Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 80

Wątek: Buty na śliską nawierzchnię

  1. #21
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lawendax Zobacz posta
    Własnie pilnie szukam czegoś w tym stylu dla siebie. Myslałam o trekkingowych badurach
    http://photos02.allegroimg.pl/photos...8/72/860187293
    O to to. Ja mogę z czystym sumieniem polecić badury - sprawdziły mi się rewelacyjnie:
    1.jesień/zima/wiosna 2006/2007 zima po operacji kolana, rehabilitacja więc nie zależało mi na wywrotkach a potem ciąża; nawet latem nosiłam zamiast górskich, jak potrzebowałam stabilnie;
    2. zima 2007/2008 cieplutko i miło na ...wózkowych spacerach
    3.zima 2008/2009 cała zima z Młodym na plecach
    Wiosną zakupiłam kolejne, bo bieżnik zjechałam do dna , ale górą dalej dają radę i jakoś ciężko mi się ich pozbyć (robią za backup).
    Więc kolejna zima z kolejnymi badurami mnie czeka. W mieście.

    A ponieważ od kilku tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką nowych butów górskich, to na ekstremalne trasy, albo jak komu nie szkoda i do miasta polecam cosik na Vibramach. Jak żyleta chodzą! Nie po żywym lodzie, bo to tylko kolce rzeczywiście, ale poza tym rewelka.

    Badury miałam niższe, tzn. pod kostkę, bo na miasto potrzebowałam, nie aż tak ciepłe. Poza świetna stabilnością są ciepłe (nie wiem, czy jest wersja ocieplana, ja miałam zwykłą) i chyba nie pamiętam, żeby mi przemokły kiedyś, a specjalnie nie impregnowałam ich.
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    O tak, ja mam jeszcze górskie buty na podeszwie vibram i ta podeszwa jest suuuper
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  3. #23
    Chustomanka Awatar lawendax
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    GDAŃSK
    Posty
    1,487

    Domyślnie

    No badury prawie juz kupiłam, ale postanowiłam poszukać jeszcze na chustach o butach i wpadłam znów na pół wieczora

    MartaS z Cortinami nie zaryzykuję bo jednak wolę niższe ale fajowe są też te Icebugi
    http://www.icebug.pl/buty-banff.htm

    Plus nad badurami taki że zapięcie na zamek i design bardziej damski.
    Sama nie wiem chciałam dziś kupić i smigać już
    Mati - 19 kwietnia 2005
    Lilianka - 04 stycznia 2009

    www.MamaZen.pl - CHUSTY:
    Miluli, Natibaby, Hoppediz, LennyLamb. PIELUSZKI: bumGenius, Flip, Close, Bambino Mio, LennyLamb, Happy Flute.

    Sklep stacjonarny, wypożyczalnia chust i nosideł, warsztaty i konsultacje chustowe: MamaZen, Gdańsk-Przymorze Centrum Horyzont, ul. Obrońców Wybrzeża 23 box 13


    Doradca Noszenia ClauWi®


  4. #24
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lawendax Zobacz posta
    No badury prawie juz kupiłam, ale postanowiłam poszukać jeszcze na chustach o butach i wpadłam znów na pół wieczora

    MartaS z Cortinami nie zaryzykuję bo jednak wolę niższe ale fajowe są też te Icebugi
    http://www.icebug.pl/buty-banff.htm

    Plus nad badurami taki że zapięcie na zamek i design bardziej damski.
    Sama nie wiem chciałam dziś kupić i smigać już
    Fakt, że badury to do spodni raczej/tylko... Ale ja i tak w spódnicach nie noszę (? tak jakoś wychodzi), więc mi bardzo pasowały. A długie zimowe spacery też raczej mało spódnicowe są, więc bólu nie ma.
    A jak coś chcesz bardzo mieć teraz! już! i sobie kupić od razu! to NIE WOLNO wchodzic na forum, żeby zobaczyć czy może coś innego jeszcze....
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie

    Dziewczyny jak zwykle niezawodne Dzięki!!!
    Zastanawiam się, czy jest jakiś temat, który by można poruszyć na forum, co by przeszedł bez echa

    Przymierzałam IceBugi - świetne są! Gumka w Cortinie luźna, mnie na dżinsy nie cisnęła. No ale z tą rozmiarówką faktycznie coś nie halo, a na dodatek na mnie ani rozmiar niżej, ni wyżej...
    Ostatecznie zdecydowałam się na zimowe wegańskie Salomony, tylko do -7 stopni
    http://www.pegasusshoes.com/Tactile_TS_WP_P8787C207.cfm
    Siedzę w nich cały wieczór w domu i straaaasznie mi w nich gorąco
    Jutro test bojowy - jakby ktoś był zainteresowany, to chętnie podzielę się opinią.
    Gwarancję mają na 2 lata, to chyba trzeba myśleć o kolejnym chuścioszku Żeby mi się takie porządne buty bez potrzeby nie marnowały
    Nie kuście już tymi badurami Teraz jeszcze muszę nad kurtką pomyśleć jednak.

  6. #26
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    695

    Domyślnie

    A mnie Marta zareklamowała Cortiny i teraz siedzę jak na szpilkach...
    Ewa - mama Martyny (27.05.2008 r.), Jeremiego (26.06.2009 r.) i Konstantego (04.03.2012 r).

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    695

    Domyślnie

    tzn. z ekscytacji
    Ewa - mama Martyny (27.05.2008 r.), Jeremiego (26.06.2009 r.) i Konstantego (04.03.2012 r).

  8. #28
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Kurcze - fajne te Cortiny... Ja miałam porządne Hi-Teki na vibramie, ale że nogą mam niemałą to i buty duże (jakiś męski model to był chyba) - wg mnie fatalnie to wyglądało, czułam się z tym źle i oddałam bratu. Teraz chodzę w zwykłych butach, ale śliskie strasznie, więc już się za czymś rozglądam...

  9. #29
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    chodze cały czas w górskich chirucach. oprócz tego,ze sie nie boje poslizgnosc, to mi ciepło w nogi. Uwielbiam te buty. Jedyny minys-niezniszczalne

    No i sobie chodze w tych butkach i z MEGA podziwem patrze na dziewczyny w kozaczkach, z czubeczkiem, na obcasie...JAK ONE TO ROBIA???? Po pierwsze,ze sie nie przewracaja, po drugie,ze im nogi nie marzna???!!!????tez bym tak chciała...

  10. #30
    Chustomanka Awatar lawendax
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    GDAŃSK
    Posty
    1,487

    Domyślnie

    No to Icebug Banff do mnie jadą
    Jutro zdam relację co i jak.
    Mati - 19 kwietnia 2005
    Lilianka - 04 stycznia 2009

    www.MamaZen.pl - CHUSTY:
    Miluli, Natibaby, Hoppediz, LennyLamb. PIELUSZKI: bumGenius, Flip, Close, Bambino Mio, LennyLamb, Happy Flute.

    Sklep stacjonarny, wypożyczalnia chust i nosideł, warsztaty i konsultacje chustowe: MamaZen, Gdańsk-Przymorze Centrum Horyzont, ul. Obrońców Wybrzeża 23 box 13


    Doradca Noszenia ClauWi®


  11. #31
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nata76 Zobacz posta
    No i sobie chodze w tych butkach i z MEGA podziwem patrze na dziewczyny w kozaczkach, z czubeczkiem, na obcasie...JAK ONE TO ROBIA???? Po pierwsze,ze sie nie przewracaja, po drugie,ze im nogi nie marzna???!!!????tez bym tak chciała...
    Nata, ja też się nad tym zastanawiam....
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  12. #32
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    874

    Domyślnie

    Cieszę się,że jest ten wątek o butach bo sama się zastanawiałam, w jakich bytach chodzić zimą. Jestem z tych co przeraźliwie boją się zimowej gleby, a tym bardziej jeszcze z dzieciaczkiem na brzuchu. A teraz sobie patrzę, oglądam i przemyśliwuję jakie butki by tu kupić. Dzięki dziewczyny

  13. #33
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie

    no ja tam mam glany, też kiepsko wywrotne
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

  14. #34
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    559

    Domyślnie

    He, he...
    Zaciekawiłyście mnie tymi butami, szczególnie Cortinami.
    Dotychczas noszę ocieplane traperki skórzane. Przez 2 lub 3 sezon to były moje jedyne zimowe buty. Noszę je już z 5 albo 6 lat. Zedrzeć się nie chcą, ale już zbyt szczelne nie są. Mrozów, to ja się w nich nie boję, boję się tylko pluchy
    Jedne kozaczki poszły do śmieci (takie eleganckie na obcasie wysokim) mimo, że tylko na wielkie wyjścia były, drugie kozaczki też się rozpadły, a te trapery to chyba posklejam z sentymentu i zostawię "na wszelki wypadek" i kupię sobie chyba coś nowego wreszcie, porządnego.
    P.S.: Mów mi Małgorzato

  15. #35
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Ja tak sobie czytałam, oglądałam Wasze linki. Pomyślałam, że to kupa kasy. I potem coś mnie tknęło. Na babskie kozaczki trzeba wydać przecież prawie dwa razy tyle, a chude podeszwy i "ocieplenie" sprawiają, że to buty do samochodu lub na ciepłą zimę. Całe szczęście mój tata przed świętami kupił mi trekingowe na vibramie. Bosko i ciepło. Jak kupowałam to panu tłumaczyłam, że potrzebuję na budowę, bo mi zimno, jakos dziwnie na mnie patrzył. Ale te Cortiny są tak zachwycające, aż żałuję, że kolejnej pary butów nie potrzebuję (a może jednak? ).
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    695

    Domyślnie

    No tak - chusty jednak bywają droższe. Poza tym buty zimowe zazwyczaj służą wiele sezonów. Liczę że w tym względzie Cortina też mnie nie zawiedzie. Te buty, które teraz noszę służą już ponad pięć lat! Są kochane, ale już babuszki takie. Widać, że ulubione
    Ewa - mama Martyny (27.05.2008 r.), Jeremiego (26.06.2009 r.) i Konstantego (04.03.2012 r).

  17. #37
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Na śliską powierzchnię to glany i martensy są dobre
    Ja w góry zawsze w glanach jeździłam. Raz pojechałam w typowo trekkingowych i zaraz przemokły
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  18. #38
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    874

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dagmara Zobacz posta
    Na śliską powierzchnię to glany i martensy są dobre
    Ja w góry zawsze w glanach jeździłam. Raz pojechałam w typowo trekkingowych i zaraz przemokły
    No ja też myślałam, że martensy będą dobre. Mam takie, już kilka lat w nich chodzę, niestety nie zimowe i niestety śliskie są. Może zimowe mają lepszą podeszwę

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suzi Zobacz posta
    No ja też myślałam, że martensy będą dobre. Mam takie, już kilka lat w nich chodzę, niestety nie zimowe i niestety śliskie są. Może zimowe mają lepszą podeszwę
    O... ja też martensowo-glanowa jestem. Ale w martensach zimno, a najgorsze było wiązanie martensów z dzieckiem na plecach. Łatwiej zapiąć suwak.
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  20. #40
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dagmara Zobacz posta
    Na śliską powierzchnię to glany i martensy są dobre
    Ja w góry zawsze w glanach jeździłam. Raz pojechałam w typowo trekkingowych i zaraz przemokły
    Mnie pan w sklepie uświadomił, że przed pierwszym użyciem trzeba trekingi zaimpregnować porządnym środkiem i czynność tą powtarzać co jakiś czas. I nie suszyć przy kaloryferze.

    A glany nie dla mnie , choć to moje marzenie. Wyglądam jak kaczka. I czuję się "ciężko", niestety.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •