Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Płacze w chuście :(((

  1. #21
    Chusteryczka Awatar ewadbr
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    1,798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luandzia Zobacz posta
    w domu postaram sie zrobic zdjecie naszego wiazania i moze ewentualnie napiszecie mi co robie zle
    dobry pomysł

  2. #22
    Chustomanka Awatar jamamajka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    W-wa, Centrum
    Posty
    537

    Domyślnie

    Ooooo, skąd ja to znam! Też jestem "po przejściach", do chusty musiałam dłuuuugo Małą przekonywać. I też się denerwowałam, ja wiązałam, Mała wyła, a moja mama gderała "daj jej spać, daj jej spać, przecież ona chce do łóżeczka a ty ją związujesz, ona tak nielubi". Nosz kur...de!
    A wiązać umiałam bardzo dobrze, podobnie jak autorka wątku. No więc Mała jeszcze bardziej nakręcona tym moim stresem i na coraz mocniejszym sygnale.
    Moja rada. Naucz się dobrze wiązać bez dziecka, tak żeby wiedzieć gdzie i za co złapać, kiedy się odpycha, wyrywa i ogólnie stawia opór. Próby z córeczką przełóż na czas, gdy nie będzie w pobliżu rodziców - wtedy Ty się będziesz czuła pewniej, a jak Ty się będziesz pewnie czuła, to małej się udzieli.
    Zawiąż, stań przy oknie, wyjdź na klatkę. Mojej pomagało łażenie po schodach.

    Druga opcja: może spróbuj z elastykiem? Elastyka nie musisz dociągać, wkładasz dziecko do już gotowego wiązania. Ona taka malutka przecież...
    A za miesiąc-dwa wrócisz do Inki.

    No i koniecznie wstaw fotki wiązania, możliwe że po prostu za słabo dociągasz i stąd protesty. Sprawdź jeszcze, czy przy wiązaniu kieszonki nie naciągasz małej materiału za wysoko, na potylicę (powinien podpierać karczek), dzieci tego strasznie nie lubią i odginają się do tyłu.

    Powodzenia!
    Kasia, mama Majki (30.04.2009), doradca po kursie podstawowym Die Trageschule®
    w w w . p r z y t u l m n i e m a m o . p l

  3. #23
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    ale stary wątek odkopany

    ja tylko dodam, że jeśli taki malec się mocno buntuje, odgina do tyłu, słabo wychodzi żabka a poza chustą przed 3 miesiącem "trzyma" główkę, odgina się i pręży to zdecydowanie warto odwiedzić fizjoterapeutę. lepiej dmuchać na zimne i nauczyć się paru ruchów pielęgnacyjnych i ćwiczeń.

  4. #24
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    ale stary wątek odkopany

    ja tylko dodam, że jeśli taki malec się mocno buntuje, odgina do tyłu, słabo wychodzi żabka a poza chustą przed 3 miesiącem "trzyma" główkę, odgina się i pręży to zdecydowanie warto odwiedzić fizjoterapeutę. lepiej dmuchać na zimne i nauczyć się paru ruchów pielęgnacyjnych i ćwiczeń.
    nie ona raczej jest dosc wiotka nie wyglada to na WNM wiem bo starsza corka miala Helenka poprostu buntuje sie w chuscie tak jakby sie chciala z niej wydostac ale wczoraj juz bylo lepiej moze to kwestia przyzwyczajenia ...
    ale zdjecie i tak wkleje jak mi maz zrobi
    Helenka 05.11.2009 Zuzia 20.09.2007

  5. #25
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luandzia Zobacz posta
    nie ona raczej jest dosc wiotka nie wyglada to na WNM wiem bo starsza corka miala Helenka poprostu buntuje sie w chuscie tak jakby sie chciala z niej wydostac ale wczoraj juz bylo lepiej moze to kwestia przyzwyczajenia ...
    ale zdjecie i tak wkleje jak mi maz zrobi
    no to pewnie wszystko pod tym kątem ok, tylko się dziecię musi przyzwyczaić. powodzenia i wklejaj fotki!

  6. #26
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40

    Domyślnie

    ok mam zdjecie tylko prosze nie zlinczujcie mnie bo dopiero sie ucze w dodatku Helenka nie byla zbyt chetna do wspolpracy przy wiazaniu wiec wyszlo jak wyszlo

    ale jak je wgrac
    Helenka 05.11.2009 Zuzia 20.09.2007

  7. #27
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    polecam tematy w "pomocy technicznej"
    generalnie musisz gdzies w net tę fotkę wrzucić a następnie tu dać linka.

  8. #28
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    polecam tematy w "pomocy technicznej"
    generalnie musisz gdzies w net tę fotkę wrzucić a następnie tu dać linka.
    dzieki

    Helenka 05.11.2009 Zuzia 20.09.2007

  9. #29
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    40

    Domyślnie

    i jeszcze tylem dzisiaj juz wyszlo chyba troche lepiej bo dziecko mi wlasnie w chuscie spi i wydaje mie sie ze nie jest jej zle
    mam tylko problem z tymi pasmami materialu ktore sa na samej gorze chyba je za slabo dociagnelam wiazac wezel
    i jeszcze ten material ktory jest na karczku dziecka niby scisle przylega ale jak sie pochylam to czuje troche luzu a mala nie trzyma jeszcze glowki

    Helenka 05.11.2009 Zuzia 20.09.2007

  10. #30
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Dziękuję
    Stary wątek, ale po prostu muszę go skomentować...
    Szukałam jakiegoś sposobu by mój syn przestał płakać w chuście. Już nawet zaczęłam się zastanawiać czy nie zrezygnować, bo może nie lubi? Przy wiązaniu się coraz bardziej stresowałam, zastanawiałam się czy nie robię czegoś źle, poza tym upały straszne ostatnio były, więc to też brałam pod uwagę. Szukałam przyczyn przez dwa miesiące, najpierw w elastycznej,a od około miesiąca w tkanej. W tym czasie zdarzały się też momenty kiedy Mały był w miarę zadowolony, nawet dwa razy zasnął, ale to nie było często Zwykle i tak płakał w trakcie motania tak, że jak tylko skończyłam, musiałam go wyciągać.
    Postanowiłam Go przyzwyczajać stopniowo, ale to akurat nie dawało żadnych rezultatów i do głowy by mi nie przyszło, że można zmienić wiązanie. Zamiast męczyć Małego kieszonką zmieniłam na 2x i już za pierwszym razem była poprawa. Cieszę się, że się nie poddałam
    Dlatego dziękuję nie tylko za ten wątek, również za inne, w których dzielicie się swoimi doświadczeniami i pomagacie innym, mniej doświadczonym

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •