Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: dzien dobry ;)

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Wink dzien dobry ;)

    Czy można się do Was przyłączyć?

    Od jakiegoś czasu bardzo intensywnie myślałam o przejściu na wielorazowe pieluszki. No i tak myślałam, myślałam, czas leciał, a córka zaraz skończy 8ms. W końcu parę dni temu trafiłam na promocję Flip i na Naughty Baby, stwierdziłam, że nie ma na co czekać i zamówiłam! Wystartuję z 4 Flip'ami z otulaczem i 2 kieszonkami NB. Dokupiłam sobie jeszcze do kompletu worek i papierki

    Nie mogę się już doczekać listonosza. Mam nadzieję, że wielorazowe pieluchowanie w praktyce tak samo mi się spodoba jak w teorii

    Czy powinnam coś jeszcze dokupić na start? Na razie będę używać ich na zmianę z jednorazówkami i mam zamiar sukcesywnie dokupywać wielo i odchodzić od jednorazówek.
    Powiedzcie czy do tych pieluch, które zamówiłam mogę dokupić jakieś wkładki "nocne"?

    Pozdrawiam!
    a.
    Ostatnio edytowane przez trzy_misie ; 27-01-2010 o 11:36


  2. #2
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    Hej trzy_misie!!! Witaj sierpnióweczko 2007

    Ja co prawda w pieluchach też początkująca jestem, ale są tu bardziej doświadczone mamy, które zawsze służą radą i pomocą
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  3. #3
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    witaj trzy misie
    Fajnie,że zdecydowałaś się na wielo, za chwilę się przekonasz w praktyce ile to frajdy
    Co do zestawu to na początek możesz jeszcze jakieś formowanki dokupić (polecam bazarek) i najzwyklejszą tetrę wkładać do tych otulaczy też możesz jak ci się wkłady skończą. Co do nocy to bardzo możliwe, że NB wytrzyma całą noc, zależy ile twoja mała sika, ta kieszonka ma 2 wkładki więc już nie trzeba dodatkowych dokupować...Jak już wypróbujesz to co kupiłaś to zobaczysz co wam się podoba, co nie, czego chcecie więcej a czego mniej. Miłego pieluchowania
    edit: a i koniecznie napisz recenzję tych flipów w dziale recenzje bo to nowość i chyba jesteś jedną z pierwszych używających ich jeśli się nie mylę...

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Tonya? Ta Tonya?

    Cześć! Coś ty tak od nas odeszła bez słowa, no wiesz Nagana!

    Gratuluję kolejnej pociechy! I mi się "ps" nasunął przy okazji... - czy wielorazówki mają jakiś okres ważności? czy jakbym zechciała mieć 3 dziecko za 4 lata, to mogę je przechować?


  5. #5
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Pewnie, że możesz przechować, nic im sie nie stanie. Ale poczytaj sobie, co tu dziewczyny pisały: http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=22902
    A jako wkłady chłonne fajnie sprawdzają się ręczniczki z ikei (nackten) za niecałe 2zł. Tetra też jest ok, ale mniej chłonna i trochę wkurzająca w praniu (przynajmniej takie jest moje odczucie).
    Możesz też porobic polarowe wkładki, żeby nie było mokro przy pupie.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  6. #6
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    tak tak ta Tonya buziole kochana

    a z sierpniówek zostałam wykreślona za brak aktywności potem chciałam wrócić ale jakoś nie wyszło

    sorki za OT tu się przeca o pieluchach gada
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  7. #7
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Witaj trzy misie

    Poczytaj sobie o pieluszkach w dziale recenzji i szukaj na bazarku - ja tak zaczęłam - kupowałam, co tańsze okazje i wypróbowywałam. A na bazarku można naprawdę się świetnie obkupić
    A ja też mam zamiar pieluszki zachować dla następnego dziecka, a właściwie w między czasie oddaję je mojej przyjaciółce i jak jej dziecko podrośnie, to będą dla mojego przyszłego.

    Jak będziesz miała z czasem jakieś pytania, trudności, wątpliwości, to zaglądaj na forum - znajdziesz wiele odpowiedzi.

    Powodzenia

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    dzięki za linka, erithacus!

    ps.tonya, tam wiele sie zmienilo, fajnie jest, wróć!


  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Dziewczyny a jak rozwiązałyście sprawy wyjazdów, np wakacji dwutygodniowych? Wtedy chyba tylko pranie ręczne, bo nie zawsze pralka dostępna...? Wyczytałam jeszcze, że używacie ręczniczków np frotkowych do czyszczenia pupy. Czy ich trzeba używać w połączeniu z wodą/mydłem? Ja nie mam w domu przewijaka, przewijam w pokoju, łazienka do tego celu za mała no i jak to jeszcze jestem sobie w stanie wyobrazić, to nie wiem jak na zewnątrz, gdy nie ma dostępu do kranu, jak wtedy z qpy dzieciaka wyczyścić? I co robicie z 'twardą' zawartością gdy jestescie w miejscu, gdzie nie ma pod nosem WC? W domu sprawa prosta, rozwiązanie idealne, ale co z tym papierkiem z qpą zrobić np. u lekarza? Przy jednorazówkach mozna było zwinąć pieluchę i wziąć ze sobą... Poradzcie co robicie w przypadku wielo. Wybaczcie głupie pytania


  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Jak do mnie dotrą to jasne, napiszę! Ale jako że paczka jeszcze ze sklepu nie wyszła, bo oczekują na Flipy, to domówiłam jeszcze proszek antybakteryjny, olejek herbaciany i.... BunGenius V.3, chyba zwariowałam...
    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    witaj trzy misie
    Fajnie,że zdecydowałaś się na wielo, za chwilę się przekonasz w praktyce ile to frajdy
    Co do zestawu to na początek możesz jeszcze jakieś formowanki dokupić (polecam bazarek) i najzwyklejszą tetrę wkładać do tych otulaczy też możesz jak ci się wkłady skończą. Co do nocy to bardzo możliwe, że NB wytrzyma całą noc, zależy ile twoja mała sika, ta kieszonka ma 2 wkładki więc już nie trzeba dodatkowych dokupować...Jak już wypróbujesz to co kupiłaś to zobaczysz co wam się podoba, co nie, czego chcecie więcej a czego mniej. Miłego pieluchowania
    edit: a i koniecznie napisz recenzję tych flipów w dziale recenzje bo to nowość i chyba jesteś jedną z pierwszych używających ich jeśli się nie mylę...


  11. #11
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Witaj trzy_misie. Gratuluję decyzji wyboru wielorazówek. Ja zaczynałam od Bum Geniusów V3. To były pierwsze wielorazówki, które trzymałam w rękach. Teraz nie pojmuję jak mogłam nie wiedzieć o nich wczesniej. Ale lepiej późno, niż wcale. Życzę Ci, żebyś wsiąkła w wielorazówki, tak jak my.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Witaj Bg i u mnie były pierwszeA co to za Flipy?Co do lekarzy i innych takich miejsc, to ja pakuje w woreczek na pieluchy i już (taki z PUL'a). Tylko moje dziecie jeszcze nie robi "na twardo" (nie wiedziałam jak napisać, żeby nie było źle). I używam wtedy chusteczek jednorazowych:-/ ale inaczej się w niektórych miejscach nie da. W sumie za 4 miesiace zużyłam 1 opakowanie i trochę napoczełam kolejne, więc nie jest źle

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    44

    Domyślnie

    Witaj 3Misie!! Ja czasem na szczególne sytuacje zakładam dziecku jednorazówki. Myślę, że nie ma w tym nic złego. Na wakacje bez pralki nie wiem czy bym zabierała wielo - jeśli już to chyba wtedy jakieś wkładki bym zakładała, żeby się lepiej spierało. Ja akurat byłam na krótkich wakacjach z wielo, ale były momenty, że panie nie wysychało i musiałam kupować jednorazowki na sztuki. Ale tak generalnie na wyjścia zakłada normalnie wielo, moje dziecko akurat nie robi grubszych spraw na spacerach itp.

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Witaj yetta! Na BG zdecydowałam się po lekturze Twojego wątku. Później natomiast znalazłam pieluchy szyte przez Ciebie i będę się odzywać za jakiś czas (mogę?), jak już trochę poznam wielo w praktyce!
    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Witaj trzy_misie. Gratuluję decyzji wyboru wielorazówek. Ja zaczynałam od Bum Geniusów V3. To były pierwsze wielorazówki, które trzymałam w rękach. Teraz nie pojmuję jak mogłam nie wiedzieć o nich wczesniej. Ale lepiej późno, niż wcale. Życzę Ci, żebyś wsiąkła w wielorazówki, tak jak my.


  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    No właśnie samo zawinięcie nie stanowi problemu, ale gdybym chciała w tych moich Flip'ach tylko wkładkę wymienić, to wtedy pojawia się problem. Mokra wkładka do worka, sucha w otulacz i na tyłek, a co z ewentualną qpą? Ps. A Flip'y to jakaś nowość BumGenius (otulacz + wkładka z mikrowłókna+polarku lub z organicznej bawełny), są w promocji 2 za 1, więc się skusiłam. Planuję, jak się sprawdzą, dokupić więcej wkładek. One nie mają kieszonki, więc wymienia się tylko wkład. Stąd moje pytanie o pozbywanie się zawartości


  16. #16
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Myślę, że jak juz zaczniesz stosować wielorazówki, to znajdziesz też "sposób na kupę" Teraz zaczynasz i pewnie wszytsko Cię przeraża, ale w praktyce to naprawdę nie wygląda tak źle, jak sie może wydawać. Pomyśl - jeśli chcesz przewinąć dziecko (czy to na wielo, czy na jedno-) zawsze musisz znaleźć do tego odpowiednie miejsce. A jak juz znajdziesz takie miejsce (np. supermarket, przychodnia itp.) to tam przecież są toalety. Latem, kiedy można dziecia przewinąć nawet na ławce w parku, możesz kupę wyrzucić np. do pojemnika na psie odchody. A w najgorszym wypadku pakujesz całość do woreczka i czym prędzej udajesz się do domu, albo pierwszej najbliższej toalety. Kiedy wychodzisz na spacer i w tym czasie spodziewasz się grubszej sprawy, wkładasz do pieluchy papierek albo polarowy wkład, żeby w razie czego mieć tą grubszą sprawę w co zawinąć.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Na pewno będzie tak jak mówisz Jednak teraz muszę choć w teorii napocząć temat z każdej strony, żeby czuć się pewniej. Przed chwilą opowiedziałam teściowej o pomyśle i się zachwyciła, a to ona będzie się Leną zajmowała za 2 miesiące. Może nie połączyła jeszcze faktów Moim rodzicom też się pomysł spodobał, nawet przysponsorowali noj ostatnie zakupy! Żyć nie umierać!


  18. #18
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Witaj Trzymisie Znajdziesz tutaj na forum wiele odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości, z czasem to wszystko wydaje się dużo prostsze niż początki W kwestii wyjść i zabezpieczania się, to zawsze możesz brać ze sobą chusteczki nawilżane. Ja ze sobą zabieram na wyjazdy jedną zawsze tę samą paczkę - przydała się nam chyba raz kiedyś w podróży, a tak leży i wciąż jest na czarną godzinę. Co do reszty to erithacus chyba napisała wszystko



  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Ja na tym forum od tygodnia siedzę i wygrzebałam już całkiem sporo informacji tylko praktycznego obycia mi brak. Przyjdzie z czasem!


  20. #20
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trzy_misie Zobacz posta
    Na pewno będzie tak jak mówisz Jednak teraz muszę choć w teorii napocząć temat z każdej strony, żeby czuć się pewniej. Przed chwilą opowiedziałam teściowej o pomyśle i się zachwyciła, a to ona będzie się Leną zajmowała za 2 miesiące. Może nie połączyła jeszcze faktów Moim rodzicom też się pomysł spodobał, nawet przysponsorowali noj ostatnie zakupy! Żyć nie umierać!
    Teraz jesteś ciekawa wszystkiego co dotyczy wielorazówek, rozumiem to doskonale. Wszystko co przeczytasz kiedyś ci sie przyda. To jedna strona medalu. A druga, jesteś pewnie przerażona ogromem wiedzy i wydaje ci się, że momentami przestajesz rozumieć co do czego. To też normalne. To jest coś nowego i nieznanego, stąd niepewność. Trzeba zacząć używać, bo wówczas rozjaśnia sie w głowie całkowicie. Życzę powodzenia i trzymam kciuki.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •