Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Przyszły pierwsze pieluchy ;)

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie Przyszły pierwsze pieluchy ;)

    Się suszą, a ja mam pytanie jak długo powonien trwac cykl prania takiej pieluchy (mam proszek antybakteryjny)? Mam cykl 30minutowy i zastanawiam się, czy to wystarczy czy lepiej włączyć klasyczny ~1,5h? A może raz na jakiś czas 1,5 a n a co dzien, gdy pieluchy nie są za bardzo ufajdane to 30?

    Otulacze już właściwie suche, ale wkładki jeszcze schną, chyba je na kaloryfer przewieszę, bo sie nie doczekam.

    Ten Flip to taki sam pul jak w kieszonce BumGenius, tyle ze bez kieszonki Wiecej napisze w recenzjach jak poużywam, bo narazie tylko patrzę. Pupę w pampku zapakowałam do otulacza przed praniem i ten leży wyśmienicie


  2. #2
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ja piore na eco na 1,5 h plus dodatkowe plukanie 20 min

    30 minut moim zdaniem za krotko

  3. #3
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    ja piorę 2,5h z dodatkowym płukaniem i praniem wstępnym, też uważam, że 30minut to za krótko

    Polecam jeszcze wątki o praniu:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...-i-odpowiedzi-)
    http://www.chusty.info/forum/showthr...io-Nappy-Fresh
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ania-Pieluszek

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    głupie to moje pytanie, sama swoich ciuchów tez na 30 nie piorę, a co dopiero zarobione pieluchy

    Bardzo dziękuję za linki!


  5. #5
    mamru
    Guest

    Domyślnie


    i nie polecam suszenia PULa na kaloryferze-może stracić swoje właściwości, gdzieś tu dziewczyny pisały o "pokruszeniu się" pula

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Pule wiszą na sznurku. Same wkłady na kaloryferze. A czy gdyby na kaloryfer położyć ręcznik i pule na tym ręczniku suszyć to chyba nic się nie stanie? Pytanie teoretyczne, bo mam w łazience kaloryfer blisko sznurów więc pule tez mają ciepło


  7. #7
    Chustoholiczka Awatar gouraanga
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    3,671

    Domyślnie

    możesz sobie dokupić samych wkładów, bo kieszonki schną śmigiem i możesz ich znów używać, kiedy uprane wkłady jeszcze się suszą.
    ja niedawno zaczynałam przygodę pieluchową - fajnie jest, spodoba Ci się

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    gouraanga, tak właśnie planuję. zobaczę jak mi się te Filp'y sprawdzą i jesli będą fajne, to dokupię do nich jeszcze z 5 wkładów i chyba styknie
    W tej chwili mam 4 otulacze Flip z wkładlami, 1 kieszonkę BG, idzie do mnie 1 Itti Bitti z bazarku i 2 Naughty Baby (jesli mi ich listonosz nie zaiwanił bo idą do mnie już tydzien). Jeszcze planuję wykorzystać ręczniczki ikeowskie, bo mam komplet ale leżą bo małżonek narzeka, że za małe no i szuflada tetry tez pragnie się przydać .

    Edit: tymczasem wkłady mikrofibrowe juz wyschły, tylko ze moje młodsze śpi, grrr


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •