Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: co na noc?

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie co na noc?

    Jenyyy, szukałam przez szukaja, i ręcznie kilka stron wstecz...Nie znalazłam

    Mam czterolatka z pierwotnym moczeniem nocnym. Wydaję fortunę na jednorazówki, ale może bez sensu, tzn. czy jest jakaś wielo, która w nocy nie przemoknie???Chodzi mi o to, że czterolatek jak siknie, to siknie
    Możecie coś polecić?
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    A może poprosisz którąś z dziewczyn o uszycie na wymiar. Bo chyba trudno jest dostać w Polsce gotowe pieluchy na czterolatka.
    A w ogóle to bardzo dobry pomysł bo nie musisz wiele inwestować, będzie Ci potrzebne tylko kilka pieluch - tyle, co ile dni pierzesz plus 1.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie

    Pszczoła ja ostatnio odkryłam nowe pieluszki BabYetta:

    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=21877

    są rewelacyjne nie tylko pięknie wyglądają, są mięciutkie i profesjonalnie odszyte ale też super trzymają tzn. nie przepuszczają. Trzeba tylko chłonny wkład włożyć a najlepiej dwa. Ja używam podwójnej spinanej wkładki bambusowej (ma super chłonność) lub dwie wkładki BG.

    Nie wiem co prawda czy na czterolatka bedą dobre, ale jest to one size, możliwośc regulacji napami spora, więc moga być ok.

    Jeśli uda mi się namówić mojego starszego synka (prawie 5 lat) na przymiarkę to dam Ci znać
    Mati 03.2005 Martynka 09.2008 Szymonek 12.2012


  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Hmmmm... a jednorazówki używasz w standartowym rozmiarze? Jak tak to myślę, że dziewczyny szyjące bez problemu coś uszyją. Spróbować chyba warto. Ja bym polecała bardziej coś z wkładem bambusowym, bo chłonność ma najlepszą.
    Ewentualnie może poszukaj na bazarku jakiś większych pieluch. Spore z one-size'ów ktróe posiadam będą Wondeross. W dodatku wkłady mają duże i chłonne (mimo, że nie bambusowe).

  5. #5
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Są pieluszki formowane i otulacze do 22 kg, myślę, ze będą pasowały na 4-latka....z tego, co się orientuję to wiele dzieciaków ma problemy z moczeniem w nocy nawet do 5 roku życia albo i dłużej, stąd powstały pieluszki dla nich.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    wonderbuła

    moja prawie czterolatka (17,5 kg) czasami prosi o zalozenie pieluszki, poniewaz jej siostra ma - to zakladam, bo co?
    wszystkie one size'y na nia wchodza, wszystkie, oraz nawet IB AIO L stare.

    tyle ze ona w nie nie sika.
    ale poki to robila, swietnie rade dawal sobie wonderoos.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny Strasznie mi się te minky BabYetty podobają. Greneddie, jak syn się da namówić, daj znać. Mój raczej drobny, a dupinka jak orzeszek, powinny pasować.
    Czemu aj wcześniej na to nie wpadłam?
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pszczoła Zobacz posta
    Dzięki dziewczyny Strasznie mi się te minky BabYetty podobają. Greneddie, jak syn się da namówić, daj znać. Mój raczej drobny, a dupinka jak orzeszek, powinny pasować.
    Czemu aj wcześniej na to nie wpadłam?
    Niestety popatrzył na matkę jak bym mu nie wiem co proponowała
    Moim zdaniem będą BOMBA. One są dużo większe niż majteczki mojego synka
    Mati 03.2005 Martynka 09.2008 Szymonek 12.2012


  9. #9
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Dziewczyny, ale co wkładacie do środka tych kieszonek, że one Wam nie przemiękają??? Tuśka czasem tak się opije wieczorem isika w nocy strasznie, że zakładam jej wonderoska z dwiema oryginalnymi wkładkami, ręcznikiem frote z Ikea, dwiema wkładkami bambusowymi; pupa OGROMNA - ledwo pieluchę zapinam, a ona ostatnio już o 2.30 przemiękła

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewinka Zobacz posta
    Dziewczyny, ale co wkładacie do środka tych kieszonek, że one Wam nie przemiękają??? Tuśka czasem tak się opije wieczorem isika w nocy strasznie, że zakładam jej wonderoska z dwiema oryginalnymi wkładkami, ręcznikiem frote z Ikea, dwiema wkładkami bambusowymi; pupa OGROMNA - ledwo pieluchę zapinam, a ona ostatnio już o 2.30 przemiękła
    To ile razem tych wkładek?? Pięć??
    Może za dużo jej dajesz do picia przed samym spaniem?






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  11. #11
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    To ile razem tych wkładek?? Pięć??
    Może za dużo jej dajesz do picia przed samym spaniem?
    Może i za dużo, ale co mam zrobić, jak ona mi "macha" (miga), że chce pić??
    Ona pije baaaardzo dużo cały dzień. Zaczynam się w sumie nad tym zastanawiać, czy to ok. Ale to ona sama chce - ja już jej więcej nie proponuję

    Wolę więcej wkładek włożyć niż dziecka nie słuchać.

    Tylko jestem ciekawa, ile Wam wkładek wystarcza na całą noc.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Ja na noc daję formowankę bambusową albo do pieluszki kieszonki PUL wkładkę bambusową dużą z dodatkową małą.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Praga Północ podwórka
    Posty
    1,776

    Domyślnie

    u nas tez nic nocy nie przetrzyma. I to juz od roku..
    Najczesciej używam wonderka, bo idzie w niego duzo napchac. Ale i tak 2 oryginalne wkladki, cienka konopna i bambusowa nie dzadza rady.

    Mi sie PD bambusowa na noc wydaje bardzo chlonna, tylko tam nie ma gdzie wkladow wsadzic, bo to nie kieszonka. Ale 4 latek w nia nie wejdzie.

  14. #14
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    U nas jednak dają radę formowanki, ale nie zawsze mam czyste i suche. Najfajniejsze pod względem chłonności ecobabeco za bardzo uciskały nóżki i trzeba było zrezygnować Od tego czasu noc to niewiadoma, bo raz Mała ma sucho, raz wkładki kapią, ale dają radę, raz przemiękają w pół nocy, a raz Mała zaczyna w nocy wołać "ee" i się wysadzamy, wtedy oczywiście pielucha sucha.

  15. #15
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    Ja daję formowankę z wszystym wkładem + pieluszkę bambusową + otulacz PUL. Wszystkie inne opcje zawiodły. Tylko to daje radę. Wytrzymuje całą noc, tylko, że kuper jest jak armata, wielki i sztywny, a syn waży z 2 kg więcej .

    Nad ranem nie ma suchej nitki ani na wkładce ani w formowance - od przodu do tyłu wszystko opanowane. U was też tak??

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  16. #16
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tysiula Zobacz posta
    Ja daję formowankę z wszystym wkładem + pieluszkę bambusową + otulacz PUL. Wszystkie inne opcje zawiodły. Tylko to daje radę. Wytrzymuje całą noc, tylko, że kuper jest jak armata, wielki i sztywny, a syn waży z 2 kg więcej .

    Nad ranem nie ma suchej nitki ani na wkładce ani w formowance - od przodu do tyłu wszystko opanowane. U was też tak??
    No dokładnie tak! Ale ciesz się, że nie przecieka. Ja czasem się śmieję, że po jednej nocy to mam pół pralki prania wkładek z jednej pieluszki, a jak przemięknie, to pościel dopełnia drugą połowę

  17. #17
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewinka Zobacz posta
    No dokładnie tak! Ale ciesz się, że nie przecieka. Ja czasem się śmieję, że po jednej nocy to mam pół pralki prania wkładek z jednej pieluszki, a jak przemięknie, to pościel dopełnia drugą połowę
    hihih, no poscieli to nam jeszcze nie zajęło na szczęście...
    Najgorsze jest przebieranie nocne. Syn się wybudza i później spać nie chce tylko się bawić .

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tysiula Zobacz posta

    Nad ranem nie ma suchej nitki ani na wkładce ani w formowance - od przodu do tyłu wszystko opanowane. U was też tak??
    U nas dokładnie tak, ale już w środku nocy I otulacze PuLowe nie dawały rady ...



  19. #19
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    Aloha to jaki macie otulacz??

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    wełniany i ku mojemu zdziwieniu trzyma bezbłędnie. Jak bym nie zobaczyła to bym nie uwierzyła i z tą wełna, i z tymi polarami



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •