Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 253

Wątek: FLIP, otulacz

  1. #101
    Chustonówka Awatar NiLLi
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    48

    Domyślnie

    Mojemu synkowi wkłady mikrofibrowe starczały na około 2 siknięcia. Zmieniałam wkład mniej więcej co 30-60min

  2. #102
    Chustonówka Awatar visenna
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa Wilanów
    Posty
    21

    Domyślnie

    U nas Flip+wkład mam sucho sprawdza się super na 13,5kg dwulatku - przez dwie godziny nic nie przeciekło. Zresztą z innymi wkładami i pieluchami prefold też sobie dobrze radzi. Nie podoba mi się tylko, że odgniata mu się na biodrach, ale jak zapinam luźniej to mu się zsuwa??!! Natomiast nie mogę się przekonać do Flipa na 2-miesięcznym maleństwie. Niby wszystko ok, ale pupcię ma taką, że w żadne ubranka się nie chce zmieścić
    Agata, mama Piotrusia (13.06.2008) i Adasia (21.04.2010)



  3. #103
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    ja niezmiennie jestem zadowolona. Zaczęłam z Flipem w 17 miesiącu życia synka, teraz ma 22 msc i 15 kg. Wkłady te pacham praktycznie we wszystko i trzymają






  4. #104
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    hmm to jestem zdziwiona, ja stosuje u 2 miesiecznej drobniotkiej maliźnie i jest ok, pupa duuzo mniejsza jak w kieszonkach. ładnie i zgrabnie. wygląda super. szkoda tylko że tak mało kolorów mają. nieco większa pupa jest w bawełnianym flipie- tym składanym, ale ujdzie. stosuje też z bambusową tetrą i prefordami bambino mio. na wyjśie zczęlam dokładać jeszcze dodatkowo małą wkładkę bambusową kikko 30 na 30 cm- super się sprawdza, bardzo chłonna pielucha sie robi


  5. #105
    Chustonówka Awatar visenna
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa Wilanów
    Posty
    21

    Domyślnie

    Fakt, pupcia mniejsza niż w kieszonkach. Może spróbuję jeszcze raz z tym flipem na maluszku, chociaż fajne nam się nosi Imse Vimse. A tak na marginesie, wtykam do otulaczy to samo - bambino mio i pieluszki bambusowe i jest super - przynajmniej na młodszym
    Agata, mama Piotrusia (13.06.2008) i Adasia (21.04.2010)



  6. #106
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    a używał ktoś flipa na noworodku? jak myślicie dałby radę z tetrą czy jednak będzie za duży?

  7. #107
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    mi przeciekał bokiem do ok 4 kg, nawet sie pierwszych moich flipów pozbyłam bo to byl początek wielo i sie zdenerwowalam jak mi przeciekalo. a jak słyszałam tetra i otulacz to myślałam sobie "tylko nie to, chyba jednak wole pampki" hihi
    od ok 4 kg flip stał sie faworytem. teraz mam ich 5 szt, do tego 10 wkładow mikrofibrowych, kilka prefordów bawełnianych, tetra bambusowa, ręczniki bambusowe, ręczniki z ikea wszystko sprawdza sie super


  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    a używał ktoś flipa na noworodku? jak myślicie dałby radę z tetrą czy jednak będzie za duży?
    u mnie super się sprawdza praktycznie od początku tzn. tak od drugiego tyg. życia, bo w szpitalu i jeszcze chwilę później używaliśmy jednorazówek (a na starcie Młody miał 3250g)
    Z 2008, M 2010, M 2018

  9. #109
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    kupiłam 4 flipy sprzedałam bo na wełne chciałam przejść ale dzieć uczulony i teraz odkupuje flipy
    że tez guła sobie nie zostawiałm choc jednego wrrr

  10. #110
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    wełna tez fajna i na lato lepsza od flipa ale jak tylko pogoda da to flipa wole w użytkowaniu bo u nas jeszcze mleczne kupki, tetry nie lubie motac a jako wkładka to przy kupie cały otulacz do prania :/


  11. #111
    Chusteryczka Awatar hildegarda
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    1,736

    Domyślnie

    Uwielbiam Flipa od początku. Zakładałam go jak mały ważył 3 kg, oczywiście w środku tetra i wyglądal trochę komicznie (kosmicznie) ale nic nam nigdy nie przeciekło (może dlatego ze mało sikał, a kup w pieluche prawie juz nie robi) a przy nóżkach byly wieeelkie dziury. Teraz wygląda to duzo lepiej (waga 4200) i nadal nic nie przecieka. Ciągle jesteśmy na najmniejszym rozmiarze( wzdłuż i wszerz).

  12. #112
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Hildegarda, tak wyglądał?

    http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:d...050003.jpg&t=1
    Znalazłam to w necie i przyznam, że trochę mnie zatkało, jak to zobaczyłam






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  13. #113
    Chustofanka Awatar suri80
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    okolice Warszawy
    Posty
    198

    Domyślnie

    Dla mnie też Flip jest rewelacyjny. Może trochę średni wygląd, bo szeroki, ale sprawdził się u mnie i przy noworodku (gdzie nawet Imse Vimse Small były za duże), jak i przy 2latku .
    Kupiłam go w promocji 1+1, mam 4 sztuki i jestem bardzo zadowolona, bo nawet jak się zabrudził częstą mleczną kupką na początku, to można było wyprać i szybko wysychał.
    http://www.oczami-mamy.pl/


    "Dziecko chce być dobre. Nie wie- wytłumacz, nie umie- naucz..."

  14. #114
    Chusteryczka Awatar hildegarda
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    1,736

    Domyślnie

    Dopiero teraz zobaczyłam twoje pytanie erithacus. No fakt to zdjęcie jest przerazające, Czarek wyglądał duzo lepiej. A to dzieciątko to może ze 2 kg waży...

  15. #115
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Uwielbiam flipy - nigdy nic nie wyciekło nam, fajnie dopasowują się nawet do mojej chudzinki. Super sprawdzają się zarówno z tetrą, wkładkami czy nawet ręczniczkami ikea, jak i z formowankami. Nawet wielkie popolini otulają doskonale
    Na pewno nie zamienię ich na żaden inny otulacz.

    edit: OT - hildegarda, Twój mały widzę, że też wcześniaczek? Moja Lila z 32 tc z hipotrofią...
    Ostatnio edytowane przez ania ; 26-09-2010 o 20:07
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  16. #116
    Chustofanka Awatar koza71
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    281

    Domyślnie

    Ostatnio zaopatrzyłam się we flipy i jak ogólnie jest ok to mam jeden problem. Mianowicie wkłady/tetra zwijają się w kroku. Czy to tak zawsze czy może za luzno zapinam? Choć wydaje mi się że bardziej się nie da co by nie cisneło.
    Macie jakies rady czy to po prostu urok pieluch z otulaczem? Ja dotychczas tylko na kieszonkach i AIO
    Koza- mamut Hankoka i Idki Dzidki

  17. #117
    Chustofanka Awatar suri80
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    okolice Warszawy
    Posty
    198

    Domyślnie

    Hmm, szczerze mówiąc dziwne, że zwijają się wkłady... Ja stosuję głównie tetrę i wkłady i wszystko jest OK. Może faktycznie za mało dopasowane?
    http://www.oczami-mamy.pl/


    "Dziecko chce być dobre. Nie wie- wytłumacz, nie umie- naucz..."

  18. #118
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Kurczę, mi też nic się nie zwija... Może spróbuj mocniej zapiąć i zobacz czy pomaga. Jak będzie cisnęło to maluch da Ci na pewno znać a jak nie to sama zobaczysz, czy się mocno odcisnęła gumka.
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  19. #119
    Chustofanka Awatar suri80
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    okolice Warszawy
    Posty
    198

    Domyślnie

    Nie wiem w jakim wieku masz dziecko, bo może przy rozpiętym całkowicie (czyli największy rozmiar), a zapiętym na dziecku nisko tak się robi?
    http://www.oczami-mamy.pl/


    "Dziecko chce być dobre. Nie wie- wytłumacz, nie umie- naucz..."

  20. #120
    Chustofanka Awatar koza71
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    281

    Domyślnie

    Hankok ma 7 miesiecy i ok 7,5kg wazy. Na długość jest najciaśniej zapiete a w pasie tak żeby trzymało i nie uciskało grubiutkich udek
    Te wkłady tak się w harmonijkę w kroku zwijają i wkład jest taki zbity miedzy nózkami.
    Koza- mamut Hankoka i Idki Dzidki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •