Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Może już czas na MT?

  1. #1
    Chustofanka Awatar Mo-nika
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    263

    Domyślnie Może już czas na MT?

    Laski poradźcie, bo zupełenie się nie znam
    Córa ma 8 miesięcy, czy możemy już się zastanawiać nad MT? I na co zwrócić uwagę przy zamawianiu? Jakie są najwygodniejsze? Acha - kiedyś chyba widziałam wątek pt "lista dziewczyn szyjących mietki" ale teraz szwankuje mi wyszukiwarka, więc może mi podpowiecie kto może mi uszyć takie cudo?


  2. #2
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Przy MT nie jest ważny wiek tylko to czy dziecko samodzielnie siedzi (ja bym nawet ograniczyła do samodzielnie siadającego ) . Jesli tak to nie ma przeciwskazań. Listę mam szyjących masz qw tym temacie :http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=9833
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  3. #3
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebelka Zobacz posta
    Przy MT nie jest ważny wiek tylko to czy dziecko samodzielnie siedzi (ja bym nawet ograniczyła do samodzielnie siadającego ) . Jesli tak to nie ma przeciwskazań. Listę mam szyjących masz qw tym temacie :http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=9833
    Dokładnie ta jak rebelka pisze ważne czy dziecko siedzi. Ale w wielku 8 mies pewnie już śmiało możesz ładować dzieciaka w mt. Przy zamawianiu ważna jest wielkośc panela, szerokośc nie może być mniejsza niż odległość od podkolanka do pokolanka. Jak będzie mniej to nie wymusi to pozycji żabki i nóżki dziecku będą dyndały jak w klasycznym wisiadle.
    Ważna jest tez dł pasów. Jesli noszący są większych gabarytów (rozmiar/wzrost) dobrze to zaznaczyć bo pasy mogą się okazać za krótkie.
    Modeli, kapturków itd jest mnustwo i to już sama musisz wybrać bo na rynku jest sporo szyjących.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Hmmm, moje dziecko nie siadało samo w wieku 8 miesięcy (czy siedziało to nie wiem bo go nie sadzałam), więc warto wziąć poprawkę na dzieci, które nie rozwijają się jak torpedy
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  5. #5
    Chustoguru Awatar marta-la
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    8,109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rebelka Zobacz posta
    Hmmm, moje dziecko nie siadało samo w wieku 8 miesięcy (czy siedziało to nie wiem bo go nie sadzałam), więc warto wziąć poprawkę na dzieci, które nie rozwijają się jak torpedy
    Ale napisałam że dziecko powinno samo siedzieć a nie samo siadać. Chodzi o to aby posadzone sztywno potrafiło trzymac plecki i główkę. Zresztą są 2 szkoły jedni uważają że ma samo siadać inni że samo siedzieć.
    Sporo fajnych informacji można znaleźć na stronie Lenny Lamb (po lewej troche artykułów)
    http://pl.lennylamb.com/articles/2_n...5%82ko_mei-tai

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •