Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 149

Wątek: Przytulendarz 2010 - wielkie rozczarowanie?

  1. #1
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie Przytulendarz 2010 - wielkie rozczarowanie?

    Widział ktoś z was Przytulendarz 2010?
    Szczerze napiszę, ze jestem bardzo rozczarowany. Myślałem, że ja się czepiam ale ostatnio na spotkaniu okazało się, że dziewczyny poruszyły ten temat i wszyscy mieli negatywne opinie o tym projekcie.
    Najpierw pozytywy:
    - bardzo fajny tekst o zaletach noszenia. Jasny, napisany dobrym stylem, ciekawy... Zastanowiło mnie zdanie (cytuję z pamięci): "ludzie noszą w chustach od kilku tysięcy lat" - faktycznie tak jest? Od razu zadałem sobie pytanie czy przez pierwsze kilka milionów lat dzieci były noszone na rękach czy może w chustach ze skóry.
    Reszta to niestety negatywy:
    - słabe lub średnie fotki. Fotka w kalendarzu powinna być idealna warsztatowo, mieć dobrą kompozycję, pomysł/scenariusz i jeszcze to nieuchwytne coś. W tym kalendarzu może jedna fotka spełnia wszystkie te warunki (moim zdaniem fotka tej kobiety w eleganckim stroju z fioletową chustą na tle fioletowego graffiti. Fajny dialog między eleganckim strojem a hipisowska chustą i popisaną ścianą "złej dzielnicy". Wprawdzie na moje niewprawne oko dziecko na tej fotce trochę za mało wpadło no ale niech tam...). Chyba każdej pozostałej fotce czegoś brakuje. Kilka fotek to wręcz wygląda jak fotki zrobione przez przypadkowego przechodnia (przepraszam, może nam Pan zrobić fotkę z Wawelem?)
    - wszechobecna reklama. Producenci chust, nauczyciele, sklepy internetowe... i tak na każdej stronie. To wygląda nie jak kalendarz ale jak katalog
    - w wielkich kwadratach dla kolejnych dni brakuje imion
    Idea chustonoszenia zasługuje na coś znacznie piękniejszego. Tu na forum czasami pojawiają się cudowne fotki - wystarczy coś wybrać.
    Tylko nie piszcie - nie podoba się to zrób lepszy bo się zawezmę i zrobię
    PS
    jeśli czyta to ktoś kto tworzył/współtworzył ten kalendarz - nie gniewajcie się i nie bierzcie tego jako atak personalny. Życzę wam by za rok powstał taki kalendarz, że mi wyjdą.
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Popieram, kolejny kalendarz na rynku, brakuje w nim tego czegoś magicznego z czym wiąże się noszenie w chuście i w sumie ciesze się, że nie skusiłam się na reklamę w nim.



  3. #3
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Mnie się bardzo podoba kalendarz Cieszyńskiego Klubu Kangura - zdjęcia są piękne
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  4. #4
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    - wszechobecna reklama. Producenci chust, nauczyciele, sklepy internetowe... i tak na każdej stronie. To wygląda nie jak kalendarz ale jak katalog


    Mi rzuciło się w oczy głównie to. Dostałam ten kalendarz gratis do zakupów i w takim wypadku jest OK. Ale gdybym go kupiła nie byłabym zachwycona, bo nie lubię płacić za ulotki reklamowe.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    mocne słowa tu czytam
    samego kalendarza nie widziałam, zastanowiło mnie tylko ze 30 stron ma - wiec podejrzewalam ze duzo reklamy w nim musi byc. Moze w zamysle mial byc gratisowy ?
    Ale pierwsze koty za ploty - moze tworczynie znajdą odpoiwednie proporcje za rok ? bo nazwa bombowa !!!
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Agut
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    okolice Grodziska M.
    Posty
    4,325

    Domyślnie

    Mnie osobiscie kalendarz sie podoba i fajnym pomysłem był, ale ..... faktycznie jest za duzo reklamy, faktycznie foty są nie fajne, tylko na Ellevillową i Polekonta sie miło patrzy, teksty średnie.... nooo ale za rok moze bedzie fajniejszy!

  7. #7
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    w kalendarzu sa foty tych, ktorzy zdecydowali sie na taka forme reklamy. i to wlasnie od producentow pochodza te fotografie. no i mi sie bardzo podoba, ze nie wszystkie sa wystudiowane i wystylizowane. bo pokazuja radosc chustonoszenia, bo nie sa sztuczne.
    uwazam tez, ze kalendarz jest kolorowy i ma dobre merytorycznie teksty - to wazne dla tych, korzy byc moze dopiero zaczynaja przygode z chusta.

    oczywiscie fajnie byloby zrobic taki kalendarz charytatywnie i bez reklam.
    w tym roku sie nie udalo, ale kto wie co nam przyniesie kolejny?
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  8. #8
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamka_klamka Zobacz posta
    - wszechobecna reklama. Producenci chust, nauczyciele, sklepy internetowe... i tak na każdej stronie. To wygląda nie jak kalendarz ale jak katalog
    Mi rzuciło się w oczy głównie to. Dostałam ten kalendarz gratis do zakupów i w takim wypadku jest OK. Ale gdybym go kupiła nie byłabym zachwycona, bo nie lubię płacić za ulotki reklamowe.
    Ja też dostałem go "gratis" ale przecież wiadomo, że nic nie jest gratis. Jeśli kupuję 10 pieluch a jedenasta jest gratis to czy ta jedenasta musi być równie dobra jak te 10 czy może być imitacją? Jeśli już w ofercie jest pieluszka + kalendarz gratis to czekasz na kalendarz a nie na katalog.

    Cytat Zamieszczone przez Agut Zobacz posta
    Mnie osobiscie kalendarz sie podoba i fajnym pomysłem był, ale ..... faktycznie jest za duzo reklamy, faktycznie foty są nie fajne, tylko na Ellevillową i Polekonta sie miło patrzy, teksty średnie.... nooo ale za rok moze bedzie fajniejszy!
    jesteś klientem idealnym - teksty średnie, dużo reklamy, foty niefajne a i tak jesteś zadowolona

    Cytat Zamieszczone przez ithilhin Zobacz posta
    w kalendarzu sa foty tych, ktorzy zdecydowali sie na taka forme reklamy. i to wlasnie od producentow pochodza te fotografie. no i mi sie bardzo podoba, ze nie wszystkie sa wystudiowane i wystylizowane. bo pokazuja radosc chustonoszenia, bo nie sa sztuczne.
    uwazam tez, ze kalendarz jest kolorowy i ma dobre merytorycznie teksty - to wazne dla tych, korzy byc moze dopiero zaczynaja przygode z chusta.

    oczywiscie fajnie byloby zrobic taki kalendarz charytatywnie i bez reklam.
    w tym roku sie nie udalo, ale kto wie co nam przyniesie kolejny?
    ja widziałem, że tam jest sporo fotek producentów i tym bardziej mnie to zdziwiło, że to są najlepsze ich fotki.
    Zobacz np na fotkę z taczką - jest fajny pomysł ale
    - dziewczyna mrugnęła oczami
    - kolory nie są takie super ostre
    - brązowa chusta na tle drzew (znacie może wykład gospodarza Anioła o zasłonach: Ja powiesiłem zielone a Pani brązowe i jak to wygląda? Jak gówno w lesie)
    Albo mała fotka faceta bez dziecka w listopadzie - to pasuje bardziej do dowodu niż do kalendarza.
    Część tych fotek może faktycznie jest kolorowa i pokazuje radość noszenia ale to są fotki bardziej na naszą klasę niż do kalendarza. Po kalendarzu ja spodziewam się fotek, które można nazwać dziełami artysty - tu mi tego zabrakło. Przy 12 cudownych artystycznie fotkach zniósłbym nawet te reklamy.
    PS
    fajne są te rysunki zwierzaków z dzieciakami
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    mucha jakos mi sie przyro zrobiło czytając co piszesz .Nie ja jestem pomysłodawcą kalendarza , nie ja go tworzyłam ...ale moja znajoma która jest mamą , chustonoszką z wielkim doświadczeniem , ciepła kobieta o wielkim sercu ,doulą .
    Jest mi przykro że zamaist docenić że ktos coś zrobił takiego pierwszy raz na większą skale potrafisz jedynie "gnoić "

    qrcze , nie chce mi sie wiecej pisać bo jest mi dziwnie przykro
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  10. #10
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Biedronko, ja też znam osoby, które go tworzyły i mimo że bardzo je lubię i cenie to w 100% zgadzam się z muchą- wyszedł katalog reklamowy.



  11. #11
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Biedronko,ja w żadnym razie nie widzę w tekstach muchy gnojenia,a kalendarza nie widziałam,więc chyba jestem obiektywna.
    za to w Twoim poście widzę subiektywizm,żal nie na miejscu.
    jestem zdania,że: tylko dlatego,że ktoś coś pierwszy raz stworzył i chce za to pieniądze,nie należą mu się super ochy i achy.
    nie rozumiem personalizowania kalendarza,stwórca to nie to samo co jego wytwór.co ma do tego bycie "doulą"?
    ochy i achy miałby jakby to za darmo rozprowadzał (przy zakupach to nie jest za darmo-już uprzedzam ewentualne zarzuty),tu przykład radosnej twórczości,która za chwilę przeradza się w bazarek hendmejdowy.
    ktoś coś zrobił,dostał parę pochwał i mimo iż posiada to wady,zaczyna produkcję i sprzedaż.rozumiem,jeśli to byłby jakiś prototyp,urządzenie,które samo nosi,samo przewija etc.,ale sorki,kalendarze sa w każdym kiosku,wystarczy się na nich powzorować.

  12. #12
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    Czy mozna ten kalendarz gdzies obejrzec?

  13. #13
    Chustomanka Awatar vatanaya
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Tricity
    Posty
    766

    Domyślnie

    Biedronka ma racje - tak mysle.
    nie widziałam kalendarza ale chcialam go kupic - w ostatniej chwili pożałowałam kasy i pewnie dobrze zrobilam

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nemhain Zobacz posta
    Biedronko, ja też znam osoby, które go tworzyły i mimo że bardzo je lubię i cenie to w 100% zgadzam się z muchą- wyszedł katalog reklamowy.
    qrcze mimo to jest mi przykro

    Ta sobie myśle że etraz reklamy sa wszędzie ...w gazetach - które kupujemy , w kinach - do których chodzimy , w sklepie- gdzie kupujemy mleko itd...itp....

    Reklamy pewnie były załaczone do kalendarza aby osoby "zielone" mogły łatwo znaleść sklep,dystrybutora który ma dane chusty,orginalne, odpowiednio tkane i piekne i aby miały wybór i wiedziały gdzie szukać .
    Często i gęsto trafiają tu dziewczyny które myślą że jednyną osobą która "produkuje "chusty jest Pani "Pentelka" z allegro albo Bebelulu .
    Mysle że fajnie że mogą dowiedzieć się wiecej i znaleść odpowiednią dla siebie i dowiedzieć się że chusta nie ejst jedyna pomoca do noszenia.
    Ostatnio edytowane przez Biedronka ; 27-01-2010 o 12:49
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    niestety zgadzam się z muchą...

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  16. #16
    Chusteryczka Awatar monika999
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,831

    Domyślnie

    a moze w przyszlym roku powstanie kalendarz ksiazkowy? taki mi sie marzy... Mucha- zacznij juz zbierac zdjecia.
    a w tegorocznym kalendarzu podoba mi sie lista doradcow na ostatniej stronie- kazdy kto ma problemy z wiazaniem na poczatku moze znalezc doradce w swojej okolicy, bardzo mi tego brakowalo gdy rozpoczynalam noszenie w chuscie.
    ja tam daje 4+, swietny pomysl!!! a poczatki przewaznie sa trudne.
    Ostatnio edytowane przez monika999 ; 27-01-2010 o 14:03


  17. #17
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Kalendarz raczej kupowały mamy z forum, które znają chusty i znają sklepy, nie sądzę żeby nowa mama która zastanawia się czy wydać 200 zł na chustę kupowała kalendarz żeby znaleźć sklep.



  18. #18
    Chustomanka Awatar vatanaya
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Tricity
    Posty
    766

    Domyślnie

    taki to ja bym kupila

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    A ja chciałam go nabyć,a tu buuu
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    na przytulendarz cierpliwie czekam, jestem go b. ciekawa

    mucha raczej precyzyjnie wypunktowal co by zmienil
    to jest sensowna krytyka, a tworcy przytulendarza raczej sie uciesza z tego typu uwag, jesli zalezy im na feedbacku

    bo euforie zw. z pojawieniem sie tej publikacji juz widzieli

    wole uczciwa reklame niz ukryty tekst sponsorowany, tak mi sie skojarzylo
    Ostatnio edytowane przez v ; 27-01-2010 o 12:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •