Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: Nosidla ergonomiczne

  1. #1
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie Nosidla ergonomiczne

    Wszystkie napewno uzywamy chusty dlugie, wiazane, ale uwazam ze tez jest warto porozmawiac o nosidlach ergonomicznych.

    Nie wszystkim odpowiada moze wiazana a przeciez sa lepsze alternatywy od np. babybjĂśrna.

    Ja znam dwa nosidelka. Ergo http://www.ergobabycarrier.com/



    i patapum http://www.patapum.com/



    Ergo jest od 3-5 mies. do ok. 18 kg.
    Patapum jest w dwoch wersjach. Patapum baby carrier od ok. 5 mies. do 18-20 kg i Patapum toddler carrier od ok. 18mies. do 28 kg.
    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  2. #2
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    wow, do 28 kilo dziecko nosić... respekt
    chociaz nie wiem czy przypadkiem mnie to nie czeka, jeśli Zuza będzie rosła w dotychczasowym tempie
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    Ewa, plecy trzeba ćwiczyć
    30 kilo to już duże dziecko do noszenia.. chyba, że komuś niemowlak tak wyrośnie haha, u nas na forum laska tak dziecko karmi że jak miał 8 miesięcy to ważył 12 kilo..

    ale od mei tai to się te nosidła funkcjonalnie nie różnią? to ja chyba wole MT w kwiatki, paski wzorki i kolorki

    uzależniłam się kurcze..
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  4. #4
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonKaczka
    ale od mei tai to się te nosidła funkcjonalnie nie różnią? to ja chyba wole MT w kwiatki, paski wzorki i kolorki

    uzależniłam się kurcze..
    Ja tez wolalabym MT w jakis wzory, albo moze beco? http://www.becobabycarrier.com/



    Nosidelko ergonomiczne ale juz bardziej kobiece.

    Ergo wiem ze jest chetnie uzywana przez tatusiow.
    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    pewnie dlatego, że takie plecakowe i mniej obciachu..

    mam kilka linków do pięknych MT, ale póki co sama powalczę z szyciem, tyle, że już po urlopie

    mój mąż właśnie chętnie nosi w mejtaju, akurat stonowany model mam na razie, uszyje jakąś kwiatkową psychodelię
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  6. #6
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonKaczka
    Ewa, plecy trzeba ćwiczyć
    30 kilo to już duże dziecko do noszenia.. chyba, że komuś niemowlak tak wyrośnie haha, u nas na forum laska tak dziecko karmi że jak miał 8 miesięcy to ważył 12 kilo..
    naaaa
    to wielki respekt Zuza wazyła wtedy tylko koło 11 kilo
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  7. #7
    Chustomanka Awatar marta
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    938

    Domyślnie MT a Ergo

    Mt i Ergo różnią sie kilkoma elementami.

    1. Mt to prostokąt materiału, dziecko siedzi w "siodełku" utworzonym z zawiniętego panelu. A Ergo ma kształt siedziska, po rozłożeniu na płaskiej powierzchni ergo nie wygląda jak prostokąt z paskami. Panel Ergo jest wyprofilowany.

    2. Inny jest mechanizm nośny. W mt ciężar dziecka spoczywa głównie na ramionach noszącego. Górne paski prowadzi się pod pupą i w ten sposób reguluje wysokość, na której siedzi dziecko. A pasy biodrowe służą głownie do utworzenia siodełka. Ergo działa jak plecak, ciężar jest rozłożony bardziej równomiernie na biodra i ramiona. Inaczej i chyba trudniej je dopasować, bo jest system sprzączek. Przy noszeniu dziecka z przodu, pasy na plecach nie krzyżują się, i to może być niewygodne. Na instrukcjach Ergo dziecko trochę wisi, nie można pocałować go w główkę, ale to pewnie można wyregulować.
    Marta, mama Zosi, Ignasia, Tosi i Jasia. http://oppamama.blogspot.com

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    tak sobie myślę że te paski w tego typu nosidłach są jak dla mnie zdecydowanie za wąskie, mnie po pół godziny w czymś takim aż głowa boli :/ chyba jak dla mnie jedynym wyjściem jest chusta
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  9. #9
    Chustomanka Awatar marta
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    938

    Domyślnie

    A w jakim nosidle nosiłaś?
    Marta, mama Zosi, Ignasia, Tosi i Jasia. http://oppamama.blogspot.com

  10. #10
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    Znalazlam troche wiecej zdjec Beco:





    Naprawde mi sie wydaje ze takie ergonomiczne nosidelko jest swietne jak dziecko jest juz starsze i chce chwile isc na dol i chwile byc noszone itd.
    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  11. #11
    Chustomanka Awatar aniuki
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wołomin
    Posty
    545

    Domyślnie

    Hej
    odkopuję temat zeby zapytać:

    Czy ktoś z Was wie czy w Bondolino Hoppediza można nosic maluszka który nie trzyma głowki?


    Takie pytanie zostało mi zadane na innym forum i nie wiem co odpowiedziec ani gdzie skierowac (oprócz tego że do Hoppa niemieckiego).
    Mysiu, może ty?

    Próbowałam na tym forum przekonac ze sa alternatywy dla bb

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    teoretycznie bondolino jest od 1 dnia zycia dziecka
    jak ma laska kupic jakiegos innego wynalazka, bo musi miec nosidlo, to niech kupi

    nie przekonasz na sile do chusty, jak ktos zna temat a nie chce, to albo sam sie przekona i dojrzeje, albo kupi i bedzie jeczal

    lepiej to niz babybjorna
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  13. #13
    Chustomanka Awatar aniuki
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wołomin
    Posty
    545

    Domyślnie

    O dzięki , własnie nigdzie nie doczytałam ze od 1 dnia. Tak też jej powiem, że "teoretycznie", bo imho w praktyce to noworodkowi lepiej w chuście

    donkaczka, dopiero niedawno odkryłam twego chustobloga! Rewelacja!

    czytam w tę i z powrotem, przyswajam fachowe słownictwo żeby potem móc zaszpanować np. łamanie chusty itp
    serio, strasznie mi się podoba, dobrze oddaje "chustozwichnięcie" pozytywne

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    haha z tym szpanowaniem mnie ubawilas, ale fakt, jak sie ma duzo w temacie dziwnosci do powiedzenia, to od razu ludzie jak na fachowca patrza i bardziej wierza
    wiec przyswajaj i szerz chustowanie wsrod znajomych
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  15. #15
    Chustomanka Awatar aniuki
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wołomin
    Posty
    545

    Domyślnie

    he po słowie szpanowanie miał być taki znaczek, o:
    ale się jakos nie załapał

    co do szerzenia, to ja sie raczej obawiam ze mnie niedługo zbanują na pewnym forum, gdzie jest cały spory wątek o dzieciach. oczywiście ile razy schodzi na nosidła (co dwa miesiące średnio) to ja wyskakuje z chustami
    a one się krzywią przeważnie
    więc tłumacze jak krowie na rowie
    i wtedy wkracza mod i zaczyna smędzić żeby nie robic oftopów i że koniec tematu bo propagande sieję

    teraz to samo, znowu powklejały zdjecia bb
    o matko

    dlaczego to jest taka orka na ugorze? juz nawet szpanowanie tu nie pomoże

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    co to za forum?
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  17. #17
    Chustomanka Awatar aniuki
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wołomin
    Posty
    545

    Domyślnie

    bardzo specyficzne - konskie. sami zwichnięci koniarze, przeważnie cały czas sie kłócą
    i jest własnie wacik 'wasze dzieci' gdzie kłotni jest najmniej heh

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    znam klimaty i nieco ludzi z warszawki, koniarzy

    wiesz, jak ktos chce nosic dziecko, bo czuje klimat noszenia i tulenia, to wglebi sie w temat i na pewno techno-wynalazkow nie kupi

    a jak ktos chce kolejny gadzet dla dziecka, to ma w pompce, ze dziecku niedzwiedzia przysluge wyswiadcza
    glowa nie odpada po wlozeniu do nosidla? znaczy nie szkodzi
    a im wiecej bajerow sprzaczek i cudow tym lepiej
    oni to dla siebie kupuja, nie dla dziecka

    ja tam sie czesto gesto nie odzywam, chusta jest dla wybranych hehe
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  19. #19
    Chustomanka Awatar aniuki
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wołomin
    Posty
    545

    Domyślnie

    MAsz swiętą rację. Też sobie to zaczynam do łba wbijać - nie warto. Pewnych rzeczy po prostu nie da się rozpropagować w pewnych środowiskach.

    Do tego jeszcze przed chwilą powiedział moj M: przecież to koniarze, dobrze ich znasz. Dużo kasy i szpan - to niestety tyczy się wielu z nich. I gdzie tu chusta - taki bidny kawałek tkaniny. Obciach normalnie.

    (A ja jak zwykle jestem na krawędzi dwóch światów )

    dobra ide poszperac po Twoim blogu

    branoc



  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    21

    Domyślnie

    Mój maż kiedy pierwszy raz zobaczył mnie w chuście powiedział: " I te końce mają tak wisieć...?". A teraz każe mi prasować i składać w kostke żeby się nie pogniotła i nie wyglądała jak szmata, a ja mu tłumacze że właśnie celowo traktuję ja jak szmatę celem zmiękczenia
    Po prostu dla ludzi wychowanych w naszej techno-kulturze to jest szmata, i w pewnych towarzystwach gdzie szpanem sa wózki za 5 tysięcy projektowane przez NeA to po prostu szmata jest obciachem. Nawet jak ktos w głębi duszy popiera chustowanie to i tak sam się nie zamota bo to wstyd się przed znajomymi pokazać!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •