Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: jak nie mei tai to co ?

  1. #1

    Domyślnie jak nie mei tai to co ?

    witam
    upatrzyłem piękną mei tai ,prawie kupiłem i dopiero w opisie doczytałem że jest przeznaczona dla samodzielnie siedzących pociech to prawda? nie....
    to co mam kupić dla małej 8 tygodniowej Ninki ? ratunku ...
    zrozpaczony chustotata.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar pomidore
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    3,357

    Domyślnie

    Zaraz bardziej doswiadczone więcej pewnie dopiszą ale MT dla tagiego maluszka na pewno nie jest przeznaczony.
    Marsupi bedzie ok, ale dlaczego nie chusta??
    M.06.2009 B.01.2015 M.06.2016

  3. #3
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Co do zasady - tak, MT i nosidła dla siedzacych dzieci. Przynajmniej do tej pory wszyscy doradcy tak radzili, ale pogląd ten nieco ewoluuje Tak przynajmniej mi sie wydaje, bo producenci zaczeli robić nosidła, które sie dopasowywuje do małego niemowlęcia, nawet noworodka np. Storchenwiege, Chimparoo robi Mei-Taie, które za pomoca specjalnych troczków dopasowywuje sie do malucha. Hoppediz ma Hop-Tye - taka hybryda nieco i też można go dopasować do malutkiego dziecka i jeszcze dobrze otulić szerokimi pasami
    No, ale ja nie doradca, więc nie będe sie madrzyć.
    Może po prostu kup chustę?


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    wybrać się na jakieś spotkanie chustowe i nauczyć motać

    no albo kup chustę długą wiązaną i motaj z instrukcji - ja zaczynałam jak młodzian miał 6tyg od elastycznej - i nam bardzo podpasowało
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie też byłam w szoku, ja byłam pewna, że mei tai jest dla dziecka sztywno trzymającego główkę No, ale musi samodzielnie siedzieć, tak pewnie, czy może siedzieć, ale np. u mnie na kolanach? Chyba będę musiała jeszcze poczekać A tak się napaliłam

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    chuste-ja sie bałam że sie nie naucze wiązac - poprubowałam i jest już ok-narazie 1 wiązanie ale nam w nim dobże wic nie kombinuje myślałam że mąz nie będzie chciał bo stwierdzi że chusty są "babskie" ale teraz to jak oboje jesteśmy w domku to mu pomagam sie zamotat i dumnie nosi małą i nawet słowa o babskości nie powiedział to ja miałam jakieś głupie pomysły
    i ma z tego taką frajde - pierwszy tekst jak go zamotałam to było-czuje sie jak bym był w ciąży... tak fajnie razem wyglądają

  7. #7

    Domyślnie jak nie mei tai to co ?

    no tak
    i wszystko jasne ,trzeba kupić jakąś elastyczną i nauczyć się wiązać...

  8. #8
    Chustofanka Awatar wyspana
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    154

    Domyślnie :D

    doradcą NIE jestem
    Miałam ten sam dylemat.Mam już chustę-oczywiście to najlepsze rozwiązanie,ale trochę nie mam czasu sie za każdym razem się motać-noszę 2 dziewczyny na zmianę...pomocne jest bondolino(nosidło ergonomiczne)-nadaje się dla noworodka!!!
    Ps.Manduca podobno też jest dla noworodka ,ale ze specjalną wkładką (z której za zwyczaj maluszek szybko wyrasta)-bez wkładki tylko jak zacznie siedzieć!
    Ps.ps.elastyczne są w zasadzie na "chwilę"-zaraz trzeba przeskoczyć w wiązaną(moje zdanie)
    Małgosia 20.05.2008 Asia 25.10.2009 i Ula 29.01.11

  9. #9
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    marsupi plus-genialne w swej prostocie,bardzo wygodne dla ojców i szybkie do założenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •