Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: najpierw sie ucieszyłam, a potem juz nie....

  1. #41
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    559

    Domyślnie

    Ja tam jak do tej pory wysłuchuję jedynie uwag w stylu "ale mu dobrze tak u mamy i ciepło mu, i więcej widzi z wysoka". Noszę młodego do tej pory z przodu i przodem do mnie, a jak mi za często odwraca główkę w jedną stronę, to szukam powodu, żeby go zainteresować widokiem z drugiej strony i skutkuje. Nie ma żadnego problemu, mimo wcześniejszej asymetrii.
    P.S.: Mów mi Małgorzato

  2. #42
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuneg Zobacz posta
    Ja tam jak do tej pory wysłuchuję jedynie uwag w stylu "ale mu dobrze tak u mamy i ciepło mu, i więcej widzi z wysoka". Noszę młodego do tej pory z przodu i przodem do mnie, a jak mi za często odwraca główkę w jedną stronę, to szukam powodu, żeby go zainteresować widokiem z drugiej strony i skutkuje. Nie ma żadnego problemu, mimo wcześniejszej asymetrii.
    A patrz Pani - jak bylismy z Blanką u ortopedy(u drugiego bo pierwszy mnie w bambuko zrobił) - to równiez zauwazył , ze Blanke ciagnie na lewo. Odkręcalismy jej głowe jak sapała, podkładałam pieluche z lewej , zeby sie nie mogła przekręcic
    Ale uwazam ze największy skutek w tej dziecdzinie odniosło własnie noszenie - dlatego , ze po pierwsze - nimal zewsze usypia w chuscie - i usypia z głową wtuloną na prosto we mnie.
    A nawet jak nie usypiała to robiłasm rózne bajery , zeby patrzyła w prawo i rozciągała ten mięsien napięty.
    I choc ten ortopeda powiedział duzo madrych rzeczy, wytłumaczył tak"łopatologicznie, to zapytany przeze mnie o chuste zdecydowanie powiedział "chusta od 4 ego miesiąca"

  3. #43
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kam.xt Zobacz posta

    po drugie niegdys też wysmiewałam ale teraz popieram zawitkowskiego odkad mam dziecko 4 miesięczne blisko 9kilowe. Noszę w pionie rzadko - godzina spaceru dziennie i ok kwadrans w domu w celu uśpienia. Nosząc w tej pozycji wręcz czuję to obciążenie na jej niestabinym kręgosłupie i nic mnie nie przekona ze to nie szkodzi. Tym bardziej że pogadałam sobie z jednym biofizykiem ("praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan rura" ) potwierdził ze najściślejsze nawet przyleganie dziecka do mnie nie umniejszy jego ciężaru a więc obciążenia na jego kręgosłup i obręcz miednicową. Obciązenia które dziecku o normalnej wadze nie zaszkodzi ale dziecku o wadze nadmiernej w stosunku do wieku i stopnia rozwoju kośćca- może
    ja zgłupiałam
    to znaczy się nie mogę 6-cio miesięcznej 10icio kilowej Heleny nosic
    [CENTER]szara codzienność? nie u nas FRANCISZEK (2005), IGNACY (2007), HELENA (2009), ANIELKA (2012), BASIA (2014)KRZYSIO(2019),MACIEK (2023)CENTER]

  4. #44
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    mozesz mozesz!!! - bo z tego co widziałam to siedzi se dziewcze przeciez normalnie! nie bój nic!

  5. #45
    Chustomanka Awatar taDorotka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    729

    Domyślnie

    no mi sie tak wydaje wlaśnie...wygląda tak że moje dziecie osiąga chustobłogostan
    rusza się poza tym bez zarzutu

    za to mój kręgosłup- do wymiany, kur....teczka
    [CENTER]szara codzienność? nie u nas FRANCISZEK (2005), IGNACY (2007), HELENA (2009), ANIELKA (2012), BASIA (2014)KRZYSIO(2019),MACIEK (2023)CENTER]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •