Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jedwabne - co wybraĂŚ?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Jedwabne - co wybrać?

    Dziewczyny myslałam, że juz troche się znam na chustach, ale jak przyszło do decyzji żeby kupic cos nowego to oczywiscie nic nie wiem jak sie okazuje I jak zawsze prosze Was o pomoc

    A o co chodzi? chcę zrobić wieksze zakupy chustowe. Huraaa!!! I tak, chcialabym kupić kółkową jedwabną, poucha lnianego albo bawełnianego i nosidło ( tak na przyszlość już bo teraz mam kasę wolną a potem pewnie juz bedzie jej mniej ). Zacznę od nosidła - czy Patapum Baby czy Manduca?
    A pouch? Cos z Hotslings czy Kangoogoo ( tylko nie wiem jak sie mają do siebie ich ceny )? No i kółkowa jedwabna - czy Zolowear czy Kangoogoo ( tu tez kwestia ceny )? A może jeszcze inne kółkowe albo pouche? Mam metlik w głowie. I jeszcze jedno pytanie, pewnie głupie Czy jedwab nie wyślizguje sie z kółek? Nie trzeba często dociągać?


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Piekne sa zolowear, piekne jedwagne od Agnieszki A moze by tak kupic jedwab i poprosic Marte (oppamame), aby ci uszyla jedwabna.. Marta dla nas uszyla piekna czerwona jedwabna z eleganckim ogonem, byla to chusta na Boze Narodzenie, jestem z tej chusty bardzo zadowolona, choc nie nosze w niej czesto, bo to taka bardziej wyjsciowa chusta Choc jak nadejda upaly, to napewno nie jeden raz zaloze, bo jedwab jest swietny na lato.

    Co do nosidel ergonomicznych, to mysle, ze Manduca bedzie dla was lepsza na dluzsza mete (ma regulowany panel)

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Ruda
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    to tu to tam :)
    Posty
    3,181

    Domyślnie

    Jedwabne są piękne jedne i drugie - myślę, że w tym przypadku powinnaś kierować się tylko tym, który egzemplarz najbardziej ci sie podoba
    Udanych zakupów
    Hania - 01.01.2007 r.
    http://okiemrudej.wordpress.com/

  4. #4
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    miałam przez chwilę z jedwabiem i mi się troszkę ślizgało,może coś nie tak robiłam?
    czysta bawełna,mam annę storcza, miałam kangoogoo,nie ślizga mi się zdecydowanie.
    ja czekam na wolną kasę i zdecydowanie manduca (najlepiej czerwona,choć są u vegi beżowe) -poza tym linda to spec od nosideł,słuchaj się jej
    z kangoogoo koniecznie kółka aluminiowe ringslings bo metalowe są jednak w porównaniu z alu sporo cięższe.
    a pouch- kup len i daj do szycia krawcowej,zajmie jej to godzinkę,sama szyłam to wiem.(opis u oppamamy)
    a najlepiej wal do oppamamy i poproś o kółkową i poucha

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Moze uda mi sie zrobic fotke naszej kolkowej, ktora szyla nam Marta, Marta.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    oki, znalazlam fotke z Wigilii, tutaj Savka z Orlando. Kolka jeszcze srebrne, ale Marta ma teraz czerwone i wymieni mi na czerwone alu.


    Poprosilam Marte, aby uszyla ramie ala SBP, czyli takie z zakladkami. Bardzo lubie to ramie, jest super wygodne.
    Chusta jest dluga i ma drugi kawalek materialu doszyty do ogona, taki zloto-czerwony. Postaram sie wkleic te fotke pozniej

  7. #7
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Jak zwykle jestescie nieocenione Dzieki za rady. Zbyt wiele chust i nosidel mi sie podoba a kasy zdecydowanie za malo. Myslałam żeby cos dac do uszycia, ale chyba kupię gotowe bo nie mam w pobliżu sklepów z materialami a po centrum nie mam za bardzo jak pochodzić żeby coś fajnego upolować
    Co do kółek - pewnie, że aluminiowe Nie dość, że lekkie to jeszcze ladne

    Linda, masz fajowe dzieciaki. A Orlinek jest bardzo do Ciebie podobny No a chusta też do pozazdroszczenia
    A dokladniej to o co chodzi z tym ramieniem SBP?


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Ramie SBP to skrot od Sleeping Baby Productions, firmy, ktora wymislila taki rodzaj ramienia do chusty kolkowej. Nie wiem jak dokladnie to wytlumaczyc, moze szyjaca mama lepiej to zrobi... Takie ramie ma zachodzace na siebie zakladki. Mam dwie chusty kolkowe (te jedwabna i przerobione indio) z takim wlasnie ramieniem i bardzo je sobie chwale.

    Oto strona www. Tam jest wszystko dobrze wytlumaczone
    http://www.sleepingbaby.net/construction.php

    A tutaj Jan tlumaczy jakie sa rodzaje ramion w chustach kolkowych, tekst jest po angielsku, ale sa tez diagramy i rysunki
    http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/shoulders.html

  9. #9
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Dzieki za linki. Już rozumiem o co chodzi z tym ramieniem

    Milego dzionka


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •