Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Jak z nowicjuszki zrobic chustocholiczke??

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Praga Północ podwórka
    Posty
    1,776

    Domyślnie Jak z nowicjuszki zrobic chustocholiczke??

    Odezwala sie do mnie dziewczyna mieszkajaca na moim osiedlu,ktora widziala nas kilka razy w chustach. Chce zebym przyszla jej poopowiadac o szmatach i pomogla cos wybrac. Dziewczyna poki co pytala mnie o nosidla womar wiec jej swiadomosc nie jest za duza.
    No i moje pytania do Was
    1) Jaka chuste polecic? Przyznam sie,ze troche wypadlam z obiegu..Dziecko bedzie kwietniowe(pocztek kwietnia) wiec :czy proponowac elestyka (jesli tak to jaka firme?) czy od razu tkana?
    2) tkaną to jaką? tak,zeby byla w miare uniwersalna i zeby nie bylo za goraco w lecie. Myslalam o Babyloni albo Nati, bo i cenowo znosna i jakosc dobra. Tylko jaka Nati, zeby byla cienka na lato, bo ja w tych nowych sie zupelnie nie wyznaje. No i miekka musi byc dla noworodka, jesli omnijamy etap elastyka.
    2) Jak z noszeniem- uczyc ja kolyski (oczywiscie po usg) czy od razu przejsc do noszenia w pionie? Ja z tych co nosily dziecko w pionie juz siedzace, wiec troche sie obawiam, ale Wy mowicie, ze ok, a wiem tez, ze w kolysce do 6 miesiaca to raczej nosic nie bedzie chciala. I mam dylemat.
    3) z jakim doradca z Warszawy ja skontaktowac? Czy Vega np ma jakies konsultacje w sklepie itd?

    zaluje bardzo,że nie mam co jej dac pomacac- zostal mi tylko eisik z lnem

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    631

    Domyślnie

    Jak kupowałam u Vegi to pokazała bardzo dokładnie jak wiązać.

    Byliśmy też u doradcy , bo mąż musiał mieć pewność że wszystko dobrze robimy.
    Faktycznie sporo bledów robilismy, zaraz poszukam jej numeru to Ci prześle,(jak go znajde), polecam bo naprawde super tłumaczy.
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 30-01-2010 o 18:51

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stasiu-lova Zobacz posta
    1) Jaka chuste polecic? Przyznam sie,ze troche wypadlam z obiegu..Dziecko bedzie kwietniowe(pocztek kwietnia) wiec :czy proponowac elestyka (jesli tak to jaka firme?) czy od razu tkana?

    Tylko na to jedno Ci odpowiem, bo na pewno większe specjalistki Ci pomogą szczegółowo.
    Ja kiedy pomagam rodzicom motać malutkie dziecko po raz pierwszy, wybieram elastyka, z tej prostej przyczyny, że odpada dociąganie chusty. Proponuję oswojenie się z elastykiem i noszeniem, a potem przesiadkę na tkaną.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  4. #4
    Chustofanka Awatar AJ
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    396

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stasiu-lova Zobacz posta
    1) Jaka chuste polecic? Przyznam sie,ze troche wypadlam z obiegu..Dziecko bedzie kwietniowe(pocztek kwietnia) wiec :czy proponowac elestyka (jesli tak to jaka firme?) czy od razu tkana?
    2) tkaną to jaką? tak,zeby byla w miare uniwersalna i zeby nie bylo za goraco w lecie. Myslalam o Babyloni albo Nati, bo i cenowo znosna i jakosc dobra. Tylko jaka Nati, zeby byla cienka na lato, bo ja w tych nowych sie zupelnie nie wyznaje. No i miekka musi byc dla noworodka, jesli omnijamy etap elastyka.
    Zaczynałam od elastyka. I tak chyba najłatwiej.
    Jesli to kwestia finansów, to zawsze można jakiegoś na bazarku upolować, albo tylko wypożyczyć od Kogoś z W-wy.
    Jeżeli tkaną, to moja pierwsze była Nati bambusowa - diament. W dotyku jak pieluszka flanelowa. Nie wiem czy wszystkie bambusy tak mają, ale każdy kto dotyka moją dziwi się, że ona taka miękka. Trzymam ją właśnie z myślą o przyszłym noworodku. A na razie inne maluchy tuli - i dobrze im z tym. Więc polecam bambuska Nati!
    A. mama J. (13.12.2008) i T. (15.11.2010)

  5. #5
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć. Od niej samej będzie zalezało czy woli tkaną czy elastyka. Ja zdecydowałam się na początek na elastyka. Hania miała 2 tygodnie jak ją wsadziłam do chusty. Szybko stwierdziłam, ze wolę tkaną ale miałam już złamaną po synku i łatwo mi się na noworodku dociągało.
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  6. #6
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    NA początek napewno łatwiejszy elastyk - a jakiej firmy? Chyba niewiele sie różnią, myślę, że jak nowy to jakiś niedrogi np. Nati lub LennyLamb. Jak porównywałam kilka to Lenny był naprawdę mięciutki.
    Podobnie z tkaną - tak naprawdę myślę, ze każda będzie dobra, niech dziewczyna wybierze coś na swoja kieszeń i gust.
    A listy doradców znajdziesz tez na forum gazetowym.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  7. #7
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    ja bym wspomniała o elastyku ale ogólnie poleciłabym tkaną (np. lenny lamb, leosie, lub babbusa nati) bo wydaje mi się, że dla osoby nie obeznanej w temacie będzie ważna cena. Jak na początku mojej przygody z chustami ktoś powiedizałby, że powinnam kupić kilka chust, albo na kilka miesięcy elastyka to pewnie mocna bym się zniechęciła...
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Praga Północ podwórka
    Posty
    1,776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa Zobacz posta
    ja bym wspomniała o elastyku ale ogólnie poleciłabym tkaną (np. lenny lamb, leosie, lub babbusa nati) bo wydaje mi się, że dla osoby nie obeznanej w temacie będzie ważna cena. Jak na początku mojej przygody z chustami ktoś powiedizałby, że powinnam kupić kilka chust, albo na kilka miesięcy elastyka to pewnie mocna bym się zniechęciła...

    no wlasnie, tez mysle, ze wizja kupna dwoch chust w krotkim czasie moze ja zniechcecic
    i tez pomyslalam o bambusiku- mialam, jest mily i miekki- tylko kolorystycznie maly wybor.
    ja pamietam ze dla mnie jako poczatkujacej nosicielki byl wazny kolor, wzor, te kolorowe paski...
    to teraz dopiero mam szaroburego eisa

    a te inne natki- perla z bambusem albo grecja bawelniana? bylyby ok dla noworodka?
    rozmawiamy o nowych. z uzywek to wiem, ze prawie kazda zlamana bylaby ok, w nowych jest jednak spora roznica, jesli chodzi o miekkosc, a ja tych chust na oczy nie widzialam


    a czy u Vegi w sklepie sa Nati?
    Ostatnio edytowane przez stasiu-lova ; 30-01-2010 o 19:12

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Z tego co wiem Vega ma natki.
    Dla mnie nówka pasiak nati był trudny w obsłudze- teraz pewnie kupiłabym własnie grecję bawełnianą lub bambusa.
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    cały świat
    Posty
    1,704

    Domyślnie

    po urodzeniu Maleńkiej byłam kopletnie zielona w temcie. Dostałam w prezencie 2 chusty: Gabi elastyczną a drugą Moby wrap z tkaną wstawką. I jako osoba kompletnie niezorientowana błyskawicznie nauczyłam sie wsadzac małą do elastyka. Mobik był dla mnie zbyt trudny, bo nieco grubszy, mniej elastyczny i miałam problem z wsadzeniem "wiotkiego" malucha. na początek z doswiadczenia zdecydowanie poleciłabym elastyczną! Nie ma dociagania i łatwiej zamotać.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie

    Ja niedawno uczyłam koleżankę motać 4-miesięczniaka. Na moje nieszczęście dałam jej do prób u mnie w domu, jako pierwszą chustę - perełkę Nati I se wdrukowała Do jej domu dałam jej Nati Grecję bawełnianą i już jej była za gruba i za niewygodna. No i wymądziła ode mnie tę perełkę - i to i tak musiała być ta cieńsza (cieńsze są kolorowe, czyli czerwona "Polka" i lawendowa, a grubsza jest "style" czyli szara - ta, którą lemonka sprzedaje na straganie).
    Jednak dla całkiem nowicjuszy z noworodkiem, ja też polecam elastyka zdecydowanie, bo nie trzeba dociągać, a i dziecko i rodzic się przyzwyczaja do chusty w ogóle. Na przykład tatuś chętniej będzie nosił, jeżeli zamotanie będzie proste. A motanie elastyka jest proste jak budowa cepa

  12. #12
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stasiu-lova Zobacz posta
    no wlasnie, tez mysle, ze wizja kupna dwoch chust w krotkim czasie moze ja zniechcecic
    i tez pomyslalam o bambusiku- mialam, jest mily i miekki- tylko kolorystycznie maly wybor.
    ja pamietam ze dla mnie jako poczatkujacej nosicielki byl wazny kolor, wzor, te kolorowe paski...
    to teraz dopiero mam szaroburego eisa
    To może jeszcze rozważ LL z bambusem - sa bajecznie kolorowe.

    A odnosnie doradztwa, to nasze dziewczyny - doradczynie chętnie dojadą do tej sąsiadki, pogadaj z nimi


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Praga Północ podwórka
    Posty
    1,776

    Domyślnie

    dziewczyny a poratujcie jakimis zdjeciami dzieci w nosidlach? gdzies byla taka ulotka i nie weim gdzie.
    a moze kojarzy Wam sie jakis filmik o roznych rodzajach chust? albo program jakis fajny zachecajacy do noszenia w TV? kojarze tenz hanti chusta czy nosidlo, ale bardziej by mnie interesowalo o samcyh chustach

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    stasiu-lova druknij sobie ulotki a chustomanii będziesz miała zarys tego o czym masz jej powiedzieć http://www.chustomania.pl/online/chu.../powiedz_innym

    na kwiecień elastyk idealny do noszenia bo już nie trzeba na kurtce a jeszcze nie grzeje, po dwóch miesiącach się sama na tkaną przejdzie - ale jak dziewczyna "niestrachliwa" to tkana od razu - dla mnie bambus nati (moja pierwsza tkana) cieniutka i milutka...

    a jeszcze jakby poszła na klub kangura to sobie i pomaca i może coś wypożyczyć...

    Edit - no i to jest fajna stronka, myślę że zaczerpniesz inspiracji http://www.szkolachustonoszenia.pl/
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  15. #15
    Chustomanka Awatar jamamajka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    W-wa, Centrum
    Posty
    537
    Kasia, mama Majki (30.04.2009), doradca po kursie podstawowym Die Trageschule®
    w w w . p r z y t u l m n i e m a m o . p l

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •