Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 149

Wątek: Przytulendarz 2010 - wielkie rozczarowanie?

  1. #61
    Chustonoszka Awatar Lukrecja
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    72

    Domyślnie

    oj, to koniecznie w 2011 zróbcie na sprzedaż, a ja już zapisuję się w kolejce
    mama Dawidka (23.05.2007) i Michałka (28.07.2009)
    Jako rodzice zawsze musimy mieć skrzydła wystarczająco duże,
    aby otoczyć nimi dzieci
    i osłonić je przed krzywdą czy bólem.
    To figuruje w naszym kontrakcie z Bogiem,
    kiedy bierzemy na siebie odpowiedzialność za ich życie.

    Jonathan Carroll

  2. #62
    Chustomanka Awatar vatanaya
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Tricity
    Posty
    766

    Domyślnie

    sabciass - no cudooooooooowny ten wasz kalendarz!!!!!!

  3. #63
    Chusteryczka Awatar manteiga
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Gocławek
    Posty
    1,658

    Domyślnie

    Dzięki Mucha za dwie rzeczy:
    - po pierwsze za poruszenie tematu
    - po drugie za uświadomienie mi, że powinnam odważnie poruszać na tym forum kwestie, które mnie gryzą, a nie czekać w kątku aż ktoś zrobi to za mnie, a ja wtedy mogę tylko przyznać rację. I się dopisać co najwyżej.
    W pierwszym chustowym zrywie zamówiłam kalendarz u Odynki. Jak wreszcie doszedł, Mąż zobaczył na ścianie i pyta "dostałaś czy kupiłaś?". Mówię "kupiłam", jak się zapytał za ile, to Mu nie powiedziałam, bo było mi głupio przyznać że kosztował 20zł. Jako gratis byłby OK, ja jednak inaczej traktuję gratisy, bo coś może być tylko do tego celu stworzone. Jako produkt do kupienia, pozostawia sporo do życzenia. Z minusów niewymienionych - z odległości 3 metrów (tyle dzieli moje biurko z komputerem od ściany na której wisi) nie widać w ogóle dat, generalnie mało co widać w "warstwie kalendarzowej". A ja często zerkam na datę, w końcu po to mam kalendarz...
    Uważam, że jednak większość osób kupiła Przytulendarz bo już zna ideę chustowania, bo czuje się częścią chustowego świata. Jesli ktoś dostał go jako gratis od chustomamy forumowej, to namiary na doradców, producentów mógł dostać od tejże mamy. Podobnie w Klubach Kangura.
    Kalendarz prezentowany przez Sabciass mozna zamówić do wykonania na Allegro - kupiłam taki projekt ze zdjęciami rodzinnymi i sprawdza się super. Do czego zmierzam? Patent był sprawdzony, choć niekoniecznie oryginalny, ale i nie musiał wcale taki być. Był fajny pomysł i fajna realizacja, a tego w przypadku Przytulendarza brakuje.


    Cytat Zamieszczone przez vatanaya Zobacz posta
    sabciass - no cudooooooooowny ten wasz kalendarz!!!!!!
    Tomaszek - 23.09.2009r., Klara - 23.09.2015r.
    Ach, to życie, jak trzeba to staje na wysokości zadania

  4. #64
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    no to ja się wypowiem bo towarzyszyłam kalendarzowi od poczęcia, mój chłop jest na rozkładówce itp.

    układ i kolorystyka- extra! genialne.
    reklama- taka była idea. druk za wpływy z reklamy
    zdjęcia producentów- był wymóg jakie mają być zdjęcia- producenci poprzysyłali inne, niezgodne zupelnie z wytycznymi. poza ellevilem i moim zdaniem hopkiem (czerwcem) i manduką.. aaa i maj jest genialny z tym kangurem!. piekne jest zdjęcie Petisu, ale my- forumowcy- już je dobrze znamy.
    zdjecia z założenia nie miały być jak z folderu reklamowego, tylko tak właśnie jak piszesz- proszę mi zrobić zdjęcie na Wawelu i stad widać różnicę między sesyjnymi zdjęciami ellevilla, didymosa i bebelulu. z tym że imo ellevil i bebelulu mają super a didek blee no ale to wiadomo ze co się komu podoba.
    chętnie Ci napiszę- nie podoba się- zrob lepszy mogę nawet pomóc. ale uprzedzam, nie będzie łatwo. a nasz, polski, i tak jest ładny, w innych krajach sa paskudy dopiero, fotki jak z komórki... no ale nie mam juz do takich dostepu wiec nie zeskanuje

    no i ja sie przyczepie do dwoch fotek okladkowej- mnie sie nie podoba. i stopki dziecka mam ladniejssza fotke. ale to znowu nieobiektywne bo kazdy woli stopki swojego noworodka


    Cytat Zamieszczone przez mucha Zobacz posta
    Widział ktoś z was Przytulendarz 2010?
    Szczerze napiszę, ze jestem bardzo rozczarowany. Myślałem, że ja się czepiam ale ostatnio na spotkaniu okazało się, że dziewczyny poruszyły ten temat i wszyscy mieli negatywne opinie o tym projekcie.
    Najpierw pozytywy:
    - bardzo fajny tekst o zaletach noszenia. Jasny, napisany dobrym stylem, ciekawy... Zastanowiło mnie zdanie (cytuję z pamięci): "ludzie noszą w chustach od kilku tysięcy lat" - faktycznie tak jest? Od razu zadałem sobie pytanie czy przez pierwsze kilka milionów lat dzieci były noszone na rękach czy może w chustach ze skóry.
    Reszta to niestety negatywy:
    - słabe lub średnie fotki. Fotka w kalendarzu powinna być idealna warsztatowo, mieć dobrą kompozycję, pomysł/scenariusz i jeszcze to nieuchwytne coś. W tym kalendarzu może jedna fotka spełnia wszystkie te warunki (moim zdaniem fotka tej kobiety w eleganckim stroju z fioletową chustą na tle fioletowego graffiti. Fajny dialog między eleganckim strojem a hipisowska chustą i popisaną ścianą "złej dzielnicy". Wprawdzie na moje niewprawne oko dziecko na tej fotce trochę za mało wpadło no ale niech tam...). Chyba każdej pozostałej fotce czegoś brakuje. Kilka fotek to wręcz wygląda jak fotki zrobione przez przypadkowego przechodnia (przepraszam, może nam Pan zrobić fotkę z Wawelem?)
    - wszechobecna reklama. Producenci chust, nauczyciele, sklepy internetowe... i tak na każdej stronie. To wygląda nie jak kalendarz ale jak katalog
    - w wielkich kwadratach dla kolejnych dni brakuje imion
    Idea chustonoszenia zasługuje na coś znacznie piękniejszego. Tu na forum czasami pojawiają się cudowne fotki - wystarczy coś wybrać.
    Tylko nie piszcie - nie podoba się to zrób lepszy bo się zawezmę i zrobię
    PS
    jeśli czyta to ktoś kto tworzył/współtworzył ten kalendarz - nie gniewajcie się i nie bierzcie tego jako atak personalny. Życzę wam by za rok powstał taki kalendarz, że mi wyjdą.

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  5. #65
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Aniu, sorry. ale kto jak kto, majacy mozliwosc zareklamowania sie w nim i znajacy sprawe od samego poczatku, nie powinnas się chyba dziwic, nie? skoro kalendarz JEST formą reklamy ze względu na to ze ZA COŚ go trzeba wydać (nie mala kasa!) to chyba wiadomo że nie będzie bezreklamowy? no hello.
    i od mojej strony eot bo niepotrzebnie sobie cisnienie podnoszę.
    Cytat Zamieszczone przez nemhain Zobacz posta
    Biedronko, ja też znam osoby, które go tworzyły i mimo że bardzo je lubię i cenie to w 100% zgadzam się z muchą- wyszedł katalog reklamowy.

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  6. #66
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    ja tylko napiszę, że kalendarz KK to jest właśnie to o co chodzi - piękny po prostu !!! brawo dziewczyny!!
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  7. #67
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morepig Zobacz posta
    Aniu, sorry. ale kto jak kto, majacy mozliwosc zareklamowania sie w nim i znajacy sprawe od samego poczatku, nie powinnas się chyba dziwic, nie? skoro kalendarz JEST formą reklamy ze względu na to ze ZA COŚ go trzeba wydać (nie mala kasa!) to chyba wiadomo że nie będzie bezreklamowy? no hello.
    i od mojej strony eot bo niepotrzebnie sobie cisnienie podnoszę.
    Marta wydanie takiego kalendarza to naprawdę nie są wielkie kwoty to raz, a dwa znając właśnie sprawę od początku nie zdecydowałam sie na reklamę w nim.

    Tym bardziej powinien być lepiej zrobiony, przynajmniej ze względu na reklamodawców, którzy płacili za reklamę w nim.
    Ostatnio edytowane przez nemhain ; 01-02-2010 o 16:06



  8. #68
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    wiesz co. zrobienie DOBRYCH wizytowek 1000 sztuk to min 500zl. takich 2 kolor plus folia. sam druk.
    wiec jesli nawet budzet byl 20tys czy 30 (nie mam pojcia jaki ani ile kto dal) to nie jest to wielka kwota.
    poza tym idąc tropem muchy- teraz powinnismy przesledzic profesjonalnosc layoutu sklepof forumek, bo od razu widać kto ma profesionalny a kto nie. tylko po co.
    to mial byc kalendarz pokazujacy-
    1-chusta jest fajna
    2-rozne firmy dzialajace w pl
    3- rozne sklepy i doradcow
    4- zrodla informacji o chustonoszeniu.

    i cel osiagniety, imo.

    mucho drogi- pokaż mi swoje ładne zdjęcie z wakacji z dzieckiem w chuscie, pls. a potem pogadamy

    Cytat Zamieszczone przez nemhain Zobacz posta
    Marta wydanie takiego kalendarza to naprawdę nie są wielkie kwoty to raz, a dwa znając właśnie sprawę od początku nie zdecydowałam sie na reklamę w nim.

    Tym bardziej powinien być lepiej zrobiony, przynajmniej ze względu na reklamodawców, którzy płacili za reklamę w nim.

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  9. #69
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morepig Zobacz posta
    wiesz co. zrobienie DOBRYCH wizytowek 1000 sztuk to min 500zl. takich 2 kolor plus folia. sam druk.
    wiec jesli nawet budzet byl 20tys czy 30 (nie mam pojcia jaki ani ile kto dal) to nie jest to wielka kwota.
    poza tym idąc tropem muchy- teraz powinnismy przesledzic profesjonalnosc layoutu sklepof forumek, bo od razu widać kto ma profesionalny a kto nie. tylko po co.
    to mial byc kalendarz pokazujacy-
    1-chusta jest fajna
    2-rozne firmy dzialajace w pl
    3- rozne sklepy i doradcow
    4- zrodla informacji o chustonoszeniu.

    i cel osiagniety, imo.

    mucho drogi- pokaż mi swoje ładne zdjęcie z wakacji z dzieckiem w chuscie, pls. a potem pogadamy

    Marta, przeczytaj jeszcze raz ten wątek ze zrozumieniem. Tutaj jest napisane, że kalendarz został zle zrobiony, zdjęcia, grafika itd skoro pomysłodawca nie miał kasy na zrobinie go porządnie to mógł w ogóle nie zabierać sie za niego.



  10. #70
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    robiłam kalendarz z rodzinnymi fotkami (zamawiany z allegro)
    za format A4 płaci się około 30 zł
    gdybym zamawiała iles tam sztuk a nie jeden pojedyńczy to pewnie było by taniej bo o rabat by sie można było upomnieć.
    Nie są to jakieś wielkie kwoty.

    I na prawdę można zrobić śliczny kalendarz za tą kwotę.

    Nie mam przytulendarza więc nie wypowiadam się czy jest on dobry czy nie, natomiast mogę napisać co można zrobić za taką kwotę.
    Mama Kubusia i Basi

  11. #71
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cholercia tyle ten kalendarz budzi emocji, że muszę go obejrzeć Kto mnie zaprosi na wspólne ogladanie kalendarza?


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  12. #72
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Cholercia tyle ten kalendarz budzi emocji, że muszę go obejrzeć Kto mnie zaprosi na wspólne ogladanie kalendarza?
    Zapraszam



  13. #73
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nemhain Zobacz posta
    Zapraszam
    Super To się na pw umówimy


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  14. #74
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    sabciass- jak obejrzałam październik i czerwiec to stwierdziłam że słowo "zamotany" nabrało nowego sesnu
    piekne zdjecia i fajny kalendarz
    Ostatnio edytowane przez lola_22 ; 02-02-2010 o 00:11
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  15. #75
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    A. Ł
    Posty
    746

    Domyślnie

    sabciass Super fotki! jak wydrukowany wygląda równie dobrze co na kompie to na prawdę ekstra.

  16. #76
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Poczytałam i jako człowiek z bizu mam jedną wątpliwość, no bo z jednej strony miał byc kalendarz ów nasz, swojski, niewymuskany pod reklamę - ok, to jest pomysł. Potem się jednak firmy w tym reklamują i przysyłają swoje zdjęcia, czyli jednak reklamowy (bo się zgubiłam).

    Wreszcie się okazuje, że druk był sfinansowany z reklam, no to czemu nie jest ów Przytulendarz 2010 za darmo?

    Brzmi to jak casus TVP - i abonament i wpływy z reklam

    Za podjecie trudu tworzenia chylę czoła, za wykonanie nie oceniam bom nie widziała, za pomieszanie źródeł finansowania i idei z biznesem tylko 4-
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  17. #77
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    246

    Domyślnie

    Swój egzemplarz kupiłam u Odynki. Podoba mi się idea przytulendarza, ale Mucha ma w 100% rację, szczególnie jeśli chodzi o liczne niedociągnięcia.. Tak naprawdę, jest to w moim odczuciu, kalendarz główniereklamowy, w którym propagowanie idei chustonoszenia zeszło na dalszy plan. Reklama na każdej stronie to jednak lekka przesada. Całkowicie podzielam też zdanie Yanellee.

    Cytat Zamieszczone przez yanettee Zobacz posta
    ale... tak sobie pomyślałam czy to nie powinno być tak, że jeśli reklamodawca płaci za takie reklamy to kalendarz powinien być darmowy ?
    Lub jeśli kalendarz jest do kupienia za pewną kwotę to czy nie powinno w nim nie być reklam ?
    Nie wystarczy zarobić na jednej stronie reklamodawca/nabywca kalendarza?

    Ja też nie lubie jakoś za ulotki reklamowe płacić, nich płaci za nie ten kto sie chce zareklamować.
    Najbardziej rozczarowana byłam widząc zdjęcia, które już wielokrotnie widziałam na forum i w necie. Miałam nadzieję, że kupując przytulendarz kupuję nowy pomysł, a kupiłam "odgrzewane" fotki.
    Dużym plusem jet jednak lista doradców i tekst ogólny.

  18. #78
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    ja miałam się nie wypowiadać ale... powiem Wam tak - jako użytkownik kalendarza - podoba mi się, kilka niedociągnięć pewnie też znajdę ale nie pod takim kątem go kupiłam dla siebie... pozatym jest to pierwszy taki pomysł na taką skalę więc może warto zastanowić się nad sugestiami po prostu? myslę, że będą wzięte pod uwagę przy kolejnej edycji
    po trzecie przy tak dużym nakładzie nie zawsze i nie wszystko wychodzi tak jak wyjść powinno i by się chciało - wiem cos o tym...
    no ale ja nie mam zamiaru nikogo tłumaczyć bo mimo, ze osoby, które tworzyły kalendarz znam to traktuję go jako kolejny ciekawy produkt w moim sklepie to bardzo fajnie zebrane informacje nt organizacji, producentów czy sprzedawców propagujących noszenie i sprzedających chusty - takie jest moje zdanie... generalnie zawsze pierwszy kto wpadnie na pomysł i go zrealizuje ma najtrudniejszą drogę do przetarcia - potem jest łatwiej bo wszyscy uczą się na błędach poprzednika... znam to doskonale z autopsji...

    zdań nt Przytulendarza pewnie będzie tyle ilu jego Klientów - tak to już jest... niektóre są mądre i warte wzięcia pod uwage, niektóre mniej istotne... pamiętajcie też, że korzystając z gotowych form kalendarzy musicie wykupić prawa autorskie do dystrybucji komercyjnej i wielokrotnego powielania zakupionego szablonu... przykładowo: wybrany obrazek na istocku kosztuje zalozmy 100zl, a na wylacznosc od 5tys w gore - rozumiecie różnicę?

    natomiast uważam osobiście że sprzedawca, który mówi "cieszę się że nie zapłaciłam za reklamę i mojej firmy tam nie ma" posuwa się o krok za daleko lub po prostu nie zalezy mu na reklamie albo przewrotnie chce właśnie zwrócić uwage na swoją osobę czy też swoją firmę... dla mnie to mało profesjonalne podejście... ale to moje zdanie...

    ja kalendarza przed otrzymaniem i zakupem nie widziałam a mimo wszystko cieszę się że go posiadam i że za reklamę zapłaciłam - to dla mnie jako sprzedawcy kolejny sposób na poinformowanie że jestem i czym się zajmuję a dla mnie osobiście to bardzo ważne...

    to tyle ma do powiedzenia kobieta w ciąży, która właśnie dzięki ciąży odważyła się cokolwiek napisać

    aha jeszcze jedno - kalendarz tworzyły znane nam osoby, nasze forumowe koleżanki i mogę się tylko domyślać jak dużo pracy włożyły w jego stworzenie i jak bardzo przeżywały jego ukazanie się... sa to osoby noszące od lat, związane w taki czy inny sposób z noszeniem i chustami, osoby, które należą do organizacji propagujących noszenie... dla nich ten kalendarz to taki ich mały sukces - takie ich dziecko i uwierzcie mi że na pewno są z niego dumne... dlatego tym bardziej mi przykro - przez szacunek dla nich - jak czytam niektóre wypowiedzi... ale już sie tak przyjęło, że rzucić przysłowiowym kamieniem jest niezmiernie łatwo... eot z mojej strony...
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  19. #79
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    "
    natomiast uważam osobiście że sprzedawca, który mówi "cieszę się że nie zapłaciłam za reklamę i mojej firmy tam nie ma" posuwa się o krok za daleko lub po prostu nie zalezy mu na reklamie albo przewrotnie chce właśnie zwrócić uwage na swoją osobę czy też swoją firmę... dla mnie to mało profesjonalne podejście... ale to moje zdanie.."

    To chyba do mnie skierowane jest. Odynko ja po prostu nie czuje potrzeby żeby reklamować sie w tym kalendarzu, te 200 zł które miałabym na nią przeznaczyc wolę zainwestować w reklame w innym miejscu. Nie reklamuję sie w nim ani jako sprzedawca ani doradca chustowy i naprawdę się cieszę, że mnie w nim nie ma i nie rozumiem co mas zna mysli twierdząc, że posuwam sie tym stwierdzeniem o krok za daleko, mogłabys mi to wytłumaczyć??



  20. #80
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    widzisz nemhain po prostu uważam że takie stwierdzenie z ust sprzedawcy jest mało profesjonalne, jak również wyciąganie informacji nt kosztów reklamy, która raczej była przeznaczona dla osób w kalendarzu się reklamujących... i nie myśl, że kogokolwiek bronię czy też że piszę to bo Ciebie osobiście nie lubię - dla mnie to była uwaga bezosobowa - po prostu drażnią mnie takie wypowiedzi... nie czujesz potrzeby i luz - też chciała bym nie czuć potrzeby by się reklamować tylko... ale sama zobaczysz - życie uczy pokory

    edit: jeszcze jedno - jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości do moich wypowiedzi czy też będziesz chciała mi coś powiedzieć to zapraszam na priv bo jak wiecie nie lubie publicznych przepychanek
    Ostatnio edytowane przez odynka ; 01-02-2010 o 18:18
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •