Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: mei tai - od kiedy nosić?

  1. #1
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie mei tai - od kiedy nosić?

    Jak to jest z MeiTai - od kiedy można w nim nosić malucha?
    Kiedyś usłyszałam, że od 10 m-ca?
    A tu takie zdjęcie:


    To jak to jest??? (przy okazji piękny ten MT na zdjęciu)

    Pytam, bo sama forma MT i niektóre panele powalają mnie na kolana, a Magda ma dopiero 3 mce....

  2. #2
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Długo próbowałam się czegoś dowiedziec na "Kawałku szmaty...". Słyszałam tylko-jak dziecko zacznie siadac, a jako uzasadnienie-nie bo nie, źle trzyma i tyle. Teraz widzę natłok nowicjuszek i rozumiem krótkie odpowiedzi weteranek.
    Piszę pracę magisterską z ergonomii. O niepełnosprawnych co prawda, ale w stałym kontakcie z ergonomem-antropologiem jestem.
    Wypytałam go ostatnio troche i obiecał mi literature
    Pytałam się głównie dlatego, że jako lepszy wybor (niż MT) dla małego dziecka (noworodka jak by nie patzrec) podano mi nosidła ergonomiczne. Zaczęłam się przyglądac-sklep rozkręcam, to może coś bym sprowadziła.....no i wyszło szydło z worka. Takie one ergonomiczne jak zwykłe krzesła nie regulowane, czyli wcale. Ergonomię mają w nazwie.
    Podsumowując. Jeśli MT uszyte jest dla danego dziecka (znaczy jego wymiarów) i uszyte jest prawidłowo (siega gdzie ma sięgac i nie jest za duże, ma zagówek, solidnie!!! trzymający główkę), to nadaje się już dla małego dziecka. Powiedziała bym 3-4 miesiące. Wcześniejszego nie zaryzykuję Tak na wszelki.
    Się rozpisałam.....
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  3. #3
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    mart takie male dziecko powinno miec nozki w srodku, w MT, w popzycji zabki. MT dla mniejszych dzieci jest tez wezsze.

    petisu nie zgadzam sie z toba ze nosidelka ergonomiczne nie sa wcale ergonomiczne, bo sa.
    Ja znam Ergo, Patapum i Beco i w nich siedzi dziecko dokladnie jak w MT, tylko zamiast paskow sa sprzaczki.
    Jezeli sie umie szyc MT napewno rowno latwo jest uszy takie nosidelko.

    Patapum jest od 5 mies. a Ergo ma wklad dla noworodkow, i dziecko jest wtedy umieszczone podobnie jak w "kolysce".

    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  4. #4
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    W takim razie spokojnie poczekam, aż dziecię dorośnie i przynajmniej będzie potrafiło siedzieć.
    Czyli mam zdecydowanie za dużo czasu na szukanie wzoru na panel

    A Ergo bardzo mi się spodobało, choć brak tej finezji estetycznej... dziś widziałam czarno-biały MT od Ani Wroby w św.Annie - cudo!

  5. #5
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart
    A Ergo bardzo mi się spodobało, choć brak tej finezji estetycznej... dziś widziałam czarno-biały MT od Ani Wroby w św.Annie - cudo!
    Wiem ze ergo sa nudne, ale za to beco weselszy.
    http://www.becobabycarrier.com/

    Wiem ze MT sa rozmaite i najladniejsze cuda, tylko chce powiedziec ze sa alternatywy.
    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  6. #6
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Ergo mnie naprawdę pozytywnie zaskoczyły - wyglądają trochę jak wysokiej klasy sprzęt turystyczny, a takie rzeczy zawsze cieszą moje oko.

    A Beco - rzeczywiście słodkie niektóre!
    ech, jest w czym wybierać

  7. #7
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Jazzoo-a mają regulację? Taką żeby wsztsko dostosowac do wymiarów i noworodka i kilkulatka? Ja się nie upieram, bo w ręku nie miałam. Dziewczyny, które używały twierdziły, że regulacji brak.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  8. #8
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    Maja regulacje, w Ergo i Patapum mozna nosic dziecko od 3mies(ergo) - 5mies(patapum) do 18kg.
    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  9. #9
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o to co oni mówią, że można, bo powiedziec moga wszystko. Może mi napiszesz jaka to regulacja?
    Ergonomia danego przedniotu polega na tym, że jest on IDEALNIE dopasowany do osoby użytkującej. Nie wyobrażam sobie regulacji, która pozwalałaby na dopasowanie nosidła do potrzeb noworodka i kulkulatka.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  10. #10
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Dobra, odszczekuję z tym noworodkiem, bo doczytałam 3-5 miesięcy. Jak dla mnie to tak jak MT, tyle że w odpowiednim rozmiarze.
    No ale czekam na opis regulacji. Chętnie się przekonam.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  11. #11
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    Jest regulacja pasa biodrowego i pasow ramiennych.
    Nosidelko dzieki temu sie idealnie dopasowuje do osoby uzytkujacej.

    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  12. #12
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    Tu jest instrukcja i widac tez regulacje:

    http://www.ergobabycarrier.com/support/instructions

    Instrukcje tez sa na youtube.
    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  13. #13
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    O rany...ale ono nie ma byc ergonomiczne dla noszącego ale dla noszonego! Przecież o prawidłowości względem dzieci była mowa. Jaka jest regulacja dla dziecka?
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  14. #14
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petisu
    O rany...ale ono nie ma byc ergonomiczne dla noszącego ale dla noszonego! Przecież o prawidłowości względem dzieci była mowa. Jaka jest regulacja dla dziecka?
    Ojej, przepraszam to ja naprawde nie wiem o co ci chodzi. Poddaje sie...

    Dziecko siedzi w tym nosidle tak jakby siedzialo w MT albo chuscie, ma tak samo zaokraglone plecki, siedzi w pozycji kucznej w rozkroku ("żabka")...no nie wiem o co chodzi... jakie inne regulacje jeszcze powinny byc?
    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  15. #15
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Może powinnam trochę wyjasnic bardziej pojęcie ergonmii.
    Ergonomiczne są przedmioty idealnie dostosowane do użytkownika. Np. krzesło-ma odpowiednią wysokośc siedziska od podłoża, odpowiednią głębokośc, wysokośc i kąt nachylenia oparcia. Przez co pozwala na przyjęcie optymalnej dla naszego ciała postawy, która jest najkorzystniejsza pod względem ergonomicznym-nie obciąza stawów i kręgosłupa, jest wygodna i nic nam nie cierpnie. Krzesłem ergonomicznym dla każdego (prawie, zalezy od zakresu regulacji) może byc tylko krzesło posiadające regulację we wszystkich tych płaszczyznach-krzesła komputerowe takie mają. Jeszcze trzeba oczywiście wiedziec jak ustawic.
    Porównałam do krzesła, bo w nosidle dziecko tez siedzi, czyli regulacja powinna byc podobna. Tylko nie wiem jak mogła by wyglądac regulacja aby nosidło było ergonomiczne i dla maluszka i dla kilkulatka.
    BTW dostałam zawału oglądając instrukcję ERGO Infant Insert Instructions chyba tylko dla odważnych i dlaczego to dziecko tak krzywo leży?
    Czepiam się, co?
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petisu
    Długo próbowałam się czegoś dowiedziec na "Kawałku szmaty...". Słyszałam tylko-jak dziecko zacznie siadac, a jako uzasadnienie-nie bo nie, źle trzyma i tyle.
    to nie jest tak do końca nie bo nie..
    przyjrzyj się zdjęciu zamieszczonemu przez mart. dziecko z piękna kokardka z przodu.
    i masz odpowiedź dlaczego nie.
    owa kokardka daje mocny punkt podparcia kręgosłupa zupełnie niepotrzebny. do tego przyjrzyj się pleckom - czy są wygięte w łuk czy dziecko "osiada" jak w źle zawiązanej chuście? jeżeli dziecko "osiada" zaczynają na jego kręgosłup działać zupełnie niepotrzebne i szkodliwe osiowe obciążenia pionowe - łatwiej mówiąc - jego własna głowa zaczyna ciążyć i do tego dochodzi przyciąganie ziemskie). jeżeli dodatkowo dodamy do tego mocniejsze punkty podparcia - jak na obrazku wyżej masz już powody mojego "nie"
    kolejna sprawa. nosidła 'ergonomiczne" w mojej opinii to nosidła. tylko zamiast sztywnej zabudowy mają coś w stylu "poduszek". Ergonomicznośc ich oprócz własnie regulacji dla rodzica polega na fakcie (IMO), że owa "poduszka" się bardziej lub mniej wgina i dziecko i tak jest dość dobrze podparte. czytaj - DOŚC DOBRZE . nie bardzo dobrze.

    nie zmienia to faktu, ze np, na tBW wychodzi sie z założenia, że nosić można we wszystkim co się da i , że dziecku (zwłaszcza małemu) bardzi trudno zrobić krzywdę poniewaz ono natychmiast nam "powie" o tym, że mu niedobrze.

    na zakończenie jeszcze bardziej namieszam - sama nie pionizowałam dziecka wczesnie i pewnie gdybym miała mieć kolejne też bym go nie pionizowała.. zaczęłam w pionie nosić ok 4tego miesiąca.

  17. #17
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    No, mi tez za fajnie mi nie wyglada niemowle w "infant insert" Ergo, i osobiscie bym nie wkladala mojego dzidziusia w taki sprzet.

    Wiem na czym polega ergonomia, ale niestety dalej nie za bardzo rozumie o co chodzi z ta regulacja
    Napewno latwiej by bylo jak bys mi to na zywo wytlumaczyla i pokazala
    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  18. #18
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aga
    na zakończenie jeszcze bardziej namieszam - sama nie pionizowałam dziecka wczesnie i pewnie gdybym miała mieć kolejne też bym go nie pionizowała.. zaczęłam w pionie nosić ok 4tego miesiąca.
    Ja zaczelam od 2 mies w chuscie elastycznej.
    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    nosić to ja noszę od 2 tygodnia życia.
    ale w kołyskach. na wszelki wypadek wiem wiem.. teorię znam doskonale. ale wolałam tak. zresztą o wiązanych dowiedziałam się w okolicy 3 miesiąca życia Franka . od kiedy mielismy wiązaną mój strach przed pionizowaniem zmalał.

  20. #20
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie

    OK. Myslalam ze ja cos nie tak robilam.
    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •