Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: jaki najlepszy otulacz do prefoldów (duży)?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie jaki najlepszy otulacz do prefoldów (duży)?

    Potrzebne mi są nowe otulacze i nie wiem co wybrać. Używam tylko prefoldów bambino mio i do tej pory używałam ich otulaczy, kupowanych stacjonarnie. Ale dziecko mi urosło i tych 12kg+ nie mogę tu dostać, więc muszę zamawiać. Zatem może ktoś doradzi mi jakie są najlepsze otulacze właśnie do prefoldów? I w dodatku jak jest z rozmiarami? Wierzyć opisom w kg czy są zawyżone/zaniżone?
    Ostatnio edytowane przez joasiap79 ; 15-01-2010 o 15:44
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

  2. #2

    Domyślnie

    ja także przyłączam sie do pytania
    kupiłam one size ale sie nie sprawdzaja
    mam tez bambino mio ale nie mam ich otulaczy, ktore powinnam wybrac
    niunia wazy 4kg

  3. #3
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    ja polecam otulacze imse vimse, rewelacyjne są, nigdy mnie żaden nie zawiódł
    na 4kg to rozmiar NB powinien być ok, zależy od budowy dziecka
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 15-01-2010 o 18:57

  4. #4
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    a jeszcze polecam wątek o otulaczach http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=2037

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    czytałam ten wątek, ale on w większości dotyczy małych rozmiarów, a ja potrzebuję dużego. Karolina waży już 12,5kg i ma ok. 90cm. Poza tym tam pod koniec jest dużo na temat wełenki, a ja PULa poszukuję. A niektórych to już nawet nie ma, np. tootsBots już zmienił model.
    Więc ponawiam pytanie: jakie są dosyć duże otulacze pulowe najlepsze do prefoldów??
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

  6. #6
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    a pul imse vimse XL, albo SL o ten: http://www.pieluszkarnia.pl/product-...PUL-bialy.html ja z tych korzystam i jestem zadowolona
    ewentualnie jeszcze bummis z ekodzieciaka: http://sklep.ekodzieciak.pl/otulacz-...ski-p-314.html

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    mamru, ten imse vimse jeden xl mam. Przy okazji jakiś zakupów internetowych go kupiłam. I on mi nie przecieka, ale bardzo często jak pieluszka jest do wymiany to i otulacz jest wilgotny przy nóżkach. Doszłam do wniosku, że może własnie on do formowanek byłby lepszy zamiast do składanych. Z bambino mio rzadziej mi się takie rzeczy zdarzały.
    A Bummis jest w zakresie 7-14kg, więc raczej długo go nie poużywamy...
    mam też jedne szorty wełniane Storchenkinder, rozmiar niby L (do 18kg), kupione używane ale jakieś takie duże to one nie są. Więc nie wiem czy tak standardowo jest czy może komuś się troszkę skurczyły. A poza tym Babcia, która 2 dni pilnuje Karolinę z szortami sobie nie radzi.

    edit: zauważyłam, że zielony bummis jest także większy...
    Ostatnio edytowane przez joasiap79 ; 15-01-2010 o 23:21
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

  8. #8
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Joasiu mam iv SL nie używam na razie, jeśli chcesz to mogę Ci podesłać i zobaczysz czy Wam spasuje... a jeśli nie i potrzebujesz czegoś na wymiar to może Yetta, albo Aloha coś Ci uszyje dziewczyny świetne otulacz szyją

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    jesli chodzi o otulacze, polecam Nature Babies. sa naprawde swietne. dla mojej corki mam one size i rozmiarowke, a ostatnio kupowalam dla corki siostry (17 miesiecy, 12 kg) wlasnie Nature Babies.
    swietnie otula tetre, wiec prefolda tym bardziej.
    sa fajne, bo maja te mini-nogaweczki, wiec zadna pielucha nie wylezie nogawka, a poza tym naprawde sa wielkie.
    dla siostrzenicy wzielam rozmiar L, bo choc dziewcze raczej szczuple i foremne, nie wiadomo ile jeszcze pochodzi w pieluchach. L-ka jeszcze ma troche miejsca, ale w zadnym razie nie przepuszcza.

    p,.s. mam tez otulacze IVimse i nie jestem z nich zadowolona za bardzo. jeslibym miala teraz kupowac stosik od nowa, postawilabym na otulacze tylko od Nature Babies i Tots Bots (rowniez rewelacyjne).

  10. #10
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    no i tu widać jak na dłoni, że każdemu co innego pasuje
    bo my z tots bots zupełnie nie mogliśmy się dogadać, o nature babies nie wspomnę

  11. #11
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    no i tu widać jak na dłoni, że każdemu co innego pasuje
    bo my z tots bots zupełnie nie mogliśmy się dogadać, o nature babies nie wspomnę
    Mi tots bots też nie przypadł do gustu- po prostu przemiękał. Ale za to nature babies lubimy.

    Ale ja nie lubię do składanych pieluszek otulaczy PUL, bo wtedy PUL dotyka skóry, prawda? No przynajmniej ja tak składam tetrę. Więc wkładam do majteczek i do tego spodenki polarowe (pełnią funkcję otulacza) albo do storchenów. Takie bardziej mi się to przyjemne wydaje. Sama bym nie chciała PULu mieć przy pupie

    Tylko, że my się przewijamy po jednym siku-więcej raczej taki system nie wytrzymuje i kupki łapiemy do kibelka

    Ja będę w storcheny dalej inwestować, jeśli Tuśka z M wyrośnie (ma 11,5 kg), a jeszcze się nie odpieluchuje na dobre.

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    no i tu widać jak na dłoni, że każdemu co innego pasuje
    bo my z tots bots zupełnie nie mogliśmy się dogadać, o nature babies nie wspomnę
    dzięki za odpowiedzi, tego się spodziewałam po tym forum żadnej jednoznaczności

    skoro miałaś te wszystkie to możesz mi powiedzieć czy otlacze (NB, TB, IV) mają falbanki po bokach? Bo jeżeli nie mają to pewnie z prefoldów może przeciekać?

    Za wypożyczenie dziękuję, muszę dosyć szybko kupić, bo nie mam czasu na różne testy.
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    a czy ktoś używa polarkowych? je można bardziej do wełny czy do pula porównać?
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

  14. #14
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasiap79 Zobacz posta
    a czy ktoś używa polarkowych? je można bardziej do wełny czy do pula porównać?
    mam polarkowy od Yetty, to mój pierwszy polarowy otulacz jaki kupiłam. Wcześniej jakoś się nie mogłam przekonać i uwierzyć, że na prawdę nic nie przecieka. No ale kupiłam i jestem zadowolona. Nie ma on falbanek po bokach, ale nigdy mnie nie zawiódł. Jeśli miałabym porównać to bardziej do wełny niż do PULa

    Cytat Zamieszczone przez joasiap79 Zobacz posta
    skoro miałaś te wszystkie to możesz mi powiedzieć czy otlacze (NB, TB, IV) mają falbanki po bokach? Bo jeżeli nie mają to pewnie z prefoldów może przeciekać?
    z tego co pamiętam to NB i IV miały falbanki, a TB nie, ale mogę się mylić. Zaraz sprawdzę i napiszę.
    edit: sprawdziłam Nature Babies i Imse vimse mają falbanki, a Tots Bots ma gumki przy nóżkach.
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 16-01-2010 o 19:10

  15. #15
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Mam nature babies i rzeczywiście jest bardzo duży, ale nie wiem, czy będzie wygodny do prefoldów, bo jest na podwójne napy. Ja mam problem z szybkim zapięciem i wydaje mi się, że by mi się wszystko poprzesuwało zanim bym zapięła, ale może ja jakaś łamaga jestem

  16. #16
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Ale są też otulacze Nature Babies XL na rzepy i Lulu Nature XL, podobne do bokserek, tyle, ze one do 22 kg, więc mogą być ciut przyduże...ale za to mają podobne gumki przy nogach, jak niektóre wełniaki, więc mogą dobrze trzymać.

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    a mówią, że od przybytku głowa nie boli. Idę dalej szukać... Pewnie na jednym się nie skończy
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

  18. #18
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    jeszcze przypomniałam sobie, że disana ma fajny otulacz PUL-takie majtki, bez rzepów i nap, po prostu do założenia: http://www.pieluszkarnia.pl/product-...ajtki-PUL.html nie korzystałam z niego ale wygląda przyzwoicie

  19. #19
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    My mamy i używamy otulaczy (teraz już praktycznie przy jednym dziecku ale wcześniej była dwójka dlatego tak dużo ):
    Bambinex-one size, gumki
    Bummis-rozmiarowy, falbanki
    Close Parent (jak wkładki schną), one size, falbanki
    Imse Vimse-rozmiarowy, falbanki
    Nature Babies, rozmiarowy, falbanki
    Polarkowy, rozmiarowy, gumki
    Tots Bots, rozmiarowy gumki

    I u nas wszystkie otulacze się sprawdzają (z żadnymi nie mamy przecieków). Polarkowy lubię na noc (bo mięciutki i te otulacze nie przemakają ku mojemu zdziwieniu). Mamy 6 prefoldów firmy Bummis.

    Najfajniej byłoby gdybyś miała okazję je zobaczyć, dotknąć lub przetestować. Bo faktycznie co mama to inna preferencja
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    mamru, jakoś oglądałam zasoby pieluszkarni, ale tych majtek nie widziałam. Tylko nie wiem czemu w opisie mają wełna?

    Na razie udało mi się kupić totsa botsa u nas na bazarku, więc trochę taniej i przetestuję. I pewnie będę dalej szukać, bo już mi niewiele czasu zostało na testowanie
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •