świeżością
    jak sie daje dodatek to moczu nei czuc... ?
    ja wolę olejek cynamonowy, lawendowy i zielona herbata. tez antybakteryjnie dzialaja

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    suche!
    Cytat Zamieszczone przez słoneczny_blask Zobacz posta
    Dziękuję. Tymcio właśnie pierwszy raz ma na sobie swoja pierwsza pieluszkę wielorazową i dostaliśmy trochę tego olejku, a Nappy Fresha jeszcze nie mamy.

    Napisze mi ktoś jeszcze, czy pieluchy w wiadrze się trzyma namoczone, czy nie i czy potrzebuję jeszcze jakiś inny olejek?

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •