Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 149

Wątek: Przytulendarz 2010 - wielkie rozczarowanie?

  1. #81
    Chustomanka Awatar jamamajka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    W-wa, Centrum
    Posty
    537

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    Poczytałam i jako człowiek z bizu mam jedną wątpliwość, no bo z jednej strony miał byc kalendarz ów nasz, swojski, niewymuskany pod reklamę - ok, to jest pomysł. Potem się jednak firmy w tym reklamują i przysyłają swoje zdjęcia, czyli jednak reklamowy (bo się zgubiłam).

    Wreszcie się okazuje, że druk był sfinansowany z reklam, no to czemu nie jest ów Przytulendarz 2010 za darmo?

    Brzmi to jak casus TVP - i abonament i wpływy z reklam

    Za podjecie trudu tworzenia chylę czoła, za wykonanie nie oceniam bom nie widziała, za pomieszanie źródeł finansowania i idei z biznesem tylko 4-

    Podpisuję się pod tym.
    Ostatnio edytowane przez jamamajka ; 01-02-2010 o 18:21
    Kasia, mama Majki (30.04.2009), doradca po kursie podstawowym Die Trageschule®
    w w w . p r z y t u l m n i e m a m o . p l

  2. #82
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odynka Zobacz posta
    widzisz nemhain po prostu uważam że takie stwierdzenie z ust sprzedawcy jest mało profesjonalne, jak również wyciąganie informacji nt kosztów reklamy, która raczej była przeznaczona dla osób w kalendarzu się reklamujących... i nie myśl, że kogokolwiek bronię czy też że piszę to bo Ciebie osobiście nie lubię - dla mnie to była uwaga bezosobowa - po prostu drażnią mnie takie wypowiedzi... nie czujesz potrzeby i luz - też chciała bym nie czuć potrzeby by się reklamować tylko... ale sama zobaczysz - życie uczy pokory
    może nie jestem profesjonalnym sprzedawcą- trzeba zapytac o to moje klientki, które do mnie wracaja i chyba są zadowolone z usług.
    Ja tylko stwierdziłam, że nie mam potrzeby aby reklamowac sie w tym projekcie, a to czy reklamować sie będę w innym miejscu to moja sprawa.
    Mnie życie już dało nauczkę i doskonale wiem z kim robić interesy a kogo omijać



  3. #83
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Dziewczyny ciężarne i nieciężarne odbiegacie od tematu, bo chyba nie chodzi o to kto się reklamował i za ile, tylko o efekt w postaci kalendarza

    także - sio na priv
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  4. #84
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    Dziewczyny ciężarne i nieciężarne odbiegacie od tematu, bo chyba nie chodzi o to kto się reklamował i za ile, tylko o efekt w postaci kalendarza

    także - sio na priv
    Ja nie zaczęłam i rzeczywiście jeżeli Odynka ma jakies "ale" do mnie to zaproaszam na pw bo forum nie jest od tego.



  5. #85
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    smieszy mnie argument ze to pierwszy kalendarz w PL i przeciera droge. mam kiepski nastroj ale to mnie szczerze rozbawilo. nosz kurcze - kalendarze w PL drukuje sie nie od wczoraj przeciez
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  6. #86
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    grimma pierwszy chustowy na taką skalę - o to mi chodziło przepraszam jeśli nie doprecyzowałam ale naprawdę ciężko mi się skupić pomiędzy jednymi mdłościami a drugimi więc czasem mogę jakieś słowo zjeść...

    a tak pozatym to ja już się nie wypowiadam w tym temacie - powiedziałam co myślę i tyle...

    edit: pozatym ja wyraziłam jedynie swoją opinię jak wszyscy w tym wątku - i tak jak ja się z wieloma nie zgadzam tak wy nie musicie sie zgadzać z moją opinią
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  7. #87
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    rozumiem co mialas na mysli
    chodzi mi o to ze sklad kalendarza to nie pierwszyzna w PL ani fotografia,
    co za roznica czy to koty czy chusty?
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  8. #88
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    Ja w sumie nie wiem o co 5stron dyskusji, bo mój przytulendarz mi się podoba! no dobrze, ciut za dużo reklamy ale wisi sobie w moim domu, wszyscy znajomi którzy przychodzą go oglądają i CZYTAJĄ (tak z grubsza bo nie po to się przychodzi z wizytą żeby czytelnię urządzać, ale jednak), zabrałam go na szkołę rodzenia przy okazji robienia pokazu chustowego i też wzbudził zainteresowanie...

    za rok na pewno będzie lepszy i z uwzględnieniem wniesionych tu konstruktywnych uwag

    I proszę o mnie nie pisać że jestem klientem idealnym (IMO - w domyśle głupim)

    Cytat Zamieszczone przez mucha Zobacz posta
    teksty średnie, dużo reklamy, foty niefajne a i tak jesteś zadowolona i
    Zgadzam się tylko z zarzutem o reklamę, zdjęcia i teksty mi się podobają
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  9. #89
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    ale zadyma
    Ciekawa jestem, ile kalendarzy pojawi sie w nastepnym roku? Cos czuje, ze bedzie z czego wybierac .
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  10. #90
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morepig Zobacz posta
    chętnie Ci napiszę- nie podoba się- zrob lepszy mogę nawet pomóc. ale uprzedzam, nie będzie łatwo. a nasz, polski, i tak jest ładny, w innych krajach sa paskudy dopiero, fotki jak z komórki...
    Można zrobić lepszy i to nie wymaga nie wiadomo jak potężnej pracy.
    Już drugi raz robię kalendarz dla rodziny z Frankiem i wiem coś o robieniu kalendarza Istotna jest kwestia doboru zdjęć (a baza zwykłych, nie katalogowych zdjeć chustowych na forum jest potężna) i dobrego wyboru wykonawcy.
    Nie ma co sie porównywac do paskudnych kalendarzy z innych krajów, tylko ciągnąć do tych najlepszych
    Ostatnio edytowane przez lori ; 02-02-2010 o 01:57
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  11. #91
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Padthai Zobacz posta
    ale zadyma
    Ciekawa jestem, ile kalendarzy pojawi sie w nastepnym roku? Cos czuje, ze bedzie z czego wybierac .
    dobrze myslisz !!!
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  12. #92
    Chusteryczka Awatar lori
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,150

    Domyślnie

    myślę, że dobrym pomysłem jest zrobić forumowy, aby każdy mógł do kupić za jakąś rozsądna cenę (nie koniecznie kupujać chustę)
    W połowie roku mozna założyć odpowiedni wątek organizujący zdjęcia do kalendarza
    no i oczywiście każdy KK także zrobi swój
    http://milimoistudio.pl/ - Mili Moi Studio - fotografia rodzinna, dziecięca, portret
    https://milimoiwbeskidzie.wordpress.com/ - nasze przygody w Beskidzie

    F 2008 L 2010 K 2013 I 2015

  13. #93
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    Nie tylko KK
    Mam nadzieje rowniez ze ten pomysl forumowy nie zaginie
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  14. #94
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sabciass Zobacz posta
    Nie widziałam całego kalendarza, więc się nie wypowiem, ale pokażę wam nasz kalendarz, narażając się na ocenę krytyka kalendarzowego Muchy
    http://klubkangura.com.pl/kalendarz-...skiego-kk-2010
    Cudo ten kalendarz ) Jeśli robicie na sprzedaż za rok to już się pisze

  15. #95
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    od dwoch godzin mam swoj przytulendarz
    to i sie wypowiem dopiero teraz

    fakty

    - nieczytelne kalendarium majowe, za jasne tlo
    - brak fotki z chusta w roli hamaka! idealny to motyw wakacyjny (np. zamiast zdjec klasowych ze szkolenia)
    - brak wyjasnienia na poszczegolnych dniach czemu sa wyszczegolnione; 1-7 sierpnia, 22-28 wrzesnia - to wiem, ale 7 lutego to co jest?

    + kto umie patrzec, ten dojrzy, ze p-rz jest na wesolo: od typografii, prez kolory, po rysunki, calosc dodatkowo radosnie kopnieta italikiem
    + noworodek na poczatek roku - b. fajna idea (tylko czerwona stopa na tle delhi sie slabo odznacza;p) dobrze, ze na koniec sa odchodzace pingwiny, nie trumna przykryta chusta niby calunem
    + zmiany czasu!
    + poreczny, latwo sie go przechowa w 2011 - spokojnie mozna go odlozyc do poczytania (powspominania czasow forumowych?) w przyszlosci
    + cene uwazam za BARDZO ROZSADNA...


    kategoria dodatkowa
    dobilo mnie zdjecie bbll, niedawno byla nowa sesja, why jest fota, ktora wszyscy znaja na pamiec? do tego z fatalnym plecaczkiem? brr.

    podoba mi sie, jest radosny, niewymuszony i ma SPOJNA KONWENCJE.
    co jest dosc istotne. 4 me


    OT
    no i dobrze wiedziec, ze mamy tu krag ekspertow od DTP, projektowania prasowego, fotografii, rynkow wydawniczego oraz kalendarzowego na Europe ))
    Ostatnio edytowane przez v ; 02-02-2010 o 01:21

  16. #96
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez va Zobacz posta
    dobrze, ze na koniec sa odchodzace pingwiny, nie trumna przykryta chusta niby calunem
    ;-D
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  17. #97
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    To ja też dwa słowa:
    - wolę jak cyfry są czarne(ciemne), a nie białe, są IMO lepiej widoczne (maji wrzesień zupełnie nieczytelny)
    - brak mi podstwowych informacji "kalendarzowych" - imieniny, zmiany pór roku itp.
    - zdjęcie ze szkolenia pasuje na stronę z listą doradców, nie w środku
    - nie podoba mi się okładka - ani zdjęcie, ani kolory
    - są zdjęcia lepsze i gorsze, ale nie mam na myśli "profesjonalizmu" ale tego czagoś przyciągającego, zaciekawiającego

    - podobają mi się BARDZO rysunki zwierzaków, ale też ta fiu-bździu wrzucone kwiatuszki, serduszka...
    - jest , chyba zamierzenie, pogodny i nie-śmiertelnie-serio
    - w okienkach/dniach można coś zapisać - ja często to robię

    Podsumowując - nieźle. Raczej się polubimy!
    Julka 2001, Zosia 2007

  18. #98
    Chusteryczka Awatar djdag
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Poznań/Kiekrz
    Posty
    1,716

    Domyślnie

    abstrahując od wykonania i zdjęć w tym kalendarzu (bo może zdjęcia miały być swojskie, a nie artystyczne i taki był zamysł autorek kalendarza), to mnie uderzyła reklama. Dostałam kalendarz jako gratis w sklepie, w którym i tak już właśnie składałam zamówienie i kalendarz potraktowałam jako reklamę producentów, sprzedawców i Trageschule. Gdybym dała za niego 20 zyla, to bym skorzystała z prawa zwrotu i byłabym zła (no chyba, że moje wrodzone lenistwo wzięłoby górę, to byłabym tylko zła).

  19. #99
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sabciass Zobacz posta
    Nie widziałam całego kalendarza, więc się nie wypowiem, ale pokażę wam nasz kalendarz, narażając się na ocenę krytyka kalendarzowego Muchy
    http://klubkangura.com.pl/kalendarz-...skiego-kk-2010
    ja znam te fotki z wcześniejszego wątku
    http://www.chusty.info/forum/showthr...C5%84skiego-KK
    bardzo mi się podobała ta sesja.
    Skrótowa recenzja kalendarza
    najpierw plusy:
    - soczyste kolory
    - kilka super pomysłów na treść fotek
    - i najważniejsze - ten kalendarz jest zwyczajnie radosny. Patrzę i się uśmiecham do tych dzieciaków. Wszystko jest takie przyjazne.
    - swojskość noszenia - te fotki wcale nie są jakoś super artystyczne. Zwyczajnie widać tu fajność i swojskość noszenia, czyli coś, co miało być w przytulendarzu
    Minusy (które w tym przypadku nie przesłaniają plusów ) :
    - wyobraźcie sobie dokładnie te same fotki ale z ciekawszym tłem( powiedzmy łąką). Myślę, że sesja znacznie zyskałaby na tym. Zobaczcie np. na grudzień - 1/3 fotki (i to jej środka) zajmują szare kafelki i ściana. Ja mimo wszystką lubię tą fotkę, no ale z lepszym tłem to już by był ekstra.
    - odrzuciliście z tej waszej sesji kilka super fotek a daliście kilka słabszych. Myślę, że kluczem było to, by każdy znalazł się w kalendarzu. To oczywiście dobry klucz, jeśli robicie kalendarz sami dla siebie. Jeśli kalendarz jest komercyjny, to trzeba bez sentymentów wybrać najładniejsze fotki. Tego chyba szczególnie zabrakło w przytulendarzu. Zabrakło osoby, która by ostro powiedziała: nie obchodzi mnie, że jesteś super mamą, pionierką noszenia, kumpelą... albo wyślesz super fotkę albo nie będzie cię w przytulendarzu.
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  20. #100
    Chusteryczka Awatar sabcia
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Skoczów
    Posty
    2,549

    Domyślnie

    O dzięki ci wielki mucho za twą cenną opinię.

    To pozwól że się jeszcze odniosę do minusów.
    Też chcieliśmy zrobić zdjęcie na łące, ale było kilka przeszkód. Nikt nie chciał się podjąć odśnieżenia tej łaki. Nawet myśleliśmy nad odpowiednim pismem do MZD, żeby choć solą posypali, ale w końcu zrezygnowaliśmy.
    Oczywiście łąka ze śniegiem też może być piękna, gorzej z dzieciakami opatulonymi w kombinezony. Zastanawialiśmy się na tym, żeby w takiej sytuacji karteczki z imionami do kombinezonów poprzypinać, żeby można było potem dzieci w kalendarzu poznać, ale w końcu i ten pomysł spalił na panewce.
    Tak więc widzisz, że mimo naszych szczerych chęci, łąka odpada.

    Zdjęcia do kalendarza były wybierane właśnie w ten sposób, żeby każdy był na zdjęciach, bo to kalendarz dla nas i każda mam chciała mieć w nim swoje dziecko a nie najładniejsze zdjęcia innych dzieci, to chyba oczywiste.
    Zuzanna 06.07.2007
    Liliana 25.06.2009
    Doradca z Doświadczeniem®

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •