Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: Babylonia BB Slen vs Storchenwiege Leo

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    14

    Domyślnie Babylonia BB Slen vs Storchenwiege Leo

    Czym się różnią - Babylonia BB Slen vs Storchenwiege Leo? Która lepsza dla początkującej, chcącej się zamotać

  2. #2
    Chusteryczka Awatar witbor
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,055

    Domyślnie

    Obydwie fajne... Leo chyba odrobinę bardziej chwalony przez użytkowniczki (ja nie miałam szczęścia nawet macać ) BabyloniE miałam w rękach - na lato super, dobrze się dociąga i nie osiada, no i te kolory... Leo chyba jest bardziej miękki, bo BB wydała mi się ciut sztywna (w porównaniu do mojego superzłamanego Didka )
    Wanda, mama Zofii, Malwiny, Mai, Franka, Antka, Marysi i Józefka oraz Anieli (6tc) i Szymona (17tc)

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja niestety nie macałam jeszcze żadnej chusty. Dopiero zaczynam się wciągać Do tych dwóch rodzajów ograniczyłam się na podstawie recenzji i ankiet - które są na tym forum. Myślę, że chusta będzie przydatna zdecydowanie i głównie latem - więc cienka powinna być jak najbardziej.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    IMO obie ok, leo bardziej miękki, babylonia znacznie ładniejsze kolory.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    14

    Domyślnie

    Czyli którą nie kupię, będzie ok Osobiście bardziej cenię "funkcjonalność" niż kolory.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar witbor
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,055

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biblio5
    Czyli którą nie kupię, będzie ok
    Będzie bardzo OK
    Wanda, mama Zofii, Malwiny, Mai, Franka, Antka, Marysi i Józefka oraz Anieli (6tc) i Szymona (17tc)

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    14

    Domyślnie

    no to chyba faktycznie pozostaje mi się teraz kierować kolorem Chociaż tu prosta sprawa - widzę siebie tylko w jednolitej.

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    14

    Domyślnie

    jeszcze tylko pytanie o grubość chusty - czy są porównywalne? Czy któraś jest cieńsza?

  9. #9
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Grubość porównywalna.
    Różnicę widać chyba raczej w splocie i wrażeniach dotykowych.
    Leoś jest bardziej ścisły, jakby mniej "przewiewny", ale z kolei milutki i mięciutki w dotyku.
    Babylonia jest "na oko" luźniej tkana (ale różnice mogą być minimalne), jakby lżejsza.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dziekuję Wam za odpowiedzi. Ta zielona papryczka faktycznie fajna Na pewno dam znać co kupiłam

  11. #11
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,994

    Domyślnie

    Zamierzam nabyć BB do posiadanego Leosia więc będę mogła się wypowiedzieć niedługo. Tylko dziwię się, że piszecie iż Leoś ma niewielki węzeł, moim zdaniem ma duży (gruby), albo ja coś źle robię W BB spodziewam się znacznie mniejszego


  12. #12
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    He, he, w porównaniu ze "starą" Nati, Hoppem i Laną Leoś ma mniejszy węzeł, ale bez przesady. Mały będzie chyba tylko w bardzo cienkich chustach - Vatanai, Bebinie, Ellaroo ...
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  13. #13
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kajkasz1
    He, he, w porównaniu ze "starą" Nati, Hoppem i Laną Leoś ma mniejszy węzeł, ale bez przesady. Mały będzie chyba tylko w bardzo cienkich chustach - Vatanai, Bebinie, Ellaroo ...
    Czyli Babylonia nie jest cieńsza od Bebiny? Mam Znaki Zodiaku, ale myślałam czy by sobie BB na lato nie sprawić, bo czytałam, że taka cieniutka... A teraz to już sama nie wiem...


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  14. #14
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,764

    Domyślnie

    a co sadzicie o porownaniu inki i BB? ktora wypada lepiej - chodzi i nosnosc, dociaganie, "czepliwosc" ,itp. nie o kolory.

    matka czworga
    i psa


  15. #15
    Chustomanka Awatar pulcheria
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    587

    Domyślnie

    Miałam okazję przetestować BB, a na co dzień mam Leosia i ten drugi mnie osobiście bardziej "leży". Babylonia jest dla mnie taka jakby "za śliska", Leoś bardziej mięciutki w dotyku.
    Ania, mama Jaśka (26.08.04), Zuzi (14.03.08), Jagódki (18.04.16) i Józia (31.01.19)

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wegielek
    a co sadzicie o porownaniu inki i BB? ktora wypada lepiej - chodzi i nosnosc, dociaganie, "czepliwosc" ,itp. nie o kolory.
    w tym porownaniu mi Inka lepiej wypada, ale Inka grubsza. BB niedaleko za nia, dla niewprawnego oka moze nie byc roznicy (pomijajac grubosc)

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    14

    Domyślnie

    and the winner is.... Leo - tak jakoś podsumowałam wszystkie za i przeciw i tak mi wyszło. Mam nadzieje ze dzidzia da sie zamotać na maksa Dziękuję bardzo za wszystkie uwagi. Na pewno dam znać jak moje pierwsze próby z chustowiązaniem. Pozdrawiam.

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Babylonia BB i Storchwiege Leo

    Hej,

    podbijam temat, bo właśnie stoję przed dylematem: Babylonia BB i Storchwiege Leo.
    Czy są jakieś nowe szczęśliwe użytkowniczki tych chust?
    Zamierzam kupić jedną albo drugą, zależy mi nie na kolorze ale na funkcjonalności (łatwość wiązania, nieopadanie dziecia, wygoda dla dziecia i mnie, przewiewność).
    Dopiero zaczynam chustową przygodę, ale nie zamierzam zostać chusto-zakupo-holiczką i wolałabym zostać przy jednym egzemplarzu do końca chuszczenia się.
    Którą w takim razie wybrać (by sprawdziła się przy malutkim i większym Ciężarku, także na dłuższe wypady)?
    Jakie mają największe wady (ponoć Babylonia się mechaci)...
    Będę baaardzo wdzięczna za najświeższe wiadomości

    Pidodi

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    zarówno babylonia, jak i leoś się trochę mechacą, ale BB chyba bardziej.
    jeśli chodzi o funkcjonalność, to ja jednak polecam leosia.
    BB jest dość śliska, jakby chłodna w dotyku, więc super na lato (leoś też, bo przewiewny), ale IMO tylko dla małych dzieci. splot jest dość sztywny, nie pracuje za dobrze, więc przy większym ciężarku wpija się we wrażliwe ramiona.
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    - byłam zachwycona babylonią, póki jania nie osiągnęła 10 kg. dalej się nie dało...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •