Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 97 z 97

Wątek: Do wszystkich szyjących ChMT/ patent Ocah na pasy!

  1. #81
    Chustofanka Awatar vombati
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    440

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myrra Zobacz posta
    Ja osobiście żadnych praw sobie do tych pasów nie roszczę, ale na miejscu Ani bym powalczyła. Tylko pytanie - czy Ania występując o odebranie patentu Kerry bedzie musiała zapłacić za przyznanie jej patentu? I ile, bo nie sa to małe pieniądze
    Przecież Ania podważając jej patent nie musi się starać o swój! Poprostu udowodni że to nie był pomysl i innowacja Ocah.
    Ja też gorąco namawiam Anię do protestu. Czytając jakie miałyście doświadczenia z Kerry jestem przekonana że jak tylko jej patent sie uprawomocni zwróci się do Ani o haracz
    Aga, mama Tymka (20.04.2006) i Zoi (28.11.2007)

    Moje Vombati - chusty kółkowe www.vombati.eu i nie tylko...

  2. #82
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ja radziłabym Ani zrobic chociaz print screena ze strony Ocah o tym ze ma pozwolenie na szycie

    a tak poza tym to jesli ocah ma jakas polska kolezanke to teraz pewnie sie niezle wkurza wiedzac co tu piszemy

  3. #83

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie rady sprawa nie jest prosta więc muszę ją dobrze przemyśleć, na szczęście mam jeszcze na to trochę czasu.

  4. #84
    Chustomanka Awatar jujama
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    okolice Legionowa :)
    Posty
    1,328

    Domyślnie

    Ja jak najbardziej popieram opatentowywanie swoich pomysłów. Jeśli ktoś ma głowę na karku i potrafi z tego skorzystać czemu nie. Ale ta dziewczyna miała zdecydowanie ogromne szczęście, że coś takiego jej opatentowali.
    Poza tym z tego co czytam dochodzę do wniosku, że nie będzie miała skrupułów w walce o swoje. Nie zanosi się na nic dobrego.
    Warto zorientować się, czy przypadkiem nie można podważyć jej wniosku przez polski UP.
    Zachowanie w stosunku do Ani też wydaje mi się "zamykaniem ust". Może nie wycofa się po tych 6 miesiącach ze swoich deklaracji, ale chce ją na pewno w ten sposób udobruchać. Bo jest ona tą osobą, która może znacząco się przyczynić do obalenia patentu.
    JUlcza (16.04.2006), JAcusiowa (9.05.2008) i MAćkowa (14.12.2012) mama Magda
    http://jama-jujamy.blogspot.com/

  5. #85
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anntenka Zobacz posta
    A tak wogóle to po co patentować cokolwiek skoro ustawa o ochronie praw autorskich daje to samo?
    Tak?
    To są dwie zupełnie inne sprawy. I dlatego zasady trochę inne.

    Aby wystąpić o patent wystarczy coś wynaleźć nowego, niekoniecznie trzeba to opublikować. Można z powodzeniem opublikować już po opatentowaniu albo wcale. Do takiego samego rozwiązania mogą dojść również, niezależnie od siebie różne osoby. Tak było w tym przypadku. Z tego co napisała myrra, to ona też ma dowody, że wcześniej wpadła na taki pomysł.

    Proponowałbym Wam wystąpić ze sprzeciwem wspólnie. Jako podstawę podając, że kilka osób, niezależnie doszło do takiego rozwiązania, ponieważ jest ono dość "naturalne" przy szyciu nosideł, a jako takie nie może zostać objęte ochroną patentową. Najlepiej gdybyście dziewczyny poszły do rzecznika patentowego, a on Wam napisze wszystkie pisma i dokładnie poinformuje o Waszych prawach. Zastrzeżenie można złożyć za pośrednictwem polskiego UP.

    Chciałam Wam jeszcze zwrócić uwagę na jeden fakt. Ochrona patentowa działa od momentu złożenia wniosku do UP. A więc jeśli Kerry złożyła taki wniosek w październiku, został opublikowany w grudniu, a uprawomocni się patent w czerwcu, to jeśli ktoś uszył choćby jedno nosidło z takimi pasami w tym okresie (czyli począwszy od października) to w czerwcu może spodziewać się, że Kerry będzie żądać odszkodowania. I to może być kwota znacznie wyższa niż wartość tego nosidła.

  6. #86
    Chustomanka Awatar Kirah
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Zielonki/Kraków
    Posty
    1,059

    Domyślnie

    Trafiłam tu przypadkiem i po lekturze jestem zbulwersowana. wzoru MT jeszcze nikt nie zastrzegł? A podaegi? A co z chustami samoróbkami, czy prostokąt materiału jest zastrzeżonym wzorem? A leg padding przy MT?
    Czy Hotslings ściga wszystkich, którzy wszyją sobie padding do poucha?

    A tak btw, to ja co prawda nie szyję (JESZCZE), ale mam sporo pomysłów na ulepszenie/upiększenie m.in. podaegi, MT i chusty kółkowej. Teraz, jak rozumiem, zanim coś z tego wprowadzę w życie, muszę przegrzebać sieć i jeśli ktoś już wpadł na coś podobnego, pisać podanie o pozwolenie! No i w ogóle, wiecie rozumiecie, napisałabym tu jakie to pomysły, ale trochę się boję, bo Wy takie zaawansowane w szyciu na pewno zaraz to wykorzystacie i będziecie zarabiać, a tak, to ja sobie to może opatentuję i będę ściągać haracze od szyjących z całego świata.

    a póki co: skoro rzecz brzmi: single layer of fabric thereafter
    to znaczy, że jeśli warstwy materiału będą DWIE (zszyte razem, ale dwie, np. cienki len), to powinno być w porządku? Jakby co, to pamiętajcie, że JA ten rewolucyjny, innowacyjny pomysł OPUBLIKOWAŁAM niniejszym tutaj. PUBLICZNIE!

    paranoja...

    GORĄCO namawiam do oprotestowania patentu!

  7. #87
    yena
    Guest

    Domyślnie

    http://oami.europa.eu/RCDOnline/RequestManager link do patentu Ocah (chyba nie było) walczcie o swoje dziewczyny. powodzenia

  8. #88
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    odświeżę wątek
    Aniu czy wnosiłaś w końcu sprzeciw odnośnie patentu Ocah?

  9. #89
    Chusteryczka Awatar tsumiko
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    1,993

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    odświeżę wątek
    Aniu czy wnosiłaś w końcu sprzeciw odnośnie patentu Ocah?
    nie wnosiła
    Iza,mama Mikolaja (czerwiec 2008) i Leny (czerwiec 2010)

    tsumiko w kuchni


  10. #90
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tsumiko Zobacz posta
    nie wnosiła
    ok, dzięki za info

  11. #91
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    95

    Domyślnie

    z zainteresowaniem i lekkim oburzeniem przeczytalam watek, mimo ze stary.

    jedna uwaga: to nie jest patent, koniec koncow, tylko rejestracja danego designu.
    roznica spora.

    oto jak jest wyjasniona na stronie OHIM:

    "What is the difference between a design and other Industrial Property Rights such as patents and trade marks?
    All industrial property rights are intended to protect the creativity of businesses and individuals. However they do not cover the same aspects.
    A design only covers the appearance of a product. A design cannot protect the function of a product.
    A trade mark identifies the origin of goods and services of one undertaking to differentiate them from those of its competitors.
    A patent covers the function, operation or construction of an invention. To be patentable, a function must be innovative, have an industrial application and be described in such a fashion to permit reproduction of the process."


    Jesli umiecie zastosowac podobne rozwiazanie techniczne, ktroe wyglada nieco inaczej niz to ktore ona zarejestrowala, nie ma problemu.


    Na jej stronie jest zdjecie, ktory sposob szycia pasow zarejestrowala.


    A tak mnie dziwilo, skad mialaby tyle kasy na patent (setki tysiecy euro).

  12. #92
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    95

    Domyślnie

    tutaj na stronie OHIM opis rejestracji jej designu (a nie PATENTU):

    http://esearch.oami.europa.eu/copla/...001622135-0001

    rejestracja wygasa w 2014 roku.

    same za smieszne pieniadze mozecie zarejestrowac cos bardzo podobnego do jej rozwiazania, byle tylko roznica byla w WYGLADZIE, i nie bedzie sie mogla do Was przyczepic.

    powodzenia szyjace mamy, nie dajcie sie zastraszyc!!! nie lamiecie zadnych praw patentowych tak szyjac!

  13. #93

    Domyślnie

    Zastrzeżenie wzoru to nie jest koszt liczony w setkach tysięcy. Wystarczy się skontaktować z jakimkolwiek rzecznikiem patentowym, on na spotkaniu przedstawia tabelę opłat, sprawdza w spisie czy już został dany sposób gdziekolwiek na świecie zastrzeżony i wówczas się podejmuje działania i kalkulacje.
    Jak znajdę chwilkę spróbuję znaleść tą listę, zrobić jej foto i wstawić. Ceny poszczególnych operacji zawartych w spisie się kształtują średnio w okolicy 300EU. Należy jednak wiedzieć, że na tym koszcie się z pewnością nie skończy.
    MADAME GOOGOO® :: NOSIDEŁKA MEI TAI, ERGONOMICZNE I HYBRYDOWE, JEDWABNE CHUSTY KÓŁKOWE, POUCH



    Doradca Noszenia ClauWi®

  14. #94
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    95

    Domyślnie

    kocia kocia, dlatego napisalam ze za stosunkowo "smieszne" pieniadze (300€) mozna zrobic to samo co OCAH.

    ale chodzi o to, ze wczesniej wszyscy mysleli, ze ona opatentowala swoje rozwiazanie, a to owszem jest koszt siegajacy rzedu tysiecy/setek tysiecy euro

    mysle ze warto znac roznice miedzy patentem a rejestracja designu i ze w przypadku Ocah chodzi o to drugie.

  15. #95
    Chustomanka Awatar Anntenka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    1,339

    Domyślnie

    Nie przebiję się ponownie przez wątek.
    Napiszę czego dowiedziałam się po kilku miesiącach odkąd sprawa wyszła.
    Kontaktowałam się z rzecznikiem patentowym, dużo też szperałam w necie jeśli chodzi o rejestrację nowego wzoru.
    Kontaktowałam się też z Ocah.

    Od rzecznika usłyszałam że Ocah ma zarejestrowany wzór a nie patent i że wzór rejestruje się tylko jako wzór "wizualny" bez żadnych dodatkowych opisów, regulacji, opcji i wariacji (taka funkcja jak zastrzeżenia patentowe istnieje tylko w przypadku ubiegania się o patent). Zastrzeżone jest to co widnieje na fotach, w przypadku fotografii biało czarnej - to co jest na niej zaznaczone kolorem.
    Przy składaniu dokumentów o rejestrację wzoru warto dobrze udokumentować go fotograficznie gdyż od zdjęć zależy późniejsza interpretacja podróbek.

    Koszt rejestracji nowego wzoru jest nie taki straszny (350E w przypadku pojedynczego wzoru) i sama intensywnie zabiorę się za rejestrację swojego jeśli tylko znajdę w końcu trochę wolnego czasu i wychylę się z między dzieci i maszyny.

    Kontaktowałam się z Ocah przy okazji mojego właśnie projektu RennaStraps, a właściwie to Kerry się ze mną skontaktowała - chyba wiadomo po co i stąd moja wizyta u rzecznika patentowego. Uspokoiłam się, odpisałam grzecznie że wizualnie oba projekty się różnią i jeśli coś nie teges to może się kontaktować z moim rzecznikiem. Potem Kery zarejestrowała jeszcze swoje HarmonyStraps - czyli Duo bez zszytej góry.

    W każdym razie, po czasie, ja rozumiem dziewczynę. Wymyśliła, zapłaciła, może dysponować wzorem.
    Ania Tulikowa nie obali jej wzoru bo i po co. Przecież ją samą to zastrzeżenie chroni - nikt inny w PL uszyć duostrapsów nie może. A Ania może.

    Poza tym istnieje jeszcze milion różnych rozwiązań, np popatrzcie tutaj: KIMIMELA - fajny pomysł nie?

    Dziewczyny luz, na prawdę da się wymyślić coś innego
    szyjąca mama Dawida (25.01.2007) i Milana (09.11.2009)
    TulliMY Mei Tai - zapraszam - Mei Tai Miękkie Nosidełka dla Dzieci oraz Chustowe Metamorfozy

    Najgorzej jak się coś komuś wydaje

  16. #96

    Domyślnie

    I na dodatek ten co ma brak pomysłów wystarczy, że pójdzie do urzędu patentowego, zobaczy jak konkurencja ma uszyty/zaprojektowany/stworzony dany produkt i wprowadzi minimalne zmiany i cóż... jest coś nowego.

    Kreatywność i własny pomysł, to jest największa frajda i też śmiem twierdzić, że nie należy kopiować innych lecz wziąść się za robotę.

    Ja w ten sposób ponad półtora roku temu stworzyłam własny wzór pasa biodrowego, z falami.
    MADAME GOOGOO® :: NOSIDEŁKA MEI TAI, ERGONOMICZNE I HYBRYDOWE, JEDWABNE CHUSTY KÓŁKOWE, POUCH



    Doradca Noszenia ClauWi®

  17. #97
    Chustoholiczka Awatar roneczka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Morąg
    Posty
    3,032

    Domyślnie

    W szpiega Ocah nie wierze...
    Wystarczy wyguglować grafikę chustoMT i podpatrzeć na fotkch.
    http://www.google.pl/search?hl=pl&rl...60l0.1.0.1.1l3

    Pokarm jest w głowie a nie w cyckach

    http://www.avast.com/pl-pl/get/3PZrfmgB

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •