Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: mei ta dla niesiedzącego 8,5mc

  1. #1
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie mei ta dla niesiedzącego 8,5mc

    Wątek na pewno był, ale nie działa mi wyszukiwarka, a nie dam rady przejrzeć 50 stron... błagam nie krzyczcie...
    Moje dziecko ma 8,5 miesiąca, nie siedzi i nie wygląda na to, żeby niedługo miał siedzieć.
    Czy mogę nosić go w mei taiu? Wiem, że niby nie siedzących nie wolno, ale nie wiem dlaczego...

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    bo jak sam nie siedzi to ma jeszcze słabe mięśnie a MT nie trzyma tak dobrze jak chusta...

    ja osobiście bym nie nosiła, ale teorie sa różne, jedni twierdzą, że można trochę ponosić...

    a nie możesz sie plecaczkować?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Chustofanka Awatar Noriska
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Norwegia
    Posty
    463

    Domyślnie

    Moja zaczela siadac jak miala tydzien do 11 miesiecy - i wtedy zaczalm ja wiazac pod ramionkami w chuscie i probuje sie z meitaiem (jakos nie lubimy sie za bardzo) warto poczekac. Chusta IMHO trzyma lepiej plecki


    "I lać Ci będą łzy potęgi drugiej ci, co człowiekiem nie mogli Cię widzieć." - Norwid

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,780

    Domyślnie

    A ja noszę w MT, mimo, że Zocha nie siada sama, niedługo, ale czasem muszę, plecaczka za chiny nie zawiążę, a z przodu nosić się jej już nie da.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Nie powinno nosić sie w MT dziecka niesiedzącego, zdecydowanie lepsze jest nosidło ergonomiczne.



  6. #6
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Są dwie szkoły, jedni uważają że powinno się nosić kiedy dziecko potrafi samo siadać inni że wtedy kiedy posadzone samo potrafi sztywno trzymać plecki czyli ma na tyle silne mięśnie aby mogło być noszone. Ja optuję za drugą wersją i nie dlatego jestem szyjąca ale dla tego że osobiści znam dziecko które nie potrafiło samo siadać do około roku pomimo że od kilku miesięcy z powodzeniem raczkowało, czyli mięśnie pleców były dostatecznie rozwinięte a dziecko po prostu miało gdzieś taką umiejętność jak siadanie skoro mogło ruszyć w świat. Noszone w mt było ok ok 6 mies kiedy to bez podparcia, posadzone sztywno potrafiło siedzieć.

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marta-la Zobacz posta
    Są dwie szkoły, jedni uważają że powinno się nosić kiedy dziecko potrafi samo siadać inni że wtedy kiedy posadzone samo potrafi sztywno trzymać plecki czyli ma na tyle silne mięśnie aby mogło być noszone. Ja optuję za drugą wersją i nie dlatego jestem szyjąca ale dla tego że osobiści znam dziecko które nie potrafiło samo siadać do około roku pomimo że od kilku miesięcy z powodzeniem raczkowało, czyli mięśnie pleców były dostatecznie rozwinięte a dziecko po prostu miało gdzieś taką umiejętność jak siadanie skoro mogło ruszyć w świat. Noszone w mt było ok ok 6 mies kiedy to bez podparcia, posadzone sztywno potrafiło siedzieć.
    Wypisz wymaluj moja Zocha. Czekałam do 9 miesiąca, i zaczęłam nosić. Posadzona siedzi, raczkuje, podciąga się do stania a dalej nie siedzi. Chyba taka jej uroda, więc się się nosimy w MT, aczkolwiek nie jakoś bardzo długo.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  8. #8
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    oj, to on posadzony nie siedzi... nie raczkuje ani nie pełza
    Mam moby wrap i przyznam, że męczy mnie motanie, wkładanie go i wyjmowanie. I niestety prawie natychmiast bolą mnie plecy i głowa

  9. #9
    Chustomanka Awatar roziii
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    kiedyś Wa-wa Bielany teraz z pod Warszawy
    Posty
    984

    Domyślnie

    mi radzono by poczekać z mt aż usiądzie i słuchałam się grzecznie
    Rozalia( Rozi) mama Patryka 11.2005, Szymona 10.2008, Wojtka 03.2011 i Maćka 06.2019

  10. #10
    Chusteryczka Awatar m.m.
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    nie powinno się nosić niesiadającego dziecka w mt.
    jeżeli przeszkadza Ci wiązanie elastyka to może pomyśl nad chustą kółkową lub pouchem.
    Duży 12.06.2000 i Malutka 09.09.2008.

  11. #11
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    O, mam kółkową, bebelulu, albo jakos tak... Przyznam, że nie nosiłam, bo nie umiałam... Pouch łatwiejszy?
    To dobry pomysł. Może wybiorę się na jakieś spotkanie chustowe.

  12. #12
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    pouch łatwiejszy bo nie tzreba dopasowywać za każdym razem za to on powinien by ć bardzo dobzre dobrany rozmiarowo...

    z kółkowej bebelulu wywal troczki i będzie ok, instrukcje powinny być w chustowiazaniu...

    A spotkanie chustowe to jest NAJLEPSZY pomysł ZAWSZE
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  13. #13
    Chustofanka Awatar wyspana
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    154

    Domyślnie


    Cytat Zamieszczone przez nemhain Zobacz posta
    Nie powinno nosić sie w MT dziecka niesiedzącego, zdecydowanie lepsze jest nosidło ergonomiczne.
    skoro wątek zaczęty -"nielegalnie" to ja też nielegalnnie zapytam:
    A jaka jest różnica w budowie między MT a ergonomikiem(mam tu na myśli np.lub dosłownie bondolino).Pytam ,bo noszę 3-miesięczniaczkę w bond.
    Rozumiem,że rozkłada się inaczej ciężar????
    Tak sobie analizuje-może kwestia tego że w bondolino panel jest troszkę łódeczkowaty-nie "prosty kawałek materiału" jak w MT?
    Może powinnam przestać nosić?
    Małgosia 20.05.2008 Asia 25.10.2009 i Ula 29.01.11

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Ja też nie bardzo rozumiem "wyższość" ergonomika nad MT. Moim zdaniem jednak w MT dużo lepiej można dociągnąć górne pasy i "podeprzeć" plecki. Dla mnie ergonomik jest właśnie najmniej "stabilny". Ale może się mylę.

    Em - ja myślę, że mogłabyś skonsultować noszenie z lekarzem i jeśli on by nie zabronił, to możecie "na upartego" spróbować w chustoMT - ale takim z szerokimi pasami - wtedy oprócz panela plecki podtrzymują szeroko rozłożone pasy. Choć moim zdaniem lepiej poczekać.

    Co do poucha - kółkowej - sugerowałabym jednak kółkową - jestes w stanie ją dobrze dociągnąć (tylko musiałabyś wymienić bebelulu na coś "normalnego" , na początek nawet zwykłą bawełnianą kółkową). W pouchu zawsze zostaną "luzy".

  15. #15
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,755

    Domyślnie

    z mojego doswiadczenia - nie lubie sie z ergonomikami wlasnie ze wzgledu na trudnosc w dociaganiu, zwlaszcza noszac z przodu.
    mei taj dla mnie lepszy. lepiej otula, dociaga sie. ale to moja opinia

    matka czworga
    i psa


  16. #16
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wyspana Zobacz posta


    skoro wątek zaczęty -"nielegalnie" to ja też nielegalnnie zapytam:
    A jaka jest różnica w budowie między MT a ergonomikiem(mam tu na myśli np.lub dosłownie bondolino).Pytam ,bo noszę 3-miesięczniaczkę w bond.
    Rozumiem,że rozkłada się inaczej ciężar????
    Tak sobie analizuje-może kwestia tego że w bondolino panel jest troszkę łódeczkowaty-nie "prosty kawałek materiału" jak w MT?
    Może powinnam przestać nosić?
    bondolino zrobione jest z materiału skośnokrzyzowego takiego jak chusty i tak jak napisałaś panel jest "łódeczkowaty", po prostu inaczej jest szyte, nie powinnam pisać o wyższości Bondolino nad MT dla maleńkich dzieci bo jestem sprzedawcą i mam je w ofercie ale jako doradca moge napisać, ze mimo zaleceń producenta bondolino od urodzenia to ja stawiałabym na zdrowy rozsądek rodzica ( było o tym troche wątków).
    Ostatnio edytowane przez nemhain ; 10-02-2010 o 12:50



  17. #17
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Dziekuję za odpowiedzi. Rozmawiałam z jedną mamą z forum i poradziła mi najpierw pokazać Młodego rehabilitantce. A potem będziemy kombinowac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •