Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Otulacz dla niemal dwulatków

  1. #1
    Chustonoszka Awatar aniouek
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    130

    Domyślnie Otulacz dla niemal dwulatków

    Witam jestem mama 21miesięcznych bliźniaków. Doszłam do wniosku że pora wziąść się porządnie za odpieluchowanie. Zastanawiam się jakie otulacze kupić żeby chłopcy zrozumieli co znaczy mokra pielucha. Chłopcy ważą 12,5 i 13,2kg. Znalazłam kilka otulaczy w cenach do przyjęcia dla mnie: Tots Bots, BAMBINO MIO, NATURE BABIES. Ten ostatni występuje równiez w wersji xl ale nie wiem czy nie był by za wielki na pupki chłopaków. Do otulacza zamierzam używać tetry i flaneli. Poradzcie cos doswiadczone mamy. I jeszcze pytanie czy warto inwestować w pieluchy wielorazowe przy tak dużych dzieciach. Zainteresowała mnie oferta AIO w zestawie po 20 pieluch.
    Ostatnio edytowane przez aniouek ; 18-01-2010 o 01:06

  2. #2
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    tots bots 2 jest dość duży, ja już go nie mam bo miałam wrażenie, że moje dziecko nigdy do niego nie dorośnie.
    Możesz kupić wielorazowe kieszonki czy AIO na nocki i na spacery, a w domu tetra/flanelka +otulacz.
    Pieluszki AIO długo schną, chociaż są najłatwiejsze w obsłudze
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  3. #3
    Chustonoszka Awatar aniouek
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    130

    Domyślnie

    Alajakubik dziękuje za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie czy te pieluchy AIO bez wkładów moge stosować jako otulacz? Róznia sie one jakos od zwykłych otulaczy? Może nie warto inwestować w otulacze tylko od razu kupić zestaw AIO. Mam też pytanie co do wielkości AIO, używałyscie ich przy tak duzych dzieciach? I jak z chłonnościa czy tylko długoschnący babmbus wchodzi w grę czy lepiej kupić szybkoschnącą mikrofibrę.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    AIO, czyli All In One, to pieluszka z wszytym wkładem chłonnym więc nie da się jej używać jako otulacza Myślę, że chodzi Ci o kieszonki. W sumie chyba można spróbować używać jej jako otulacza, tzn. wkład chłonny (czy np. tetrę, flanelę czy nawet formowankę) można położyć na wierzch, tak, żeby pupa czuła mokro.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  5. #5
    Chustonoszka Awatar aniouek
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    130

    Domyślnie

    Hmmm czytam w opisie tych pieluszek że Pop-in maja wewnętrzna część pieluszki przymocowaną za pomocą nap do otulacza. Czyli na mój rozum po odpieciu mam sam otulacz. Ale ja na żywo nie widziałam tych pieluch więc tylko teoretyzuje i własnie dlatego zasięgam opinii doświadczonych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •